MensTennisForums.com - View Single Post - Egypt F3 (week 12)

View Single Post

Old 03-22-2006, 06:02 PM   #2
country flag Super-Fabio
Registered User
 
Super-Fabio's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Italy
Posts: 23,427
Super-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond reputeSuper-Fabio has a reputation beyond repute
Default Re: Egypt F3 (week 12)

Egypt F3 qualifying
March 20-26, 2006


Singles
Seeds: (cut: none)
1. Valery Rudnev
2. Vjekoslav Skenderovic
3. Gvidas Sabeckis
4. Andre Miele
5. Jordan Kanev
6. Andemirkhan Karanashev
7. Joseph Huber
8. Denis Molcianov
9. Aleksandar Jerinkic
10. Diego Cubas
11. Mohamed El Sohafy
12. Michail Elgin
13. Marek Semjan
14. Mahmoud Hamed
15. Ervand Gasparyan
16. Yasser Abdel-Sayed

First Round
(1)Valery Rudnev (RUS) bye
Carlos Gomez-Diaz (ARG) d. Valentine Dunenkov (RUS) 6-3 6-0
Seif El Khayat (EGY) d. Stas Kovalev (RUS) 6-0 6-0
(14)Mahmoud Hamed (EGY) d. Mohamed Hamed (EGY) 6-2 6-1
(2)Vjekoslav Skenderovic (CRO) bye
Maxim Geraskin (RUS) d. Tareq El Esawy (EGY) 6-4 6-4
Roman Bicek (CZE) d. Vasco Zdravkin (MKD) 6-1 7-5
Florian Reynet (FRA) d. (11)Mohamed El Sohafy (EGY) 7-6(5) 6-2
(3)Gvidas Sabeckis (LTU) bye
Bassam Beidas (LIB) d. Saeed Farah (GBR) 6-2 6-0
Ernest Zurabyan (UKR) d. Khaled Abou Ouf (EGY) 6-2 6-1
Pavel Charnushin (BLR) d. (15)Ervand Gasparyan (RUS) 7-6(5) 1-6 6-2
(4)Andre Miele (BRA) bye
Arnaud Agniel (FRA) d. Youssef Miled (TUN) 6-2 6-1
Ivan Nedelko (RUS) d. Fedor Malin (RUS) 6-1 6-1
Alexander Dolgopolov (UKR) d. (12)Michail Elgin (RUS) 6-4 6-4
(5)Jordan Kanev (BUL) bye
Asser Al Nokaly (EGY) d. Dmytro Fedorchuk (UKR) 6-0 6-1
Dimitar Labudovik (MKD) d. Octavian Dinuta (ROM) 6-3 1-0 ret.
(9)Aleksandar Jerinkic (SCG) d. Juan Beaus (ESP) 7-5 4-6 6-0
(6)Andemirkhan Karanashev (RUS) bye
Peter Miklusicak (SVK) d. Mikhail Kukushkin (RUS) 6-2 7-6(3)
Hakim Rezgui (TUN) d. Alexander Ter-Arutyunov (RUS) 6-0 6-1
(13)Marek Semjan (SVK) d. Fares Zaier (TUN) 6-2 6-1
(7)Joseph Huber (AUT) d. Khaled Nagy (EGY) 6-1 6-1
Dimitar Grabulovski (MKD) d. Ali Abdel-Aziz (EGY) 6-3 6-2
Kamil Filali (MAR) d. Mihai Puscasu (ROM) 5-7 6-1 6-1
(10)Diego Cubas (BRA) d. Stefan Seywald (AUT) 6-0 6-1
(8)Denis Molcianov (MDA) d. Bassel El Guindy (EGY) 6-0 6-0
Cyril Spanelis (FRA) d. Dmitry Ivanov (UZB) 5-7 6-4 6-4
Alin Alexandru Simion (ROM) d. Mahmoud Ezz (EGY) 6-4 6-1
Thomas Gilner (GER) d. (16)Yasser Abdel-Sayed (EGY) 7-6(9) 6-2

Second Round
(1)Valery Rudnev (RUS) d. Carlos Gomez-Diaz (ARG) 7-5 ret.
(14)Mahmoud Hamed (EGY) d. Seif El Khayat (EGY) 6-1 6-0
(2)Vjekoslav Skenderovic (CRO) d. Maxim Geraskin (RUS) 6-0 6-1
Florian Reynet (FRA) d. Roman Bicek (CZE) 6-4 7-6(0)
Bassam Beidas (LIB) d. (3)Gvidas Sabeckis (LTU) 6-2 1-6 7-6(4)
Ernest Zurabyan (UKR) d. Pavel Charnushin (BLR) 3-6 7-6(3) 6-4
(4)Andre Miele (BRA) d. Arnaud Agniel (FRA) 6-4 6-1
Alexander Dolgopolov (UKR) d. Ivan Nedelko (RUS) 6-2 6-0
(5)Jordan Kanev (BUL) d. Asser Al Nokaly (EGY) 6-4 6-1
(9)Aleksandar Jerinkic (SCG) d. Dimitar Labudovik (MKD) 6-1 6-2
Peter Miklusicak (SVK) d. (6)Andemirkhan Karanashev (RUS) 6-4 6-4
(13)Marek Semjan (SVK) d. Hakim Rezgui (TUN) 4-6 6-3 7-5
(7)Joseph Huber (AUT) d. Dimitar Grabulovski (MKD) 7-5 6-2
Kamil Filali (MAR) d. (10)Diego Cubas (BRA) 6-3 6-1
(8)Denis Molcianov (MDA) d. Cyril Spanelis (FRA) 6-1 6-3
Alin Alexandru Simion (ROM) d. Thomas Gilner (GER) 6-4 6-0

Qualifying Round
(1)Valery Rudnev (RUS) d. (14)Mahmoud Hamed (EGY) 6-3 6-2
(2)Vjekoslav Skenderovic (CRO) d. Florian Reynet (FRA) 6-3 6-1
Ernest Zurabyan (UKR) d. Bassam Beidas (LIB) 6-3 1-6 6-2
Alexander Dolgopolov (UKR) d. (4)Andre Miele (BRA) 6-4 6-4
(5)Jordan Kanev (BUL) d. (9)Aleksandar Jerinkic (SCG) 6-2 6-1
Peter Miklusicak (SVK) d. (13)Marek Semjan (SVK) 6-4 6-4
Kamil Filali (MAR) d. (7)Joseph Huber (AUT) 6-2 3-6 6-1
(8)Denis Molcianov (MDA) d. Alin Alexandru Simion (ROM) 6-3 6-3
Super-Fabio is offline View My Blog!   Reply With Quote