MensTennisForums.com - View Single Post - Tennis Tipping #26 - Belgrade - Congrats rvugt & Allez-Alejo/Tzar!

View Single Post

Old 04-09-2011, 11:39 AM   #6
country flag Labamba
Registered User
 
Labamba's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Finland
Age: 32
Posts: 32,551
Labamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond reputeLabamba has a reputation beyond repute
Default Re: Tennis Tipping #26 - Belgrade - Welcome to the Serbia (Nole) Open!

Schedule of Play

Code:
TT SCHEDULE

SINGLES:

Saturday ~ TT Q1
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final

DOUBLES:

Saturday ~ TT Q1
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
Sunday

Novak DJOKOVIC (SRB) vs Feliciano LOPEZ (ESP) - SR1 PTS

All picks to me. Deadline at 4 pm CEST.

Saturday

Novak DJOKOVIC (SRB) vs Janko TIPSAREVIC (SRB) - SR2
Feliciano LOPEZ (ESP) vs Filippo VOLANDRI (ITA) - SR3


All picks to me. Deadline at 2 pm CEST.

Friday

Novak DJOKOVIC (SRB) vs Blaz KAVCIC (SLO) - SR1 PTS
Feliciano LOPEZ (ESP) vs Albert MONTANES (ESP) - SR2
Filippo VOLANDRI (ITA) vs Marcel GRANOLLERS (ESP) - SR3
Somdev DEVVARMAN (IND) vs Janko TIPSAREVIC (SRB) - SR4


All picks to me. Deadline at 11 am CEST.

Thursday

Marcel GRANOLLERS (ESP) vs Viktor TROICKI (SRB) - SR1 PTS
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Somdev DEVVARMAN (IND) - SR3
Illya MARCHENKO (UKR) vs Filippo VOLANDRI (ITA) - SR4
Mischa ZVEREV (GER) vs Janko TIPSAREVIC (SRB) - SR5


All picks to me. Deadline at 12 noon CEST.

Wednesday

Feliciano LOPEZ (ESP) vs Fernando GONZALEZ (CHI) - SR2
Blaz KAVCIC (SLO) vs Ricardo MELLO (BRA) - SR6
Michael BERRER (GER) vs Albert MONTANES (ESP) - SR7
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Adrian UNGUR (ROU) - SR8


All picks to me. Deadline at 11.30 am CEST.

Tuesday

Fernando GONZALEZ (CHI) vs Martin KLIZAN (SVK) - SR1 PTS
Juan MONACO (ARG) vs Feliciano LOPEZ (ESP) - SR2 PTS
Ernests GULBIS (LAT) vs Illya MARCHENKO (UKR) - SR3 PTS
Mikhail KUKUSHKIN (KAZ) vs Somdev DEVVARMAN (IND) - SR4 PTS
Adrian UNGUR (ROU) vs Ruben RAMIREZ HIDALGO (ESP) - SR5 PTS
Alexander PEYA (AUT) vs Michael BERRER (GER) - SR6 PTS
Ricardo MELLO (BRA) vs John ISNER (USA) - SR7 PTS
Marcel GRANOLLERS (ESP) vs Franco SKUGOR (CRO) - SR8 PTS
Filippo VOLANDRI (ITA) vs Dusan LAJOVIC (SRB) - SR9 PTS


All picks to me. Deadline at 12 noon CEST.

Monday

Kei NISHIKORI (JPN) vs Janko TIPSAREVIC (SRB) - SR1 PTS
Tobias KAMKE (GER) vs Blaz KAVCIC (SLO) - SR2 PTS
Mischa ZVEREV (GER) vs Dudi SELA (ISR) - SR3 PTS
Mirza BASIC (BIH) vs Franco SKUGOR (CRO) - SR4 PTS
Antonio VEIC (CRO) vs Martin KLIZAN (SVK) - SR5 PTS
Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) vs Alexander PEYA (AUT) - SR6 PTS
Marsel ILHAN (TUR) vs Adrian UNGUR (ROU) - SR7 PTS


All picks to me. Deadline at 12 noon CEST.

Qualy Sunday

Mirza BASIC (BIH) vs Adrian CRUCIAT (ROU) - SR1 PTS
Alexander PEYA (AUT) vs Nikola CIRIC (SRB) - SR2
Ervin ELESKOVIC (SWE) vs Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) - SR3
Michail ELGIN (RUS) vs Adrian UNGUR (ROU) - SR4
Marsel ILHAN (TUR) vs Nicolas DEVILDER (FRA) - SR5
Vincent MILLOT (FRA) vs Antonio VEIC (CRO) - SR6
Miljan ZEKIC (SRB) vs Martin KLIZAN (SVK) - SR7
Thomas FABBIANO (ITA) vs Franco SKUGOR (CRO) - SR8


All picks to me. Deadline at 11 am CEST.

Qualy Saturday

DEVILDER, Nicolas FRA vs SETKIC, Aldin BIH - SR1 PTS
BRIZZI, Alberto ITA vs PEYA, Alexander AUT - SR2 PTS
KARANUSIC, Roko CRO vs VEIC, Antonio CRO - SR3 PTS
CRIVOI, Victor ROU vs FABBIANO, Thomas ITA - SR4 PTS
WEINTRAUB, Amir ISR vs SKUGOR, Franco CRO - SR5 PTS
SCHUKIN, Yuri KAZ vs BASIC, Mirza BIH - SR6 PTS
ILHAN, Marsel TUR vs VEMIC, Dusan SRB - SR7 PTS
ELGIN, Michail RUS vs GIORGINI, Daniele ITA - SR8 PTS
LU, Yen-Hsun TPE vs ELESKOVIC, Ervin SWE - SR9 PTS
MILOJEVIC, Nikola SRB vs GRANOLLERS-PUJOL, Gerard ESP - SR10 PTS
BETAU, Siarhei BLR vs CIRIC, Nikola SRB - SR11 PTS
GOMBOS, Norbert SVK vs UNGUR, Adrian ROU - SR12 PTS
CRUCIAT, Adrian ROU vs RMUS, Martin SLO - SR13 PTS
MILLOT, Vincent FRA vs CERVANTES-HUEGUN, Inigo ESP - SR14 PTS
CRUGNOLA, Marco ITA vs ZEKIC, Miljan SRB - SR15 PTS
NASO, Gianluca ITA vs KLIZAN, Martin SVK - SR16 PTS


All picks to me. Deadline at 10 am CEST.

link

Code:
EXPLANATION:

Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)

Last edited by Labamba : 04-30-2011 at 03:15 PM.
Labamba is offline View My Blog!   Reply With Quote