MensTennisForums.com - View Single Post - Turkey F11 [18 March/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Gerard Granollers

View Single Post

Old 03-16-2013, 06:16 PM   #2
country flag Sombrerero loco
Registered User
 
Sombrerero loco's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Age: 25
Posts: 46,061
Sombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond reputeSombrerero loco has a reputation beyond repute
Default Re: Turkey F11 [18 March/Antalya-Belconti/Hard]

QUALIFYING DRAW

Q-First Round
(1)(WC)Lorenzo Giustino (ITA) d. Filippo Baldi (ITA) 6-2 6-2
Gustav Hansson (SWE) d. Sardor Pulatov (UZB) 6-0 6-0
Vladzimir Kruk (BLR) d. Krasimir Stoykov (BUL) 6-0 6-0
(11)Matteo Fago (ITA) d. Timur Khabibulin (KAZ) 6-2 6-3
(2)Joss Espasandin (SUI) d. Stefan Fiacan (SUI) 6-4 6-3
Oscar Forsell (SWE) d. Bernhard Linzer (AUT) 6-4 4-6 6-4
Barkin Yalcinkale (TUR) d. Robin Haden (SWE) 7-6(4) 6-1
(10)Simon Ede (AUS) d. Tomas Papik (CZE) 6-3 7-6(2)
(3)Alexandre Schnitman (BRA) d. Alexander Zyryanov (RUS) 6-0 6-0
Philip Moebius (SWE) d. (WC)Muhammet Haylaz (TUR) 6-1 6-2
Daniel Appelgren (SWE) d. Cem Erturk (TUR) 6-1 6-0
(9)Tomas Buchhass (ARG) d. Zeke Hindle (USA) 6-3 6-2
(4)Matthias Wunner (GER) d. David Johansson (SWE) 6-3 6-7(5) 6-4
Batyr Sapaev (UZB) d. Joy Vigani (ITA) 6-0 6-2
Alexandru Danes (FRA) d. Christian Samuelsson (SWE) 6-1 4-6 6-4
(13)Guilherme Hadlich (BRA) d. Scott Browne (AUS) 6-1 6-4
(5)(WC)Matias Sborowitz (CHI) d. Shonigmatjon Shofayziyev (UZB) 6-1 6-3
Andre Backlund (SWE) d. (WC)Edoardo Santonocito (ITA) 6-4 6-4
German Sciacca (ARG) d. Andre Ebinal (GER) 6-1 6-0
(15)Alex Llompart (PUR) d. Mariano Urli (ARG) 6-1 6-1
(6)Lukas Jastraunig (AUT) d. Vladimir Polyakov (RUS) 6-3 6-3
Daniel Windahl (SWE) d. (WC)Efe Yurtacan (TUR) 6-0 7-5
(WC)Kirill Nasonov (RUS) d. (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR) 6-1 6-3
Vaclav Safranek (CZE) d. (16)Antoine Richard (CAN) 6-4 6-2
Alexey Nesterov (KAZ) d. (7)Andrei Plotniy (RUS) 6-3 6-4
Matteo Blonda (BEL) d. Odil Akramov (UZB) 6-2 6-2
Manuel Mazzella (ITA) d. Gino Asara (ITA) 6-3 7-6(4)
(14)Anil Yuksel (TUR) d. Andre Goransson (SWE) 6-1 6-2
Alexis Klegou (BEN) d. (8)Gustavo Guerses (BRA) 7-6(4) 6-4
Gleb Alekseenko (UKR) d. Christoffer Solberg (SWE) 6-3 2-6 6-3
Dennis Druzhinsky (USA) d. Rens Bouwmans (NED) 6-2 6-2
(12)Jose Maria Paniagua (ARG) d. (WC)Sefa Suluoglu (TUR) 7-5 6-3

Q-Second Round
(1)(WC)Lorenzo Giustino (ITA) d. Gustav Hansson (SWE) 6-2 6-2
(11)Matteo Fago (ITA) d. Vladzimir Kruk (BLR) 3-6 6-1 6-1
Oscar Forsell (SWE) d. (2)Joss Espasandin (SUI) 6-3 6-3
(10)Simon Ede (AUS) d. Barkin Yalcinkale (TUR) 7-6(5) 7-6(3)
(3)Alexandre Schnitman (BRA) d. Philip Moebius (SWE) 6-1 7-5
(9)Tomas Buchhass (ARG) d. Daniel Appelgren (SWE) 6-2 6-2
(4)Matthias Wunner (GER) d. Batyr Sapaev (UZB) 6-4 6-3
(13)Guilherme Hadlich (BRA) d. Alexandru Danes (FRA) 6-4 6-7(6) 6-1
(5)(WC)Matias Sborowitz (CHI) d. Andre Backlund (SWE) 6-1 6-1
(15)Alex Llompart (PUR) d. German Sciacca (ARG) 6-0 6-1
Daniel Windahl (SWE) d. (6)Lukas Jastraunig (AUT) 6-3 6-4
Vaclav Safranek (CZE) d. (WC)Kirill Nasonov (RUS) 7-6(4) 6-4
Matteo Blonda (BEL) d. Alexey Nesterov (KAZ) 2-6 6-3 6-2
Manuel Mazzella (ITA) d. (14)Anil Yuksel (TUR) 6-7(4) 7-5 6-2
Alexis Klegou (BEN) d. Gleb Alekseenko (UKR) 6-4 3-6 6-3
(12)Jose Maria Paniagua (ARG) d. Dennis Druzhinsky (USA) 6-3 6-2

Qualifying Round
(1)(WC)Lorenzo Giustino (ITA) d. (11)Matteo Fago (ITA) 6-2 4-6 6-4
(10)Simon Ede (AUS) d. Oscar Forsell (SWE) 6-3 6-4
(9)Tomas Buchhass (ARG) d. (3)Alexandre Schnitman (BRA) 7-5 6-1
(13)Guilherme Hadlich (BRA) d. (4)Matthias Wunner (GER) 6-3 0-6 6-4
(15)Alex Llompart (PUR) d. (5)(WC)Matias Sborowitz (CHI) 7-6(4) 7-6(3)
Daniel Windahl (SWE) d. Vaclav Safranek (CZE) 6-3 6-4
Manuel Mazzella (ITA) d. Matteo Blonda (BEL) 6-4 6-2
Alexis Klegou (BEN) d. (12)Jose Maria Paniagua (ARG) 6-1 6-2
__________________
Henri KONTINEN

Jerzy Janowicz/Bernard the aTomic /Thanasi Kokkinakis/Kei Nishikori

John Millman / Javier Martí/Taro Daniel-Jules Marie-Josh Milton


Henkka Kontinen
-Nick Kyrgios-Henri Laaksonen- Attila Balazs- Pierre Hugues Herbert-Alex Bolt-Marcus Willis-Kristijan Mesaros-Brydan Klein-Chris Rungkat-Piotr Gadomski-Hugo Nys-Pol Toledo
www.tennisalternative.com

Last edited by Sombrerero loco : 03-24-2013 at 09:32 PM.
Sombrerero loco is offline View My Blog!   Reply With Quote