MensTennisForums.com - View Single Post - TT #4: Sydney: Congrats Kittytennis & JeffCandoi/Duncan

View Single Post

Old 12-20-2012, 04:29 PM   #7
country flag supertom
Registered User
 
supertom's Avatar
 
Join Date: May 2012
Age: 25
Posts: 5,756
supertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond reputesupertom has a reputation beyond repute
Default Re: TT #4: Sydney: Cross the Harbour Bridge for the Apia International Tournament

Schedule of Play

Code:
TT SCHEDULE*
*Can be modified

SINGLES:
Saturday ~ TT Qualy First Round
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday & Saturday ~ TT Final

DOUBLES:
Saturday ~ TT Qualy First Round
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday  & Saturday ~ TT Final
OOP for Saturday

OOP for Friday
F Single & doubles:
Kevin ANDERSON (RSA) vs Julien BENNETEAU (FRA) SR2
Bernard TOMIC (AUS) vs Andreas SEPPI(ITA) SR3

OOP for Thursday
SF Single & doubles:
Jarko NIEMINEN (FIN) vs Bernard TOMIC (AUS) PTS1
Ryan HARRISON (USA) vs Julien BENNETEAU (FRA) SR2
Denis ISTOMIN (UZB) vs Kevin ANDERSON (RSA) SR3
Marcel GRANOLLERS(ESP) vs Andreas SEPPI(ITA) SR4

OOP for Wednesday

OOP for Tuesday
First Round Single:
Feliciano LOPEZ (ESP) vs Jeremy CHARDY (FRA) PTS1
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Radek STEPANEK(CZE) PTS2

Second Round Single:
Aljaz BEDENE (SLO) vs Kevin ANDERSON (RSA) PTS1
Tommy ROBREDO(ESP) vs John MILLMAN(AUS) SR2
Bernard TOMIC (AUS) vs Marinko MATOSEVIC SR3
Grigor DIMITROV (BUL) vs Fabio FOGNINI (ITA) SR4
Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) vs Ryan HARRISON (USA) SR5
Jarkko NIEMINEN (FIN) vs Bjorn PHAU (GER) SR6

First Round Double:
Feliciano LOPEZ (ESP) vs Jeremy CHARDY (FRA) PTS1
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Radek STEPANEK(CZE) PTS2
Aljaz BEDENE (SLO) vs Kevin ANDERSON (RSA) PTS7
Tommy ROBREDO(ESP) vs John MILLMAN(AUS) PTS8
Bernard TOMIC (AUS) vs Marinko MATOSEVIC PTS9
Grigor DIMITROV (BUL) vs Fabio FOGNINI (ITA) PTS10
Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) vs Ryan HARRISON (USA) PTS11
Jarkko NIEMINEN (FIN) vs Bjorn PHAU (GER) PTS12

OOP for Monday

OOP for Sunday
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Rhyne WILLIAMS(USA) PTS1
Ryan HARRISON (USA) vs Blaz KAVCIC (SLO) SR2
John-Patrick SMITH (AUS) vs Joao SOUSA (POR) SR3
Bjorn PHAU(GER) vs Matthew BARTON(AUS) SR4

OOP for Saturday
Jan HAJEK (CZE) vs. Blaz KAVCIC (SLO) PTS1
Joao SOUSA (POR) vs. Guillaume RUFIN (FRA) PTS2
Kenny DE SCHEEPER (FRA) vs. John MILLMAN (AUS) PTS3
Alex BOLT (AUS) vs. Benjamin MITCHELL (AUS) PTS4
Michael LLODRA (FRA) vs. John-Patrick SMITH (AUS) PTS5
Jay ANDRIJIC (AUS) vs. Michael YANI (USA) PTS6
Andreas HAIDER-MAURER (AUT) vs. Simon GREUL (GER) PTS7
Matthew BARTON (AUS) vs. Ivo KARLOVIC (CRO) PTS8
Bjorn PHAU (GER) vs. Pierre-Hugues HERBERT (FRA) PTS9
Luke SAVILLE (AUS) vs. Tatsuma ITO (JPN) PTS10
Jimmy WANG (TPE) vs. Adam FEENEY (AUS) PTS11
Ryan HARRISON (USA) vs. Matt REID (AUS) PTS12
Michal PRZYSIEZNY (POL) vs. Rhyne WILLIAMS (USA) PTS13
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs. Jordan THOMPSON (AUS) PTS14
Matteo VIOLA (ITA) vs. Evgeny DONSKOY (RUS) PTS15
John PEERS (AUS) vs. Di WU (CHN) PTS16

Last edited by supertom : 01-10-2013 at 02:35 PM.
supertom is offline View My Blog!   Reply With Quote