MensTennisForums.com - View Single Post - Poland F3 [June 01 - Koszalin - Clay] Winner: Uladzimir Ignatik

View Single Post

Old 06-02-2009, 12:26 PM   #2
country flag Zirconek
TÍnis Mambembe
 
Zirconek's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Atlantic Ocean
Posts: 36,804
Zirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond repute
Default Re: Poland F3 [June 01 - Koszalin - Clay] Main Draw

Qualifying

1st Round

Bojan SZUMANSKI (POL) (1) BYE
Alexander MALKO (BLR) defeated Kacper RAMS (POL) 6-2 6-4
Julian ONKEN (GER) defeated Pawel KUR (POL) 6-3 6-3
Adrian LUDWIKIEWICZ (POL) BYE
Jedrzej ZARSKI (POL) (2) BYE
Piotr STEFANIAK (POL) defeated Romain MONNEY (SUI) 6-4 6-4
Mateusz SKOREK (POL) defeated Nishank MISHRA (IND) 6-1 6-1
Maciej JABLONSKI (POL) BYE
Andrzej GRUSIECKI (POL) (3) BYE
Sebastian CHYLINSKI (POL) defeated Michal WLODARCZYK (POL) 6-2 6-4
Krzystof MUZALEWSKI (POL) defeated Lukasz GRUSZCZYNSKI (POL) 6-4 6-2
Lubomir MAJSAJDR (CZE) BYE
Artur ROMANOWSKI (POL) (4) BYE
Mateusz SZMIGIEL (POL) defeated Adam OLBRICH (GBR) 6-0 6-0
Jakub KOWALSKI (POL) defeated Adam MLAZGA (POL) 6-2 6-2
Mikolaj CARUK (POL) BYE
Igor BUJDO (POL) (5) BYE
Marcin DOMASZEWICZ (POL) defeated Patryk GEWERT (POL) 6-2 6-3
Maciej RAJSKI (POL) defeated Jakub PITER (POL) 4-6 6-4 6-3
Tomasz WASKIEL (POL) BYE
Piotr ZIELINSKI (POL) (6) BYE
Jakub JASTRZEBSKI (POL) defeated Radoslaw ROSIAK (POL) 7-5 6-3
Robert HOWE (AUS) defeated Piotr SZLIEP (POL) 6-0 3-2 Retired
Hubert GASIOREK (POL) BYE
Alexander VASIN (RUS) (7) BYE
Krzysztof MLAZGA (POL) defeated Tommy HOLMA (SWE) Retired
Dariusz LIPKA (POL) defeated Ville TONI (FIN) 6-1 6-0
Oliver ANDRZEJCZUK (POL) BYE
Soren WEDEGE (DEN) (8) BYE
Wojciech URBAN (POL) defeated Francois CHATELLE (BEL) 6-1 6-2
Marek POKRYWKA (POL) defeated Filip RAMS (POL) 6-3 2-6 7-6(4)
Marek MROZEK (POL) BYE

2nd Round

Bojan SZUMANSKI (POL) (1) defeated Alexander MALKO (BLR) 6-2 6-3
Julian ONKEN (GER) defeated Adrian LUDWIKIEWICZ (POL) 6-1 6-1
Jedrzej ZARSKI (POL) (2) defeated Piotr STEFANIAK (POL) 6-1 6-0
Mateusz SKOREK (POL) defeated Maciej JABLONSKI (POL) 6-2 6-3
Andrzej GRUSIECKI (POL) (3) defeated Sebastian CHYLINSKI (POL) 6-3 6-0
Lubomir MAJSAJDR (CZE) defeated Krzystof MUZALEWSKI (POL) 6-3 6-0
Mateusz SZMIGIEL (POL) defeated Artur ROMANOWSKI (POL) (4) 7-6(4) 6-0
Jakub KOWALSKI (POL) defeated Mikolaj CARUK (POL) 6-2 6-2
Igor BUJDO (POL) (5) defeated Marcin DOMASZEWICZ (POL) 7-6(3) 6-3
Maciej RAJSKI (POL) defeated Tomasz WASKIEL (POL) 6-0 7-5
Piotr ZIELINSKI (POL) (6) defeated Jakub JASTRZEBSKI (POL) 6-3 7-6(6)
Hubert GASIOREK (POL) defeated Robert HOWE (AUS) 6-4 6-4
Alexander VASIN (RUS) (7) defeated Krzysztof MLAZGA (POL) 6-0 6-3
Dariusz LIPKA (POL) defeated Oliver ANDRZEJCZUK (POL) 6-1 6-3
Soren WEDEGE (DEN) (8) defeated Wojciech URBAN (POL) 6-1 7-5
Marek POKRYWKA (POL) defeated Marek MROZEK (POL) 6-3 6-7(4) 7-6(2)

3rd Round

Bojan SZUMANSKI (POL) (1) defeated Julian ONKEN (GER) 6-0 6-1
Jedrzej ZARSKI (POL) (2) defeated Mateusz SKOREK (POL) 6-2 6-0
Lubomir MAJSAJDR (CZE) defeated Andrzej GRUSIECKI (POL) (3) 6-1 5-7 7-6(5)
Mateusz SZMIGIEL (POL) defeated Jakub KOWALSKI (POL) 6-4 6-2
Igor BUJDO (POL) (5) defeated Maciej RAJSKI (POL) 3-6 6-3 6-2
Piotr ZIELINSKI (POL) (6) defeated Hubert GASIOREK (POL) 6-3 6-3
Dariusz LIPKA (POL) defeated Alexander VASIN (RUS) (7) 6-1 6-1
Soren WEDEGE (DEN) (8) defeated Marek POKRYWKA (POL) 6-4 6-2
__________________
Zirconek is offline View My Blog!   Reply With Quote