MensTennisForums.com - View Single Post - Korean Republic F3 [April 20 - Changwon - Hard] Winner: Frederik Nielsen

View Single Post

Old 04-17-2009, 01:13 PM   #2
country flag Zirconek
TÍnis Mambembe
 
Zirconek's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Atlantic Ocean
Posts: 36,804
Zirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond repute
Default Re: Korean Republic F3 [April 20 - Changwon - Hard] Qualifying Draw

Qualifying Draw

1st Round

Hsin-Han LEE (TPE) (1) defeated I-Ta CHEN (TPE) 7-5 6-2
Ladislav CHRAMOSTA (CZE) defeated Sung-Keun JEONG (KOR) 6-2 7-5
Hyun-Soo LIM (KOR) defeated Su-Guang CHOI (KOR) 6-2 7-5
Soong-Jae CHO (KOR) (14) defeated Hwan-Yong CHOI (KOR) 7-5 5-7 6-1
Young-Jun KIM (KOR) (2) defeated Min-Woo KIM (KOR) 6-0 6-2
Jeong Woo CHOI (KOR) defeated Chung Hyo WOO (KOR) 6-4 2-6 6-2
Bumpei SATO (JPN) defeated Ethan FARBMAN (HKG) 6-3 6-2
Min-Hyoek CHO (KOR) (13) defeated Hyun-Joon SUK (KOR) 7-5 7-5
Byung-Kook KANG (KOR) (3) defeated Sang-Gyun KIM (KOR) 6-1 6-1
Chuan JIANG (CHN) defeated Jesse KIURU (FIN) 6-3 7-6(5)
Seung-Jae LEE (KOR) defeated Austin KAROSI (USA) 6-4 3-6 6-2
Sa CHEN (CHN) (11) defeated Man-Hyo LEE (KOR) 6-1 6-7(4) 6-3
Ji-Sup LIM (KOR) defeated Hyun-Joon KIM (KOR) (4) 7-5 7-6(3)
Dae-Soung OH (KOR) defeated Takero AKABA (JPN) 1-6 6-1 6-1
Daniel CHO (KOR) defeated Minu LEE (KOR) 7-5 6-4
Ju-Hae MOON (KOR) defeated Seung-Kyu PARK (KOR) (12) 6-2 6-2
Sung-Kyun KANG (KOR) (5) defeated Kyoung-Hoon PARK (KOR) 6-3 3-6 6-3
Tae-Hyun JEON (KOR) defeated Dong-Wook KIM (KOR) 6-3 6-3
Alec WITMEUR (BEL) defeated Seung-Hoon OH (KOR) 6-3 0-6 6-2
Seung-Hoon LEE (KOR) (16) defeated A-Ram KIM (KOR) 6-4 6-0
Clement REIX (FRA) (6) defeated Wan-Yong PARK (KOR) 7-5 6-2
Jae-Young HAN (KOR) defeated Tuomo OJALA (FIN) 2-6 7-5 7-5
Sang-Woo NOH (KOR) defeated Kwang-Il PARK (KOR) 7-6(5) 5-7 6-2
Yu Jr. WANG (CHN) (15) defeated Hyun-Ho LEE (KOR) 6-1 6-1
Marcus DANIELL (NZL) (7) defeated Kyoung Sik LIM (KOR) 6-1 6-0
Young-Deok CHO (KOR) defeated Bang-Ho SONG (KOR) 6-3 6-4
Dae-Young KIM (KOR) defeated Yang Gu KANG (KOR) 6-4 6-4
Yannick VANDENBULCKE (BEL) (9) defeated Joo-Hyo PARK (KOR) 6-1 6-1
Kittiphong WACHIRAMANOWONG (THA) (8) defeated Tatsuji KOIWA (JPN) 6-0 6-0
Seong-Hee AHN (KOR) defeated Seung-Joo LEE (KOR) 7-6(3) 7-5
Jung-Hyo LEE (KOR) defeated Daniel YOON (KOR) 6-3 6-4
Yan BAI (CHN) (10) defeated Seungri CHOI (KOR) 6-1 6-0

2nd Round

Hsin-Han LEE (TPE) (1) defeated Ladislav CHRAMOSTA (CZE) 6-3 7-5
Hyun-Soo LIM (KOR) defeated Soong-Jae CHO (KOR) (14) 6-3 6-2
Young-Jun KIM (KOR) (2) defeated Jeong Woo CHOI (KOR) 6-1 6-2
Min-Hyoek CHO (KOR) (13) defeated Bumpei SATO (JPN) 6-1 6-4
Byung-Kook KANG (KOR) (3) defeated Chuan JIANG (CHN) 6-1 6-2
Seung-Jae LEE (KOR) defeated Sa CHEN (CHN) (11) 6-2 6-4
Ji-Sup LIM (KOR) defeated Dae-Soung OH (KOR) 6-0 6-2
Ju-Hae MOON (KOR) defeated Daniel CHO (KOR) 3-6 6-2 7-5
Sung-Kyun KANG (KOR) (5) defeated Tae-Hyun JEON (KOR) 6-1 6-1
Seung-Hoon LEE (KOR) (16) defeated Alec WITMEUR (BEL) 6-2 7-5
Clement REIX (FRA) (6) defeated Jae-Young HAN (KOR) 6-1 6-1
Yu Jr. WANG (CHN) (15) defeated Sang-Woo NOH (KOR) 4-6 6-2 6-4
Marcus DANIELL (NZL) (7) defeated Young-Deok CHO (KOR) 6-1 6-4
Yannick VANDENBULCKE (BEL) (9) defeated Dae-Young KIM (KOR) 6-1 6-1
Kittiphong WACHIRAMANOWONG (THA) (8) defeated Seong-Hee AHN (KOR) 6-2 6-4
Yan BAI (CHN) (10) defeated Jung-Hyo LEE (KOR) 6-1 6-2

3rd Round

Hsin-Han LEE (TPE) (1) defeated Hyun-Soo LIM (KOR) 6-1 6-1
Young-Jun KIM (KOR) (2) defeated Min-Hyoek CHO (KOR) (13) 6-4 6-3
Byung-Kook KANG (KOR) (3) defeated Seung-Jae LEE (KOR) 6-3 6-0
Ji-Sup LIM (KOR) defeated Ju-Hae MOON (KOR) 7-6(5) 6-2
Sung-Kyun KANG (KOR) (5) defeated Seung-Hoon LEE (KOR) (16) 2-1 Retired
Clement REIX (FRA) (6) defeated Yu Jr. WANG (CHN) (15) 7-6(6) 3-6 6-1
Yannick VANDENBULCKE (BEL) (9) defeated Marcus DANIELL (NZL) (7) 6-2 6-0
Yan BAI (CHN) (10) defeated Kittiphong WACHIRAMANOWONG (THA) (8) 6-1 3-6 6-2


http://www.itftennis.com/mens/tourna...ent=1100019709
__________________

Last edited by Zirconek : 04-22-2009 at 11:14 AM.
Zirconek is offline View My Blog!   Reply With Quote