MensTennisForums.com

MensTennisForums.com (http://www.menstennisforums.com/index.php)
-   2004 and earlier (http://www.menstennisforums.com/forumdisplay.php?f=364)
-   -   $25+H Donetsk, Ukraine (http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=1488)

lin 09-09-2002 04:06 PM

$25+H Donetsk, Ukraine
 
First Round
(1)Yuri Schukin (RUS) vs Vitali Chvets (BLR)
Carlos Berlocq (ARG) vs (q)
Leonardo Azzaro (ITA) vs Michail Elgin (RUS)
(7)Artem Derepasko (RUS) vs (q)
(4)Yeu-Tzuoo Wang (TPE) vs Rogier Wassen (NED)
Jan Weinzierl (GER) vs Michael Berrer (GER)
Gianluca Luddi (ITA) vs Daniel Andersson (SWE)
(5)Simon Greul (GER) vs (q)
(6)Juan Pablo Guzman (ARG) vs (WC)Dmitri Karnaukh (UKR)
Orest Tereshchuk (UKR) vs Federico Browne (ARG)
Mariusz Fyrstenberg (POL) vs (WC)Eduard Glukhov (UKR)
(3)Fernando Verdasco (ESP) vs Vladimir Pavicevic (YUG)
(8)Francisco Costa (BRA) vs Juan Pablo Brzezicki (ARG)
Boris Pashanski (YUG) vs (WC)Dmitri Kotchetkov (AUT)
(WC)Andrei Somov (RUS) vs (q)
(2)Igor Kunitcin (RUS) vs Dmitry Vlasov (RUS)

source from http://stevegtennis.com ;)


Jakub 09-10-2002 08:03 AM

QUALIFYING RESULTS

First Round
Jan Masik (CZE) d. (1)Philipp Mukhometov (RUS) 6-3 6-3
Alexander Yarmola (UKR) d. (WC)Artem Smiyukha (UKR) 6-0 6-2
Ivan Puchkarov (UKR) d. (WC)Dmitro Tolok (UKR) 6-1 6-0
(6)Serguei Pozdnev (RUS) d. Alexei Filenkov (RUS) 6-1 7-5
(2)Lukasz Kubot (POL) d. Nick Dyachok (UKR) 7-6(9) 3-6 6-3
(WC)Dmitry Gurichev (UKR) d. Haik Tovmasyan (ARM) 6-0 6-2
(WC)Attila Mihalko (UKR) d. Alexander Karpenko (UKR) 6-4 3-6 6-3
(5)Sergei Yaroshenko (RUS) d. Alexey Ivanov (RUS) 6-1 6-3
(3)Andrei Cherkasov (RUS) d. (WC)Vyacheslav Sedoplatov (UKR) 6-0 6-4
Mikhail Filima (UKR) d. Alexander Pavliouchenkov (RUS) 6-4 6-1
Dmitriy Koch (GER) d. Armen Gomktsian (RUS) 7-6(3) 6-7(5) 6-1
Pavel Lobanov (RUS) d. (8)Evgueni Smirnov (RUS) 5-7 7-6(2) 6-1
(4)Andrey Dernovskiy (UKR) d. Vladislav Gorodetsky (UKR) 6-3 3-6 7-5
(WC)Alexander Aksenov (UKR) d. Vladimir Nifontov (RUS) 6-3 4-6 6-2
Teimuraz Gabashvili (RUS) d. Taras Demianenko (UKR) 6-2 1-6 6-0
Michal Przysiezny (POL) d. (7)Sergei Krotiouk (RUS) 6-3 7-6(4)

Second Round
Jan Masik (CZE) d. Alexander Yarmola (UKR) 6-4 6-4
(6)Serguei Pozdnev (RUS) d. Ivan Puchkarov (UKR) 6-4 1-6 6-3
(2)Lukasz Kubot (POL) d. (WC)Dmitry Gurichev (UKR) 6-3 6-2
(5)Sergei Yaroshenko (RUS) d. (WC)Attila Mihalko (UKR) 2-6 6-2 6-4
(3)Andrei Cherkasov (RUS) d. Mikhail Filima (UKR) 1-6 7-6(6) 6-1
Pavel Lobanov (RUS) d. Dmitriy Koch (GER) 3-6 7-5 6-4
(WC)Alexander Aksenov (UKR) d. (4)Andrey Dernovskiy (UKR) 5-0 ret.
Michal Przysiezny (POL) d. Teimuraz Gabashvili (RUS) 6-3 7-6(1)

Qualifying Round
Jan Masik (CZE) d. (6)Serguei Pozdnev (RUS) 6-4 6-0
(2)Lukasz Kubot (POL) d. (5)Sergei Yaroshenko (RUS) 6-4 6-2
Pavel Lobanov (RUS) d. (3)Andrei Cherkasov (RUS) 6-4 7-6(5)
Michal Przysiezny (POL) d. (WC)Alexander Aksenov (UKR) 0-6 6-2 6-2

Jakub 09-10-2002 08:04 AM

Well done Micha³ and £ukasz :D

Wojtek 09-10-2002 08:05 AM

Good luck :

Micha³
£ukasz
Mariusz
Yeu-Tzuoo

King Aaron 09-10-2002 04:09 PM

Good luck Daniel!

Balaenopteramusculus 09-10-2002 11:17 PM

Good luck Micha³,Mariusz and £ukasz!:bounce: :bounce: :bounce:

Jakub 09-11-2002 05:40 AM

First Round
(1)Yuri Schukin (RUS) d. Vitali Chvets (BLR) 6-2 6-3
Carlos Berlocq (ARG) d. (q)Jan Masik (CZE) 7-6(7) 6-0
Leonardo Azzaro (ITA) d. Michail Elgin (RUS) 7-6(4) 6-3
(7)Artem Derepasko (RUS) d. (q)Pavel Lobanov (RUS) 6-1 6-1
Rogier Wassen (NED) d. (4)Yeu-Tzuoo Wang (TPE) 6-2 7-6(3)
Jan Weinzierl (GER) d. Michael Berrer (GER) 6-4 4-6 6-0
Gianluca Luddi (ITA) d. Daniel Andersson (SWE) 6-2 6-3
(5)Simon Greul (GER) d. (q)Michal Przysiezny (POL) 6-4 6-3:(
(6)Juan Pablo Guzman (ARG) d. (WC)Dmitri Karnaukh (UKR) 6-1 6-1
Federico Browne (ARG) d. Orest Tereshchuk (UKR) 7-5 7-5
Mariusz Fyrstenberg (POL) d. (WC)Eduard Glukhov (UKR) 6-0 6-0:D
(3)Fernando Verdasco (ESP) d. Vladimir Pavicevic (YUG) 3-6 7-5 6-4
(8)Francisco Costa (BRA) d. Juan Pablo Brzezicki (ARG) 6-7(4) 7-5 6-4
Boris Pashanski (YUG) d. (WC)Dmitri Kotchetkov (AUT) 6-4 6-2
(q)Lukasz Kubot (POL) d. (WC)Andrei Somov (RUS) 6-2 6-2 :D
Dmitry Vlasov (RUS) d. (2)Igor Kunitcin (RUS) 3-6 7-5 7-6(4)

King Aaron 09-11-2002 10:29 AM

Daniel :(
Yeu-Tzuoo Wang :(

lin 09-11-2002 11:44 AM

Yeu-Tzuoo :sad:

Steve1 09-11-2002 04:13 PM

Good luck Boris Pashanski (YUG) :)

Wojtek 09-11-2002 09:09 PM

Well done Mariusz and £ukasz !!!

Jakub 09-12-2002 04:52 PM

2 nd round :

Rogier Wassen (NED) d. Jan Weinzierl (GER) 6-4 6-2
(5)Simon Greul (GER) d. Gianluca Luddi (ITA) 6-2 6-4
(8)Francisco Costa (BRA) d. Boris Pashanski (YUG) 6-1 6-2
Dmitry Vlasov (RUS) d. (q)Lukasz Kubot (POL) 7-5 6-7(2) 6-2 :mad:

polishprodigy 09-13-2002 04:01 AM

Congrats to Lukasz and Michal on qualifying, and for Lukasz on winning a round. Good luck to Mariusz! :D

Jakub 09-13-2002 05:01 PM

Second Round
(1)Yuri Schukin (RUS) d. Carlos Berlocq (ARG) 6-2 6-2
Leonardo Azzaro (ITA) d. (7)Artem Derepasko (RUS) 6-3 3-6 7-5
Federico Browne (ARG) d. (6)Juan Pablo Guzman (ARG) 6-3 4-6 7-5
Mariusz Fyrstenberg (POL) d. (3)Fernando Verdasco (ESP) 1-6 6-3 6-2:eek::eek::bounce:

King Aaron 09-14-2002 08:57 AM

Boris :(


All times are GMT. The time now is 09:48 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.