MensTennisForums.com

MensTennisForums.com (http://www.menstennisforums.com/index.php)
-   Futures Seasons Archives (http://www.menstennisforums.com/forumdisplay.php?f=2850)
-   -   KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay] Winner : Mikhail Biryukov (http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=260954)

dinkulpus 04-30-2013 08:20 AM

KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay] Winner : Mikhail Biryukov
 
Location: Shymkent
Type: $10K
Surface: Clay (Outdoor)

Entry List

Main Draw


1 Andrei CIUMAC (MDA) 583 1
2 Filip HORANSKY (SVK) 612 2
3 Denis YEVSEYEV (KAZ) 632 1
4 Mikhail BIRYUKOV (RUS) 641 1
5 Elbert SIE (INA) 865 1
6 Marko DANIS (SVK) 877 1
7 Daniiar DULDAEV (KGZ) 891 1
8 Luca MARGAROLI (SUI) 907= 6
9 Ivan ANIKANOV (UKR) 971 3
10 Pawel CIAS (POL) 1010 1
11 Kirill DMITRIEV (RUS) 1026= 1
12 Pedja KRSTIN (SRB) 1032 1
13 Vladyslav MANAFOV (UKR) 1037= 1
14 Rifat BIKTYAKOV (UZB) 1052 1
15 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 1129= 2
16 Henrik SILLANPAA (FIN) 1138 1
17 Alexander IGOSHIN (RUS) 1140= 1
18 Sergey STRELKOV (RUS) 1160 1


Qualifying


1 Yan SABANIN (RUS) 1211 1
2 Andrei LEVINE (RUS) 1251= 2
3 Alexandr KUSHAKOV (UKR) 1259= 3
4 Vitaliy KACHANOVSKIY (RUS) 1267= 1
5 Pavel FILIN (BLR) 1316= 1
6 David Agung SUSANTO (INA) 1353= 1
7 Robert RUMLER (CZE) 1366= 1
8 Fedor CHERVYAKOV (RUS) 1366= 1
9 Dmitry SURCHENKO (RUS) 1379= 1
10 Vladzimir KRUK (BLR) 1467= 1
11 Alexey NESTEROV (KAZ) 1840= 1
12 Kuatbek ABIYEV (KAZ) 1840= 1
13 Timur KHABIBULIN (KAZ) 1926= 1
14 Egor KOVALEV (RUS) 1931 P 1
15 Serizhan YESSENBEKOV (KAZ) 1945= 1
16 Artem SUPRUNOV (RUS) 118 1
17 Sagadat AYAP (KAZ) 13 1
18 Kaysar BEKIMOV (KAZ) 15 2
19 Oybek ABDURAHIMOV (UZB) 36 1
20 Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ) 25 1
21 Bogdan VALIEV (KAZ) 26 1
22 Aleksandr TSATKIN (UZB) 48 1
23 Roman KHASSANOV (KAZ) 28 1
24 Dmitriy MAKEYEV (KAZ) 38 1
25 Alexander YARKOV (RUS) 318 1
26 Anton DJAMALOV (UZB) 110 1

dinkulpus 04-30-2013 08:21 AM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
qd

QD- 1st Round

(1) Siarhei Betau (BLR) d. Bye
Egor Kovalev (RUS) d. Lukas Mugevicius (LTU) 6-2 6-0
(2) Mikhail Fufygin (RUS) d. Bye
Aleksandr Tsatkin (UZB) d. Artem Suprunov (RUS) 6-2 4-6 7-6
(3) Alexandr Kushakov (UKR) d. Bye
Dmitriy Makeyev (KAZ) d. Kassimbek Akzharkenov (KAZ) 6-0 6-1
(4) Pavel Filin (BLR) d. Bye
Ruslan Galimov (RUS) d. Gleb Tarasov (KAZ) 6-2 6-4
(5) Fedor Chervyakov (RUS) d. Bye
(12) Serizhan Yessenbekov (KAZ) d. Alexander Yarkov (RUS) 6-2 6-2
(6) David Agung Susanto (INA) d. Kaysar Bekimov (KAZ) 6-2 6-3
(9) Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. Bogdan Valiev (KAZ) 6-0 6-1
(7) Robert Rumler (CZE) d. Stanislav Korshunov (RUS) 6-1 3-0 ret.
(11) Kuatbek Abiyev (KAZ) d. Oybek Abdurahimov (UZB) 6-4 ret.
(8) Dmitry Surchenko (RUS) d. Anton Djamalov (UZB) 6-1 6-0
(10) Vladzimir Kruk (BLR) d. Ivan Butrim (RUS) 6-2 6-2



Qualifying Round

Egor Kovalev (RUS) d. (1) Siarhei Betau (BLR) 6-2 6-2
(2) Mikhail Fufygin (RUS) d. Aleksandr Tsatkin (UZB) 6-0 6-0
Dmitriy Makeyev (KAZ) d. (3) Aleksandr Kushakov (UKR) 6-1 6-2
(4) Pavel Filin (BLR) d. Ruslan Galimov (RUS) 6-1 6-2
(5) Fedor Chervyakov (RUS) d. (12) Serizhan Yessenbekov (KAZ) 6-2 6-3
(9) Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. (6) David Agung Susanto (INA) 3-6 6-2 6-2
(7) Robert Rumler (CZE) d. (11) Kuatbek Abiyev (KAZ) 6-1 6-3
(10) Vladzimir Kruk (BLR) d. (8) Dmitry Surchenko (RUS) 6-1 6-2

dinkulpus 04-30-2013 08:22 AM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
md

1st Round

Vladyslav Manafov (UKR) d. (1) Andrei Ciumac (MDA) 6-4 1-6 6-4
Pawel Cias (POL) d. (Q) Pavel Filin (BLR) 6-4 3-6 6-3
Rifat Biktyakov (UZB) d. (Q) Dmitriy Makeyev (KAZ) 6-4 6-2
Yan Sabanin (RUS) d. (6) Luca Margaroli (SUI) 6-3 6-2
(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. Ivan Anikanov (UKR) 6-7 7-5 7-6
(WC) Timur Khabibulin (KAZ) d. Ronald Slobodchikov (RUS) 6-7 6-4 6-3
(LL) Alexandr Kushakov (UKR) d. (WC) Sagadat Ayap (KAZ) 3-6 6-4 7-6
Alexander Igoshin (RUS) d. (8) Marko Danis (SVK) 6-4 6-4
(7) Daniiar Duldaev (KGZ) d. (WC) Roman Khassanov (KAZ) 6-4 6-4
(Q) Egor Kovalev (RUS) d. Henrik Sillanpaa (FIN) 7-6 6-2
Kirill Dmitriev (RUS) d. (Q) Vitaliy Kachanovskiy (RUS) 3-6 6-3 6-1
(3) Denis Yevseyev (KAZ) d. (Q) Vladzimir Kruk (BLR) 6-3 6-4
Andrei Levine (RUS) d. (5) Elbert Sie (INA) 3-6 7-6 ret.
(Q) Fedor Chervyakov (RUS) d. (WC) Alexey Nesterov (KAZ) 6-3 6-4
(Q) Robert Rumler (CZE) d. Sergey Strelkov (RUS) 3-6 6-0 6-2
(2) Filip Horansky (SVK) d. (Q) Mikhail Fufygin (RUS) 6-4 5-7 6-4


2nd Round

Pawel Cias (POL) d. Vladyslav Manafov (UKR) 7-5 7-6
Rifat Biktyakov (UZB) d. Yan Sabanin (RUS) 6-2 6-4
(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. (WC) Timur Khabibulin (KAZ) 6-3 6-1
Alexander Igoshin (RUS) d. (LL) Alexandr Kushakov (UKR) 3-6 7-6 6-2
(Q) Egor Kovalev (RUS) d. (7) Daniiar Duldaev (KGZ) 6-3 6-1
(3) Denis Yevseyev (KAZ) d. Kirill Dmitriev (RUS) 4-6 6-3 6-2
(Q) Fedor Chervyakov (RUS) d. Andrei Levine (RUS) 6-2 2-6 7-6
(2) Filip Horansky (SVK) d. (Q) Robert Rumler (CZE) 7-6 6-7 7-6

Quarterfinals

Pawel Cias (POL) d. Rifat Biktyakov (UZB) 3-6 6-3 6-1
(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. Alexander Igoshin (RUS) 6-2 6-2
(3) Denis Yevseyev (KAZ) d. (Q) Egor Kovalev (RUS) 7-6 6-2
(2) Filip Horansky (SVK) d. (Q) Fedor Chervyakov (RUS) 7-6 6-1

Semifinals

(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. Pawel Cias (POL) 4-6 6-3 6-2
(3) Denis Yevseyev (KAZ) d. (2) Filip Horansky (SVK) 6-4 6-4

Finals

(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. (3) Denis Yevseyev (KAZ) 6-1 7-5

dinkulpus 04-30-2013 08:22 AM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
19 futures this week :eek::eek::eek:

dinkulpus 04-30-2013 11:39 AM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Doubles



1st Round

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) d. Luca Margaroli/Henrik Sillanpaa (SUI/FIN) 6-3 6-4
Elbert Sie/David Agung Susanto (INA) d. Ivan Anikanov/Andrei Levine (UKR/RUS) 3-6 6-1 13-11
(4) Siarhei Betau/Daniiar Duldaev (BLR/KGZ) d. (WC) Roman Khassanov/Serizhan Yessenbekov (KAZ) 6-3 6-0
Pawel Cias/Lukas Mugevicius (POL/LTU) d. Pavel Filin/Vladzimir Kruk (BLR) 6-2 6-7 10-2
Timur Khabibulin/Alexey Nesterov (KAZ) d. (WC) Sagadat Ayap/Dmitriy Makeyev (KAZ) 7-5 6-1
(3) Marko Danis/Filip Horansky (SVK) d. Fedor Chervyakov/Ronald Slobodchikov (RUS) 7-6 6-3
Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. (WC) Kuatbek Abiyev/Gleb Tarasov (KAZ) 6-3 6-3
Yan Sabanin/Sergey Strelkov (RUS) d. (2) Mikhail Biryukov/Denis Yevseyev (RUS/KAZ) 4-6 6-3 10-3


Quarterfinals

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) d. Elbert Sie/David Agung Susanto (INA) 2-6 7-6 10-8
(4) Siarhei Betau/Daniiar Duldaev (BLR/KGZ) d. Pawel Cias/Lukas Mugevicius (POL/LTU) 2-6 6-4 10-8
(3) Marko Danis/Filip Horansky (SVK) d. Timur Khabibulin/Alexey Nesterov (KAZ) 6-2 6-2
Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. Yan Sabanin/Sergey Strelkov (RUS) 7-5 7-6

Semifinals

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) d. (4) Siarhei Betau/Daniiar Duldaev (BLR/KGZ) 7-5 2-6 10-5
Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. (3) Marko Danis/Filip Horansky (SVK) 6-3 6-3

Finals

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) d. Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) 3-6 6-2 10-3

juddy96 05-04-2013 02:34 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
QD- 1st Round

(1) Siarhei Betau (BLR) d. Bye
Egor Kovalev (RUS) d. Lukas Mugevicius (LTU) 6-2 6-0
(2) Mikhail Fufygin (RUS) d. Bye
Aleksandr Tsatkin (UZB) d. Artem Suprunov (RUS) 6-2 4-6 7-6
(3) Alexandr Kushakov (UKR) d. Bye
Dmitriy Makeyev (KAZ) d. Kassimbek Akzharkenov (KAZ) 6-0 6-1
(4) Pavel Filin (BLR) d. Bye
Ruslan Galimov (RUS) d. Gleb Tarasov (KAZ) 6-2 6-4
(5) Fedor Chervyakov (RUS) d. Bye
(12) Serizhan Yessenbekov (KAZ) d. Alexander Yarkov (RUS) 6-2 6-2
(6) David Agung Susanto (INA) d. Kaysar Bekimov (KAZ) 6-2 6-3
(9) Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. Bogdan Valiev (KAZ) 6-0 6-1
(7) Robert Rumler (CZE) d. Stanislav Korshunov (RUS) 6-1 3-0 ret.
(11) Kuatbek Abiyev (KAZ) d. Oybek Abdurahimov (UZB) 6-4 ret.
(8) Dmitry Surchenko (RUS) d. Anton Djamalov (UZB) 6-1 6-0
(10) Vladzimir Kruk (BLR) d. Ivan Butrim (RUS) 6-2 6-2

Qualifying Round

(1) Siarhei Betau (BLR) vs. Egor Kovalev (RUS)
(2) Mikhail Fufygin (RUS) vs. Aleksandr Tsatkin (UZB)
(3) Aleksandr Kushakov (UKR) vs. Dmitriy Makeyev (KAZ)
(4) Pavel Filin (BLR) vs. Ruslan Galimov (RUS)
(5) Fedor Chervyakov (RUS) vs. (12) Serizhan Yessenbekov (KAZ)
(6) David Agung Susanto (INA) vs. (9) Vitaliy Kachanovskiy (RUS)
(7) Robert Rumler (CZE) vs. (11) Kuatbek Abiyev (KAZ)
(8) Dmitry Surchenko (RUS) vs. (10) Vladzimir Kruk (BLR)

juddy96 05-05-2013 10:52 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Main Draw

1st Round

(1) Andrei Ciumac (MDA) vs. Vladyslav Manafov (UKR)
Pedja Krstin (SRB) vs. Pawel Cias (POL)
(Q) vs. Rifat Biktyakov (UZB)
Yan Sabanin (RUS) vs. (6) Luca Margaroli (SUI)
(4) Mikhail Biryukov (RUS) vs. Ivan Anikanov (UKR)
Ronald Slobodchikov (RUS) vs. (WC) Timur Khabibulin (KAZ)
(WC) Sagadat Ayap (KAZ) vs. (Q)
Alexander Igoshin (RUS) vs. (8) Marko Danis (SVK)
(7) Daniiar Duldaev (KGZ) vs. (WC) Roman Khassanov (KAZ)
(Q) vs. Henrik Sillanpaa (FIN)
(Q) vs. Kirill Dmitriev (RUS)
(Q) vs. (3) Denis Yevseyev (KAZ)
(5) Elbert Sie (INA) vs. Andrei Levine (RUS)
(WC) Alexey Nesterov (KAZ) vs. (Q)
Sergey Strelkov (RUS) vs. (Q)
(Q) vs. (2) Filip Horansky (SVK)

juddy96 05-05-2013 10:55 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Doubles

1st Round

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) vs. Luca Margaroli/Henrik Sillanpaa (SUI/FIN)
Ivan Anikanov/Andrei Levine (UKR/RUS) vs. Elbert Sie/David Agung Susanto (INA)
(4) Siarhei Betau/Daniiar Duldaev (BLR/KGZ) vs. (WC) Roman Khassanov/Serizhan Yessenbekov (KAZ)
Pawel Cias/Lukas Mugevicius (POL/LTU) vs. Pavel Filin/Vladzimir Kruk (BLR)
Timur Khabibulin/Alexey Nesterov (KAZ) vs. (WC) Sagadat Ayap/Dmitriy Makeyev (KAZ)
Fedor Chervyakov/Ronald Slobodchikov (RUS) vs. (3) Marko Danis/Filip Horansky (SVK)
Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) vs. (WC) Kuatbek Abiyev/Gleb Tarasov (KAZ)
Yan Sabanin/Sergey Strelkov (RUS) vs. (2) Mikhail Biryukov/Denis Yevseyev (RUS/KAZ)

juddy96 05-06-2013 08:59 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Qualifying Round

Egor Kovalev (RUS) d. (1) Siarhei Betau (BLR) 6-2 6-2
(2) Mikhail Fufygin (RUS) d. Aleksandr Tsatkin (UZB) 6-0 6-0
Dmitriy Makeyev (KAZ) d. (3) Aleksandr Kushakov (UKR) 6-1 6-2
(4) Pavel Filin (BLR) d. Ruslan Galimov (RUS) 6-1 6-2
(5) Fedor Chervyakov (RUS) d. (12) Serizhan Yessenbekov (KAZ) 6-2 6-3
(9) Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. (6) David Agung Susanto (INA) 3-6 6-2 6-2
(7) Robert Rumler (CZE) d. (11) Kuatbek Abiyev (KAZ) 6-1 6-3
(10) Vladzimir Kruk (BLR) d. (8) Dmitry Surchenko (RUS) 6-1 6-2

juddy96 05-06-2013 09:04 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Main Draw

1st Round

Vladyslav Manafov (UKR) d. (1) Andrei Ciumac (MDA) 6-4 1-6 6-4
(Q) Pavel Filin (BLR) vs. Pawel Cias (POL)
(Q) Dmitriy Makeyev (KAZ) vs. Rifat Biktyakov (UZB)
Yan Sabanin (RUS) vs. (6) Luca Margaroli (SUI)
(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. Ivan Anikanov (UKR) 6-7 7-5 7-6
(WC) Timur Khabibulin (KAZ) d. Ronald Slobodchikov (RUS) 6-7 6-4 6-3
(WC) Sagadat Ayap (KAZ) vs. (LL) Alexandr Kushakov (UKR)
Alexander Igoshin (RUS) d. (8) Marko Danis (SVK) 6-4 6-4
(7) Daniiar Duldaev (KGZ) d. (WC) Roman Khassanov (KAZ) 6-4 6-4
(Q) Egor Kovalev (RUS) vs. Henrik Sillanpaa (FIN)
(Q) Vitaliy Kachanovskiy (RUS) vs. Kirill Dmitriev (RUS)
(Q) Vladzimir Kruk (BLR) vs. (3) Denis Yevseyev (KAZ)
Andrei Levine (RUS) d. (5) Elbert Sie (INA) 3-6 7-6 ret.
(WC) Alexey Nesterov (KAZ) vs. (Q) Fedor Chervyakov (RUS)
Sergey Strelkov (RUS) vs. (Q) Robert Rumler (CZE)
(Q) Mikhail Fufygin (RUS) vs. (2) Filip Horansky (SVK)

juddy96 05-06-2013 09:05 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Doubles

1st Round

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) vs. Luca Margaroli/Henrik Sillanpaa (SUI/FIN)
Ivan Anikanov/Andrei Levine (UKR/RUS) vs. Elbert Sie/David Agung Susanto (INA)
(4) Siarhei Betau/Daniiar Duldaev (BLR/KGZ) vs. (WC) Roman Khassanov/Serizhan Yessenbekov (KAZ)
Pawel Cias/Lukas Mugevicius (POL/LTU) d. Pavel Filin/Vladzimir Kruk (BLR) 6-2 6-7 10-2
Timur Khabibulin/Alexey Nesterov (KAZ) vs. (WC) Sagadat Ayap/Dmitriy Makeyev (KAZ)
Fedor Chervyakov/Ronald Slobodchikov (RUS) vs. (3) Marko Danis/Filip Horansky (SVK)
Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) vs. (WC) Kuatbek Abiyev/Gleb Tarasov (KAZ)
Yan Sabanin/Sergey Strelkov (RUS) d. (2) Mikhail Biryukov/Denis Yevseyev (RUS/KAZ) 4-6 6-3 10-3

juddy96 05-07-2013 11:31 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Main Draw

1st Round

Vladyslav Manafov (UKR) d. (1) Andrei Ciumac (MDA) 6-4 1-6 6-4
Pawel Cias (POL) d. (Q) Pavel Filin (BLR) 6-4 3-6 6-3
Rifat Biktyakov (UZB) d. (Q) Dmitriy Makeyev (KAZ) 6-4 6-2
Yan Sabanin (RUS) d. (6) Luca Margaroli (SUI) 6-3 6-2
(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. Ivan Anikanov (UKR) 6-7 7-5 7-6
(WC) Timur Khabibulin (KAZ) d. Ronald Slobodchikov (RUS) 6-7 6-4 6-3
(LL) Alexandr Kushakov (UKR) d. (WC) Sagadat Ayap (KAZ) 3-6 6-4 7-6
Alexander Igoshin (RUS) d. (8) Marko Danis (SVK) 6-4 6-4
(7) Daniiar Duldaev (KGZ) d. (WC) Roman Khassanov (KAZ) 6-4 6-4
(Q) Egor Kovalev (RUS) d. Henrik Sillanpaa (FIN) 7-6 6-2
Kirill Dmitriev (RUS) d. (Q) Vitaliy Kachanovskiy (RUS) 3-6 6-3 6-1
(3) Denis Yevseyev (KAZ) d. (Q) Vladzimir Kruk (BLR) 6-3 6-4
Andrei Levine (RUS) d. (5) Elbert Sie (INA) 3-6 7-6 ret.
(Q) Fedor Chervyakov (RUS) d. (WC) Alexey Nesterov (KAZ) 6-3 6-4
(Q) Robert Rumler (CZE) d. Sergey Strelkov (RUS) 3-6 6-0 6-2
(2) Filip Horansky (SVK) d. (Q) Mikhail Fufygin (RUS) 6-4 5-7 6-4

2nd Round

Vladyslav Manafov (UKR) vs. Pawel Cias (POL)
Rifat Biktyakov (UZB) vs. Yan Sabanin (RUS)
(4) Mikhail Biryukov (RUS) vs. (WC) Timur Khabibulin (KAZ)
(LL) Alexandr Kushakov (UKR) vs. Alexander Igoshin (RUS)
(7) Daniiar Duldaev (KGZ) vs. (Q) Egor Kovalev (RUS)
Kirill Dmitriev (RUS) vs. (3) Denis Yevseyev (KAZ)
Andrei Levine (RUS) vs. (Q) Fedor Chervyakov (RUS)
(Q) Robert Rumler (CZE) vs. (2) Filip Horansky (SVK)

juddy96 05-07-2013 11:34 PM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
Doubles

1st Round

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) d. Luca Margaroli/Henrik Sillanpaa (SUI/FIN) 6-3 6-4
Elbert Sie/David Agung Susanto (INA) d. Ivan Anikanov/Andrei Levine (UKR/RUS) 3-6 6-1 13-11
(4) Siarhei Betau/Daniiar Duldaev (BLR/KGZ) d. (WC) Roman Khassanov/Serizhan Yessenbekov (KAZ) 6-3 6-0
Pawel Cias/Lukas Mugevicius (POL/LTU) d. Pavel Filin/Vladzimir Kruk (BLR) 6-2 6-7 10-2
Timur Khabibulin/Alexey Nesterov (KAZ) d. (WC) Sagadat Ayap/Dmitriy Makeyev (KAZ) 7-5 6-1
(3) Marko Danis/Filip Horansky (SVK) d. Fedor Chervyakov/Ronald Slobodchikov (RUS) 7-6 6-3
Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) d. (WC) Kuatbek Abiyev/Gleb Tarasov (KAZ) 6-3 6-3
Yan Sabanin/Sergey Strelkov (RUS) d. (2) Mikhail Biryukov/Denis Yevseyev (RUS/KAZ) 4-6 6-3 10-3

Quarterfinals

(1) Andrei Ciumac/Kirill Dmitriev (MDA/RUS) vs. Elbert Sie/David Agung Susanto (INA)
(4) Siarhei Betau/Daniiar Duldaev (BLR/KGZ) vs. Pawel Cias/Lukas Mugevicius (POL/LTU)
Timur Khabibulin/Alexey Nesterov (KAZ) vs. (3) Marko Danis/Filip Horansky (SVK)
Alexander Igoshin/Vitaliy Kachanovskiy (RUS) vs. Yan Sabanin/Sergey Strelkov (RUS)

Sombrerero loco 05-08-2013 09:35 AM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
igoshin like a boss =D
GL to him and of course to denis yevseyev!!

juddy96 05-09-2013 03:36 AM

Re: KazakhstanF4 [6 May/Shymkent/clay]
 
2nd Round

Pawel Cias (POL) d. Vladyslav Manafov (UKR) 7-5 7-6
Rifat Biktyakov (UZB) d. Yan Sabanin (RUS) 6-2 6-4
(4) Mikhail Biryukov (RUS) d. (WC) Timur Khabibulin (KAZ) 6-3 6-1
Alexander Igoshin (RUS) d. (LL) Alexandr Kushakov (UKR) 3-6 7-6 6-2
(Q) Egor Kovalev (RUS) d. (7) Daniiar Duldaev (KGZ) 6-3 6-1
(3) Denis Yevseyev (KAZ) d. Kirill Dmitriev (RUS) 4-6 6-3 6-2
(Q) Fedor Chervyakov (RUS) d. Andrei Levine (RUS) 6-2 2-6 7-6
(2) Filip Horansky (SVK) d. (Q) Robert Rumler (CZE) 7-6 6-7 7-6

Quarterfinals

Pawel Cias (POL) vs. Rifat Biktyakov (UZB)
(4) Mikhail Biryukov (RUS) vs. Alexander Igoshin (RUS)
(Q) Egor Kovalev (RUS) vs. (3) Denis Yevseyev (KAZ)
(Q) Fedor Chervyakov (RUS) vs. (2) Filip Horansky (SVK)


All times are GMT. The time now is 12:40 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.