MensTennisForums.com - View Single Post - Poland F2 [May 25 - Kraków - Clay] Winner: Denys Molchanov

View Single Post

Old 05-25-2009, 12:52 PM   #2
country flag Zirconek
Tęnis Mambembe
 
Zirconek's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Atlantic Ocean
Posts: 36,804
Zirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond repute
Default Re: Poland F2 [May 25 - Kraków - Clay] Main Draw

1st Round

Raphael DUREK (AUS) (1) defeated Filip RAMS (POL) 6-3 6-1
Mikolaj SZMYRGALA (POL) defeated Alexander MALKO (BLR) 6-1 6-4
Radim URBANEK (CZE) defeated Stanislav SHVETSOV (RUS) 6-4 6-2
Lubomir MAJSAJDR (CZE) defeated Lukasz GRUSZCZYNSKI (POL) 6-0 6-1
Blazej KONIUSZ (POL) (2) defeated Damian BARTOSIAK (POL) 6-0 6-4
Piotr KROPIWNICKI (POL) defeated Kacper PROCKI (POL) 6-2 6-3
Robert HOWE (AUS) defeated Francois CHATELLE (BEL) 6-2 7-5
Nishank MISHRA (IND) defeated Kacper RAMS (POL) 6-1 6-2
George VON MASSOW (GER) defeated Julien DUBAIL (BEL) (3) 6-4 6-2
Timon REICHELT (GER) defeated Pawel KUR (POL) 6-2 3-6 7-6(5)
Lukas VOJTECHOVSKY (CZE) defeated Wojciech Urban URBAN (POL) 6-1 6-3
Marcin DOMASZEWICZ (POL) defeated Romain MONNEY (SUI) 6-2 6-2
Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) (4) defeated Marcel STACH (POL) 6-0 6-1
Mateusz SZMIGIEL (POL) defeated Vadim LOBANOV (UKR) 6-0 6-0
Michal KOZELSKY (CZE) defeated Bohodar MARENYCH (UKR) 6-0 6-1
Jan SERDAKOWSKI (POL) defeated Patryk GEWERT (POL) 6-3 6-2
David SODEK (CZE) (5) defeated Oskar LECHOWICZ (POL) 6-3 7-5
Mateusz PIOTROWSKI (POL) defeated Andreii ANDRIIENKO (UKR) 6-0 6-2
Krzystof MUZALEWSKI (POL) defeated Lorenzo SFORZA (ITA) 6-4 6-2
Igor BUJDO (POL) (9) defeated Radoslaw SICZEK (POL) 6-0 6-2
Bojan SZUMANSKI (POL) (6) defeated Sebastian CHYLINSKI (POL) 6-4 6-2
Maciej RAJSKI (POL) defeated Peter NAWARA (CAN) 4-0 Retired
Jakub JASTRZEBSKI (POL) defeated Artur SZYBOWSKI (POL) 6-0 6-0
Alexander VASIN (RUS) (12) defeated Daniel IGNATOWICZ (POL) 6-1 6-1
Jakub PITER (POL) defeated Andrzej GRUSIECKI (POL) (7) 6-3 1-0 Retired
Jiri PLACEK (CZE) defeated Adam OLBRICH (GBR) 6-2 6-2
Mateusz SKOREK (POL) defeated Marek MROZEK (POL) 7-6(5) 6-4
Marko DANIS (SVK) (11) defeated Piotr JANCZUKOWICZ (POL) 6-0 6-1
Artur ROMANOWSKI (POL) (8) defeated Boryslaw MICHALOWSKI (POL) 6-2 6-1
Dariusz LIPKA (POL) defeated Maciej JABLONSKI (POL) 6-0 6-1
Jakub KOWALSKI (POL) defeated Mihail KOZAN (UKR) 6-0 6-1
Piotr ZIELINSKI (POL) (10) defeated Ruslan CHOMAEV (RUS) 6-3 6-3

2nd Round

Raphael DUREK (AUS) (1) defeated Mikolaj SZMYRGALA (POL) 6-0 6-2
Lubomir MAJSAJDR (CZE) defeated Radim URBANEK (CZE) 6-2 6-4
Blazej KONIUSZ (POL) (2) defeated Piotr KROPIWNICKI (POL) 6-1 6-2
Nishank MISHRA (IND) defeated Robert HOWE (AUS) 6-3 6-3
George VON MASSOW (GER) defeated Timon REICHELT (GER) 6-2 6-3
Lukas VOJTECHOVSKY (CZE) defeated Marcin DOMASZEWICZ (POL) 7-6(0) 6-3
Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) (4) defeated Mateusz SZMIGIEL (POL) 6-1 6-2
Jan SERDAKOWSKI (POL) defeated Michal KOZELSKY (CZE) 7-5 6-3
Mateusz PIOTROWSKI (POL) defeated David SODEK (CZE) (5) 5-7 6-4 2-0 Retired
Igor BUJDO (POL) (9) defeated Krzystof MUZALEWSKI (POL) 6-2 6-2
Bojan SZUMANSKI (POL) (6) defeated Maciej RAJSKI (POL) 6-0 7-5
Alexander VASIN (RUS) (12) defeated Jakub JASTRZEBSKI (POL) 7-5 7-6(4)
Jakub PITER (POL) defeated Jiri PLACEK (CZE) 6-4 6-4
Marko DANIS (SVK) (11) defeated Mateusz SKOREK (POL) 6-0 6-4
Artur ROMANOWSKI (POL) (8) defeated Dariusz LIPKA (POL) 6-1 6-3
Piotr ZIELINSKI (POL) (10) defeated Jakub KOWALSKI (POL) 6-2 7-6(7)

Qualifying Round

Raphael DUREK (AUS) (1) defeated Lubomir MAJSAJDR (CZE) 6-3 3-6 6-3
Blazej KONIUSZ (POL) (2) defeated Nishank MISHRA (IND) 6-2 6-1
George VON MASSOW (GER) defeated Lukas VOJTECHOVSKY (CZE) 2-6 7-6(9) 6-3
Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) (4) defeated Jan SERDAKOWSKI (POL) 6-1 6-0
Igor BUJDO (POL) (9) defeated Mateusz PIOTROWSKI (POL) 6-2 6-3
Bojan SZUMANSKI (POL) (6) defeated Alexander VASIN (RUS) (12) 6-2 6-0
Jakub PITER (POL) defeated Marko DANIS (SVK) (11) 3-6 7-6(3) 6-4
Artur ROMANOWSKI (POL) (8) defeated Piotr ZIELINSKI (POL) (10) 2-6 7-6(5) 6-3
__________________
Zirconek is offline View My Blog!   Reply With Quote