(1) Ilya Lebedev (RUS) d. Bye
Radoslav Shandarov (BUL) d. Bye
(WC) Ivelin Kolev (BUL) d. Bye
Miroslav Georgiev (BUL) d. Bye
(2) Mathis Di Maio (FRA) d. Bye
(WC) Nikola Georgiev (BUL) d. Bye
Nedyalko Kraev (BUL) d. Joan Tsonev (BUL) 6-2 6-3
Alexandru Danes (FRA) d. Bye
(3) Dinko Halachev (BUL) d. Bye
Ferdun Shevkedov (BUL) d. (WC) Gabriel Donev (BUL) 6-4 7-6
Dario Maturi (ITA) d. Bye
Ethan Tulliani (AUS) d. Bye
(WC) Alexandre Grigaut (FRA) d. Bye
Vasil Shandarov (BUL) d. (WC) Yumer Yumerov (BUL) 6-0 6-0
Vadim Chergov (BUL) d. Bye
Danail Tarpov (BUL) d. Bye
Radostin Radoslavov (BUL) d. Bye
Dimitar Petrov (BUL) d. Serdar Bojadjieva (SWE) 6-4 6-4
Martin Dimitrov (BUL) d. Bye
Nikolay Draganov (BUL) d. Bye
Petar Vasilev (BUL) d. Bye
Plamen Milushev (BUL) d. Bye
Cosmin Ontica (ROU) d. Vilian Petrov (BUL) 6-4 6-4
Chris Anguelov (BUL) d. Bye
Hristo Enev (BUL) d. Bye
Aleks Martinski (BUL) d. Bye
Joy Vigani (ITA) d. Traian Muchev (BUL) 6-1 6-4
Radoslav Dishev (BUL) d. Bye
Peter Ivanov (BUL) d. Bye
Lubomir Leshtanski (BUL) d. Stefan Luckanov (BUL) 3-6 6-3 6-3
Anton Georgiev (BUL) d. Bye
Kaloyan Valchev (BUL) d. Bye
2nd Round
(1) Ilya Lebedev (RUS) d. Radoslav Shandarov (BUL) 6-2 3-6 6-2
(WC) Ivelin Kolev (BUL) d. Miroslav Georgiev (BUL) 6-2 6-2
(2) Mathis Di Maio (FRA) d. (WC) Nikola Georgiev (BUL) 6-2 6-1
Alexandru Danes (FRA) d. Nedyalko Kraev (BUL) 7-5 6-3
(3) Dinko Halachev (BUL) d. Ferdun Shevkedov (BUL) 6-4 6-2
Dario Maturi (ITA) d. Ethan Tulliani (AUS) 6-4 6-4
(WC) Alexandre Grigaut (FRA) d. Vasil Shandarov (BUL) 5-7 6-2 6-3
Danail Tarpov (BUL) d. Vadim Chergov (BUL) 6-3 6-1
Dimitar Petrov (BUL) d. Radostin Radoslavov (BUL) 6-1 6-0
Nikolay Draganov (BUL) d. Martin Dimitrov (BUL) 7-6 5-7 6-0
Plamen Milushev (BUL) d. Petar Vasilev (BUL) 6-0 6-1
Cosmin Ontica (ROU) d. Chris Anguelov (BUL) 6-1 2-6 6-4
Aleks Martinski (BEL) d. Hristo Enev (BUL) 6-0 6-0
Joy Vigani (ITA) d. Radoslav Dishev (BUL) 6-1 6-1
Lubomir Leshtanski (BUL) d. Peter Ivanov (BUL) 6-0 6-2
Kaloyan Valchev (BUL) d. Anton Georgiev (BUL) 6-0 6-1
Qualifying Round
(WC) Ivelin Kolev (BUL) d. (1) Ilya Lebedev (RUS) 6-1 ret.
(2) Mathis Di Maio (FRA) d. Alexandru Danes (FRA) 6-3 6-2
(3) Dinko Halachev (BUL) d. Dario Maturi (ITA) 6-1 6-2
Danail Tarpov (BUL) d. (WC) Alexandre Grigaut (FRA) 6-2 6-1
Dimitar Petrov (BUL) d. Nikolay Draganov (BUL) 6-2 3-6 6-2
Plamen Milushev (BUL) d. Cosmin Ontica (ROU) 4-6 6-4 6-3
Aleks Martinski (BUL) d. Joy Vigani (ITA) 2-6 6-0 6-2
Lubomir Leshtanski (BUL) d. Kaloyan Valchev (BUL) 4-6 6-4 6-0
(1) Ilya Lebedev (RUS) d. Bye
Radoslav Shandarov (BUL) d. Bye
(WC) Ivelin Kolev (BUL) d. Bye
Miroslav Georgiev (BUL) d. Bye
(2) Mathis Di Maio (FRA) d. Bye
(WC) Nikola Georgiev (BUL) d. Bye
Nedyalko Kraev (BUL) d. Joan Tsonev (BUL) 6-2 6-3
Alexandru Danes (FRA) d. Bye
(3) Dinko Halachev (BUL) d. Bye
Ferdun Shevkedov (BUL) d. (WC) Gabriel Donev (BUL) 6-4 7-6
Dario Maturi (ITA) d. Bye
Ethan Tulliani (AUS) d. Bye
(WC) Alexandre Grigaut (FRA) d. Bye
Vasil Shandarov (BUL) d. (WC) Yumer Yumerov (BUL) 6-0 6-0
Vadim Chergov (BUL) d. Bye
Danail Tarpov (BUL) d. Bye
Radostin Radoslavov (BUL) d. Bye
Dimitar Petrov (BUL) d. Serdar Bojadjieva (SWE) 6-4 6-4
Martin Dimitrov (BUL) d. Bye
Nikolay Draganov (BUL) d. Bye
Petar Vasilev (BUL) d. Bye
Plamen Milushev (BUL) d. Bye
Cosmin Ontica (ROU) d. Vilian Petrov (BUL) 6-4 6-4
Chris Anguelov (BUL) d. Bye
Hristo Enev (BUL) d. Bye
Aleks Martinski (BUL) d. Bye
Joy Vigani (ITA) d. Traian Muchev (BUL) 6-1 6-4
Radoslav Dishev (BUL) d. Bye
Peter Ivanov (BUL) d. Bye
Lubomir Leshtanski (BUL) d. Stefan Luckanov (BUL) 3-6 6-3 6-3
Anton Georgiev (BUL) d. Bye
Kaloyan Valchev (BUL) d. Bye
Valentin Dimov (BUL) d. (1) Roman Jebavy (CZE) 6-2 6-4
(5) Martin Vaisse (FRA) d. Gleb Alekseenko (UKR) 6-0 6-2
(4) Mathias Bourgue (FRA) d. (Q) Lubomir Leshtanski (BUL) 6-1 6-0
Romain Sichez (FRA) d. Bastian Wagner (GER) 6-0 4-6 7-5
(8) Colin Van Beem (NED) d. Tomislav Jotovski (MKD) 6-4 4-6 6-1
Jeroen Benard (NED) d. Gregoire Barrere (FRA) 4-6 6-4 6-1
(6) Tihomir Grozdanov (BUL) d. (Q) Plamen Milushev (BUL) 6-4 6-1
(2) Michal Schmid (CZE) d. (WC) Dimitar Kutrovsky (BUL) 6-4 6-4
Quarterfinals
Valentin Dimov (BUL) vs. (5) Martin Vaisse (FRA)
(4) Mathias Bourgue (FRA) vs. Romain Sichez (FRA)
(8) Colin Van Beem (NED) vs. Jeroen Benard (NED)
(6) Tihomir Grozdanov (BUL) vs. (2) Michal Schmid (CZE)
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
88K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!