Mohamed Safwat [EGY/1] vs. Bye
Mert Kurtulmus [TUR] vs. Bye
Atacan Turk [TUR] vs. Bye
Faizan Khuram [PAK] vs. Bye
Kristijan Mesaros [CRO/2] vs. Bye
Ahmed Chaudary [PAK] vs. Bye
Andrea Basso [ITA] vs. Bye
Furkan Senlikci [TUR] vs. Bye
Alexandr Kushakov [UKR/3] vs. Bye
Sabri Vlad Al Tawel [ROU] vs. Bye
Jan Duba [SUI] d. Igor Wisniewski [POL] 6-3 6-1
Oleksiy Arovin [UKR] vs. Bye
Marc Abdulnour [SYR/4] vs. Bye
Artem Oganesyan [RUS] vs. Bye
Nikolay Vvedenskiy [RUS] d. Domingos Sousa Coutinho [POR] 6-3 6-3
Nima Madani [SWE] vs. Bye
Issam Al Tawil [SYR/5] vs. Bye
Artur Madzhar [RUS] vs. Bye
Gianluca Forno [CHI] d. Juan Ignacio Araoz [ARG] 4-6 7-5 6-2
Stefan Lochner [TUR] vs. Bye
Mo Niaki [CAN/6] vs. Bye
Deniz Basar [TUR] vs. Bye
Can Erdem [TUR] d. Emre Arda Genc [TUR] 4-6 6-1 7-5
Garrett Ceronio [RSA] vs. Bye
Brian Grooms [USA/7] vs. Bye
Laureano Alvarez [ARG] vs. Bye
Gustavo Holz [BRA] d. Fabio Perasso [ITA] 6-4 6-1 Muhammet Haylaz [TUR/10/w.c] vs. Bye
Johan Backstrom [SWE/8] vs. Bye
Dylan Bernatzky [RSA] vs. Bye
Nikita Kushnarev [RUS] d. Antoine-Michel Alexeev [SUI] 6-7(5) 7-6(5) 6-1 Mathis Di Maio [FRA/9] vs. Bye
2nd Round
Mohamed Safwat [EGY/1] d. Mert Kurtulmus [TUR] 6-0 6-1
Faizan Khuram [PAK] d. Atacan Turk [TUR] 6-2 6-1
Kristijan Mesaros [CRO/2] d. Ahmed Chaudary [PAK] 6-1 6-1
Andrea Basso [ITA] d. Furkan Senlikci [TUR] 6-0 6-0
Alexandr Kushakov [UKR/3] d. Sabri Vlad Al Tawel [ROU] 6-2 6-0
Oleksiy Arovin [UKR] d. Jan Duba [SUI] 6-0 6-1
Marc Abdulnour [SYR/4] d. Artem Oganesyan [RUS] 6-1 7-6(6)
Nima Madani [SWE] d. Nikolay Vvedenskiy [RUS] 6-3 6-2
Issam Al Tawil [SYR/5] d. Artur Madzhar [RUS] 6-0 6-2
Gianluca Forno [CHI] d. Stefan Lochner [TUR] 6-0 3-0 ret.
Mo Niaki [CAN/6] d. Deniz Basar [TUR] 6-0 6-1
Can Erdem [TUR] d. Garrett Ceronio [RSA] 6-4 6-2
Laureano Alvarez [ARG] d. Brian Grooms [USA/7] 7-6(4) 6-1
Gustavo Holz [BRA] d. Muhammet Haylaz [TUR/10/w.c] 7-5 6-2
Johan Backstrom [SWE/8] d. Dylan Bernatzky [RSA] 6-1 6-2
Nikita Kushnarev [RUS] d. Mathis Di Maio [FRA/9] 7-5 6-2
Final Round
Mohamed Safwat [EGY/1] d. Faizan Khuram [PAK] 6-2 6-4 Kristijan Mesaros [CRO/2] d. Andrea Basso [ITA] 6-1 6-1 Alexandr Kushakov [UKR/3] d. Oleksiy Arovin [UKR] 6-0 6-2 Marc Abdulnour [SYR/4] d. Nima Madani [SWE] 6-1 6-2 Issam Al Tawil [SYR/5] d. Gianluca Forno [CHI] 6-4 6-4 Mo Niaki [CAN/6] d. Can Erdem [TUR] 6-0 6-0
Laureano Alvarez [ARG] d. Gustavo Holz [BRA] 6-3 4-6 6-2
Nikita Kushnarev [RUS] d. Johan Backstrom [SWE/8] 6-2 4-6 7-5
Claudio Fortuna [ITA] d. Mohamed Safwat [EGY/1/Q] 6-2 6-4
Loic Perret [CAL] d. Berk Iliescu [TUR/w.c] 6-0 6-1
Karim-Mohamed Maamoun [EGY] d. Ogulcan Deniz [TUR/w.c] 6-0 6-0 Riccardo Sinicropi [ITA/5] d. Francesco Garzelli [ITA] 6-4 6-1
Marin Bradaric [CRO/3] d. Simon Ede [AUS] 6-2 6-2
Lucas Zweili [SUI] d. Gianluca Forno [CHI/L.L] 6-1 6-4
Alessandro Petrone [ITA] d. Francesco Picco [ITA] 7-6(4) 6-4 Giulio Torroni [ITA/7] d. Mert Dinc [TUR/w.c] 6-0 6-4
Alexandros Jakupovic [GRE/8] d. Vladyslav Manafov [UKR] 6-2 6-2
Alexandr Kushakov [UKR/Q] d. Vitali Reshetnikov [RUS] 2-6 7-5 6-3
Marc Abdulnour [SYR/Q] d. Oktay Mert Uyaroglu [TUR/w.c] 6-1 6-1 Kristijan Mesaros [CRO/4/Q] d. Kirill Dmitriev [RUS] 6-3 6-3
Alessandro Bega [ITA/6] d. Laureano Alvarez [ARG/Q] 6-3 6-1
Alexander Lazov [BUL] d. Issam Al Tawil [SYR/Q] 3-6 6-2 6-0
Johan Backstrom [SWE/L.L] d. Mo Niaki [CAN/Q] 7-6(5) 7-6(1) Alberto Brizzi [ITA/2] d. Nikita Kushnarev [RUS/Q] 6-2 6-1
Gianluca Forno [CHI/L.L] replaces Andrei Ciumac [MDA]
Johan Backstrom [SWE/L.L] replaces Tuna Altuna [TUR]
2nd Round
Claudio Fortuna [ITA] d. Loic Perret [CAL] 6-3 6-1
Karim-Mohamed Maamoun [EGY] d. Riccardo Sinicropi [ITA/5] 7-6(4) 4-6 6-3 Marin Bradaric [CRO/3] d. Lucas Zweili [SUI] 6-1 6-1
Alessandro Petrone [ITA] d. Giulio Torroni [ITA/7] 4-6 6-4 6-0
Alexandros Jakupovic [GRE/8] d. Alexandr Kushakov [UKR/Q] 6-3 6-1 Kristijan Mesaros [CRO/4/Q] d. Marc Abdulnour [SYR/Q] 6-0 6-2
Alexander Lazov [BUL] d. Alessandro Bega [ITA/6] 6-2 6-1 Alberto Brizzi [ITA/2] d. Johan Backstrom [SWE/L.L] 6-2 6-3
Quarterfinal
Claudio Fortuna [ITA] d. Karim-Mohamed Maamoun [EGY] 6-3 6-2 Marin Bradaric [CRO/3] d. Alessandro Petrone [ITA] 6-4 6-0 Kristijan Mesaros [CRO/4/Q] d. Alexandros Jakupovic [GRE/8] 7-5 6-2 Alberto Brizzi [ITA/2] d. Alexander Lazov [BUL] 4-6 6-1 6-3
Semifinal
Claudio Fortuna [ITA] d. Marin Bradaric [CRO/3] 3-3 ret. Alberto Brizzi [ITA/2] d. Kristijan Mesaros [CRO/4/Q] 7-6(3) 4-1 ret.
FINAL
Alberto Brizzi [ITA/2] d. Claudio Fortuna [ITA] 6-2 6-1
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
87.7K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!