MensTennisForums.com - View Single Post - 54 Trofeo Bonfiglio | Italy | GA | 20 May 13 | Winner: Alexander ZVEREV (GER)

View Single Post

Old 05-27-2013, 02:13 PM   #30
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,577
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Doubles Winners: Johannes HAERTEIS (GER) / Hannes WAGNER (GER)

Code:
1st Round
        Clement GEENS (BEL) / Nikola MILOJEVIC (SRB) [1]       6-4 6-4          Daniel KERZNERMAN (USA) / Adrian ORTIZ (MEX)
        Johannes HAERTEIS (GER) / Hannes WAGNER (GER)          6-2 4-6 [10-3]   Daniel WINDAHL (SWE) / Elias YMER (SWE)
        Roman SAFIULLIN (RUS) / Simon Friis SOENDERGAARD (DEN) 7-6(5) 6-4       Dennis USPENSKY (USA) / Juan Pablo VARILLAS PATINO-SAMUDIO (PER)
        Luke BAMBRIDGE (GBR) / Cameron NORRIE (GBR) [5]        6-1 6-0          Federico DRAGONI (ITA) / Luca SINISCALCO (ITA)
        Stefan KOZLOV (USA) / Noah RUBIN (USA) [3]             6-1 6-4          Francisco BAHAMONDE (ARG) / Lucas GOMEZ (MEX)
        Omar JASIKA (AUS) / Skander MANSOURI (TUN)             6-1 6-3          Jonny O'MARA (GBR) / Diego PEDRAZA (COL)
        Antonio MASSARA (ITA) / Giovanni RIZZUTI (ITA)         6-2 3-6 [10-7]   Bastian MALLA (CHI) / Guillermo NUNEZ (CHI)
        Maximilian MARTERER (GER) / Lucas MIEDLER (AUT) [6]    6-4 6-4          Maxime HAMOU (FRA) / Maxime JANVIER (FRA)
        Benjamin BONZI (FRA) / Harry BOURCHIER (AUS) [8]       3-6 6-3 [10-5]   Tommy MYLNIKOV (CAN) / Naoki NAKAGAWA (JPN)
        Andrey RUBLEV (RUS) / Alexander ZVEREV (GER)           6-4 6-3          Siyu LIU (CHN) / Weiqiang ZHENG (CHN)
        Young Seok KIM (KOR) / Takashi SAITO (JPN)             6-4 6-3          Petros CHRYSOCHOS (CYP) / Majed KILANI (TUN)
        Filippo BALDI (ITA) / Matteo DONATI (ITA) [4]          5-7 6-1 [10-3]   Adrian OBERT (GER) / Paul WOERNER (GER)
        Enzo COUACAUD (FRA) / Stefano NAPOLITANO (ITA)         6-3 6-4          Luca CORINTELI (USA) / Nicolas JARRY (CHI) [7]
        Evan HOYT (GBR) / Martin REDLICKI (USA)                6-3 6-4          Kamil MAJCHRZAK (POL) / Pavel STAUBERT (CZE)
        Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)    6-1 7-5          Gian marco MORONI (ITA) / SIMONE RONCALLI (ITA)
        Laslo DJERE (SRB) / Yoshihito NISHIOKA (JPN) [2]       6-0 6-3          Robert CONSTANTINOVICI (ROU) / Jumpei YAMASAKI (JPN)
Code:
2nd Round
        Johannes HAERTEIS (GER) / Hannes WAGNER (GER)         6-4 6-2         Clement GEENS (BEL) / Nikola MILOJEVIC (SRB) [1]
        Luke BAMBRIDGE (GBR) / Cameron NORRIE (GBR) [5]       6-1 6-3         Roman SAFIULLIN (RUS) / Simon Friis SOENDERGAARD (DEN)
        Stefan KOZLOV (USA) / Noah RUBIN (USA) [3]            2-6 6-4 [10-7]  Omar JASIKA (AUS) / Skander MANSOURI (TUN)
        Maximilian MARTERER (GER) / Lucas MIEDLER (AUT) [6]   7-5 6-1         Antonio MASSARA (ITA) / Giovanni RIZZUTI (ITA)
        Andrey RUBLEV (RUS) / Alexander ZVEREV (GER)          6-4 6-4         Benjamin BONZI (FRA) / Harry BOURCHIER (AUS) [8]
        Filippo BALDI (ITA) / Matteo DONATI (ITA) [4]         6-4 7-6(4)      Young Seok KIM (KOR) / Takashi SAITO (JPN)
        Enzo COUACAUD (FRA) / Stefano NAPOLITANO (ITA)        6-4 6-4         Evan HOYT (GBR) / Martin REDLICKI (USA)
        Laslo DJERE (SRB) / Yoshihito NISHIOKA (JPN) [2]      7-6(5) 6-3      Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)
Code:
 Quarterfinal
        Johannes HAERTEIS (GER) / Hannes WAGNER (GER)        6-1 7-6(2)       Luke BAMBRIDGE (GBR) / Cameron NORRIE (GBR) [5]
        Stefan KOZLOV (USA) / Noah RUBIN (USA) [3]           6-3 6-4          Maximilian MARTERER (GER) / Lucas MIEDLER (AUT) [6]
        Andrey RUBLEV (RUS) / Alexander ZVEREV (GER)         3-6 6-4 [10-7]   Filippo BALDI (ITA) / Matteo DONATI (ITA) [4]
        Laslo DJERE (SRB) / Yoshihito NISHIOKA (JPN) [2]     6-2 6-3          Enzo COUACAUD (FRA) / Stefano NAPOLITANO (ITA)
Code:
Semifinal
        Johannes HAERTEIS (GER) / Hannes WAGNER (GER)     6-3 6-2             Stefan KOZLOV (USA) / Noah RUBIN (USA) [3]
        Andrey RUBLEV (RUS) / Alexander ZVEREV (GER)      3-6 7-6(7) [10-5]   Laslo DJERE (SRB) / Yoshihito NISHIOKA (JPN) [2]
Code:
Final
        Johannes HAERTEIS (GER) / Hannes WAGNER (GER)     6-4 6-3     Andrey RUBLEV (RUS) / Alexander ZVEREV (GER)
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote