MensTennisForums.com - View Single Post - Tennis Tipping #6a Bergamo | Congratulations cserkinho and Goldenoldie/mateusz2904!

View Single Post

Old 01-23-2011, 12:12 PM   #7
country flag Eddy DoubleD
Registered User
 
Eddy DoubleD's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: Potsdam, NY
Age: 22
Posts: 5,190
Eddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond reputeEddy DoubleD has a reputation beyond repute
Default Re: Tennis Tipping #6a Bergamo

Schedule of Play

Code:
TT SCHEDULE

SINGLES:

Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final

DOUBLES:

Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
Sunday


Andreas SEPPI vs Gilles MULLER SR1 PTS

The match count foar 2/2 day Final in singles and doubles.
Send picks to Eddy DoubleD by 4 pm CET.

Saturday


Gilles MULLER vs Jurgen ZOPP SR2
Andreas SEPPI vs Alexander KUDRYAVTSEV SR3


All matches count for 1/2 day Final in singles and doubles.
Send picks to Eddy DoubleD by 12:00 CET.

Friday

Stephane ROBERT vs Gilles Muller SR1 PTS
Olivier Rochus vs Jurgen ZOPP SR2
Andreas Seppi vs Uladzimir IGNATIK SR3
Ruben BEMELMANS vs Uladzimir IGNATIK SR3
Dieter KINDLMANN vs Alexander KUDRYAVTSEV SR4
Joachim JOHANSSON vs Alexander KUDRYAVTSEV SR4


All matches count for 1/1 day Semifinals in singles and doubles.
Send picks to Eddy DoubleD by 11 am CET.

Thursday

Andreas SEPPI vs Ruben BEMELMANS SR5
Dominik HRBATY vs Uladzimir IGNATIK SR6
Dieter KINDLMANN vs Joachim JOHANSSON SR7
Dieter KINDLMANN vs Andreas BECK SR7
Alexander KUDRYAVTSEV vs Go SOEDA SR8


All matches count for 2/2 Day Quarterfinals in singles and doubles.
Send picks to Eddy DoubleD by 10:00 CET.


Wednesday

Alexander KUDRYAVTSEV vs Marius COPIL SR13
Simone BOLELLI vs Dieter KINDLMANN SR14
Joachim JOHANSSON vs Anderas BECK SR15


Mathias BACHINGER vs Gilles MULLER SR1 PTS
Stephane ROBERT vs Frederik NIELSEN SR2
Olivier ROCHUS vs Martin KLIZAN SR3
Laurynas GRIGELIS vs Martin KLIZAN SR3
Ilija BOZOLJAC vs Jurgen ZOPP SR4
Ilija BOZOLJAC vs Karol BECK SR4


Matches 13 to 15 count for 2/2 day Second Round in singles and 2/2 day First Round in doubles. Matches 1 to 4 count for 1/2 day Quarterfinals in singles and doubles.
Send all picks to Eddy Doubled by 10:00 CET.

Tuesday

Matthias BACHINGER vs Alexander SADECKY SR1 PTS
Dusan LAJOVIC vs Frederik NIELSEN SR2 PTS
Jerzy JANOWICZ vs Gilles MULLER SR3 PTS
Ruben BEMELMANS vs Boris PASHANSKY SR4 PTS
Matteo VIOLA vs Go SOEDA SR5 PTS
Izak VAN DER MERWE vs Ilija BOZOLJAC SR6 PTS
Uladzimir IGNATIK vs Alberto BRIZZI SR7 PTS

Andreas SEPPI vs Dominik MEFFERT SR8 PTS

Stephane ROBERT vs Farrukh DUSTOV SR9
Martin FISCHER vs Dominik HRBATY SR10
Olivier ROCHUS vs Laurynas GRIGELIS SR11
Jurgen ZOPP vs Karol BECK SR12


Matches 1 to 7 count for 1/1 day First Round in singles and matches 8 to 12 count for a 1/2 day Second Round in singles. All matches count for 1/2 day First round in doubles.
Send all picks to Eddy DoubleD by 10.00 am CET.


Monday

Rest day.

Qualy Sunday

Roko KARANUSIC vs Alexander SADECKY SR1 PTS
Alberto BRIZZI vs Matteo VIOLANTE SR2
Ante PAVCIC vs Matteo VIOLANTE SR2
Luca VANNI vs Farrukh DUSTOV SR3
Thomas FABBIANO vs Antonio COMPORTO SR4
Federico TORRESI vs Philip OSWALD SR5
Federico TORRESI vs Boris PASHANSKI SR5
Andrea FALGHERI vs Philip OSWALD SR5
Andrea FALGHERI vs Boris PASHANSKI SR5
Timo NIEMINEN vs Walter TRUSENDI SR6
Adam KELLNER vs Stefano IANNI SR7
Dusan LAJOVIC vs Filip PRPIC SR8


Matches count for 1/1 day Final Qualifying Round in singles.
Send picks to Eddy DoubleD by 9.30 am CET.

Qualy Saturday

Nikolaus MOSER vs Filip PRPIC SR1 PTS
Oskaras KALINAUSKAS vs Matteo VIOLANTE SR2 PTS
Luca VANNI vs Victor ANAGNASTOPOL SR3 PTS
Alberto BRIZZI vs Ante PAVCIC SR4 PTS
Mikhail LEDOVSKIKH vs Farrukh DUSTOV SR5 PTS
Thomas FABBIANO vs Marco CECCHINATO SR6 PTS
Antonio COMPORTO vs Janez SEMRJAC SR7 PTS
Federico TORRESI vs Andrea FALGHERI SR8 PTS
Philipp OSWALD vs Boris PASHANSKI SR9 PTS
Timo NIEMINEN vs Niccolo MUGELLI SR10 PTS
Andrea STOPPINI vs Walter TRUSENDI SR11 PTS
Karlis LEJNIEKS vs Roko KARANUSIC SR12 PTS
Alexander SADECKY vs Stefano GALVANI SR13 PTS
Gianluca NASO vs Adam KELLNER SR14 PTS
Claudio GRASSI vs Stefano IANNI SR15 PTS
Dusan LAJOVIC vs Juho PAUKKU SR16 PTS


Matches count for 1/1 day First Qualifying Round in singles.
Send picks to Eddy DoubleD by 9.30 am CET.

Code:
EXPLANATION:

Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Starace 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: Volandri 6:7 7:6 6:1)
__________________
JUAN MARTIN DEL POTRO

Grigor Dimitrov | Bernard Tomic | Kei Nishikori | Ernests Gulbis
Jiri Vesely | Nick Kirgyos | Thanasi Kokkinakis | Alexander Zverev

[TT]: Singles - Entry #68 Doubles - Entry #159
[DTT]: Singles - Entry #30 Doubles - Entry #31
[FITD]: Entry #41 Race #37
[PAW]: Entry #21
[Suicide Tennis]: Entry #50 Race #48
[Challenger Challenge]: #8

Last edited by Eddy DoubleD : 02-12-2011 at 08:37 PM.
Eddy DoubleD is offline View My Blog!   Reply With Quote