MensTennisForums.com - View Single Post - Tennis Tipping - Indian Wells - Congrats to Crvena Zvezda & Crvena Zvezda/molosztash

View Single Post

Old 02-11-2013, 06:57 PM   #7
country flag AdeyC
-LIFETIME MEMBER-
 
AdeyC's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Brighton, UK
Posts: 14,149
AdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond reputeAdeyC has a reputation beyond repute
Default Re: Tennis Tipping - Indian Wells - PLEASE DO NOT POST IN HERE YET

Schedules Of Play

Code:
TT SCHEDULE

SINGLES:

Tuesday ~ TT Q1
Wednesday ~ TT Q Final
Thursday ~ TT Rd. 128
Friday ~ TT Rd. 64
Rd. 64 ~ TT Rd. 32
Rd. 32 ~ TT Rd. 16
Rd. 16 ~ TT Quarters
Quarters ~ TT Semis
Semis & Final ~ TT Final

DOUBLES:

Tuesday ~ TT Q1
Wednesday ~ TT Q Final
Thursday & Friday ~ TT Rd. 64
Rd. 64 ~ TT Rd. 32
Rd. 32 ~ TT Rd. 16
Rd. 16 ~ TT Quarters
Quarters ~ TT Semis
Semis & Final ~ TT Final

SUNDAY OOP

Juan Martin DEL POTRO (ARG) vs Rafael NADAL (ESP) PTS1

Match counts for 2/2 FINAL Singles and Doubles
Send picks to BOTH AdeyC and justafanYYC by 2:00pm local time, 10:00pm CET.


SATURDAY OOP


Tomas BERDYCH (CZE) vs Rafael NADAL (ESP) SR2
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) SR3

Matches count for 1/2 Singles and Doubles FINAL
Send picks to BOTH AdeyC and justafanYYC by noon local, 8:00pm CET

FRIDAY OOP

Andy MURRAY (GBR) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) PTS1
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Jo-Wilfried TSONGA (FRA) SR3


Matches count for 2/2 Semifinal Singles and Doubles
Send picks to BOTH AdeyC and justafanYYC by 1:30pm local, 9:30pm CET


THURSDAY OOP


Rafael NADAL (ESP) vs Roger FEDERER (SUI) SR2
Tomas BERDYCH (CZE) vs Kevin ANDERSON (RSA) SR4

Matches count for 1/2 Semifinal Singles and Doubles
Send picks to BOTH AdeyC and justafanYYC by 1:00pm local, 9:00pm CET

WEDNESDAY OOP


Gilles SIMON (FRA) vs Kevin ANDERSON (RSA) PTS1
Tomas BERDYCH (CZE) vs Richard GASQUET (FRA) SR2
Milos RAONIC (CAN) vs Jo-Wilfried TSONGA (FRA) SR3
Tommy HAAS (GER) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) SR4
Rafael NADAL (ESP) vs Ernest GULBIS (LAT) SR5
Andy MURRAY (GBR) vs Carlos BERLOCQ (ARG) SR6
Stanislas WAWRINKA (SUI) vs Roger FEDERER (SUI) SR7
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Sam QUERREY (USA) SR8


Matches count for 1/1 Singles and Doubles Quarterfinals
Send picks to BOTH AdeyC and justafanYYC by 11:00am local, 7:00pm CET


TUESDAY OOP

Marin CILIC (CRO) vs Milos RAONIC (CAN) PTS1
Sam QUERREY (USA) vs Marinko MATOSEVIC (AUS) SR3
Nicolas ALMAGRO (ESP) vs Tommy HAAS (GER) SR5
Carlos BERLOCQ (ARG) vs Kei NISHIKORI (JPN) SR7
Bjorn PHAU (GER) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) SR9
Yen-Hsun LU (TPE) vs Andy MURRAY (GBR) SR11
Mardy FISH (USA) vs Jo-Wilfried TSONGA (FRA) SR13
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Grigor DIMITROV (BUL) SR15

Matches count for 2/2 Round of 16 Singles and Doubles
Send picks to BOTH AdeyC and justafanYYC by 11:00am local time, 7:00pm CET


MONDAY OOP

Lleyton HEWITT (AUS) vs Stanislas WAWRINKA (SUI) SR2
Jarkko NIEMINEN (FIN) vs Kevin ANDERSON (RSA) SR4
Ernests GULBIS (LAT) vs Andreas SEPPI (ITA) SR6
Jerzy JANOWICZ (POL) vs Richard GASQUET (FRA) SR8
Gilles SIMON (FRA) vs Bemoit PAIRE (FRA) SR10
Tomas BERDYCH (CZE) vs Florian MAYER (GER) SR12
Ivan DODIG (CRO) vs Roger FEDERER (SUI) SR14
Rafael NADAL (ESP) vs Leonardo MAYER (ARG) SR16

Matches count for 1/2 Round of 16 Singles and Doubles
Send picks to BOTH AdeyC and justafanYYC by 11:00am local time, 7:00pm CET



SUNDAY OOP

Mardy FISH (USA) vs Bobby REYNOLDS (USA) PTS1
Marinko MATOSEVIC (AUS) vs Juan MONACO (ARG) SR3
Sam QUERREY (USA) vs Ivo KARLOVIC (CRO) SR7
Jeremy CHARDY (FRA) vs Bjorn PHAU (GER) SR9
Matthew EBDEN (AUS) vs Grigor DIMITROV (BUL) SR11
Yen-Hsun LU (TPE) vs Martin KLIZAN (SVK) SR13
Alexandr DOLGOPOLOV (UKR) vs Carlos BERLOCQ (ARG) SR15
Pablo ANDUJAR (ESP) vs Tommy HAAS (GER) SR17
Nicolas ALMAGRO (ESP) vs Daniel GIMENO TRAVER SR19
Philipp PETZSCHNER (GER) vs Kei NISHIKORI (JPN) SR21
Marin CILIC (CRO) vs Albert RAMOS (ESP) SR23
Nikolay DAVYDENKO (RUS) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) SR25
James BLAKE (USA) vs Jo-Wilfried TSONGA (FRA) SR27
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Fabio FOGNINI (ITA) SR29
Andy MURRAY (GBR) vs Evgeny DONSKOY (RUS) SR31

Matches count for 2/2 Third Round Singles and 2/2 Second Round Doubles
Send picks to both AdeyC and justafanYYC by 11:00am local, 7:00pm CET
EXCEPT:
Filipe XIV/rogeda only send to justafanYYC

SATURDAY OOP

Benoit PAIRE (FRA) vs Philipp KOHLSCHREIBER (GER) SR2
Fernando VERDASCO (ESP) vs Jarkko NIEMINEN (FIN) SR4
John ISNER (USA) vs Lleyton HEWITT (AUS) SR6
Jerzy JANOWICZ (POL) vs David NALBANDIAN (ARG) SR8
Bernard TOMIC (AUS) vs Richard GASQUET (FRA) SR10
David GOFFIN (BEL) vs Florian MAYER (GER) SR12
Leonardo MAYER (ARG) vs Mikhail YOUZHNY (RUS) SR14
Julien BENNETEAU (FRA) vs Ivan DODIG (CRO) SR16
Andreas SEPPI (ITA) vs Daniel BRANDS (GER) SR18
Gilles SIMON (FRA) vs Paolo LORENZI (ITA) SR20
Wayne ODESNIK (USA) vs Stanislas WAWRINKA (SUI) SR22
Ernests GULBIS (LAT) vs Janko TIPSAREVIC (SRB) SR24
Kevin ANDERSON (RSA) vs David FERRER (ESP) SR26
Mischa ZVEREV (GER) vs Tomas BERDYCH (CZE) SR28
Rafael NADAL (ESP) vs Ryan HARRISON (USA) SR20
Daniel ISTOMIN (UZB) vs Roger FEDERER (SUI) SR32


Matches count for 1/2 Third Round Singles and 1/2 Second Round Doubles
Send picks to both AdeyC and justafanYYC by 11:00am local, 8:00pm CET
EXCEPT:
Filipe XIV/rogeda only send to justafanYYC

FRIDAY OOP

Santiago GIRALDO (COL) vs Carols BERLOCQ (ARG) PTS1
Jack SOCK (USA) vs Ivo KARLOVIC (CRO) SR2
Evgeny DONSKOY (RUS) vs Tatsuma ITO (JPN) SR3
Marinko MATOSEVIC (AUS) vs Tommy ROBREDO (ESP) SR4
Horacio ZEBALLOS (ARG) vs Albert RAMOS (ESP) SR5
Nikolay DAVYDENKO (RUS) vs Paul-Henri MATHIEU (FRA) SR6
Yen-Hsun LU (TPE) vs Tim SMYCZEK (USA) SR7
Lukas LACKO (SVK) vs Daniel GIMENO TRAVER (ESP) SR8
Dmitry TURSUNOV (RUS) vs Philipp PETZSCHNER (GER) SR9
Fabio FOGNINI (ITA) vs Aljaz BEDENE (SLO) SR10
Matthew EBDEN (AUS) vs Andrey KUZNETSOV (RUS) SR11
James BLAKE (USA) vs Robin HAASE (NED) SR12
Benjamin BECKER (GER) vs Bobby REYNOLDS (USA) SR13
Bjorn PHAU (GER) vs Alejandro FALLA (COL) SR14
Pablo ANDUJAR (ESP) vs Steve JOHNSON (USA) SR15
Daniel MUNOZ-DE La NAVA (ESP) vs Michael LLODRA (FRA) SR16

Matches count for 1/1 Second Round Singles and 2/2 First Round Doubles
Send picks to both AdeyC and justafanYYC by 11:00am local, 8:00pm CET
EXCEPT:
jmjhb/Goldenoldie only send to justafanYYC

THURSDAY OOP

Go SOEDA (JPN) vs Ryan HARRISON (USA) PTS1
Thomaz BELLUCCI (BRA) vs Bernard TOMIC (AUS) PTS2
Victor TROICKI (SRB) vs David GOFFIN (BEL) PTS3
Leonardo MAYER (ARG) vs Xavier MALISSE (BEL) PTS4
Jarkko NIEMINEN (FIN) vs Igor SIJSLING (NED) PTS5
Gilles MULLER (LUX) vs Paolo LORENZI (ITA) PTS6
Victor HANESCU (ROU) vs Kevin ANDERSON (RSA) PTS7
Ernests GULBIS (LAT) vs Feliciano LOPEZ (ESP) PTS8
Lleyton HEWITT (AUS) vs Lukas ROSOL (CZE) PTS9
Daniel BRANDS (GER) vs Marcos BAGHDATIS (CYP) PTS10
Guido PELLA (ARG) vs Ivan DODIG (CRO) PTS11
Lukasz KUBOT (POL) vs Benoit PAIRE (FRA) PTS12
Marcel GRANOLLERS (ESP) vs David NALBANDIAN (ARG) PTS13
Wayne ODESNIK (USA) vs Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) PTS14
Vasek POSPISIL (CAN) vs Denis ISTOMIN (UZB) PTS15
Mischa ZVEREV (GER) vs Jurgen MELZER (AUT) PTS16

Matches count for 1/1 First Round Singles and 1/2 First Round Doubles
Send picks to both AdeyC and justafanYYC by 11:00am local, 8:00pm CET
EXCEPT:
kondrashov, jmjhb/Goldenoldie only send to justafanYYC
Marita, Igorche/lizzard11120 only send to AdeyC

Please indicate in PM subject if you're playing singles, doubles or both!

Lucky Loser List:
SINGLES
1. Shaddad (CHN)
2. Spain07 (POL)
3. Crvena Zvezda (SRB)
4. Marto (BUL)
5. appleGirl (ISR)
6. Australian_dream2009 (AUS)
7. J99 (CAN)
8. indiegor (UKR)
9. gak3 (ESP)
10. Rik. (NED)
11. sfar (POR)
12. ThePhenom (ROU)
13. rajknier (NED)
14. hahaha7 (CRO)
15. ostm89 (USA)
16. nole_no1 (ROU)

DOUBLES
1. joe87/vexxx (AUT/BUL)
2. hahaha7/superior1 (CRO/CRO)
3. Renaud/DuncanFerguson (KAZ/ARG)
4. Vilniete/Spain07 (LIT/ESP)
5. Thunderfish8/Kery (USA/GER)
6. César Luiz/J99 (BRA/CAN)
7. Sham Kay/gak3 (GBR/ESP)
8. Mathmul/indiegor (GER/UKR)

WEDNESDAY OOP

Mishca ZVEREV (GER) vs Sergiy STAKHOVSHY (UKR) PTS1
Daniel MUNOZ-DE LA NAVA (ESP) vs Uladzimir IGNATIK SR2
Jesse LEVINE (CAN) vs Ivo KARLOVIC (CRO) SR3
Wayne ODESNIK (USA) vs Matteo VIOLA (ITA) SR4
Frank DANCEVIC (CAN) vs Matthew EBDEN (AUS) SR5
Ricardas BERANKIS (LTU) vs Vasek POSPISIL (CAN) SR6
Michael BERRER (GER) vs Guido PELLA (ARG) SR7
Guillaume RUFIN (FRA) vs Philipp PETZSCHNER (GER) SR8
Michael RUSSELL (USA) vs Bobby REYNOLDS (USA) SR9
Dmitry TURSUNOV (RUS) vs Thiago ALVES (BRA) SR10
Ernests GULBIS (LAT) vs Olivier ROCHUS (BEL) SR11
Daniel BRANDS (GER) vs Rik DE VOEST (RSA) SR12

Matches count for 1/1 Final Round Qualifying Singles and Doubles
Send picks to both AdeyC and justafanYYC by 11:00am local, 8:00pm CET. Picks will not be accepted if they're only sent to one manager who is not the manager of the event you are playing in
Edit: Please indicate in PM subject if you're playing singles, doubles or both!

TUESDAY OOP

Olivier ROCHUS (BEL) vs Ruben BEMELMANS (BEL) PTS1
Alex BOGOMOLOV JR (RUS) vs Guido PELLA (ARG) PTS2
Gastao ELIAS (POR) vs Sergiy STAKOVSKY (UKR) PTS3
Thiago ALVES (BRA) vs Andreas HAIDER-MAURER (AUT) PTS4
Jan HAJEK (CZE) vs Michel BERRER (GER) PTS5
Tobias KAMKE (GER) vs Frank DANCEVIC (CAN) PTS6
Rajeev RAM (USA) vs Wayne ODESNIK (USA) PTS7
Uladzimir IGNATIK (BLR) vs Matthias BACHINGER (GER) PTS8
Somdev DEVVARMAN (IND) vs Matteo VIOLA (ITA) PTS9
Ilya MARCHENKO (UKR) vs Phillip PETZSCHNER (GER) PTS10
Jesse LEVINE (CAN) vs Denis KUDLA (USA) PTS11
Maxime AUTHOM (BEL) vs Vasek POSPISIL (CAN) PTS12
Ivo KARLOVIC (CRO) vs Adrian UNGUR (ROU) PTS13
Bobby REYNOLDS (USA) vs Flavio CIPOLLA (ITA) PTS14
Joao SOUSA (POR) vs Daniel MUNOZ-DE LA NAVA PTS15
Rik DE VOEST (RSA) vs Steve DARCIS (BEL) PTS16
Andrey GOLUBEV (KAZ) vs Matthew EBDEN (AUS) PTS17
Guillaume RUFIN (FRA) vs Dennis NOVIKOV (USA) PTS18
Ricardas BERANKIS (LTU) vs Rhyne WILLIAMS (USA) PTS19
Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) vs Mischa ZVEREV (RUS) PTS20
Daniel BRANDS (GER) vs Ivan SERGEYEV (RUS) PTS21
Michael RUSSELL (USA) vs Igor KUNITSYN (RUS) PTS22
Ernests GULBIS (LAT) vs Christian HARRISON (USA) PTS23
Dmitry TURSUNOV (RUS) vs Mohamed Haythem ABID (TUN) PTS24

Matches count for 1/1 First Round Qualifying Singles and Doubles
Send picks to both AdeyC and justafanYYC by 10:00am local, 7:00pm CET
Edit: Please indicate in PM subject if you're playing singles, doubles or both
__________________
You can contact me on my TF Account or adriancollins@hotmail.com. I rarely log on here anymore

Last edited by AdeyC : 03-17-2013 at 09:49 AM.
AdeyC is offline View My Blog!   Reply With Quote