MensTennisForums.com - View Single Post - Georgia F1

Thread: Georgia F1
View Single Post

Old 10-07-2004, 08:18 PM   #1
country flag SuperRevelation
Registered User
 
SuperRevelation's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: USA
Age: 26
Posts: 3,656
SuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond reputeSuperRevelation has a reputation beyond repute
Default Georgia F1

Georgia F1 qualifying
October 4-10, 2004

Singles
Seeds: (cut: none)
1. Andreas Fasching
2. Dmitro Tolok
3. Mait Kunnap
4. Vladimir Levin
5. Yaroslav Sorokin
6. Jakub Nijaki
7. Alexei Filenkov
8. Andrei Savchuk
9. Konstantin Dmitrenko
10. Yoann Villar
11. Alexander Nedovesov

First Round
(1)Andreas Fasching (AUT) bye
Giorgi Chantouria (GEO) d. Hovannes Davtyan (ARM) 6-2 7-6(7)
Viktor Meskhi (GEO) bye
Lasha Tsiklauri (GEO) bye
(2)Dmitro Tolok (UKR) bye
Sergei Myropolskiy (UKR) d. Zviad Tsertsvadze (GEO) 6-3 6-2
Gio Navrozashvili (GEO) bye
George Revazishvili (GEO) bye
(3)Mait Kunnap (EST) bye
Nikoloz Bakradze (GEO) bye
George Khrikadze (GEO) bye
Bichiko Ramishvili (GEO) bye
(4)Vladimir Levin (UKR) bye
Hayk Martirosyan (ARM) bye
Oliver Gross (GER) bye
Revaz Osadze (GEO) bye
(5)Yaroslav Sorokin (UKR) bye
Nickoloz Kurdadze (GEO) bye
Alexander Vasilevski (BLR) d. Vladimir Chikhladze (GEO) 6-0 6-4
Sozar Gokadze (GEO) bye
(6)Jakub Nijaki (POL) bye
Shalva Gumberidze (GEO) bye
Nodar Itonishvili (GEO) bye
(10)Yoann Villar (BEL) bye
(7)Alexei Filenkov (RUS) bye
Lasha Karchaidze (GEO) bye
Arman Harutyunyan (ARM) bye
(9)Konstantin Dmitrenko (UKR) bye
(8)Andrei Savchuk (UKR) bye
Ara Harutyunyan (ARM) d. Zico Zaalishvili (GEO) 6-2 6-3
Egor Puntus (BLR) bye
(11)Alexander Nedovesov (UKR) bye

Second Round
(1)Andreas Fasching (AUT) d. Giorgi Chantouria (GEO) 6-1 6-0
Viktor Meskhi (GEO) d. Lasha Tsiklauri (GEO) 6-4 6-4
(2)Dmitro Tolok (UKR) d. Sergei Myropolskiy (UKR) 6-2 6-2
Gio Navrozashvili (GEO) d. George Revazishvili (GEO) 6-3 4-6 7-6(5)
(3)Mait Kunnap (EST) d. Nikoloz Bakradze (GEO) 6-0 6-0
George Khrikadze (GEO) d. Bichiko Ramishvili (GEO) 6-0 6-1
(4)Vladimir Levin (UKR) d. Hayk Martirosyan (ARM) 6-1 6-1
Oliver Gross (GER) d. Revaz Osadze (GEO) 6-0 6-0
(5)Yaroslav Sorokin (UKR) d. Nickoloz Kurdadze (GEO) 6-1 6-1
Alexander Vasilevski (BLR) d. Sozar Gokadze (GEO) 6-2 3-6 6-3
(6)Jakub Nijaki (POL) d. Shalva Gumberidze (GEO) 6-0 6-0
(10)Yoann Villar (BEL) d. Nodar Itonishvili (GEO) 1-6 6-3 7-6(5)
(7)Alexei Filenkov (RUS) d. Lasha Karchaidze (GEO) 3-6 7-6(6) 6-0
Arman Harutyunyan (ARM) d. (9)Konstantin Dmitrenko (UKR) 6-1 6-1
Ara Harutyunyan (ARM) d. (8)Andrei Savchuk (UKR) 6-3 6-4
(11)Alexander Nedovesov (UKR) d. Egor Puntus (BLR) 2-6 6-2 6-2

Qualifying Round
(1)Andreas Fasching (AUT) d. Viktor Meskhi (GEO) 6-1 6-1
(2)Dmitro Tolok (UKR) d. Gio Navrozashvili (GEO) 6-1 6-3
(3)Mait Kunnap (EST) d. George Khrikadze (GEO) 6-0 6-2
Oliver Gross (GER) d. (4)Vladimir Levin (UKR) 6-0 7-5
(5)Yaroslav Sorokin (UKR) d. Alexander Vasilevski (BLR) 6-0 6-1
(6)Jakub Nijaki (POL) d. (10)Yoann Villar (BEL) 6-0 6-2
(7)Alexei Filenkov (RUS) d. Arman Harutyunyan (ARM) 6-3 6-4
(11)Alexander Nedovesov (UKR) d. Ara Harutyunyan (ARM) 6-3 6-1
__________________
Fernando Gonzalez Nicolas Massu Gael Monfils Marcos Baghdadis

SuperRevelation is offline View My Blog!   Reply With Quote