MensTennisForums.com - View Single Post - Thursday OOP & Scores

View Single Post

Old 07-24-2008, 03:55 AM   #1
country flag smucav
Moderator
 
smucav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 9,696
smucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond repute
Default Thursday OOP & Scores

CENTRE COURT
Matches Start At: 11:00am

Robin SODERLING (SWE) vs Novak DJOKOVIC (SRB)
Not Before 1:00 PM
Marin CILIC (CRO) vs Andy RODDICK (USA)
followed by
Dmitry TURSUNOV (RUS) vs James BLAKE (USA)
Not Before 7:30 PM
Igor ANDREEV (RUS) vs Rafael NADAL (ESP)
followed by
Andy MURRAY (GBR)/Jamie MURRAY (GBR) vs Daniel NESTOR (CAN)/Nenad ZIMONJIC (SRB)

GRANDSTAND
Matches Start At: 10:30 AM

Paul HANLEY (AUS)/Jordan KERR (AUS) vs Frank DANCEVIC (CAN)/Jesse LEVINE (USA)
Not Before 12:00 PM
Gilles SIMON (FRA) vs Jose ACASUSO (ARG)
followed by
Andy MURRAY (GBR) vs Stanislas WAWRINKA (SUI)
followed by
Nikolay DAVYDENKO (RUS) vs Nicolas KIEFER (GER)
followed by
David FERRER (ESP) vs Richard GASQUET (FRA)
followed by
Bob BRYAN (USA)/Mike BRYAN (USA) vs Mariusz FYRSTENBERG(POL)/Marcin MATKOWSKI (POL) or Feliciano LOPEZ (ESP)/Fernando VERDASCO (ESP)
followed by
After Suitable Rest
Igor ANDREEV (RUS)/Nikolay DAVYDENKO (RUS) vs Jonas BJORKMAN (SWE)/Kevin ULLYETT (ZIM)

COURT 1
Matches Start At: 11:00am

Mario ANCIC (CRO)/Jeff COETZEE (RSA) vs Fernando GONZALEZ (CHI)/Andre SA (BRA)
followed by
Mariusz FYRSTENBERG (POL)/Marcin MATKOWSKI (POL) vs Feliciano LOPEZ (ESP)/Fernando VERDASCO (ESP)
followed by
Jonathan ERLICH (ISR)/Andy RAM (ISR) vs Paul HANLEY (AUS)/Jordan KERR (AUS) or Frank DANCEVIC (CAN)/Jesse LEVINE (USA)
followed by
Mario ANCIC (CRO)/Jeff COETZEE (RSA) or Fernando GONZALEZ (CHI)/Andre SA (BRA) vs Martin DAMM (CZE)/Pavel VIZNER (CZE)
followed by
Lukas DLOUHY (CZE)/Leander PAES (IND) vs Roger FEDERER (SUI)/Stanislas WAWRINKA (SUI)
followed by
Simon ASPELIN (SWE)/Julian KNOWLE (AUT) vs Paul-Henri MATHIEU (FRA)/Mikhail YOUZHNY (RUS)

Last edited by smucav : 07-24-2008 at 06:05 AM.
smucav is offline View My Blog!   Reply With Quote