MensTennisForums.com - View Single Post - Belarus F2 [19 August/Minsk/Hard] Winner: Egor Gerasimov

View Single Post

Old 08-20-2013, 11:02 AM   #3
country flag Sombrerero loco
Registered User
 
Sombrerero loco's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Age: 25
Posts: 41,993
Sombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond repute
Default Re: Belarus F2 [19 August/Minsk/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Stefan SEIFERT (GER) [1] 6-3 6-1 Oleksiy ODAZHYU (UKR)
Andrey RUBLEV (RUS) 7-6(3) 3-6 6-4 Konstantin GERLAKH (RUS)
Aliaksandr BULITSKI (BLR) 6-2 1-6 6-2 Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Andrei CIUMAC (MDA) [7] 6-4 4-6 7-5 Vadim CHERGOV (BUL)
Alexander BURY (BLR) [3] 6-4 6-3 Artur DUBINSKI (BLR)
Ilya IVASHKA (BLR) 7-5 3-6 6-3 Andrei VASILEVSKI (BLR)
Marat DEVIATIAROV (UKR) 7-5 7-6(2) Torsten WIETOSKA (GER)
Denis MATSUKEVITCH (RUS) [8] 7-5 7-5 Evgeny KARLOVSKIY (RUS)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [6] 6-0 1-0 Retired Yaraslau SHYLA (BLR)
Tal GOLDENGOREN (ISR) 6-1 6-0 Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR)
Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 6-2 6-2 Andrei ANDRUKHOU (BLR)
Siarhei BETAU (BLR) [4] 2-1 Retired Yahor YATSYK (BLR)
Egor GERASIMOV (BLR) [5] 6-1 6-4 Maksim MALYSHEV (UKR)
Aliaksandr HALINKO (BLR) 2-6 6-3 6-2 Pavel FILIN (BLR)
Vladzimir KRUK (BLR) 6-3 6-3 Anton DUBROV (BLR)
Fabrice MARTIN (FRA) [2] 6-1 6-1 Mikita HERASKIN (BLR)

2nd Round

Stefan SEIFERT (GER) [1] Walkover Andrey RUBLEV (RUS)
Andrei CIUMAC (MDA) [7] 7-5 6-2 Aliaksandr BULITSKI (BLR)
Alexander BURY (BLR) [3] 7-6(6) 6-3 Ilya IVASHKA (BLR)
Denis MATSUKEVITCH (RUS) [8] 6-2 6-3 Marat DEVIATIAROV (UKR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [6] 6-1 6-3 Tal GOLDENGOREN (ISR)
Siarhei BETAU (BLR) [4] 6-2 6-3 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
Egor GERASIMOV (BLR) [5] 6-1 6-4 Aliaksandr HALINKO (BLR)
Vladzimir KRUK (BLR) 7-6(4) 6-3 Fabrice MARTIN (FRA) [2]

Quarterfinal

Stefan SEIFERT (GER) [1] 6-1 3-0 Retired Andrei CIUMAC (MDA) [7]
Alexander BURY (BLR) [3] 7-6(4) 3-0 Retired Denis MATSUKEVITCH (RUS) [8]
Siarhei BETAU (BLR) [4] 7-6(3) 6-4 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [6]
Egor GERASIMOV (BLR) [5] 7-6(4) 6-2 Vladzimir KRUK (BLR)

Semifinal

Stefan SEIFERT (GER) [1] 6-3 6-3 Alexander BURY (BLR) [3]
Egor GERASIMOV (BLR) [5] 7-6(4) 0-6 6-3 Siarhei BETAU (BLR) [4]

Final

Egor GERASIMOV (BLR) [5] 6-3 6-4 Stefan SEIFERT (GER) [1]
__________________
Henri KONTINEN

Jerzy Janowicz/Bernard the aTomic /Thanasi Kokkinakis/Kei Nishikori

John Millman / Javier Martí/Taro Daniel-Jules Marie-Josh Milton


Henkka Kontinen
-Nick Kyrgios-Henri Laaksonen- Attila Balazs- Pierre Hugues Herbert-Alex Bolt-Marcus Willis-Kristijan Mesaros-Berankis-Chris Rungkat-Piotr Gadomski-Kike Lopez-Perez
www.tennisalternative.com

Last edited by Sombrerero loco : 08-25-2013 at 08:25 AM.
Sombrerero loco is online now View My Blog!   Reply With Quote