MensTennisForums.com

MensTennisForums.com (http://www.menstennisforums.com/index.php)
-   Futures Seasons Archives (http://www.menstennisforums.com/forumdisplay.php?f=2850)
-   -   Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard] Winner: Radu Albot (http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=234106)

Sombrerero loco 02-22-2013 06:27 PM

Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard] Winner: Radu Albot
 
Location: Antalya-Kaya-Belek
Type: $10K
Surface: Hard (Outdoor)


ENTRY LIST

Main Draw


1 Ti CHEN (TPE) 215 1
2 Radu ALBOT (MDA) 223 1
3 Michael LAMMER (SUI) 350 1
4 Patrik ROSENHOLM (SWE) 375 1
5 Zhe LI (CHN) 401 1
6 Michal KONECNY (CZE) 426 2
7 Sherif SABRY (EGY) 458 1
8 Marc RATH (AUT) 476 1
9 Danilo PETROVIC (SRB) 479 1
10 Lorenzo GIUSTINO (ITA) 519 1
11 Christian LINDELL (SWE) 528 1
12 Reid CARLETON (USA) 529 1
13 Mate DELIC (CRO) 532 2
14 Dimitar KUZMANOV (BUL) 536 1
15 Eduardo DISCHINGER (BRA) 569 1
16 Andrei CIUMAC (MDA) 583 1
17 Duje KEKEZ (CRO) 606 1
18 Hugo NYS (FRA) 614 1

Qualyfying

1 Robin OLIN (SWE) 631 1
2 Tiago FERNANDES (BRA) 641 1
3 Markus ERIKSSON (SWE) 666 1
4 Isak ARVIDSSON (SWE) 691 1
5 Chuhan WANG (CHN) 694 1
6 Wilson LEITE (BRA) 696 1
7 Matias SBOROWITZ (CHI) 710 2
8 Milos SEKULIC (SWE) 763= 1
9 Bowen OUYANG (CHN) 820 1
10 Tim NEKIC (GER) 825 1
11 Ilija VUCIC (SRB) 828 1
12 Tomas BUCHHASS (ARG) 837 1
13 Jose Maria PANIAGUA (ARG) 866 1
14 Peng GAO (CHN) 886 2
15 Tuna ALTUNA (TUR) 892 1
16 Michal PAZICKY (SVK) 907 1
17 Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) 908 1
18 Wishaya TRONGCHAROENCHAIKUL (THA) 917 1
19 Issam Haitham TAWEEL (SYR) 922 1
20 Wan GAO (CHN) 966 1
21 Anil YUKSEL (TUR) 980 1
22 Haluk AKKOYUN (TUR) 984 1
23 Marc ABDELNOUR (SYR) 986 1
24 Dennis BLOEMKE (GER) 1018 1
25 Chieh-Fu WANG (TPE) 1033 4
26 Michal MILKO (SVK) 1117 1
27 Viktor STJERN (SWE) 1124= 1
28 Scott GRIEKSPOOR (NED) 1130= 3
29 Mariano URLI (ARG) 1200= 1
30 Ruikai WANG (CHN) 1214= 1
31 Keita KOYAMA (JPN) 1237= 1
32 Gabriel FRIEDRICH (BRA) 1249 1
33 Tomislav JOTOVSKI (MKD) 1276 1
34 Zhaoyi CAO (CHN) 1326= 1
35 Scott PUODZIUNAS (AUS) 1373= 1
36 Kalle AVERFALK (SWE) 1379 1
37 Loic DUCOURAU (FRA) 1423= 1
38 Fred SIMONSSON (SWE) 1433= 1
39 Shendrit DEARI (MKD) 1442= 1
40 Jesper BRUNSTROM (SWE) 1473= 1
41 Djordje DJOKOVIC (SRB) 1535= 1
42 Marko TEPAVAC (SRB) 1535= 1
43 Barkin YALCINKALE (TUR) 1555= 1
44 Lloyd SEGAL (RSA) 1674= 1
45 Dominik SPROCH (SVK) 1780= 1
46 Aleksandre KONDULUKOV (RUS) 1780= 1
47 Andy LAU (HKG) 1780= 1
48 Filip BERGEVI (SWE) 1844= 1
49 Muhammet HAYLAZ (TUR) 1893= 1
50 Kaichi UCHIDA (JPN) 1893= 1
51 Shu SAITO (JPN) 1893= 2
52 Andrei SAVULESCU (ROU) 1927= 1
53 Jonathan PEARLMAN (USA) 1948= 1
54 Bobbie DE GOEIJEN (NED) 1948= 1
55 Egor KOVALEV (RUS) 1969= 2

Sombrerero loco 02-22-2013 06:29 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
QUALYFYING DRAW

Q-First Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (WC)Cagatay Sami Soke (TUR) 6-0 6-1
Barkin Yalcinkale (TUR) d. (WC)Gokberk Ergeneman (TUR) 6-2 7-5
Stefan Fiacan (SUI) d. You-Xu Shen (CHN) 6-3 6-1
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Andrei Savulescu (ROU) 6-4 3-6 7-5
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Fred Simonsson (SWE) 4-6 7-5 6-1
Marko Tepavac (SRB) d. (WC)Muammer Macaroglu (TUR) 6-0 6-0
Tomislav Jotovski (MKD) d. Haluk Akkoyun (TUR) 6-4 6-0
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Shendrit Deari (MKD) 6-3 6-2
Loic Ducourau (FRA) d. (3)Wilson Leite (BRA) 3-6 6-0 6-3
Michal Milko (SVK) d. Shu Saito (JPN) 6-3 6-4
(WC)Baris Firat (TUR) d. (WC)Can Oztuzun (TUR) 4-6 6-0 6-1
Keita Koyama (JPN) d. (15)Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 7-6(4) 6-3
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (4)Chuhan Wang (CHN) 1-1 ret.
Ruikai Wang (CHN) d. Dominik Sproch (SVK) 6-3 6-2
Filip Bergevi (SWE) d. Lloyd Segal (RSA) 6-3 6-2
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Zeke Hindle (USA) 6-1 6-4
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Xin Gao (CHN) 3-6 6-4 6-2
Duje Delic (CRO) d. (WC)Miron Shabani (MKD) 6-1 6-2
Bobbie De Goeijen (NED) d. (WC)Arda Uzumcu (TUR) 6-4 6-3
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Jesper Brunstrom (SWE) 6-0 6-3
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Kaichi Uchida (JPN) 6-2 6-2
Marc Abdelnour (SYR) d. Muhammet Haylaz (TUR) 6-4 6-1
Scott Griekspoor (NED) d. Kalle Averfalk (SWE) 6-1 1-6 7-6(7)
(12)Peng Gao (CHN) d. Stefan Roganovic (SRB) 6-1 6-1
Wan Gao (CHN) d. (7)Bowen Ouyang (CHN) 6-1 6-4
Gabriel Friedrich (BRA) d. Aleksandre Kondulukov (RUS) 6-3 6-1
Viktor Stjern (SWE) d. Mariano Urli (ARG) 6-2 6-2
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Jonathan Pearlman (USA) 6-3 6-4
(8)Tim Nekic (GER) d. Dennis Bloemke (GER) 7-6(1) 3-2 ret.
Egor Kovalev (RUS) d. Scott Puodziunas (AUS) 6-4 7-5
Andy Lau (HKG) d. (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR) 6-2 6-4
Zhaoyi Cao (CHN) d. (11)Jose Maria Paniagua (ARG) 6-0 6-3

Q-Second Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. Barkin Yalcinkale (TUR) 6-1 6-3
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Stefan Fiacan (SUI) 6-1 6-4
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Marko Tepavac (SRB) 6-2 6-2
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Tomislav Jotovski (MKD) 6-2 5-7 6-3
Loic Ducourau (FRA) d. Michal Milko (SVK) 6-2 6-3
Keita Koyama (JPN) d. (WC)Baris Firat (TUR) 6-3 6-0
(A)Morgan Johansson (SWE) d. Ruikai Wang (CHN) 6-1 6-1
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Filip Bergevi (SWE) 7-6(5) 6-3
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Duje Delic (CRO) 6-2 6-4
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Bobbie De Goeijen (NED) 6-3 6-4
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Marc Abdelnour (SYR) 6-3 6-3
Scott Griekspoor (NED) d. (12)Peng Gao (CHN) 4-6 7-6(2) 6-2
Gabriel Friedrich (BRA) d. Wan Gao (CHN) 6-1 6-4
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Viktor Stjern (SWE) 6-3 6-4
Egor Kovalev (RUS) d. (8)Tim Nekic (GER) 4-6 6-4 6-2
Zhaoyi Cao (CHN) d. Andy Lau (HKG) 6-0 6-3

Qualifying Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (10)Tomas Buchhass (ARG) 6-3 6-4
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. (9)Ilija Vucic (SRB) 6-7(2) 6-2 7-5
Loic Ducourau (FRA) d. Keita Koyama (JPN) 6-3 6-4
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (16)Issam Haitham Taweel (SYR) 6-0 6-2
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. (5)Matias Sborowitz (CHI) 6-3 6-4
Scott Griekspoor (NED) d. (6)Milos Sekulic (SWE) 6-2 6-2
Gabriel Friedrich (BRA) d. (14)Michal Pazicky (SVK) 6-1 6-3
Egor Kovalev (RUS) d. Zhaoyi Cao (CHN) 6-4 7-5

Sombrerero loco 02-22-2013 06:29 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
DOUBLES

1st Round

Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN) 7-5 6-3 Radu ALBOT (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA) [1]
Wilson LEITE (BRA) / Christian LINDELL (SWE) 7-6(5) 3-6 [11-9] Markus ERIKSSON (SWE) / Robin OLIN (SWE)
Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 2-6 6-3 [11-9] Lorenzo GIUSTINO (ITA) / Sherif SABRY (EGY)
Michael LAMMER (SUI) / Marc RATH (AUT) 7-6(8) 6-4 Eduardo DISCHINGER (BRA) / Tiago FERNANDES (BRA)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 7-6(2) 3-6 [10-6] Duje KEKEZ (CRO) / Ilija VUCIC (SRB)
Hugo NYS (FRA) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) 6-3 6-4 Tuna ALTUNA (TUR) / Jesper BRUNSTROM (SWE) [4]
Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE) 6-3 6-3 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR)
Yu CHANG (CHN) / Zhe LI (CHN) [2] 6-4 6-2 Durukan DURMUS (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)

Quarterfinal

Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN) 6-3 6-3 Wilson LEITE (BRA) / Christian LINDELL (SWE)
Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 3-6 6-4 [10-6] Michael LAMMER (SUI) / Marc RATH (AUT)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 6-1 4-6 [10-8] Hugo NYS (FRA) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS)
Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE) Walkover Yu CHANG (CHN) / Zhe LI (CHN) [2]

Semifinal

Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 6-0 6-2 Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 6-3 7-6(7) Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE)

Final

Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 7-6(3) 6-3 Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK)

Sombrerero loco 02-22-2013 06:30 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Tiago Fernandes (BRA) 7-6(5) 6-3
Dimitar Kuzmanov (BUL) d. (q)Egor Kovalev (RUS) 6-4 6-3
Reid Carleton (USA) d. (q)Morgan Johansson (SWE) 6-0 6-0
Marc Rath (AUT) d. (8)Danilo Petrovic (SRB) 2-6 6-3 6-4
Robin Olin (SWE) d. (4)Patrik Rosenholm (SWE) 6-4 6-2
(WC)Anil Yuksel (TUR) d. Andrei Ciumac (MDA) 6-3 6-2
Duje Kekez (CRO) d. (WC)Efe Yurtacan (TUR) 6-2 6-1
(6)Michal Konecny (CZE) d. Christian Lindell (SWE) 6-7(7) 6-1 6-2
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (7)Sherif Sabry (EGY) 6-2 6-4
(q)Gabriel Friedrich (BRA) d. (q)Loic Ducourau (FRA) 7-5 6-4
Hugo Nys (FRA) d. (q)Gavin Van Peperzeel (AUS) 6-4 7-6(2)
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Isak Arvidsson (SWE) 7-6(9) 6-1
Mate Delic (CRO) d. (5)Zhe Li (CHN) 6-3 6-3
(WC)Tuna Altuna (TUR) d. (q)Scott Griekspoor (NED) 6-2 6-3
Eduardo Dischinger (BRA) d. (WC)Durukan Durmus (TUR) 6-1 6-4
(2)Radu Albot (MDA) d. Lorenzo Giustino (ITA) 7-6(10) 7-6(5)

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Dimitar Kuzmanov (BUL) 6-3 6-3
Reid Carleton (USA) d. Marc Rath (AUT) 6-2 6-4
Robin Olin (SWE) d. (WC)Anil Yuksel (TUR) 6-1 7-6(4)
(6)Michal Konecny (CZE) d. Duje Kekez (CRO) 6-2 6-3
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (q)Gabriel Friedrich (BRA) 3-6 6-2 6-4
(3)Michael Lammer (SUI) d. Hugo Nys (FRA) 6-3 6-3
Mate Delic (CRO) d. (WC)Tuna Altuna (TUR) 6-4 7-5
(2)Radu Albot (MDA) d. Eduardo Dischinger (BRA) 6-4 6-2

Quarterfinals
Reid Carleton (USA) d. (1)Ti Chen (TPE) 1-6 6-4 6-4
(6)Michal Konecny (CZE) d. Robin Olin (SWE) 7-6(1) 6-2
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Markus Eriksson (SWE) 1-6 7-5 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. Mate Delic (CRO) 6-3 3-6 6-1

Semifinals
Reid Carleton (USA) d. (6)Michal Konecny (CZE) 7-6(3) 4-6 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. (3)Michael Lammer (SUI) 6-3 3-6 6-1

Finals
(2)Radu Albot (MDA) d. Reid Carleton (USA) 6-1 6-4

Sombrerero loco 02-22-2013 11:23 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
QUALY DRAW

Q-First Round
(1)Markus Eriksson (SWE) vs (WC)Cagatay Sami Soke (TUR)
(WC)Gokberk Ergeneman (TUR) vs Barkin Yalcinkale (TUR)
You-Xu Shen (CHN) vs Stefan Fiacan (SUI)
Andrei Savulescu (ROU) vs (10)Tomas Buchhass (ARG)
(2)Isak Arvidsson (SWE) vs Fred Simonsson (SWE)
Marko Tepavac (SRB) vs (WC)Muammer Macaroglu (TUR)
Tomislav Jotovski (MKD) vs Haluk Akkoyun (TUR)
Shendrit Deari (MKD) vs (9)Ilija Vucic (SRB)
(3)Wilson Leite (BRA) vs Loic Ducourau (FRA)
Shu Saito (JPN) vs Michal Milko (SVK)
(WC)Can Oztuzun (TUR) vs (WC)Baris Firat (TUR)
Keita Koyama (JPN) vs (15)Wishaya Trongcharoenchaikul (THA)
(4)Chuhan Wang (CHN) vs Djordje Djokovic (SRB)
Ruikai Wang (CHN) vs Dominik Sproch (SVK)
Filip Bergevi (SWE) vs Lloyd Segal (RSA)
Zeke Hindle (USA) vs (16)Issam Haitham Taweel (SYR)
(5)Matias Sborowitz (CHI) vs Xin Gao (CHN)
(WC)Miron Shabani (MKD) vs Duje Delic (CRO)
(WC)Arda Uzumcu (TUR) vs Bobbie De Goeijen (NED)
Jesper Brunstrom (SWE) vs (13)Gavin Van Peperzeel (AUS)
(6)Milos Sekulic (SWE) vs Kaichi Uchida (JPN)
Marc Abdelnour (SYR) vs Muhammet Haylaz (TUR)
Kalle Averfalk (SWE) vs Scott Griekspoor (NED)
Stefan Roganovic (SRB) vs (12)Peng Gao (CHN)
(7)Bowen Ouyang (CHN) vs Wan Gao (CHN)
Gabriel Friedrich (BRA) vs Aleksandre Kondulukov (RUS)
Mariano Urli (ARG) vs Viktor Stjern (SWE)
Jonathan Pearlman (USA) vs (14)Michal Pazicky (SVK)
(8)Tim Nekic (GER) vs Dennis Bloemke (GER)
Scott Puodziunas (AUS) vs Egor Kovalev (RUS)
Andy Lau (HKG) vs (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR)
Zhaoyi Cao (CHN) vs (11)Jose Maria Paniagua (ARG)

Sombrerero loco 02-24-2013 11:22 AM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
QUALY DRAW

Q-First Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (WC)Cagatay Sami Soke (TUR) 6-0 6-1
Barkin Yalcinkale (TUR) d. (WC)Gokberk Ergeneman (TUR) 6-2 7-5
Stefan Fiacan (SUI) d. You-Xu Shen (CHN) 6-3 6-1
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Andrei Savulescu (ROU) 6-4 3-6 7-5
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Fred Simonsson (SWE) 4-6 7-5 6-1
Marko Tepavac (SRB) d. (WC)Muammer Macaroglu (TUR) 6-0 6-0
Tomislav Jotovski (MKD) d. Haluk Akkoyun (TUR) 6-4 6-0
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Shendrit Deari (MKD) 6-3 6-2
Loic Ducourau (FRA) d. (3)Wilson Leite (BRA) 3-6 6-0 6-3
Michal Milko (SVK) d. Shu Saito (JPN) 6-3 6-4
(WC)Baris Firat (TUR) d. (WC)Can Oztuzun (TUR) 4-6 6-0 6-1
Keita Koyama (JPN) d. (15)Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 7-6(4) 6-3
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (4)Chuhan Wang (CHN) 1-1 ret.
Ruikai Wang (CHN) d. Dominik Sproch (SVK) 6-3 6-2
Filip Bergevi (SWE) d. Lloyd Segal (RSA) 6-3 6-2
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Zeke Hindle (USA) 6-1 6-4
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Xin Gao (CHN) 3-6 6-4 6-2
Duje Delic (CRO) d. (WC)Miron Shabani (MKD) 6-1 6-2
Bobbie De Goeijen (NED) d. (WC)Arda Uzumcu (TUR) 6-4 6-3
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Jesper Brunstrom (SWE) 6-0 6-3
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Kaichi Uchida (JPN) 6-2 6-2
Marc Abdelnour (SYR) d. Muhammet Haylaz (TUR) 6-4 6-1
Scott Griekspoor (NED) d. Kalle Averfalk (SWE) 6-1 1-6 7-6(7)
(12)Peng Gao (CHN) d. Stefan Roganovic (SRB) 6-1 6-1
(7)Bowen Ouyang (CHN) vs Wan Gao (CHN)
Gabriel Friedrich (BRA) d. Aleksandre Kondulukov (RUS) 6-3 6-1
Viktor Stjern (SWE) d. Mariano Urli (ARG) 6-2 6-2
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Jonathan Pearlman (USA) 6-3 6-4
(8)Tim Nekic (GER) d. Dennis Bloemke (GER) 7-6(1) 3-2 ret.
Scott Puodziunas (AUS) vs Egor Kovalev (RUS)
Andy Lau (HKG) vs (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR)
Zhaoyi Cao (CHN) vs (11)Jose Maria Paniagua (ARG)

Sombrerero loco 02-25-2013 09:11 AM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
QUALY DRAW

Q-First Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (WC)Cagatay Sami Soke (TUR) 6-0 6-1
Barkin Yalcinkale (TUR) d. (WC)Gokberk Ergeneman (TUR) 6-2 7-5
Stefan Fiacan (SUI) d. You-Xu Shen (CHN) 6-3 6-1
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Andrei Savulescu (ROU) 6-4 3-6 7-5
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Fred Simonsson (SWE) 4-6 7-5 6-1
Marko Tepavac (SRB) d. (WC)Muammer Macaroglu (TUR) 6-0 6-0
Tomislav Jotovski (MKD) d. Haluk Akkoyun (TUR) 6-4 6-0
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Shendrit Deari (MKD) 6-3 6-2
Loic Ducourau (FRA) d. (3)Wilson Leite (BRA) 3-6 6-0 6-3
Michal Milko (SVK) d. Shu Saito (JPN) 6-3 6-4
(WC)Baris Firat (TUR) d. (WC)Can Oztuzun (TUR) 4-6 6-0 6-1
Keita Koyama (JPN) d. (15)Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 7-6(4) 6-3
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (4)Chuhan Wang (CHN) 1-1 ret.
Ruikai Wang (CHN) d. Dominik Sproch (SVK) 6-3 6-2
Filip Bergevi (SWE) d. Lloyd Segal (RSA) 6-3 6-2
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Zeke Hindle (USA) 6-1 6-4
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Xin Gao (CHN) 3-6 6-4 6-2
Duje Delic (CRO) d. (WC)Miron Shabani (MKD) 6-1 6-2
Bobbie De Goeijen (NED) d. (WC)Arda Uzumcu (TUR) 6-4 6-3
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Jesper Brunstrom (SWE) 6-0 6-3
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Kaichi Uchida (JPN) 6-2 6-2
Marc Abdelnour (SYR) d. Muhammet Haylaz (TUR) 6-4 6-1
Scott Griekspoor (NED) d. Kalle Averfalk (SWE) 6-1 1-6 7-6(7)
(12)Peng Gao (CHN) d. Stefan Roganovic (SRB) 6-1 6-1
Wan Gao (CHN) d. (7)Bowen Ouyang (CHN) 6-1 6-4
Gabriel Friedrich (BRA) d. Aleksandre Kondulukov (RUS) 6-3 6-1
Viktor Stjern (SWE) d. Mariano Urli (ARG) 6-2 6-2
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Jonathan Pearlman (USA) 6-3 6-4
(8)Tim Nekic (GER) d. Dennis Bloemke (GER) 7-6(1) 3-2 ret.
Egor Kovalev (RUS) d. Scott Puodziunas (AUS) 6-4 7-5
Andy Lau (HKG) d. (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR) 6-2 6-4
Zhaoyi Cao (CHN) d. (11)Jose Maria Paniagua (ARG) 6-0 6-3

Q-Second Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. Barkin Yalcinkale (TUR) 6-1 6-3
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Stefan Fiacan (SUI) 6-1 6-4
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Marko Tepavac (SRB) 6-2 6-2
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Tomislav Jotovski (MKD) 6-2 5-7 6-3
Loic Ducourau (FRA) d. Michal Milko (SVK) 6-2 6-3
Keita Koyama (JPN) d. (WC)Baris Firat (TUR) 6-3 6-0
(A)Morgan Johansson (SWE) d. Ruikai Wang (CHN) 6-1 6-1
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Filip Bergevi (SWE) 7-6(5) 6-3
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Duje Delic (CRO) 6-2 6-4
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Bobbie De Goeijen (NED) 6-3 6-4
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Marc Abdelnour (SYR) 6-3 6-3
Scott Griekspoor (NED) d. (12)Peng Gao (CHN) 4-6 7-6(2) 6-2
Gabriel Friedrich (BRA) d. Wan Gao (CHN) 6-1 6-4
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Viktor Stjern (SWE) 6-3 6-4
Egor Kovalev (RUS) d. (8)Tim Nekic (GER) 4-6 6-4 6-2
Zhaoyi Cao (CHN) d. Andy Lau (HKG) 6-0 6-3

Qualifying Round
(1)Markus Eriksson (SWE) vs (10)Tomas Buchhass (ARG)
(2)Isak Arvidsson (SWE) vs (9)Ilija Vucic (SRB)
Loic Ducourau (FRA) vs Keita Koyama (JPN)
(A)Morgan Johansson (SWE) vs (16)Issam Haitham Taweel (SYR)
(5)Matias Sborowitz (CHI) vs (13)Gavin Van Peperzeel (AUS)
(6)Milos Sekulic (SWE) vs Scott Griekspoor (NED)
Gabriel Friedrich (BRA) vs (14)Michal Pazicky (SVK)
Egor Kovalev (RUS) vs Zhaoyi Cao (CHN)

Sombrerero loco 02-25-2013 10:35 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
QUALY

Qualifying Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (10)Tomas Buchhass (ARG) 6-3 6-4
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. (9)Ilija Vucic (SRB) 6-7(2) 6-2 7-5
Loic Ducourau (FRA) d. Keita Koyama (JPN) 6-3 6-4
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (16)Issam Haitham Taweel (SYR) 6-0 6-2
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. (5)Matias Sborowitz (CHI) 6-3 6-4
Scott Griekspoor (NED) d. (6)Milos Sekulic (SWE) 6-2 6-2
Gabriel Friedrich (BRA) d. (14)Michal Pazicky (SVK) 6-1 6-3
Egor Kovalev (RUS) d. Zhaoyi Cao (CHN) 6-4 7-5

Sombrerero loco 02-25-2013 10:36 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) vs Tiago Fernandes (BRA)
(q)Egor Kovalev (RUS) vs Dimitar Kuzmanov (BUL)
(q)Morgan Johansson (SWE) vs Reid Carleton (USA)
Marc Rath (AUT) vs (8)Danilo Petrovic (SRB)
(4)Patrik Rosenholm (SWE) vs Robin Olin (SWE)
Andrei Ciumac (MDA) vs (WC)Anil Yuksel (TUR)
(WC)Efe Yurtacan (TUR) vs Duje Kekez (CRO)
Christian Lindell (SWE) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(7)Sherif Sabry (EGY) vs (q)Markus Eriksson (SWE)
(q)Gabriel Friedrich (BRA) vs (q)Loic Ducourau (FRA)
(q)Gavin Van Peperzeel (AUS) vs Hugo Nys (FRA)
(q)Isak Arvidsson (SWE) vs (3)Michael Lammer (SUI)
(5)Zhe Li (CHN) vs Mate Delic (CRO)
(q)Scott Griekspoor (NED) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) vs (WC)Durukan Durmus (TUR)
Lorenzo Giustino (ITA) vs (2)Radu Albot (MDA)

GL hugo nys, radu albot, danilo petrovic

Sombrerero loco 02-26-2013 11:34 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) vs Tiago Fernandes (BRA)
(q)Egor Kovalev (RUS) vs Dimitar Kuzmanov (BUL)
Reid Carleton (USA) d. (q)Morgan Johansson (SWE) 6-0 6-0
Marc Rath (AUT) vs (8)Danilo Petrovic (SRB)
(4)Patrik Rosenholm (SWE) vs Robin Olin (SWE)
(WC)Anil Yuksel (TUR) d. Andrei Ciumac (MDA) 6-3 6-2
Duje Kekez (CRO) d. (WC)Efe Yurtacan (TUR) 6-2 6-1
(6)Michal Konecny (CZE) d. Christian Lindell (SWE) 6-7(7) 6-1 6-2
(7)Sherif Sabry (EGY) vs (q)Markus Eriksson (SWE)
(q)Gabriel Friedrich (BRA) d. (q)Loic Ducourau (FRA) 7-5 6-4
(q)Gavin Van Peperzeel (AUS) vs Hugo Nys (FRA)
(q)Isak Arvidsson (SWE) vs (3)Michael Lammer (SUI)
Mate Delic (CRO) d. (5)Zhe Li (CHN) 6-3 6-3
(q)Scott Griekspoor (NED) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) d. (WC)Durukan Durmus (TUR) 6-1 6-4
Lorenzo Giustino (ITA) vs (2)Radu Albot (MDA)

Sombrerero loco 02-27-2013 11:42 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Tiago Fernandes (BRA) 7-6(5) 6-3
Dimitar Kuzmanov (BUL) d. (q)Egor Kovalev (RUS) 6-4 6-3
Reid Carleton (USA) d. (q)Morgan Johansson (SWE) 6-0 6-0
Marc Rath (AUT) d. (8)Danilo Petrovic (SRB) 2-6 6-3 6-4
Robin Olin (SWE) d. (4)Patrik Rosenholm (SWE) 6-4 6-2
(WC)Anil Yuksel (TUR) d. Andrei Ciumac (MDA) 6-3 6-2
Duje Kekez (CRO) d. (WC)Efe Yurtacan (TUR) 6-2 6-1
(6)Michal Konecny (CZE) d. Christian Lindell (SWE) 6-7(7) 6-1 6-2
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (7)Sherif Sabry (EGY) 6-2 6-4
(q)Gabriel Friedrich (BRA) d. (q)Loic Ducourau (FRA) 7-5 6-4
Hugo Nys (FRA) d. (q)Gavin Van Peperzeel (AUS) 6-4 7-6(2)
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Isak Arvidsson (SWE) 7-6(9) 6-1
Mate Delic (CRO) d. (5)Zhe Li (CHN) 6-3 6-3
(WC)Tuna Altuna (TUR) d. (q)Scott Griekspoor (NED) 6-2 6-3
Eduardo Dischinger (BRA) d. (WC)Durukan Durmus (TUR) 6-1 6-4
(2)Radu Albot (MDA) d. Lorenzo Giustino (ITA) 7-6(10) 7-6(5)

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) vs Dimitar Kuzmanov (BUL)
Reid Carleton (USA) vs Marc Rath (AUT)
Robin Olin (SWE) vs (WC)Anil Yuksel (TUR)
Duje Kekez (CRO) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(q)Markus Eriksson (SWE) vs (q)Gabriel Friedrich (BRA)
Hugo Nys (FRA) vs (3)Michael Lammer (SUI)
Mate Delic (CRO) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) vs (2)Radu Albot (MDA)

allez hugo :)

Sombrerero loco 02-28-2013 01:38 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Dimitar Kuzmanov (BUL) 6-3 6-3
Reid Carleton (USA) d. Marc Rath (AUT) 6-2 6-4
Robin Olin (SWE) vs (WC)Anil Yuksel (TUR)
(6)Michal Konecny (CZE) d. Duje Kekez (CRO) 6-2 6-3
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (q)Gabriel Friedrich (BRA) 3-6 6-2 6-4
(3)Michael Lammer (SUI) d. Hugo Nys (FRA) 6-3 6-3
Mate Delic (CRO) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) vs (2)Radu Albot (MDA)

Sombrerero loco 02-28-2013 10:29 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Dimitar Kuzmanov (BUL) 6-3 6-3
Reid Carleton (USA) d. Marc Rath (AUT) 6-2 6-4
Robin Olin (SWE) d. (WC)Anil Yuksel (TUR) 6-1 7-6(4)
(6)Michal Konecny (CZE) d. Duje Kekez (CRO) 6-2 6-3
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (q)Gabriel Friedrich (BRA) 3-6 6-2 6-4
(3)Michael Lammer (SUI) d. Hugo Nys (FRA) 6-3 6-3
Mate Delic (CRO) d. (WC)Tuna Altuna (TUR) 6-4 7-5
(2)Radu Albot (MDA) d. Eduardo Dischinger (BRA) 6-4 6-2

Quarterfinals
(1)Ti Chen (TPE) vs Reid Carleton (USA)
Robin Olin (SWE) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(q)Markus Eriksson (SWE) vs (3)Michael Lammer (SUI)
Mate Delic (CRO) vs (2)Radu Albot (MDA)

Sombrerero loco 03-01-2013 10:38 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

Quarterfinals
Reid Carleton (USA) d. (1)Ti Chen (TPE) 1-6 6-4 6-4
(6)Michal Konecny (CZE) d. Robin Olin (SWE) 7-6(1) 6-2
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Markus Eriksson (SWE) 1-6 7-5 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. Mate Delic (CRO) 6-3 3-6 6-1

Semifinals
Reid Carleton (USA) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(3)Michael Lammer (SUI) vs (2)Radu Albot (MDA)

vamos radu :)

Sombrerero loco 03-03-2013 09:43 PM

Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]
 
MAIN DRAW

Semifinals
Reid Carleton (USA) d. (6)Michal Konecny (CZE) 7-6(3) 4-6 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. (3)Michael Lammer (SUI) 6-3 3-6 6-1

Finals
Reid Carleton (USA) vs (2)Radu Albot (MDA)


All times are GMT. The time now is 07:46 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.