MensTennisForums.com - View Single Post - Sunday (8/31/08) OOP & Scores

View Single Post

Old 08-31-2008, 06:17 AM   #1
country flag Mohammad
Registered User
 
Mohammad's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Age: 27
Posts: 233
Mohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond reputeMohammad has a reputation beyond repute
Default Sunday (8/31/08) OOP & Scores

Code:
Arthur Ashe 
11.00 AM

1. Women's Singles - 4th Rnd.
Caroline Wozniacki (DEN)[21] v. Jelena Jankovic (SRB)[2]

2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Radek Stepanek (CZE)[28] v. Roger Federer (SUI)[2]

3. Men's Singles - 3rd Rnd.
Andy Roddick (USA)[8] v. Andreas Seppi (ITA)[31]


Arthur Ashe 
7.00 PM

1. Women's Singles - 4th Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[5] v. Na Li (CHN)

2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Marin Cilic (CRO)[30] v. Novak Djokovic (SRB)[3]


Armstrong 
11.00 AM

1. Men's Singles - 3rd Rnd.
Nikolay Davydenko (RUS)[5] v. Dmitry Tursunov (RUS)[26]

2. Women's Singles - 4th Rnd.
Sybille Bammer (AUT)[29] v. Marion Bartoli (FRA)[12]

3. Men's Singles - 3rd Rnd.
Tommy Robredo (ESP)[15] v. Jo-Wilfried Tsonga (FRA)[19]

4. Men's Singles - 3rd Rnd.
Jarkko Nieminen (FIN) v. Fernando Gonzalez (CHI)[11]


Grandstand 
11.00 AM

1. Men's Singles - 3rd Rnd.
Nicolas Almagro (ESP)[18] v. Gilles Muller (LUX)

2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Fernando Verdasco (ESP)[13] v. Igor Andreev (RUS)[23]

3. Women's Singles - 4th Rnd.
Patty Schnyder (SUI)[15] v. Katarina Srebotnik (SLO)[28]

4. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Cara Black (ZIM)[1]/Liezel Huber (USA)[1] v. Julie Ditty (USA)/Carly Gullickson (USA)


Court 4 
11.00 AM

1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Johanna Konta (AUS)[14] v. Asia Muhammad (USA)

2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Mikhail Biryukov (RUS) v. Chase Buchanan (USA)

Not Before 2:00 PM

3. Mixed Doubles
Flavia Pennetta (ITA)/Dusan Vemic (SRB) v. Jill Craybas (USA)/Eric Butorac (USA)

4. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Klaudia Jans (POL)/Alicja Rosolska (POL) v. Anabel Medina Garrigues (ESP)[5]/Virginia Ruano Pascual (ESP)[5]


Court 5
11.00 AM

1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Romana Tabakova (SVK) v. Richel Hogenkamp (NED)

2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Aki Yamasoto (JPN)[16] v. Veronica Cepede (PAR)

3. Boys' Singles - 1st Rnd.
Daniel Cox (GBR) v. Henrique Cunha (BRA)[8]


Court 6 
11.00 AM

1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Madison Brengle (USA) v. Cindy Chala (FRA)[10]

2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Jordan Cox (USA) v. Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI)

3. Boys' Singles - 1st Rnd.
Ty D Trombetta (USA) v. Juan Spir (COL)

4. Girls' Singles - 1st Rnd.
Lauren Davis (USA) v. Ajla Tomljanovic (CRO)


Court 7 
11.00 AM

1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Andrey Kuznetsov (RUS)[16] v. Chris Harrison (USA)

2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Filip Krajinovic (SRB) v. Jarmere Jenkins (USA)

3. Girls' Singles - 1st Rnd.
Misaki Doi (JPN) v. Christina McHale (USA)

4. Girls' Singles - 1st Rnd.
Kristie Ahn (USA) v. Milana Spremo (SCG)


Court 8 
11.00 AM

1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Alexander Domijan (USA) v. Kittipong Wachiramanowong (THA)

2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Zarina Diyas (KAZ) v. Noppawan Lertcheewakarn (THA)[3]

3. Girls' Singles - 1st Rnd.
Nastassya Burnett (ITA) v. Julia Boserup (USA)

4. Girls' Singles - 1st Rnd.
Arantxa Rus (NED)[1] v. Victoria Kamenskaya (RUS)


Court 9
11.00 AM

1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Juan Vazquez-Valenzuela (ARG)[10] v. Tennys Sandgren (USA)

2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Di Wu (CHN) v. Tristan-Samuel Weissborn (AUT)

3. Girls' Singles - 1st Rnd.
Beatrice Gumulya (INA) v. Zuzana Luknarova (SVK)

4. Boys' Singles - 1st Rnd.
Dino Marcan (CRO) v. Karim-Mohamed Maamoun (EGY)


Court 10 
11.00 AM

1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Silvia Njiric (CRO) v. Sandra Zaniewska (POL)

2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Denis Kudla (USA) v. Yuki Bhambri (IND)[12]

3. Girls' Singles - 1st Rnd.
Jessica Moore (AUS)[4] v. Sloane Stephens (USA)

4. Boys' Singles - 1st Rnd.
Rhyne Williams (USA) v. Borut Puc (SLO)


Court 11 
11.00 AM

1. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Janette Husarova (SVK)[11]/Shuai Peng (CHN)[11] v. Zi Yan (CHN)[8]/Jie Zheng (CHN)[8]

2. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Rik De Voest (RSA)/Ashley Fisher (AUS) v. Lukas Dlouhy (CZE)[7]/Leander Paes (IND)[7]

3. Mixed Doubles
Casey Dellacqua (AUS)/Jordan Kerr (AUS) v. Nadia Petrova (RUS)/Jonas Bjorkman (SWE)

4. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Alona Bondarenko (UKR)[7]/Kateryna Bondarenko (UKR)[7] v. Lisa Raymond (USA)[10]/Samantha Stosur (AUS)[10]

5. Mixed Doubles
Virginie Razzano (FRA)/Rogier Wassen (NED) v. Katarina Srebotnik (SLO)[2]/Nenad Zimonjic (SRB)[2]


Court 13 
11.00 AM

1. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Tatiana Poutchek (BLR)/Anastasia Rodionova (AUS) v. Marina Erakovic (NZL)/Jelena Kostanic Tosic (CRO)

2. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Raquel Kops-Jones (USA)/Abigail Spears (USA) v. Stephanie Foretz (FRA)/Camille Pin (FRA)

3. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Christopher Kas (GER)/Philipp Petzschner (GER) v. Martin Damm (CZE)[11]/Pavel Vizner (CZE)[11]


Court 14 
11.00 AM

1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Cheng Peng Hsieh (TPE) v. Cedrik-Marcel Stebe (GER)[11]

2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Zsofia Susanyi (HUN) v. Valeriva Solovieva (RUS)

3. Boys' Singles - 1st Rnd.
Marin Draganja (CRO) v. Cesar Ramirez (MEX)[5]


Court 15
11.00 AM

1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Jose Pereira (BRA)[7] v. Guido Pella (ARG)

2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Rebecca Marino (CAN) v. Gabriela Paz Franco (VEN)

3. Boys' Singles - 1st Rnd.
Ilija Vucic (SRB) v. Marcelo Arevalo (ESA)[14]
Attached Images
File Type: pdf OOP7.pdf (123.8 KB, 0 views)

Last edited by Mohammad : 08-31-2008 at 07:51 AM.
Mohammad is offline View My Blog!   Reply With Quote