MensTennisForums.com - View Single Post - June 15 - Spain F21 (Sousa), Italy F15 (Oswald)

View Single Post

Old 06-18-2009, 07:31 PM   #2
country flag Zirconek
TÍnis Mambembe
 
Zirconek's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Atlantic Ocean
Posts: 36,804
Zirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond repute
Default Re: June 15 - European Futures - Spain F21, Italy F15

QUALIFYING DRAWS

Spain F21

1st Round

Abraham GONZALEZ-JIMENEZ (ESP) (1) BYE
Ignacio MORENTE-GEMAS (ESP) defeated Carlos ARINO (ESP) 6-0 6-0
Rafael ARRAY-PAREJA (ESP) BYE
Sascha MEIS (GER) BYE
Sylvain ANIBIE (CIV) (2) BYE
Antonio FERNANDEZ-CANTISANO (ESP) defeated Salvador RODRIGUEZ-MAYORALAS (ESP) 6-3 6-2
Evgeny PROKHORENKO (RUS) BYE
Pablo ROMERO-OTERO (ESP) BYE
Stephen HOH (AUS) (3) BYE
Joan-Marc GRIMAL-FERRER (ESP) defeated Javier ARROYO (ESP) 6-4 6-4
Javier PULGAR-GARCIA (ESP) BYE
Taavo ROOS (EST) BYE
Nikolai NESTEROV (RUS) (4) BYE
Barry FAGAN (IRL) defeated Jose Anton SALAZAR MARTIN (ESP) 6-2 6-3
Francisco Antonio DOMINGUEZ DIAZ (ESP) BYE
Beka KOMAKHIDZE (RUS) BYE
Alberto RODRIGUEZ-CERVANTES (ESP) (5) BYE
Gunter GROSSPIETSCH (GER) defeated Francisco MINGUEZ CABEZAS (ESP) 6-2 6-0
Ignacio ARROYO COLOGAN (ESP) BYE
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) BYE
Paul BISHOP (GBR) (6) BYE
Dean O'BRIEN (RSA) BYE
Adam OLBRICH (GBR) BYE
Sergio BETANCOURT-RIVEROL (ESP) BYE
Philip BARLOW (GBR) (7) BYE
Joab WAYNE (GBR) BYE
Josh GIRLING (GBR) BYE
Borja ZARCO (ESP) BYE
Narciso REYES-RYGH (ESP) (8) BYE
Joss ESPASANDIN (SUI) BYE
Richard BROOKS (GBR) BYE
Christian MOHS (GER) BYE

2nd Round

Abraham GONZALEZ-JIMENEZ (ESP) (1) defeated Ignacio MORENTE-GEMAS (ESP) 6-0 6-2
Rafael ARRAY-PAREJA (ESP) defeated Sascha MEIS (GER) 7-6(8) 6-2
Antonio FERNANDEZ-CANTISANO (ESP) defeated Sylvain ANIBIE (CIV) (2) 6-1 3-6 7-6(3)
Pablo ROMERO-OTERO (ESP) defeated Evgeny PROKHORENKO (RUS) 6-3 6-2
Stephen HOH (AUS) (3) defeated Joan-Marc GRIMAL-FERRER (ESP) 4-6 6-2 6-1
Javier PULGAR-GARCIA (ESP) defeated Taavo ROOS (EST) 6-4 6-1
Barry FAGAN (IRL) defeated Nikolai NESTEROV (RUS) (4) 6-2 4-6 6-4
Beka KOMAKHIDZE (RUS) defeated Francisco Antonio DOMINGUEZ DIAZ (ESP) 6-3 2-6 6-1
Alberto RODRIGUEZ-CERVANTES (ESP) (5) defeated Gunter GROSSPIETSCH (GER) 6-4 6-1
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) defeated Ignacio ARROYO COLOGAN (ESP) 6-4 6-1
Dean O'BRIEN (RSA) defeated Paul BISHOP (GBR) (6) 5-7 6-4 6-4
Adam OLBRICH (GBR) defeated Sergio BETANCOURT-RIVEROL (ESP) 6-2 6-3
Philip BARLOW (GBR) (7) defeated Joab WAYNE (GBR) 6-3 6-3
Borja ZARCO (ESP) defeated Josh GIRLING (GBR) 6-0 6-4
Joss ESPASANDIN (SUI) defeated Narciso REYES-RYGH (ESP) (8) 7-6(7) 6-1
Richard BROOKS (GBR) defeated Christian MOHS (GER) 6-1 6-0

3rd Round

Abraham GONZALEZ-JIMENEZ (ESP) (1) defeated Rafael ARRAY-PAREJA (ESP) 6-2 6-4
Pablo ROMERO-OTERO (ESP) defeated Antonio FERNANDEZ-CANTISANO (ESP) 6-3 6-2
Stephen HOH (AUS) (3) defeated Javier PULGAR-GARCIA (ESP) 6-3 6-4
Barry FAGAN (IRL) defeated Beka KOMAKHIDZE (RUS) 6-3 6-3
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) defeated Alberto RODRIGUEZ-CERVANTES (ESP) (5) 6-4 6-2
Dean O'BRIEN (RSA) defeated Adam OLBRICH (GBR) 6-1 6-1
Philip BARLOW (GBR) (7) defeated Borja ZARCO (ESP) 6-7(11) 6-2 7-5
Richard BROOKS (GBR) defeated Joss ESPASANDIN (SUI) 4-6 7-6(1) 3-1 Retired




Italy F15

1st Round

Dylan SESSAGESIMI (SUI) (1) defeated Enrico BECUZZI (ITA) 6-0 6-0
Alessandro GIANNESSI (ITA) (12) defeated Antonio CAMPO (ITA) 6-1 6-3
Michal PAZICKY (SVK) (2) defeated Tommaso CHECCAGLINI (ITA) 6-1 6-3
Giammarco MICOLANI (ITA) defeated Stefano RODIGHIERO (ITA) (10) 7-5 6-1
Filippo LEONARDI (ITA) (3) defeated Ettore ZITO (ITA) 4-6 6-4 6-2
Daniele CHIURULLI (ITA) defeated Cristian RODRIGUEZ (COL) (11) 4-6 7-6(4) 6-3
Juho PAUKKU (FIN) (4) defeated Paolo BENINCA (ITA) 7-5 6-0
Marco SPERONELLO (ITA) (16) defeated Marco CECCHINATO (ITA) 4-6 6-4 6-4
Alessandro ACCARDO (ITA) (5) defeated Tommaso LAGO (ITA) 6-4 2-6 6-2
Christoph LESSIAK (AUT) (13) defeated Robin KERN (GER) 7-6(9) 6-4
Federico RAFFAELLI (ITA) (6) defeated Riccardo GRASSI (ITA) 6-4 6-4
Herbert WILTSCHNIG (AUT) (14) defeated Luca POTTI (ITA) 6-0 6-0
Bertram STEINBERGER (AUT) (7) defeated Davide MELCHIORRE (ITA) 6-1 6-2
Alessandro PALLI (ITA) defeated Francesco VILARDO (ITA) (15) 6-2 4-6 6-2
Nicola REMEDI (ITA) defeated Davide DELLA TOMMASINA (ITA) (8) 6-1 6-3
Remigio BURZIO (ITA) (9) defeated Matteo MARFIA (ITA) 6-4 6-2

2nd Round

Dylan SESSAGESIMI (SUI) (1) defeated Alessandro GIANNESSI (ITA) (12) 3-6 6-2 2-1 Retired
Michal PAZICKY (SVK) (2) defeated Giammarco MICOLANI (ITA) 6-1 6-2
Filippo LEONARDI (ITA) (3) defeated Daniele CHIURULLI (ITA) 6-1 6-3
Juho PAUKKU (FIN) (4) defeated Marco SPERONELLO (ITA) (16) 6-2 6-0
Alessandro ACCARDO (ITA) (5) defeated Christoph LESSIAK (AUT) (13) 6-3 6-3
Herbert WILTSCHNIG (AUT) (14) defeated Federico RAFFAELLI (ITA) (6) 6-2 6-7(8) 7-5
Bertram STEINBERGER (AUT) (7) defeated Alessandro PALLI (ITA) 6-2 6-1
Remigio BURZIO (ITA) (9) defeated Nicola REMEDI (ITA) 6-3 2-6 7-6(3)
__________________
Zirconek is offline View My Blog!   Reply With Quote