MensTennisForums.com - View Single Post - Turkey F4 [April 06 - Antalya- Hard] Winner: Marsel Ilhan

View Single Post

Old 04-08-2009, 07:27 PM   #6
country flag Zirconek
TÍnis Mambembe
 
Zirconek's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Atlantic Ocean
Posts: 36,804
Zirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond reputeZirconek has a reputation beyond repute
Default Re: Turkey F4 [April 06 - Antalya- Hard] Main Draw

Qualifying Draw

1st Round

Jurgen ZOPP (EST) (1) defeated Shahin KHALEDAN (IRI) 6-1 6-1
Markus ERIKSSON (SWE) defeated Adem OZMERAL (TUR) 6-0 6-0
Matthias KOLBE (GER) defeated Radim URBANEK (CZE) 5-7 6-1 6-1
Daniel COX (GBR) (14) defeated Andrei VASILEVSKI (BLR) 6-4 7-5
Dmytro PETROV (UKR) (2) defeated Harutyun SOFYAN (ARM) 6-4 7-5
Alexander WARD (GBR) defeated Ergun ZORLU (TUR) 6-3 6-1
Philippe FRAYSSINOUX (FRA) defeated Julien DUBAIL (BEL) 6-4 6-4
Adrien BOSSEL (SUI) (12) defeated Omid SOURI (IRI) 6-1 6-0
Joao SOUSA (POR) (3) defeated Xavier MORERA-BALCELLS (ESP) 6-0 6-1
Neil PAUFFLEY (GBR) defeated Robert RAGUZ (CRO) 6-4 6-4
Jaymon CRABB (AUS) defeated Ivo MIJIC (GER) 6-3 6-4
Henrik NORFELDT (SWE) (15) defeated Gabriel WANDERLEY (BRA) 6-4 6-1
Xander SPONG (NED) defeated Enrico IANNUZZI (ITA) (4) 6-4 7-6(4)
Manuel CAVACO (POR) defeated Dragomir CULJAT (CRO) 6-0 5-7 6-2
Ante PAVIC (CRO) defeated Rouzbeh KAMRAN (IRI) 6-2 6-2
Costin PAVAL (ROU) defeated Rodrigo PEREZ (CHI) (13) 6-1 6-1
Matthew ILLINGWORTH (GBR) (5) defeated Erkin ALIYEV (AZE) 6-1 6-3
Goncalo FALCAO (POR) defeated Ricardo SIGGIA (BRA) 6-1 1-6 7-5
Aleksandr AGAFONOV (UKR) defeated Barkin YALCINKALE (TUR) 6-1 6-1
Patrick EICHENBERGER (SUI) (16) defeated Roman TUDOREANU (MDA) 7-6(7) 6-2
Laurent ROCHETTE (FRA) (6) defeated Andre BARAN (BRA) 6-4 6-4
Dominic METZGER (GER) defeated Nuri Ersin TARIM (TUR) 6-1 6-0
Arsenije ZLATANOVIC (SRB) defeated Antoine TASSART (FRA) 7-6(5) 6-4
Martin EMMRICH (GER) (10) defeated Andrei CIUMAC (MDA) 6-2 2-6 6-2
Joshua MILTON (GBR) (7) defeated Serkan-Akin DILEK (TUR) 6-1 6-1
Riccardo MAIGA (SUI) defeated Nikolai SOLOVIEV (RUS) 6-3 6-1
Daniel SMETHURST (GBR) defeated Emilio RODRIGUEZ-NAVARRO (ESP) 6-4 7-6(5)
Juho PAUKKU (FIN) defeated Rudy COCO (FRA) (9) 6-4 4-6 6-3
Nils LANGER (GER) (8) defeated Milos SEKULIC (SWE) 6-4 6-4
Ilhan MUTLU (TUR) defeated Khachatur KHACHATRYAN (ARM) 7-5 6-3
Marcus WILLIS (GBR) defeated Ivan BJELICA (SRB) 2-6 7-6(8) 7-5
Georgi RUMENOV PAYAKOV (ESP) (11) defeated Sami BECEREN (TUR) 6-3 6-3

2nd Round

Markus ERIKSSON (SWE) defeated Jurgen ZOPP (EST) (1) 6-1 6-3
Daniel COX (GBR) (14) defeated Matthias KOLBE (GER) 7-6(4) 1-6 6-3
Dmytro PETROV (UKR) (2) defeated Alexander WARD (GBR) 6-3 6-1
Adrien BOSSEL (SUI) (12) defeated Philippe FRAYSSINOUX (FRA) 7-6(4) 6-7(5) 6-4
Joao SOUSA (POR) (3) defeated Neil PAUFFLEY (GBR) 6-1 6-4
Henrik NORFELDT (SWE) (15) defeated Jaymon CRABB (AUS) 6-2 6-4
Xander SPONG (NED) defeated Manuel CAVACO (POR) 6-1 6-3
Costin PAVAL (ROU) defeated Ante PAVIC (CRO) 5-7 7-6(4) 7-6(0)
Matthew ILLINGWORTH (GBR) (5) defeated Goncalo FALCAO (POR) 6-3 7-5
Patrick EICHENBERGER (SUI) (16) defeated Aleksandr AGAFONOV (UKR) 2-6 6-3 6-2
Laurent ROCHETTE (FRA) (6) defeated Dominic METZGER (GER) 6-2 4-6 6-3
Arsenije ZLATANOVIC (SRB) defeated Martin EMMRICH (GER) (10) 6-4 7-6(4)
Joshua MILTON (GBR) (7) defeated Riccardo MAIGA (SUI) 6-2 6-4
Juho PAUKKU (FIN) defeated Daniel SMETHURST (GBR) 6-1 3-6 6-3
Nils LANGER (GER) (8) defeated Ilhan MUTLU (TUR) 6-1 6-0
Marcus WILLIS (GBR) defeated Georgi RUMENOV PAYAKOV (ESP) (11) 6-2 3-6 6-1

3rd Round

Daniel COX (GBR) (14) defeated Markus ERIKSSON (SWE) 6-1 6-4
Dmytro PETROV (UKR) (2) defeated Adrien BOSSEL (SUI) (12) 6-4 7-5
Joao SOUSA (POR) (3) defeated Henrik NORFELDT (SWE) (15) 4-6 6-2 6-2
Costin PAVAL (ROU) defeated Xander SPONG (NED) 6-3 6-4
Patrick EICHENBERGER (SUI) (16) defeated Matthew ILLINGWORTH (GBR) (5) 6-2 3-6 6-2
Laurent ROCHETTE (FRA) (6) defeated Arsenije ZLATANOVIC (SRB) 5-7 6-3 6-4
Juho PAUKKU (FIN) defeated Joshua MILTON (GBR) (7) 6-4 6-1
Marcus WILLIS (GBR) defeated Nils LANGER (GER) (8) 6-4 6-1
__________________
Zirconek is offline View My Blog!   Reply With Quote