Felipe Escobar [COL/1] vs. Bye
Jesus Rodriguez [VEN] d. Lucas Aidar Kennedy Lund [BRA] 6-3 6-2 Christofer Daniel Goncalves [VEN/w.c] d. Kevin Mario Gandini [ARG] 6-1 6-1
Stefano Fabbricatore [VEN] vs. Bye
Jason Jung [USA/2] vs. Bye
Aaron Cortes Alcaraz [ESP] d. Luiz Felipe Pinto [BRA] 6-3 6-0
Sergio Olivares [VEN] d. Abel Da Costa [VEN/w.c] 6-3 6-3
Luciano Di Scala [ARG] vs. Bye
Matias Franco Descotte [ARG/3] vs. Bye
Jesus Avila [VEN] d. Nestor Alejandro Molina Escobar [VEN] 7-6(5) 6-2
Antonio Arce [VEN] d. Ibian Hodgson [ARU] 7-6(8) 6-4
Alejandro Perez [USA] vs. Bye
Ramon Guedez [VEN/4] vs. Bye
Rafael Martinez [VEN] d. Jorge Mora [VEN/w.c] 6-0 6-1
Reinaldo Hidalgo [VEN] d. Diego Matute [VEN] 7-5 4-6 6-4
Juan Jose Mateus Rubiano [COL] vs. Bye
Efrain Jose Noguera Alvarado [VEN/5] vs. Bye
Jorge Lituma [PER] d. Luciano Agustin Fisicaro [ARG] 6-1 6-1 Gervis Gonzalez [VEN/w.c] d. Federico Jimenez [VEN] 6-1 6-0
Lucas Daquino [ARG] vs. Bye
Leandro Portmann [ARG/6] vs. Bye
Rodrigo Castro Aravena [CHI] d. Joaquin Gabriel Noguera Linarez [VEN] 6-0 6-0
Benjamin Ugarte [CHI] d. Eduardo Alfonzo [VEN/w.c] 6-1 6-1
Oskar Pallin [SWE] vs. Bye
Pedro Pablo Ruiz [COL/7] vs. Bye Andres Alfonzo Paredes [VEN/w.c] d. Jefferson Brand [COL] 6-2 6-1
Manuel Barros [ARG] d. Juan Carlos Villamizar [VEN] 6-0 6-4
Daniel Omana [VEN] vs. Bye
Joel Kincaid [USA/8] vs. Bye
Carlos Martinez [CHI] d. Alejandro Nicoli [VEN] 6-1 6-2
Felipe Rojas [COL] d. Jose Antonio Pestana [VEN] 6-3 6-4 Mauricio Doria-Medina [BOL/9] vs. Bye
2nd Round
Felipe Escobar [COL/1] d. Jesus Rodriguez [VEN] 6-3 6-4 Christofer Daniel Goncalves [VEN/w.c] d. Stefano Fabbricatore [VEN] 6-0 6-3
Jason Jung [USA/2] d. Aaron Cortes Alcaraz [ESP] 6-2 7-5
Luciano Di Scala [ARG] d. Sergio Olivares [VEN] 7-6(5) 7-6(6)
Matias Franco Descotte [ARG/3] d. Jesus Avila [VEN] 6-3 6-1
Antonio Arce [VEN] d. Alejandro Perez [USA] 6-3 6-1
Rafael Martinez [VEN] d. Ramon Guedez [VEN/4] 7-6(5) 4-6 6-4
Juan Jose Mateus Rubiano [COL] d. Reinaldo Hidalgo [VEN] 6-1 6-2
Efrain Jose Noguera Alvarado [VEN/5] d. Jorge Lituma [PER] 7-6(5) 6-4
Lucas Daquino [ARG] d. Gervis Gonzalez [VEN/w.c] 6-0 6-3
Leandro Portmann [ARG/6] d. Rodrigo Castro Aravena [CHI] 6-1 6-3
Oskar Pallin [SWE] d. Benjamin Ugarte [CHI] 7-5 7-5
Pedro Pablo Ruiz [COL/7] d. Andres Alfonzo Paredes [VEN/w.c] 4-6 6-4 6-3
Daniel Omana [VEN] d. Manuel Barros [ARG] 7-6(4) 6-3
Joel Kincaid [USA/8] d. Carlos Martinez [CHI] 6-1 6-2 Mauricio Doria-Medina [BOL/9] d. Felipe Rojas [COL] 6-4 3-6 6-3
Final Round
Felipe Escobar [COL/1] d. Christofer Daniel Goncalves [VEN/w.c] 6-1 6-0 Jason Jung [USA/2] d. Luciano Di Scala [ARG] 6-2 6-0 Matias Franco Descotte [ARG/3] d. Antonio Arce [VEN] 6-2 6-0
Rafael Martinez [VEN] d. Juan Jose Mateus Rubiano [COL] 6-3 6-2 Efrain Jose Noguera Alvarado [VEN/5] d. Lucas Daquino [ARG] 7-5 6-3
Oskar Pallin [SWE] d. Leandro Portmann [ARG/6] 6-2 6-4 Pedro Pablo Ruiz [COL/7] d. Daniel Omana [VEN] 7-6(6) 6-3 Mauricio Doria-Medina [BOL/9] d. Joel Kincaid [USA/8] 6-4 7-6(3)
Nicolas Barrientos [COL/1] d. Benjamin Tenti [ARG] 6-1 6-1
Luis David Martinez [VEN] d. Piero Luisi [VEN] 6-3 6-1
Hugo Dellien [BOL] d. Luis Osio [USA/w.c] 6-1 6-0
Efrain Jose Noguera Alvarado [VEN/Q] d. Roman Recarte [VEN/5] 6-2 6-2
Maximiliano Estevez [ARG/4] d. Rafael Martinez [VEN/Q] 6-2 6-4
Juan Vazquez-Valenzuela [ARG] d. Oskar Pallin [SWE/Q] 6-3 4-6 6-4
Pedro Pablo Ruiz [COL/Q] d. Steffen Zornosa [COL] 6-1 7-5 Mauricio Echazu [PER/6] d. Sander Brendmoe [NOR/w.c] 6-1 6-1
Ricardo Rodriguez [VEN/7] d. Mauricio Doria-Medina [BOL/Q] 6-4 6-0
Michael Quintero [COL] d. Christopher Racz [USA] 6-1 6-1
Felipe Rios [CHI] d. Matias Franco Descotte [ARG/Q] 5-7 6-2 6-1 Julio-Cesar Campozano [ECU/3] d. Peter Aarts [USA] 6-2 6-2
Jason Jung [USA/Q] d. Maciek Sykut [USA/8] 6-4 6-4
Gustavo Guerses [BRA] d. Felipe Escobar [COL/Q] 6-1 7-6(5)
Ariel Behar [URU] d. Pedro Gonzalez [VEN/w.c] 6-0 6-1 David Souto [VEN/2] d. Juan Carlos Ceballos [VEN/w.c] 6-2 6-1
2nd Round
Nicolas Barrientos [COL/1] d. Luis David Martinez [VEN] 7-5 7-5
Hugo Dellien [BOL] d. Efrain Jose Noguera Alvarado [VEN/Q] 6-0 6-4 Maximiliano Estevez [ARG/4] d. Juan Vazquez-Valenzuela [ARG] 6-4 6-2 Mauricio Echazu [PER/6] d. Pedro Pablo Ruiz [COL/Q] 6-1 6-2
Michael Quintero [COL] d. Ricardo Rodriguez [VEN/7] 6-4 6-1 Julio-Cesar Campozano [ECU/3] d. Felipe Rios [CHI] 6-1 6-3
Jason Jung [USA/Q] d. Gustavo Guerses [BRA] 6-0 6-2 David Souto [VEN/2] d. Ariel Behar [URU] 6-2 6-7(5) 6-3
Quarterfinal
Nicolas Barrientos [COL/1] d. Hugo Dellien [BOL] 6-3 7-5 Mauricio Echazu [PER/6] d. Maximiliano Estevez [ARG/4] 7-5 4-6 6-4 Julio-Cesar Campozano [ECU/3] d. Michael Quintero [COL] 6-1 6-1 David Souto [VEN/2] d. Jason Jung [USA/Q] 6-3 6-3
Semifinal
Mauricio Echazu [PER/6] d. Nicolas Barrientos [COL/1] 7-6(6) 6-1 Julio-Cesar Campozano [ECU/3] d. David Souto [VEN/2] 6-3 6-1
FINAL
Julio-Cesar Campozano [ECU/3] d. Mauricio Echazu [PER/6] 6-4 6-3
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
88K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!