Central court - 11:00
Mauresmo Amelie (FRA) vs Zvonareva Vera (RUS)
Not before 13:00
Gulbis Ernest (LAT) vs Youzhny Mikhail (RUS)
Not before 15:00
Kuznetsova Svetlana (RUS) vs Dulko Gisela (ARG)
Not before 16:30
Azarenka Victoria (BLR) vs Sharapova Maria (RUS)
Not before 18:00
Mahut Nicolas (FRA) vs Andreev Igor (RUS)
followed by
Murray Andy (GBR) vs Korolev Evgueni (RUS)
Court 1 - 11:00
Kunitsyn Igor (RUS) vs Mathieu Paul-Henri (FRA)
Not before 12:30
Muller Martina (GER) vs Safina Dinara (RUS)
followed by
Schnyder Patty (SUI) vs Dementieva Elena (RUS)
followed by
Stepanek Radek (CZE) vs Tursunov Dmitry (RUS)
Court 2 - 11:00
Kohlschreiber Philipp (GER) vs Cilic Marin (CRO)
followed by
Dushevina Vera (RUS) vs Bartoli Marion (FRA)
followed by
Benesova Iveta/Voskoboeva Galina (CZE)/(RUS) vs Daniilidou Eleni/Woehr Jasmin (GRE)/(GER)
followed by
Serra Florent (FRA) vs Vliegen Kristof (BEL)
Court 3 - 13:30
Gimelstob Justin/Huss Stephen (USA)/(AUS) vs Cibulec Tomas/Zovko Lovro (CZE)/(CRO)
followed by
Nestor Daniel/Zimonjic Nenad (CAN)/(SRB) vs Grosjean Sebastien/Tsonga Jo-Wilfried (FRA)/(FRA)
Court TBA
Not before 15:30
Likhovtseva Elena/Safina Dinara (RUS)/(RUS) vs Jidkova Alina/Kustova Darya (RUS)/(BLR)
Not before 15:30
Gabashvili Teimuraz/Zverev Mischa (RUS)/(GER) vs Acasuso Jose/Hartfield Diego (ARG)/(ARG)
Not before 15:30
Marach Oliver/Mertinak Michal (AUT)/(SVK) vs Safin Marat/Tursunov Dmitry (RUS)/(RUS)
Not before 15:30
Allegro Yves/Vliegen Kristof (SUI)/(BEL) vs Cermak Frantisek/Friedl Leos (CZE)/(CZE)
Not before 15:30
Azarenka Victoria/Poutchek Tatiana (BLR)/(BLR) vs Molik Alicia/Radwanska Agnieszka (AUS)/(POL)
Mauresmo Amelie (FRA) vs Zvonareva Vera (RUS)
Not before 13:00
Gulbis Ernest (LAT) vs Youzhny Mikhail (RUS)
Not before 15:00
Kuznetsova Svetlana (RUS) vs Dulko Gisela (ARG)
Not before 16:30
Azarenka Victoria (BLR) vs Sharapova Maria (RUS)
Not before 18:00
Mahut Nicolas (FRA) vs Andreev Igor (RUS)
followed by
Murray Andy (GBR) vs Korolev Evgueni (RUS)
Court 1 - 11:00
Kunitsyn Igor (RUS) vs Mathieu Paul-Henri (FRA)
Not before 12:30
Muller Martina (GER) vs Safina Dinara (RUS)
followed by
Schnyder Patty (SUI) vs Dementieva Elena (RUS)
followed by
Stepanek Radek (CZE) vs Tursunov Dmitry (RUS)
Court 2 - 11:00
Kohlschreiber Philipp (GER) vs Cilic Marin (CRO)
followed by
Dushevina Vera (RUS) vs Bartoli Marion (FRA)
followed by
Benesova Iveta/Voskoboeva Galina (CZE)/(RUS) vs Daniilidou Eleni/Woehr Jasmin (GRE)/(GER)
followed by
Serra Florent (FRA) vs Vliegen Kristof (BEL)
Court 3 - 13:30
Gimelstob Justin/Huss Stephen (USA)/(AUS) vs Cibulec Tomas/Zovko Lovro (CZE)/(CRO)
followed by
Nestor Daniel/Zimonjic Nenad (CAN)/(SRB) vs Grosjean Sebastien/Tsonga Jo-Wilfried (FRA)/(FRA)
Court TBA
Not before 15:30
Likhovtseva Elena/Safina Dinara (RUS)/(RUS) vs Jidkova Alina/Kustova Darya (RUS)/(BLR)
Not before 15:30
Gabashvili Teimuraz/Zverev Mischa (RUS)/(GER) vs Acasuso Jose/Hartfield Diego (ARG)/(ARG)
Not before 15:30
Marach Oliver/Mertinak Michal (AUT)/(SVK) vs Safin Marat/Tursunov Dmitry (RUS)/(RUS)
Not before 15:30
Allegro Yves/Vliegen Kristof (SUI)/(BEL) vs Cermak Frantisek/Friedl Leos (CZE)/(CZE)
Not before 15:30
Azarenka Victoria/Poutchek Tatiana (BLR)/(BLR) vs Molik Alicia/Radwanska Agnieszka (AUS)/(POL)