MensTennisForums.com - View Single Post - Sunday (3/25/07) OOP & Scores (revised)

View Single Post

Old 03-25-2007, 02:47 AM   #1
country flag smucav
Moderator
 
smucav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 9,511
smucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond reputesmucav has a reputation beyond repute
Default Sunday (3/25/07) OOP & Scores (revised)

STADIUM Matches Start At: 11:00 AM
WTA: Agnieszka RADWANSKA (POL) vs Martina HINGIS (SUI)
Not Before 1:00 PM
ATP: Carlos MOYA (ESP) vs Fabrice SANTORO (FRA)
followed by
ATP: Gilles SIMON (FRA) vs Andy RODDICK (USA)
followed by
WTA: Maria SHARAPOVA (RUS) vs Venus WILLIAMS (USA)
Not Before 7:00 PM
ATP: Mikhail Youzhny (RUS) vs Juan Martin Del Potro (ARG)
followed by
Possible Court Change
WTA: Lucie SAFAROVA (CZE) vs Serena WILLIAMS (USA)

GRANDSTAND Matches Start At: 11:00 AM
ATP: Kevin KIM (USA) vs Tommy ROBREDO (ESP)
followed by
ATP: Robert KENDRICK (USA) vs Andy MURRAY (GBR)
followed by
ATP: Michael LLODRA (FRA) vs Novak DJOKOVIC (SRB)
followed by
ATP: Fernando GONZALEZ (CHI) vs Paul-Henri MATHIEU (FRA)
Not Before 5:00 PM
ATP: Evgeny KOROLEV (RUS)/Luis Fernando MANRIQUE (ECU) vs Bob BRYAN (USA)/Mike BRYAN (USA)

COURT 1: Matches Start At: 10:00 AM
ATP: Amer DELIC (USA) vs Jose ACASUSO (ARG)
followed by
WTA: Samantha STOSUR (AUS) vs Kim CLIJSTERS (BEL)
followed by
WTA: Virginie RAZZANO (FRA) vs Justine HENIN (BEL)
followed by
ATP: David FERRER (ESP) vs Simone BOLELLI (ITA)
followed by
WTA: Svetlana KUZNETSOVA (RUS) vs Jelena KOSTANIC TOSIC (CRO)
Not Before 5:00 PM
Possible Court Change
Victoria AZARENKA (BLR) vs Nicole VAIDISOVA (CZE)

COURT 2: Matches Start At: 10:00 AM
ATP: Jonas BJORKMAN (SWE)/Max MIRNYI (BLR) vs Eric BUTORAC (USA)/Jamie MURRAY (GBR)
followed by
ATP: Nikolay DAVYDENKO (RUS) vs Simon GREUL (GER) to finish 20
followed by
ATP: Gaston GAUDIO (ARG) vs Radek STEPANEK (CZE)
followed by
WTA: Daniela HANTUCHOVA (SVK) vs Vera ZVONAREVA (RUS)
followed by
WTA: Yaroslava SHVEDOVA (RUS) vs Tathiana GARBIN (ITA)
Not Before 5:00 p.m.
WTA: Zi YAN (CHN)/Jie ZHENG (CHN) vs Anastasia RODIONOVA (RUS)/Tiantian SUN (CHN)

COURT 3: Matches Start At: 10:00 AM
ATP: Mark KNOWLES (BAH)/Daniel NESTOR (CAN) vs Ashley FISHER (AUS)/Chris HAGGARD (RSA)
followed by
WTA: Nadia PETROVA (RUS) vs Ekaterina BYCHKOVA (RUS)
Not Before 1:00 PM
WTA: Julia VAKULENKO (UKR) vs Shahar PEER (ISR)
followed by
WTA: Tatiana GOLOVIN (FRA)/Dinara SAFINA (RUS) vs Kim CLIJSTERS (BEL)/Caroline MAES (BEL)
followed by
WTA: Ashley HARKLEROAD (USA)/Bethanie MATTEK (USA) vs Vania KING (USA)/Shahar PEER (ISR)

COURT 4: Matches Start At: 10:00 AM
ATP: Fernando VERDASCO (ESP) vs Florian MAYER (GER) to finish 33
Not Before 11:30 AM
ATP: Potito STARACE (ITA) vs Nicolas ALMAGRO (ESP) to finish 44
followed by
ATP: Florent SERRA (FRA) vs Feliciano LOPEZ (ESP)
followed by
Lisa RAYMOND (USA)/Samantha STOSUR (AUS) vs Marion BARTOLI (FRA)/Meilen TU (USA) to finish 75 01
followed by
ATP: Martin GARCIA (ARG)/Sebastian PRIETO (ARG) vs Paul GOLDSTEIN (USA)/Sam QUERREY (USA)

COURT 5: Matches Start At: 10:00 AM
WTA: Eleni DANIILIDOU (GRE)/Jasmin WOEHR (GER) vs Yung-Jan CHAN (TPE)/Chia-Jung CHUANG (TPE)
followed by
ATP: David SKOCH (CZE)/Jim THOMAS (USA) vs Robert LINDSTEDT (SWE)/Jarkko NIEMINEN (FIN)
followed by
WTA: Michaella KRAJICEK (NED)/Galina VOSKOBOEVA (RUS) vs Flavia PENNETTA (ITA)/Roberta VINCI (ITA)
followed by
WTA: Alona BONDARENKO (UKR)/Nuria LLAGOSTERA VIVES (ESP) vs Cara BLACK (ZIM)/Liezel HUBER (RSA)
followed by
ATP: Arnaud CLEMENT (FRA)/Michael LLODRA (FRA) vs Nicolas ALMAGRO (ESP)/Fernando VERDASCO (ESP)

COURT 6 Matches Start At: 10:00 AM
WTA: Ai SUGIYAMA (JPN) vs Dinara SAFINA (RUS)
followed by
WTA: Jelena JANKOVIC (SRB) vs Mara SANTANGELO (ITA)
followed by
ATP: Benedikt DORSCH (GER)/Horia TECAU (ROU) vs Tomas BERDYCH (CZE)/Ivan LJUBICIC (CRO)
followed by
ATP: Jeff COETZEE (RSA)/Dominik HRBATY (SVK) vs Gustavo KUERTEN (BRA)/Kei NISHIKORI (JPN)
followed by
ATP: Fabrice SANTORO (FRA)/Nenad ZIMONJIC (SRB) vs Mariusz FYRSTENBERG (POL)/Marcin MATKOWSKI (POL)

COURT 7 Matches Start At: 10:00 AM
WTA: Na LI (CHN) vs Katarina SREBOTNIK (SLO)
followed by
WTA: Tatiana GOLOVIN (FRA) vs Anna CHAKVETADZE (RUS)
followed by
WTA: Kaia KANEPI (EST) vs Vera DUSHEVINA (RUS)
followed by
WTA: Virginia RUANO PASCUAL (ESP)/Paola SUAREZ (ARG) vs Corina MORARIU (USA)/Francesca SCHIAVONE (ITA)
followed by
Vera DUSHEVINA (RUS)/Andreea EHRITT-VANC (ROU) vs Kveta PESCHKE (CZE)/Rennae STUBBS (AUS) to finish 61 53
followed by
WTA: Lourdes DOMINGUEZ LINO (ESP)/Anabel MEDINA GARRIGUES (ESP) vs Janette HUSAROVA (SVK)/Meghann SHAUGHNESSY (USA)
Not Before 5:00 PM
WTA: Ana IVANOVIC (SRB)/Maria KIRILENKO (RUS) vs Emilie LOIT (FRA)/Nicole PRATT (AUS)

TBA
Not Before 5:00 PM
WTA: Elena LIKHOVTSEVA (RUS)/Elena VESNINA (RUS) vs Jarmila GAJDOSOVA (SVK)/Jelena KOSTANIC TOSIC (CRO)

Postponed
WTA: Tathiana GARBIN (ITA)/Alicia MOLIK (AUS) vs Yuliana FEDAK (UKR)/Tatiana PEREBIYNIS (UKR)
WTA: Svetlana KUZNETSOVA (RUS)/Nadia PETROVA (RUS) vs Nathalie DECHY (FRA)/Vera ZVONAREVA (RUS)

Last edited by smucav : 03-25-2007 at 11:14 PM.
smucav is offline View My Blog!   Reply With Quote