MensTennisForums.com - View Single Post - Tennis Tipping #2c - Antalya - Congrats to supertec and Crvena Zvezda/Federer in 2!!!

View Single Post

Old 12-20-2012, 10:38 PM   #8
country flag Vilnietė
Registered User
 
Vilnietė's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Europe
Age: 27
Posts: 2,720
Vilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond reputeVilnietė has a reputation beyond repute
Default Tennis Tipping #2c - Antalya - Order of Play

Order of Play



OOP for Sunday


Guillermo OLASO (ESP) vs. Dusan LOJDA (CZE) SR1 PTS
Guillermo OLASO (ESP) vs. Ilija BOZOLJAC (SRB) SR1 PTS
Kimmer COPPEJANS (BEL) vs. Dusan LOJDA (CZE) SR1 PTS
Kimmer COPPEJANS (BEL) vs. Ilija BOZOLJAC (SRB) SR1 PTS


Matches count for the 2/2 day of the final in singles and doubles.

Send your picks to Vilnietė before 10:00 local time/9:00 CET
Send last names (in capital) ONLY!

Code:
EXPLANATION:
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: BERANKIS 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: GRIGELIS 6:7 7:6 6:1)
Good luck


OOP for Saturday


Guillermo OLASO (ESP) vs. Kimmer COPPEJANS (BEL) SR2
Dusan LOJDA (CZE) vs. Ilija BOZOLJAC (SRB) SR3


Matches count for the 1/2 day of the final in singles and doubles.

Send your picks to Vilnietė before 10:00 local time/9:00 CET
Send last names (in capital) ONLY!

Code:
EXPLANATION:
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: BERANKIS 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: GRIGELIS 6:7 7:6 6:1)
Good luck


OOP for Friday


Mao-Xin GONG (CHN) vs. Kimmer COPPEJANS (BEL) SR1 PTS
Ilija VUCIC (SRB) vs. Guillermo OLASO (ESP) SR2
Liang-Chi HUANG (TPE) vs. Ilija BOZOLJAC (SRB) SR3
Dusan LOJDA (CZE) vs. Yasutaka UCHIYAMA (JPN) SR4


Matches count for the 1/1 day of the semifinals in singles and doubles.

Send your picks to Vilnietė before 10:00 local time/9:00 CET
Send last names (in capital) ONLY!

Code:
EXPLANATION:
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: BERANKIS 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: GRIGELIS 6:7 7:6 6:1)
Good luck

OOP for Thursday


Liang-Chi HUANG (TPE) vs. Ilia SHATSKIY (RUS) SR1 PTS
Abdullah MAQDAS (KUW) vs. Guillermo OLASO (ESP) SR2
Mao-Xin GONG (CHN) vs. Arata ONOZAWA (JPN) SR3
Kimmer COPPEJANS (BEL) vs. Nassim SLILAM (FRA) SR4
Mohamed SAFWAT (EGY) vs. Ilija VUCIC (SRB) SR5
Pedro ZERBINI (BRA) vs. Yasutaka UCHIYAMA (JPN) SR6
Dusan LOJDA (CZE) vs. Mohamed Haythem ABID (TUN) SR7
Ilija BOZOLJAC (SRB) vs. Julien OBRY (FRA) SR8


Matches count for the 1/1 day of the quarterfinals in singles and 2/2 day of the quarterfinals in doubles.

Send your picks to Vilnietė before 10:00 local time/9:00 CET
Send last names (in capital) ONLY!

Code:
EXPLANATION:
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: BERANKIS 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: GRIGELIS 6:7 7:6 6:1)
Good luck


OOP for Wednesday


Austin KAROSI (USA) vs. Guillermo OLASO (ESP) SR1 PTS (SR9 for doubles)
Augusto LARANJA (BRA) vs. Mohamed Haythem ABID (TUN) SR2 (SR10 for doubles)
Dusan LOJDA (CZE) vs. Dragos Constantin IGNAT (ROU) SR3 (SR11 for doubles)
Kimmer COPPEJANS (BEL) vs. Tuna ALTUNA (TUR) SR4 (SR12 for doubles)


Matches count for the 1/1 day of the second round in singles and 1/2 day of the quarterfinals in doubles.

Send your picks to Vilnietė before 10:00 local time/9:00 CET
Send last names (in capital) ONLY!

Code:
EXPLANATION:
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: BERANKIS 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: GRIGELIS 6:7 7:6 6:1)
Good luck


OOP for Tuesday


Kaichi UCHIDA (JPN) vs. Abdullah MAQDAS (KUW) SR1 PTS
Aslan KARATSEV (RUS) vs. Ilija BOZOLJAC (SRB) SR2 PTS
Yaraslau SHYLA (BLR) vs. Arata ONOZAWA (JPN) SR3 PTS
Kirill NASONOV (RUS) vs. Ilia SHATSKIY (RUS) SR4 PTS
Pedro ZERBINI (BRA) vs. Hao ZHANG (CHN) SR5 PTS
Andrei PLOTNIY (RUS) vs. Ilija VUCIC (SRB) SR6 PTS
Mohamed SAFWAT (EGY) vs. Dinko HALACHEV (BUL) SR7 PTS
Mariano ESPOSITO (ITA) vs. Julien OBRY (FRA) SR8 PTS
Andrei VASILEVSKI (BLR) vs. Yasutaka UCHIYAMA (JPN) SR9 PTS
Mao-Xin GONG (CHN) vs. Valentin DIMOV (BUL) SR10 PTS
Liang-Chi HUANG (TPE) vs. Shuichi SEKIGUCHI (JPN) SR11 PTS
Nassim SLILAM (FRA) vs. Alexander KUDRYAVTSEV (RUS) SR12 PTS


Matches count for the 1/1 day of the first round in singles and doubles.

Send your picks to Vilnietė before 10:00 local time/9:00 CET
Send last names (in capital) ONLY!

Code:
EXPLANATION:
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: BERANKIS 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: GRIGELIS 6:7 7:6 6:1)
Good luck


OOP for Sunday


Hao ZHANG (CHN) vs. Evgeny ELISTRATOV (RUS) SR1 PTS
Umberto PREZIOSO (ITA) vs. Dinko HALACHEV (BUL) SR2 PTS
Mariano ESPOSITO (ITA) vs. Mateo FABER (CRO) SR3 PTS
Yuqing NING (CHN) vs. Nassim SLILAM (FRA) SR4 PTS
Vitaliy KACHANOVSKIY (RUS) vs. Dragos Constantin IGNAT (ROU) SR5 PTS
Austin KAROSI (USA) vs. Andy LAU (HKG) SR6 PTS
Valentin DIMOV (BUL) vs. Bastian PARADA (CHI) SR7 PTS
Richard MUZAEV (RUS) vs. Kirill NASONOV (RUS) SR8 PTS


Matches count for the final round of the qualifying in singles.

Send your picks to Vilnietė before 10:30 local time/9:30 CET
Send last names (in capital) ONLY!

Code:
EXPLANATION:
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: BERANKIS 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: GRIGELIS 6:7 7:6 6:1)
Good luck
__________________
Ričardas Berankis Laurynas Grigelis Lukas Mugevičius

Last edited by Vilnietė : 02-07-2013 at 08:55 PM.
Vilnietė is offline View My Blog!   Reply With Quote