MensTennisForums.com - View Single Post - Brazil F1 [May 04 - Campinas - Clay] Winner: Júlio Silva

View Single Post

Old 05-04-2009, 06:18 PM   #9
country flag Zirconek
Tęnis Mambembe
 
Zirconek's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Atlantic Ocean
Posts: 36,804
Zirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond repute
Default Re: Brazil F1 [May 04 - Campinas - Clay] Main Draw

Qualifying

1st Round

Julio SILVA (BRA) (1) BYE
Leandro RIBEIRO (BRA) defeated Fernando MUSSOLINI (BRA) 6-3 6-2
Lucas GOBBI (BRA) defeated Pedro MENNA BARRETO (BRA) 6-2 6-2
Lucas LOPASSO (BRA) (10) defeated Felipe JENSEN DE CAMPOS (BRA) 6-2 6-4
Joao Victor COSTA (BRA) (2) BYE
Bruno SANT'ANNA (BRA) defeated Bruno DENADAE BIROCHE (BRA) 6-1 6-2
Filipe BRANDAO (BRA) defeated Caio SILVA (BRA) 3-6 6-4 6-1
Henrique TSUKAMOTO (BRA) defeated Victor MAYNARD (BRA) (16) 2-6 6-2 6-4
Andre BARAN (BRA) (3) BYE
Gustavo SAMPAIO ANTUNES (BRA) defeated Vincenzo PRIMERANO (BRA) 7-6(3) 6-3
Marcelo ALENCAR (BRA) defeated Victor Acurcio MACHADO (BRA) 6-2 6-4
Arthur MATTOS (BRA) defeated Joao OLIVEIRA (BRA) (13) 6-4 6-1
Gabriel WANDERLEY (BRA) (4) BYE
Rafael RONDINO (BRA) defeated Daniel CORONADO (BRA) 6-3 6-3
Mauricio ANTUN (BRA) defeated Renato PIRES (BRA) 6-4 6-2
Idio ESCOBAR (BRA) (11) defeated Thales LEVY (BRA) 6-2 6-3
Jose NASCIMENTO (BRA) (5) defeated Damian KAPITULA (ARG) 6-3 6-2
Rodrigo ALVAREZ (ARG) defeated Ali IBSHARA (AUS) 6-1 6-2
Guilherme CUNHA (BRA) defeated Jowallysson DIAS (BRA) 6-1 6-4
Jair ASSUNCAO (BRA) defeated Gabriel DIAS (BRA) (12) 5-7 6-3 6-2
Fabricio NEIS (BRA) (6) defeated Victor BEGARA (BRA) 6-4 6-3
Andre Luiz KOUZHAYA ABOU-JAOUDI (BRA) defeated Glauber BORRACHINI (BRA) 6-0 6-0
Willian FRANCO (BRA) defeated Lucas MARTINS VAZ (BRA) 6-1 6-2
Andrew LAURET (BRA) (14) defeated Ricardo BARONE (BRA) 6-1 6-0
Luiz-Guilherme DENEKA (BRA) (7) defeated Guilherme CANICEIRO (BRA) 6-0 6-1
Yuri ALVES GRICHENO (BRA) defeated Vinicius PEREIRA (BRA) 0-6 6-1 6-3
Guilherme DESTEFANI (BRA) defeated Leonardo VIEIRA (BRA) 6-0 6-1
Augusto LARANJA (BRA) (15) defeated Flavio MALAGUTTI (BRA) 7-5 6-0
Andre CURY (BRA) (8) defeated Renato TERRA (BRA) 6-2 6-4
Lucas PIGOSSI HERRMANN DE ANDRADE (BRA) defeated Andrez PEREIRA (BRA) 6-4 3-6 7-6(4)
Murilo OLIVEIRA (BRA) defeated Marco SOBARZO-VIGNOLO (CHI) 6-3 6-2
Dariel LEON (BRA) (9) defeated Guilherme Pimentel Mendes CARVALHO (BRA) 6-0 6-0

2nd Round

Julio SILVA (BRA) (1) defeated Leandro RIBEIRO (BRA) 6-3 6-2
Lucas LOPASSO (BRA) (10) defeated Lucas GOBBI (BRA) 3-6 6-1 6-4
Joao Victor COSTA (BRA) (2) defeated Bruno SANT'ANNA (BRA) 6-1 6-1
Filipe BRANDAO (BRA) defeated Henrique TSUKAMOTO (BRA) 6-3 6-3
Andre BARAN (BRA) (3) defeated Gustavo SAMPAIO ANTUNES (BRA) 6-0 6-1
Arthur MATTOS (BRA) defeated Marcelo ALENCAR (BRA) 6-2 6-2
Rafael RONDINO (BRA) defeated Gabriel WANDERLEY (BRA) (4) 7-5 5-7 6-4
Idio ESCOBAR (BRA) (11) defeated Mauricio ANTUN (BRA) 7-6(3) 6-2
Jose NASCIMENTO (BRA) (5) defeated Rodrigo ALVAREZ (ARG) 6-3 6-4
Jair ASSUNCAO (BRA) defeated Guilherme CUNHA (BRA) 6-4 7-6(4)
Fabricio NEIS (BRA) (6) defeated Andre Luiz KOUZHAYA ABOU-JAOUDI (BRA) 6-3 6-2
Andrew LAURET (BRA) (14) defeated Willian FRANCO (BRA) 6-1 6-1
Luiz-Guilherme DENEKA (BRA) (7) defeated Yuri ALVES GRICHENO (BRA) 6-1 6-2
Augusto LARANJA (BRA) (15) defeated Guilherme DESTEFANI (BRA) 7-5 6-2
Andre CURY (BRA) (8) defeated Lucas PIGOSSI HERRMANN DE ANDRADE (BRA) 6-3 6-2
Dariel LEON (BRA) (9) defeated Murilo OLIVEIRA (BRA) 6-1 6-1

3th Round

Julio SILVA (BRA) (1) defeated Lucas LOPASSO (BRA) (10) 6-2 6-1
Joao Victor COSTA (BRA) (2) defeated Filipe BRANDAO (BRA) 6-7(0) 6-3 6-2
Andre BARAN (BRA) (3) defeated Arthur MATTOS (BRA) 4-6 6-3 6-2
Idio ESCOBAR (BRA) (11) defeated Rafael RONDINO (BRA) 6-3 6-1
Jair ASSUNCAO (BRA) defeated Jose NASCIMENTO (BRA) (5) 6-2 6-4
Fabricio NEIS (BRA) (6) defeated Andrew LAURET (BRA) (14) 6-3 4-6 7-6(1)
Luiz-Guilherme DENEKA (BRA) (7) defeated Augusto LARANJA (BRA) (15) 6-4 6-5 Retired
Dariel LEON (BRA) (9) defeated Andre CURY (BRA) (8) 5-7 6-3 6-4
__________________
Zirconek is offline View My Blog!   Reply With Quote