MensTennisForums.com - View Single Post - Osaka Mayor's Cup | Japan | GA | 22 Oct 2012 | Winner: Nick KYRGIOS (AUS)

View Single Post

Old 10-28-2012, 07:42 PM   #10
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,455
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Doubles

Code:
    1st Round
        Evan HOYT (GBR) /  Nikola MILOJEVIC (SRB) [1]         6-3 6-4            Seong Chan HONG (KOR) /  Dukyoung KIM (KOR)
        Shotaro GOTO (JPN) /  Reona MASUO (JPN)               6-4 6-2            Adrian BODMER (SUI) /  Thomas WEIRATHER (LIE)
        Keisuke NUMAJIRI (JPN) /  Ken ONISHI (JPN)            6-4 6-1            Taiki HASHIMOTO (JPN) /  Suraj R PRABODH (IND)
        Michael MMOH (USA) /  Tommy MYLNIKOV (CAN)            6-4 6-1            Cem ILKEL (TUR) /  Cameron NORRIE (NZL) [5]
        Omar JASIKA (AUS) /  Nick KYRGIOS (AUS) [4]           6-2 6-2            keito IIJIMA (JPN) /  Kenta MIYOSHI (JPN)
        Nam Hoang LY (VIE) /  Jurence Zosimo MENDOZA (PHI)    7-6(3) 6-2         Andreas MOLTKE-LETH (DEN) /  Simon Friis SOENDERGAARD (DEN)
        Wei-Jen CHEN (TPE) /  Cheng-Yu YU (TPE)               6-0 4-6 [10-7]     Haru INOUE (JPN) /  Hidetoshi OWADA (JPN)
        Kennosuke NOUCHI (JPN) /  Kairi TERAKAWA (JPN)        3-6 6-4 [10-5]     Anders Arenfeldt HOLM (DEN) /  Simeon ROSSIER (SUI)
        Borna CORIC (CRO) /  Alexander SENDEGEYA (GBR) [8]    6-3 6-1            Kazuma KAWACHI (JPN) /  Soichiro MORITANI (JPN)
        Yusuke TAKAHASHI (JPN) /  Jumpei YAMASAKI (JPN)       6-2 6-2            Benjamin BONZI (FRA) /  Maxime JANVIER (FRA)
        Tom HILL (GBR) /  Chi-Shan JAO (TPE)                  2-6 7-6(5) [10-8]  Makoto OCHI (JPN) /  Yusuke TAKEMOTO (JPN)
        Adrian OBERT (GER) /  Paul WOERNER (GER)              6-2 2-6 [13-11]    Anton DESYATNIK (RUS) /  Karen KHACHANOV (RUS) [3]
        Jay ANDRIJIC (AUS) /  Bradley MOUSLEY (AUS)           6-4 6-4            Ku Keon KANG (KOR) /  Young Seok KIM (KOR) [6]
        Sora FUKUDA (JPN) /  Shoma KATO (JPN)                 6-4 6-1            Andy LAU (HKG) /  KUAN-YI LEE (TPE)
        Chun Hun WONG (HKG) /  Pak Long YEUNG (HKG)           6-1 6-2            Sung Min HAN (KOR) /  Renta TOKUDA (JPN)
        Takashi SAITO (JPN) /  Kaichi UCHIDA (JPN) [2]        6-2 6-3            Toshiki MATSUYA (JPN) /  Alan NUNEZ AGUILERA (MEX)
   

 2nd Round
        Evan HOYT (GBR) /  Nikola MILOJEVIC (SRB) [1]          6-3 6-0               Shotaro GOTO (JPN) /  Reona MASUO (JPN)
        Michael MMOH (USA) /  Tommy MYLNIKOV (CAN)             6-3 7-6(6)            Keisuke NUMAJIRI (JPN) /  Ken ONISHI (JPN)
        Omar JASIKA (AUS) /  Nick KYRGIOS (AUS) [4]            6-3 6-2               Nam Hoang LY (VIE) /  Jurence Zosimo MENDOZA (PHI)
        Kennosuke NOUCHI (JPN) /  Kairi TERAKAWA (JPN)         7-6(5) 3-6 [10-4]     Wei-Jen CHEN (TPE) /  Cheng-Yu YU (TPE)
        Borna CORIC (CRO) /  Alexander SENDEGEYA (GBR) [8]     6-4 6-4               Yusuke TAKAHASHI (JPN) /  Jumpei YAMASAKI (JPN)
        Adrian OBERT (GER) /  Paul WOERNER (GER)               6-2 6-1               Tom HILL (GBR) /  Chi-Shan JAO (TPE)
        Sora FUKUDA (JPN) /  Shoma KATO (JPN)                  6-4 3-6 [12-10]       Jay ANDRIJIC (AUS) /  Bradley MOUSLEY (AUS)
        Chun Hun WONG (HKG) /  Pak Long YEUNG (HKG)            6-3 4-6 [10-5]        Takashi SAITO (JPN) /  Kaichi UCHIDA (JPN) [2]
   

 Quarterfinal
        Michael MMOH (USA) /  Tommy MYLNIKOV (CAN)             6-1 6-2            Evan HOYT (GBR) /  Nikola MILOJEVIC (SRB) [1]
        Omar JASIKA (AUS) /  Nick KYRGIOS (AUS) [4]            6-1 6-3            Kennosuke NOUCHI (JPN) /  Kairi TERAKAWA (JPN)
        Borna CORIC (CRO) /  Alexander SENDEGEYA (GBR) [8]     2-6 6-2 [10-8]     Adrian OBERT (GER) /  Paul WOERNER (GER)
        Chun Hun WONG (HKG) /  Pak Long YEUNG (HKG)            6-2 7-5            Sora FUKUDA (JPN) /  Shoma KATO (JPN)
   

 Semifinal
        Omar JASIKA (AUS) /  Nick KYRGIOS (AUS) [4]            6-0 6-4            Michael MMOH (USA) /  Tommy MYLNIKOV (CAN)
        Borna CORIC (CRO) /  Alexander SENDEGEYA (GBR) [8]     4-6 6-4 [10-3]     Chun Hun WONG (HKG) /  Pak Long YEUNG (HKG)
   

 Final
        Borna CORIC (CRO) /  Alexander SENDEGEYA (GBR) [8]     3-6 7-6(6) [10-4]     Omar JASIKA (AUS) /  Nick KYRGIOS (AUS) [4]
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote