Isade JUNEAU (CAN) Walkover Peter POLANSKY (CAN) [1]
Hugo DI FEO (CAN) 7-6(1) 5-7 7-5 Sekou BANGOURA (USA)
Pavel KRAINIK (CAN) 6-1 6-2 Nicholas BALLOU (USA)
Philip BESTER (CAN) [6] 6-1 6-1 Luke HOOVER (CAN)
George JECMINEK (CAN) 6-1 7-6(3) Vijayant MALIK (IND) [4]
Brayden SCHNUR (CAN) 6-3 6-2 Matt SEEBERGER (USA)
Zachary WHITE (CAN) 6-4 7-5 Kyle STOKER (AUS)
Andrew CARTER (USA) 2-6 6-1 6-1 Michael SHABAZ (USA) [5]
Fritz WOLMARANS (RSA) [7] 6-3 6-2 Asad SIYYID (CAN)
Peter KOBELT (USA) 6-1 6-4 Hans HACH (MEX)
Milan POKRAJAC (CAN) 6-3 6-4 Mark OLJACA (USA)
Sanam SINGH (IND) [3] 6-2 1-6 6-3 Daniel CHU (CAN)
Evan KING (USA) 6-4 6-4 Eric QUIGLEY (USA) [8]
Michael RUBIN (USA) 6-3 6-2 Andrew OCHOTTA (CAN)
Nikita KRYVONOS (USA) 6-4 6-3 Haig SCHNEIDERMAN (USA)
Filip PELIWO (CAN) [2] 6-3 7-5 Egor KOLEGANOV (RUS)
2nd Round
Hugo DI FEO (CAN) 7-5 7-6(0) Isade JUNEAU (CAN)
Philip BESTER (CAN) [6] 7-6(5) 6-1 Pavel KRAINIK (CAN)
George JECMINEK (CAN) 7-6(7) 7-5 Brayden SCHNUR (CAN)
Andrew CARTER (USA) 3-6 7-5 6-1 Zachary WHITE (CAN)
Fritz WOLMARANS (RSA) [7] Walkover Peter KOBELT (USA)
Milan POKRAJAC (CAN) 6-2 6-1 Sanam SINGH (IND) [3]
Evan KING (USA) 6-2 6-1 Michael RUBIN (USA)
Filip PELIWO (CAN) [2] 6-4 6-2 Nikita KRYVONOS (USA)
Quarterfinal
Philip BESTER (CAN) [6] 6-1 6-0 Hugo DI FEO (CAN)
Andrew CARTER (USA) 3-6 7-6(5) 6-3 George JECMINEK (CAN)
Milan POKRAJAC (CAN) 6-7(6) 6-4 7-5 Fritz WOLMARANS (RSA) [7]
Filip PELIWO (CAN) [2] 7-5 7-5 Evan KING (USA)
Semifinal
Philip BESTER (CAN) [6] 6-4 6-1 Andrew CARTER (USA)
Filip PELIWO (CAN) [2] 7-6(2) 6-7(2) 7-6(2) Milan POKRAJAC (CAN)
Final
Filip PELIWO (CAN) [2] Walkover Philip BESTER (CAN) [6]
Milan POKRAJAC (CAN) / Peter POLANSKY (CAN) [1] BYE
Hans HACH (MEX) / Andrew OCHOTTA (CAN) 6-3 6-2 Janicije Sasha KARIC (USA) / Kyle STOKER (AUS)
Hugo DI FEO (CAN) / Brayden SCHNUR (CAN) [3] BYE
Victor HOANG (CAN) / Zachary WHITE (CAN) 6-2 4-6 [10-4] Eric QUIGLEY (USA) / Chad RHODEN (USA)
Isade JUNEAU (CAN) / Filip PELIWO (CAN) 6-3 6-4 Nicholas BALLOU (USA) / Matt SEEBERGER (USA)
Daniel CHU (CAN) / George JECMINEK (CAN) [4] 6-1 6-2 Nikita KRYVONOS (USA) / Haig SCHNEIDERMAN (USA)
Andrew CARTER (USA) / Pavel KRAINIK (CAN) 7-6(5) 6-0 Lawrence ERROLL (USA) / Drew VAN ORDERLAIN (USA)
Sekou BANGOURA (USA) / Evan KING (USA) [2] BYE
Quarterfinal
Hans HACH (MEX) / Andrew OCHOTTA (CAN) Walkover Milan POKRAJAC (CAN) / Peter POLANSKY (CAN) [1]
Hugo DI FEO (CAN) / Brayden SCHNUR (CAN) [3] 6-2 6-4 Victor HOANG (CAN) / Zachary WHITE (CAN)
Daniel CHU (CAN) / George JECMINEK (CAN) [4] 3-6 7-6(9) [10-2] Isade JUNEAU (CAN) / Filip PELIWO (CAN)
Sekou BANGOURA (USA) / Evan KING (USA) [2] 6-2 6-3 Andrew CARTER (USA) / Pavel KRAINIK (CAN)
Semifinal
Hans HACH (MEX) / Andrew OCHOTTA (CAN) 2-6 6-3 [10-8] Hugo DI FEO (CAN) / Brayden SCHNUR (CAN) [3]
Sekou BANGOURA (USA) / Evan KING (USA) [2] 6-4 6-3 Daniel CHU (CAN) / George JECMINEK (CAN) [4]
Final
Sekou BANGOURA (USA) / Evan KING (USA) [2] 6-3 6-2 Hans HACH (MEX) / Andrew OCHOTTA (CAN)
Milan POKRAJAC (CAN) / Peter POLANSKY (CAN) [1] BYE
Hugo DI FEO (CAN) / Brayden SCHNUR (CAN) [3] BYE
Andrew CARTER (USA) / Pavel KRAINIK (CAN) 7-6(5) 6-0 Lawrence ERROLL (USA) / Drew VAN ORDERLAIN (USA)
Sekou BANGOURA (USA) / Evan KING (USA) [2] BYE
Hugo DI FEO (CAN) 7-6(1) 5-7 7-5 Sekou BANGOURA (USA)
Philip BESTER (CAN) [6] 6-1 6-1 Luke HOOVER (CAN)
Brayden SCHNUR (CAN) 6-3 6-2 Matt SEEBERGER (USA)
Andrew CARTER (USA) 2-6 6-1 6-1 Michael SHABAZ (USA) [5]
Fritz WOLMARANS (RSA) [7] 6-3 6-2 Asad SIYYID (CAN)
Peter KOBELT (USA) 6-1 6-4 Hans HACH (MEX)
Evan KING (USA) 6-4 6-4 Eric QUIGLEY (USA) [8]
Michael RUBIN (USA) 6-3 6-2 Andrew OCHOTTA (CAN)
Isade JUNEAU (CAN) Walkover Peter POLANSKY (CAN) [1]
Hugo DI FEO (CAN) 7-6(1) 5-7 7-5 Sekou BANGOURA (USA)
Philip BESTER (CAN) [6] 6-1 6-1 Luke HOOVER (CAN)
Brayden SCHNUR (CAN) 6-3 6-2 Matt SEEBERGER (USA)
Andrew CARTER (USA) 2-6 6-1 6-1 Michael SHABAZ (USA) [5]
Fritz WOLMARANS (RSA) [7] 6-3 6-2 Asad SIYYID (CAN)
Peter KOBELT (USA) 6-1 6-4 Hans HACH (MEX)
Evan KING (USA) 6-4 6-4 Eric QUIGLEY (USA) [8]
Michael RUBIN (USA) 6-3 6-2 Andrew OCHOTTA (CAN)
2nd Round
Fritz WOLMARANS (RSA) [7] Walkover Peter KOBELT (USA)
Hans HACH (MEX) / Andrew OCHOTTA (CAN) Walkover Milan POKRAJAC (CAN) / Peter POLANSKY (CAN) [1]
Hugo DI FEO (CAN) / Brayden SCHNUR (CAN) [3] 6-2 6-4 Victor HOANG (CAN) / Zachary WHITE (CAN)
Daniel CHU (CAN) / George JECMINEK (CAN) [4] 3-6 7-6(9) [10-2] Isade JUNEAU (CAN) / Filip PELIWO (CAN)
Sekou BANGOURA (USA) / Evan KING (USA) [2] 6-2 6-3 Andrew CARTER (USA) / Pavel KRAINIK (CAN)
Hugo DI FEO (CAN) 7-5 7-6(0) Isade JUNEAU (CAN)
Philip BESTER (CAN) [6] 7-6(5) 6-1 Pavel KRAINIK (CAN)
George JECMINEK (CAN) 7-6(7) 7-5 Brayden SCHNUR (CAN)
Andrew CARTER (USA) 3-6 7-5 6-1 Zachary WHITE (CAN)
Fritz WOLMARANS (RSA) [7] Walkover Peter KOBELT (USA)
Milan POKRAJAC (CAN) 6-2 6-1 Sanam SINGH (IND) [3]
Evan KING (USA) 6-2 6-1 Michael RUBIN (USA)
Filip PELIWO (CAN) [2] 6-4 6-2 Nikita KRYVONOS (USA)
Philip BESTER (CAN) [6] 6-1 6-0 Hugo DI FEO (CAN)
Andrew CARTER (USA) 3-6 7-6(5) 6-3 George JECMINEK (CAN)
Milan POKRAJAC (CAN) 6-7(6) 6-4 7-5 Fritz WOLMARANS (RSA) [7]
Filip PELIWO (CAN) [2] 7-5 7-5 Evan KING (USA)
Semifinal
Philip BESTER (CAN) [6] 6-4 6-1 Andrew CARTER (USA)
Filip PELIWO (CAN) [2] 7-6(2) 6-7(2) 7-6(2) Milan POKRAJAC (CAN)
Filip PELIWO (CAN) [2] Walkover Philip BESTER (CAN) [6]
irst singles title for pepe
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
87.7K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!