MensTennisForums.com - View Single Post - Abierto Juvenil Mexicano | Mexico | GA | 23 Dec | Winner: Nikola MILOJEVIC (SRB)

View Single Post

Old 12-23-2012, 12:45 AM   #2
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,573
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Qualifying

Code:
Round 1

    Guy Orly IRADUKUNDA (BDI) [1]                 BYE   
    Jesus Santiago SUAREZ RIVAS (MEX)             7-5 7-5     jose abraham IZQUIERDO MRATALLA (MEX)
    Ignacio GARRIDO GUZMAN (MEX)                  6-2 6-1     Orlando ALCANTARA RANGEL (MEX)
    Andres ALVAREZ CERDAN (MEX) [13]              6-0 6-3     Nicklas QUIROS (MEX)
    Ivan DIVKOVIC (CRO) [2]                       BYE   
    Rodrigo GARCIA (MEX)                          4-6 6-3 6-4 Jorge NUNEZ (MEX)
    Santiago LUNA (MEX)                           6-3 6-2     Jonathan NGUYEN (USA)
    Oliverio ORTEGA LORANDI (MEX) [11]            6-3 6-2     Juan Luis PEREZ GONZALEZ (MEX)
    Zvonimir BABIC (CRO) [3]                      6-2 6-3     Angel PEREDO (MEX)
    Zared Miguel VIZUET ALVARADO (MEX)            6-2 6-2     Mauricio GUERRERO GONZALEZ (MEX)
    Gabriel MENDEZ GARAY (MEX)                    6-1 6-1     Aldo HERNANDEZ (MEX)
    Alejandro VELAZQUEZ DURAN (MEX) [16]          7-5 6-0     Jose Alfredo ISSA (MEX)
    Francis TIAFOE (USA) [4]                      6-0 6-2     Francisco ALVAREZ HERNANDEZ (MEX)
    Carlos Patricio ORTIZ (MEX)                   7-5 6-4     Ricardo TREVINO VELASCO (MEX)
    Omar SANTIAGONUNEZ AHUMADA (MEX)              6-0 6-1     Alec FONSECA VERGARA (MEX)
    Santiago PINTO (MEX) [9]                      6-3 6-2     Juan Jose PRIEGO CARRILO (MEX)
    Jakob JOHANSSON-HOLM (SWE) [5]                6-1 6-1     Diego LOYA (MEX)
    Omar ESPINOSA DE LOS MONTEROS CASTANEDA (MEX) 6-1 6-2     Daniel MAESE (USA)
    Roberto CUELLAR (MEX)                         6-2 6-1     Jorge Alejandro OLAYA (MEX)
    Maximiliano COLORADO ZAVALA (MEX) [12]        6-2 6-4     Alejandro ALVAREZ (MEX)
    A.J. CATANZARITI (USA) [6]                    6-1 6-1     Cesar CANIZALES (MEX)
    Alberto RIVEROLL USABIAGA (MEX)               1-6 6-1 6-3 Dahl CALLISTE (GRN)
    Luis FLORES (MEX)                             6-2 6-1     Sergio ESCARCEGA (MEX)
    Jorge Enrique GONZALEZ ARAMBURU (MEX) [15]    6-2 6-0     Alvaro DE LA FUENTE (MEX)
    Shane MONROE (USA) [7]                        6-1 6-2     Juan Pablo MANCILLA ORTEGA (MEX)
    Roberto SALAZAR ACRA (MEX)                    6-3 1-6 6-3 Stefano ITURBE (FRA)
    Carlos RAMIREZ UTERMANN (MEX)                 6-3 7-6(3)  Brandon Ari VILLAVICENCIO LICONA (MEX)
    Eddie Fernando GUTIERREZ AQUINO (MEX) [14]    6-0 6-0     Josue DE LOS REYES (MEX)
    Santiago SIERRA (MEX) [8]                     6-2 6-0     Gerardo KAMEL (MEX)
    Daniel STENGER VALDES (MEX)                   1-6 6-4 6-3 Andoni ARRESE-IGOR VICUNA (VEN)
    Jose Luis ROJAS (MEX)                         7-6(5) 6-3  Eduardo GARCIA (MEX)
    Dylan Alec FOO-KUNE (MRI) [10]                6-4 0-6 6-2 Juan CARRANZA NOVOA (MEX)
Code:
Round 2

    Guy Orly IRADUKUNDA (BDI) [1]              6-2 6-1     Jesus Santiago SUAREZ RIVAS (MEX)
    Andres ALVAREZ CERDAN (MEX) [13]           6-3 6-4     Ignacio GARRIDO GUZMAN (MEX)
    Ivan DIVKOVIC (CRO) [2]                    6-3 6-1     Rodrigo GARCIA (MEX)
    Oliverio ORTEGA LORANDI (MEX) [11]         6-4 6-0     Santiago LUNA (MEX)
    Zvonimir BABIC (CRO) [3]                   7-5 6-2     Zared Miguel VIZUET ALVARADO (MEX)
    Alejandro VELAZQUEZ DURAN (MEX) [16]       6-4 6-2     Gabriel MENDEZ GARAY (MEX)
    Francis TIAFOE (USA) [4]                   6-1 6-2     Carlos Patricio ORTIZ (MEX)
    Santiago PINTO (MEX) [9]                   6-0 6-0     Omar SANTIAGONUNEZ AHUMADA (MEX)
    Jakob JOHANSSON-HOLM (SWE) [5]             6-3 6-3     Omar ESPINOSA DE LOS MONTEROS CASTANEDA (MEX)
    Maximiliano COLORADO ZAVALA (MEX) [12]     6-1 7-6(4)  Roberto CUELLAR (MEX)
    A.J. CATANZARITI (USA) [6]                 6-0 6-0     Alberto RIVEROLL USABIAGA (MEX)
    Jorge Enrique GONZALEZ ARAMBURU (MEX) [15] 6-2 6-3     Luis FLORES (MEX)
    Shane MONROE (USA) [7]                     6-0 6-1     Roberto SALAZAR ACRA (MEX)
    Eddie Fernando GUTIERREZ AQUINO (MEX) [14] 4-6 6-3 7-6(5) Carlos RAMIREZ UTERMANN (MEX)
    Santiago SIERRA (MEX) [8]                  7-6(1) 6-3  Daniel STENGER VALDES (MEX)
    Dylan Alec FOO-KUNE (MRI) [10]             6-3 6-2     Jose Luis ROJAS (MEX)
Code:
Round 3 (Final)

    Guy Orly IRADUKUNDA (BDI) [1]   6-2 6-4          Andres ALVAREZ CERDAN (MEX) [13]
    Ivan DIVKOVIC (CRO) [2]         6-3 6-2          Oliverio ORTEGA LORANDI (MEX) [11]
    Zvonimir BABIC (CRO) [3]        6-2 6-3          Alejandro VELAZQUEZ DURAN (MEX) [16]
    Francis TIAFOE (USA) [4]        6-3 7-6(5)       Santiago PINTO (MEX) [9]
    Jakob JOHANSSON-HOLM (SWE) [5]  3-6 7-6(6) 6-3   Maximiliano COLORADO ZAVALA (MEX) [12]
    A.J. CATANZARITI (USA) [6]      6-1 6-1          Jorge Enrique GONZALEZ ARAMBURU (MEX) [15]
    Shane MONROE (USA) [7]          6-2 6-1          Eddie Fernando GUTIERREZ AQUINO (MEX) [14]
    Santiago SIERRA (MEX) [8]       6-0 6-4          Dylan Alec FOO-KUNE (MRI) [10]
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote