MensTennisForums.com - View Single Post - Tennis Tipping #27a - Córdoba - Pozoblanco - Congrats Orangehat (x2) and Goldenoldie

View Single Post

Old 06-18-2010, 05:10 PM   #6
country flag ZackBusner
Registered User
 
ZackBusner's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 3,363
ZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond reputeZackBusner has a reputation beyond repute
Default Re: Tennis Tipping #27a - Córdoba

Schedule of Play

Code:
TT SCHEDULE

SINGLES:

Saturday & Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday & Saturday ~ TT Final

DOUBLES:

Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday & Saturday ~ TT Final
Saturday
Roberto BAUTISTA (SPA) v. Ruben RAMIREZ-HIDALGO (SPA) SR1 PTS

Play starts at 9.45 pm CET
Pick counts for the final day of final in singles and doubles. Good luck!
Send your picks to ZackBusner.

Friday
Konstantin KRAVCHUK (RUS) v. Roberto BAUTISTA (SPA) SR2
Daniel KING-TURNER (NZL) v. Ruben RAMIREZ-HIDALGO (SPA) SR3


Play starts at 7 pm CET.
Picks count for final in singles an doubles (day 1).
Send your pick to ZackBusner.

Thursday
Gero KRETSCHMER (GER) v. Daniel KING-TURNER (NZL) SR1 PTS
Konstantin KRAVCHUK (RUS) v. Alexandre KUDRYAVTSEV (RUS) SR2
Ruben RAMIREZ-HIDALGO (SPA) v. Niels DESEIN (BEL) SR3
Jan HERNYCH (CZE) v. Roberto BAUTISTA (SPA) SR4


Play starts at 6.30 pm CET.
Picks count for semifinals in singles and doubles.

Send your picks to ZackBusner.

Wednesday
Evgeny KIRILLOV (RUS) v. Konstantin KRAVCHUK (RUS) SR1 PTS
Marc FORNELL (SPA) v. Gero KRETSCHMER (GER) SR2
Ruben RAMIREZ-HIDALGO (SPA) v. Adrian MANNARINO (FRA) SR3
Alexandre KUDRYAVTSEV (RUS) v. Stephane BOHLI (SUI) SR4
Daniel KING-TURNER (NZL) v. Josselin OUANNA (FRA) SR5
Jan HERNYCH (CZE) v. Filip PRPIC (SWE) SR6
Pablo MARTIN-ADALIA v. Niels DESEIN (BEL) SR 7
Roberto BAUTISTA (SPA) v. Marcel GRANOLLERS (SPA) SR8


Picks count for quarterfinals in singles and doubles.
Play starts already at 10 am CET!

Send your picks to ZackBusner.

Tuesday
Gero KRETSCHMER (GER) v. Andis JUSKA (LAT) SR1 PTS
Marc FORNELL (SPA) v. David CANUDAS (SPA) SR2
Pablo CARRENO-BUSTA (SPA) v. Alexandre KUDRYAVSTEV (RUS) SR3
Marius COPIL (ROU) v. Niels DESEIN (BEL) SR4
Nikolaus MOSER (AUT) v. Pablo MARTIN-ADALIA (SPA) SR5
David GUEZ (FRA) v. Evgeny KIRILLOV (RUS) SR6
Carles POCH-GRADIN (SPA) v. Konstantin KRAVCHUK (RUS) SR7
Gerard GRANOLLERS-PUJOL (SPA) v. Roberto BAUTISTA (SPA) SR8
Alex SATSCHKO (GER) v. Marcel GRANOLLERS (SPA) SR9
George BASTL (SUI) v. Stephane BOHLI (SUI) SR10


Play starts at 5.30 pm CET

Picks count for singles 2nd round and for doubles first round.
Send your picks to ZackBusner


Monday
Filip PRPIC (SWE) v. Charles-Antoine BREZAC (FRA) SR1 PTS
Daniel KING-TURNER (NZL) v. Guillermo ALCAIDE (SPA) SR2 PTS
Ruben BEMELMANS (BEL) v. Adrian MANNARINO (FRA) SR3 PTS
Agustin BOJE-ORDONEZ (SPA) v. Josselin OUANNA (FRA) SR4 PTS
Jan HERNYCH (CZE) v. Pablo SANTOS (SPA) SR5 PTS
Ruben RAMIREZ-HIDALGO (SPA) v. Juan Jose LEAL-GOMEZ (SPA) SR6 PTS

Play starts at 5.30 pm CET

Picks count for singles first round and for day 1 of a two day doubles first round.
Send your picks to ZackBusner


Qualy Sunday
Denys MOLCHANOV (UKR) v. Lovro ZOVKO (CRO) SR1 PTS
Steven DIEZ (CAN) v. Javier VALENZUELA (SPA) SR2
Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) v. Carlos GOMEZ-HERRERA (SPA) SR3
David CANUDAS (SPA) v. Ismael RODRIGUEZ-RAMOS (SPA) SR4
Carlos BRAVO (SPA) v. George BASTL (SUI) SR9
Marc FORNELL (SPA) v. Igor RUD (RUS) SR10
Nikolaus MOSER (AUT) v. Jose-Luis FERNANDEZ-TORRICO (SPA) SR11
Pablo MARTIN-ADALIA (SPA) v. Antonio FERNANDEZ-CANTISANO (SPA) SR12


Play starts at 10 am CET.
Send your picks to ZackBusner

Qualy Saturday
Ya-Nan MA (CHN) v. Pablo MARTIN-ADALIA (SPA) SR5
George BASTL (SUI) v. David ESTRUCH (SPA) SR6
Sylvain ANIBIE (CIV) v. Lovro ZOVKO (CRO) SR7
Vincent STOUFF (FRA) v. Marc FORNELL (SPA) SR8


Play starts at 9.30 am CET
Send your pick to ZackBusner
Picks count for day 1 of a two day final qualifying round. Good luck!


Code:
EXPLANATION:

Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)

Last edited by ZackBusner : 07-09-2010 at 10:53 PM.
ZackBusner is offline View My Blog!   Reply With Quote