MensTennisForums.com - Reply to Topic
Thread: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Winner: Albert Ramos-Vinolas Reply to Thread
Title:
Message:
Trackback:
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces) :
Post Icons
You may choose an icon for your message from the following list:
 

Register Now



In order to be able to post messages on the MensTennisForums.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in









Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.



  Additional Options
Miscellaneous Options

  Topic Review (Newest First)
05-11-2009 04:03 AM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Winner: Albert Ramos-Vinolas

Final

Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4) defeated Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) 6-2 3-6 6-4
05-10-2009 05:36 AM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Final: Sanchez de Luna vs. Ramos-Vinolas

Semifinal

Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) defeated Mehdi ZIADI (MAR) 6-3 7-6(5)
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4) defeated Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2) 7-6(3) 7-6(1)

Final

Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) Vs Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4)
05-08-2009 09:39 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

Ziadi
05-08-2009 09:38 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

Quarterfinal

Mehdi ZIADI (MAR) defeated Marco VIOLA (ITA) 6-3 6-1
Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) defeated Dayne KELLY (AUS) 6-1 6-1
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4) defeated Alexander WARD (GBR) 6-7(2) 6-4 6-3
Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2) defeated Ilya BELYAEV (RUS) (5) 7-6(5) 6-4

Semifinal

Mehdi ZIADI (MAR) Vs Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3)
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4) Vs Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2)
05-08-2009 09:38 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

Doubles Final

GRANOLLERS-PUJOL (ESP) / SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (1) defeated FORNELL-MESTRES (ESP) / MARSE-VIDRI (ESP) (2) 5-7 7-6(0) [10-5]
05-08-2009 02:38 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

2nd Round

Marco VIOLA (ITA) defeated Pablo SANTOS-GONZALEZ (ESP) (1) 4-6 6-2 6-3
Mehdi ZIADI (MAR) defeated Photos KALLIAS (CYP) (7) 5-7 6-4 6-4
Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) defeated Juan LIZARITURRY (ESP) 6-3 6-1
Dayne KELLY (AUS) defeated Pedro CLAR-ROSSELLO (ESP) 6-3 7-5
Alexander WARD (GBR) defeated Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) 6-2 6-0
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4) defeated Javier MARTI (ESP) 6-1 5-7 6-3
Ilya BELYAEV (RUS) (5) defeated Pablo CARRENO-BUSTA (ESP) 7-5 7-5
Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2) defeated Jean-Baptiste POUX-GAUTIER (AND) 6-3 7-5

Quarterfinal

Marco VIOLA (ITA) Vs Mehdi ZIADI (MAR)
Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) Vs Dayne KELLY (AUS)
Alexander WARD (GBR) Vs Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4)
Ilya BELYAEV (RUS) (5) Vs Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2)
05-06-2009 10:01 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

Photos but Ziadi
Marti

Good luck Poux-Gautier
05-06-2009 10:01 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

2nd Round

Marco VIOLA (ITA) defeated Pablo SANTOS-GONZALEZ (ESP) (1) 4-6 6-2 6-3
Mehdi ZIADI (MAR) defeated Photos KALLIAS (CYP) (7) 5-7 6-4 6-4
Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) Vs Juan LIZARITURRY (ESP)
Dayne KELLY (AUS) Vs Pedro CLAR-ROSSELLO (ESP)
Alexander WARD (GBR) defeated Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) 6-2 6-0
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4) defeated Javier MARTI (ESP) 6-1 5-7 6-3
Ilya BELYAEV (RUS) (5) Vs Pablo CARRENO-BUSTA (ESP)
Jean-Baptiste POUX-GAUTIER (AND) Vs Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2)
05-06-2009 10:00 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

Doubles

Semifinal

GRANOLLERS-PUJOL (ESP) / SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (1) defeated GUTIERREZ-FERROL (ESP) / SANTOS-GONZALEZ (ESP) (3) 6-3 6-2
FORNELL-MESTRES (ESP) / MARSE-VIDRI (ESP) (2) defeated ALCORTA-OLARRA (ESP) / CLAR-ROSSELLO (ESP) (4) 6-0 7-6(1)

Final

GRANOLLERS-PUJOL (ESP) / SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (1) Vs FORNELL-MESTRES (ESP) / MARSE-VIDRI (ESP) (2)
05-05-2009 10:24 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

1st Round

Pablo SANTOS-GONZALEZ (ESP) (1) defeated Marcelo PALACIOS-SIEGENTHALE (ESP) 6-4 7-5
Marco VIOLA (ITA) defeated Emilio RODRIGUEZ-NAVARRO (ESP) 7-6(5) 3-6 6-3
Mehdi ZIADI (MAR) defeated Malek JAZIRI (TUN) 6-3 6-2
Photos KALLIAS (CYP) (7) defeated Steven DIEZ (ESP) 6-0 6-4
Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) defeated David ESTRUCH (ESP) 6-3 6-0
Juan LIZARITURRY (ESP) defeated Marin DRAGANJA (CRO) 6-4 6-1
Dayne KELLY (AUS) defeated Stephen HOH (AUS) 6-1 6-0
Pedro CLAR-ROSSELLO (ESP) defeated Sergio GUTIERREZ-FERROL (ESP) (6) 6-2 6-2
Alexander WARD (GBR) defeated Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) (8) 2-6 7-6(4) 6-3
Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) defeated Manuel JORQUERA (ITA) 6-3 4-6 6-4
Javier MARTI (ESP) defeated Jordi SAMPER-MONTANA (ESP) 4-6 6-4 6-2
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4) defeated Guillermo ALCORTA-OLARRA (ESP) 6-4 6-1
Ilya BELYAEV (RUS) (5) defeated Juan-Albert VILOCA-PUIG (ESP) 6-4 4-3 Retired
Pablo CARRENO-BUSTA (ESP) defeated Oscar SABATE-BRETOS (ESP) 6-3 6-2
Jean-Baptiste POUX-GAUTIER (AND) defeated David OLLIVIER-BAQUERO (ESP) 6-4 6-0
Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2) defeated Anas FATTAR (MAR) 6-3 7-6(4)
05-04-2009 06:22 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

1st Round

Pablo SANTOS-GONZALEZ (ESP) (1) Vs Marcelo PALACIOS-SIEGENTHALE (ESP)
Marco VIOLA (ITA) defeated Emilio RODRIGUEZ-NAVARRO (ESP) 7-6(5) 3-6 6-3
Mehdi ZIADI (MAR) Vs Malek JAZIRI (TUN)
Photos KALLIAS (CYP) (7) defeated Steven DIEZ (ESP) 6-0 6-4
Jose-Antonio SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (3) Vs David ESTRUCH (ESP)
Marin DRAGANJA (CRO) Vs Juan LIZARITURRY (ESP)
Dayne KELLY (AUS) defeated Stephen HOH (AUS) 6-1 6-0
Pedro CLAR-ROSSELLO (ESP) Vs Sergio GUTIERREZ-FERROL (ESP) (6)
Alexander WARD (GBR) defeated Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) (8) 2-6 7-6(4) 6-3
Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) Vs Manuel JORQUERA (ITA)
Javier MARTI (ESP) defeated Jordi SAMPER-MONTANA (ESP) 4-6 6-4 6-2
Guillermo ALCORTA-OLARRA (ESP) Vs Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) (4)
Ilya BELYAEV (RUS) (5) defeated Juan-Albert VILOCA-PUIG (ESP) 6-4 4-3 Retired
Oscar SABATE-BRETOS (ESP) Vs Pablo CARRENO-BUSTA (ESP)
David OLLIVIER-BAQUERO (ESP) Vs Jean-Baptiste POUX-GAUTIER (AND)
Anas FATTAR (MAR) Vs Marc FORNELL-MESTRES (ESP) (2)
05-04-2009 06:22 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

I can't get why they have such a big qualifying draw and such a small and poor doubles tournament
05-04-2009 06:21 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

Doubles

Quarterfinal

GRANOLLERS-PUJOL (ESP) / SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (1) BYE
GUTIERREZ-FERROL (ESP) / SANTOS-GONZALEZ (ESP) (3) defeated POUX-GAUTIER (AND) / VILA-VILA (AND) Walkover
ALCORTA-OLARRA (ESP) / CLAR-ROSSELLO (ESP) (4) defeated DRAGANJA (CRO) / LUPIERI (CRO) 7-6(2) 6-4
FORNELL-MESTRES (ESP) / MARSE-VIDRI (ESP) (2) defeated DURAN-BERNAD (ESP) / MEDINA-CAMARGO (ESP) 6-4 6-4

Semifinal

GRANOLLERS-PUJOL (ESP) / SANCHEZ-DE LUNA (ESP) (1) Vs GUTIERREZ-FERROL (ESP) / SANTOS-GONZALEZ (ESP) (3)
ALCORTA-OLARRA (ESP) / CLAR-ROSSELLO (ESP) (4) Vs FORNELL-MESTRES (ESP) / MARSE-VIDRI (ESP) (2)
05-04-2009 06:21 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Main Draw

Qualifying

1st Round

Ilya BELYAEV (RUS) (1) BYE
Antonio LUPIERI (CRO) defeated Sebastian CHYLINSKI (POL) 6-4 7-6(0)
Nicolas ROSENZWEIG (FRA) BYE
Francesc MONTANES-ROCA (ESP) defeated Sergio DE LA FUENTE-RAMOS (ESP) 6-0 6-2
Ilya KRYVARUCHKA (BLR) BYE
Cristian BATLLE RODRIGUEZ (ESP) defeated Divyanshu SINGH (IND) 7-6(0) 6-3
Alexandru-Raul MUSAT (ROU) defeated Juanjo DE LA LLERA MORELLA (ESP) 7-5 6-4
Xavier MORERA-BALCELLS (ESP) (13) BYE
Abraham GONZALEZ-JIMENEZ (ESP) (2) BYE
Roberto CARBALLES BAENA (ESP) defeated Evgeny PROKHORENKO (RUS) 6-2 6-0
Micha Jonathan WINKLER (SUI) BYE
Jaime SANCHEZ-CANAMARES RIOS (ESP) defeated Jon POLANEC (SLO) 6-2 6-2
Julio SUAREZ (COL) BYE
Marc REHWALD (GER) defeated Jerome PALAZ (SUI) 6-3 6-2
Sergio BARRANCO (ESP) defeated Ariez Elyaas DEEN HESHAAM (MAS) 6-1 7-5
Stephen HOH (AUS) (11) BYE
Alexander WARD (GBR) (3) BYE
Sergi SANCHEZ-CARRILLO (ESP) defeated Marc PUJADO (ESP) 6-1 6-1
Ricard TUBERT (ESP) BYE
Mario NAVARRO LOPEZ (ESP) defeated Carlos Alberto ALFEREZ-BOHORQUEZ (ESP) 6-0 6-0
Francesc MANRESA CANABATE (ESP) BYE
Fabian SPAAR (SUI) defeated Inaki BELLOSO AUSIN (ESP) 7-5 6-4
Francesc AULINA (ESP) defeated Mark MOZER (BLR) 6-2 6-0
Igor BUJDO (POL) (9) BYE
Juan-Albert VILOCA-PUIG (ESP) (4) BYE
Marc VARGAS (ESP) defeated Marc DOLCET (ESP) 6-2 6-3
Gary CHAMBERLAIN (GBR) BYE
Xavier GARCIA-PARRA (ESP) defeated Egor KOVALEV (RUS) 7-6(3) 6-2
Gil SALA-BORDALLO (ESP) defeated Jose-Rolando VAZQUEZ (MEX) 4-6 6-4 6-0
Nai-Zheng YU (CHN) defeated Roger ORDEIG (ESP) 6-3 4-6 6-1
Pablo Ricardo RODEIRO (ESP) defeated Edgar PALLARES-GARCIA (ESP) 6-3 6-1
Santos SANCHEZ-PATINO (ESP) (14) BYE
Ivan NEDELKO (RUS) (5) BYE
Carles GIRBAL (ESP) defeated Alessandro HAMUTH (AUT) 3-6 6-1 6-3
Ying SHI (CHN) BYE
Borja PEREZ GISBERT (ESP) defeated Max WEDEKAEMPER (GER) 2-0 Retired
Xavier GIMFERRER (ESP) defeated Balraj SOHAL (GBR) 6-4 6-2
Marcos GIRALDI REQUENA (ESP) defeated Roger PEREZ JANE (ESP) 6-3 7-5
Nicolas PINONES-HALTENHOFF (CHI) defeated Evgeniy BANKOV (BUL) 6-1 6-2
Emilio RODRIGUEZ-NAVARRO (ESP) (12) BYE
Mohamed SAFWAT (EGY) (6) BYE
Bruno ALVAREZ (BEL) defeated Jorge TUPAYACHI-LLANOS (ESP) 6-7(5) 7-5 7-5
Albert OCHAGAVIA-TOBENA (ESP) BYE
Pablo-Manuel MONTORO-GIMENEZ (ESP) defeated Adrian MORA (ESP) 6-2 6-1
Axel ALVAREZ LLAMAS (ESP) defeated Eric GARCIA CRESPO (ESP) 3-6 6-3 6-0
Inigo SANTOS-FERNANDEZ (ESP) defeated Inigo SANTOS ALVAREZ DE MO (ESP) 6-1 6-0
Kirill DMITRIEV (RUS) defeated Anthony CUGNETTO (AUS) 6-2 6-2
Marin DRAGANJA (CRO) (16) BYE
Artur ROMANOWSKI (POL) (7) BYE
Miguel CARBONELL AZNAR (ESP) defeated Albert CODINA SALA (ESP) 6-0 6-1
Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) BYE
Alberto RUIZ (ESP) defeated Ernest ALBERCH (ESP) 6-4 6-4
Ruben MEDINA-CAMARGO (ESP) defeated Sergio SANCHEZ MORUNO (ESP) 6-0 6-1
Benedikt PEISCHLER (AUT) defeated Gaetan VAN OOTEGHEM (BEL) 2-6 6-3 6-4
Jeremias LIMA-PEREZ (ESP) defeated Richard TENNANT (GBR) 6-1 6-1
Frederico MARQUES (POR) (15) BYE
David ESTRUCH (ESP) (8) BYE
Luis SILVA (POR) defeated Taras LUCHKIV (RUS) 6-7(3) 6-4 6-4
James ARMSTRONG (GBR) BYE
Filippo CALAMAI (ITA) defeated Pablo-Miguel SECO-FERNANDEZ (ESP) 6-3 6-3
Joan-Marc GRIMAL-FERRER (ESP) defeated Jean-Marc WERNER (GER) 6-1 3-6 6-4
Bogdan DJURDJEVIC (GER) defeated Jordi VIVES (ESP) 6-4 6-2
Dominik BARTELS (GER) defeated Jorge MARTINEZ MORENO (ESP) 6-2 6-7(1) 6-4
Roberto RODRIGUEZ-ALONSO (ESP) (10) BYE

2nd Round

Ilya BELYAEV (RUS) (1) defeated Antonio LUPIERI (CRO) 6-3 3-6 6-3
Francesc MONTANES-ROCA (ESP) defeated Nicolas ROSENZWEIG (FRA) 6-4 6-4
Cristian BATLLE RODRIGUEZ (ESP) defeated Ilya KRYVARUCHKA (BLR) 6-0 6-2
Alexandru-Raul MUSAT (ROU) defeated Xavier MORERA-BALCELLS (ESP) (13) 6-0 6-0
Roberto CARBALLES BAENA (ESP) defeated Abraham GONZALEZ-JIMENEZ (ESP) (2) 7-6(4) 6-3
Jaime SANCHEZ-CANAMARES RIOS (ESP) defeated Micha Jonathan WINKLER (SUI) 6-1 6-2
Julio SUAREZ (COL) defeated Marc REHWALD (GER) 6-2 6-0
Stephen HOH (AUS) (11) defeated Sergio BARRANCO (ESP) 7-6(5) 4-6 6-1
Alexander WARD (GBR) (3) defeated Sergi SANCHEZ-CARRILLO (ESP) 6-0 6-0
Mario NAVARRO LOPEZ (ESP) defeated Ricard TUBERT (ESP) 6-3 6-1
Fabian SPAAR (SUI) defeated Francesc MANRESA CANABATE (ESP) 6-0 7-5
Igor BUJDO (POL) (9) defeated Francesc AULINA (ESP) 6-3 0-6 6-4
Juan-Albert VILOCA-PUIG (ESP) (4) defeated Marc VARGAS (ESP) 6-3 6-4
Xavier GARCIA-PARRA (ESP) defeated Gary CHAMBERLAIN (GBR) 6-3 6-0
Gil SALA-BORDALLO (ESP) defeated Nai-Zheng YU (CHN) 6-1 6-4
Santos SANCHEZ-PATINO (ESP) (14) defeated Pablo Ricardo RODEIRO (ESP) 6-2 6-0
Ivan NEDELKO (RUS) (5) defeated Carles GIRBAL (ESP) 6-2 6-2
Borja PEREZ GISBERT (ESP) defeated Ying SHI (CHN) 7-6(2) 3-6 6-4
Marcos GIRALDI REQUENA (ESP) defeated Xavier GIMFERRER (ESP) 6-1 6-3
Emilio RODRIGUEZ-NAVARRO (ESP) (12) defeated Nicolas PINONES-HALTENHOFF (CHI) 7-5 6-0
Mohamed SAFWAT (EGY) (6) defeated Bruno ALVAREZ (BEL) 6-0 6-3
Pablo-Manuel MONTORO-GIMENEZ (ESP) defeated Albert OCHAGAVIA-TOBENA (ESP) 6-2 6-3
Inigo SANTOS-FERNANDEZ (ESP) defeated Axel ALVAREZ LLAMAS (ESP) 4-6 6-1 6-4
Marin DRAGANJA (CRO) (16) defeated Kirill DMITRIEV (RUS) 6-2 6-0
Artur ROMANOWSKI (POL) (7) defeated Miguel CARBONELL AZNAR (ESP) 6-3 6-3
Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) defeated Alberto RUIZ (ESP) 6-0 6-1
Ruben MEDINA-CAMARGO (ESP) defeated Benedikt PEISCHLER (AUT) 7-5 6-3
Jeremias LIMA-PEREZ (ESP) defeated Frederico MARQUES (POR) (15) 6-1 6-3
David ESTRUCH (ESP) (8) defeated Luis SILVA (POR) 6-0 6-0
Filippo CALAMAI (ITA) defeated James ARMSTRONG (GBR) 6-1 6-0
Bogdan DJURDJEVIC (GER) defeated Joan-Marc GRIMAL-FERRER (ESP) 1-6 6-3 7-6(2)
Roberto RODRIGUEZ-ALONSO (ESP) (10) defeated Dominik BARTELS (GER) 6-1 6-3

3th Round

Ilya BELYAEV (RUS) (1) defeated Francesc MONTANES-ROCA (ESP) 6-1 6-0
Alexandru-Raul MUSAT (ROU) defeated Cristian BATLLE RODRIGUEZ (ESP) 6-4 4-6 6-2
Roberto CARBALLES BAENA (ESP) defeated Jaime SANCHEZ-CANAMARES RIOS (ESP) 6-4 5-7 6-4
Stephen HOH (AUS) (11) defeated Julio SUAREZ (COL) 6-3 6-1
Alexander WARD (GBR) (3) defeated Mario NAVARRO LOPEZ (ESP) 6-1 6-1
Igor BUJDO (POL) (9) defeated Fabian SPAAR (SUI) 6-4 7-5
Juan-Albert VILOCA-PUIG (ESP) (4) defeated Xavier GARCIA-PARRA (ESP) 6-0 6-1
Santos SANCHEZ-PATINO (ESP) (14) defeated Gil SALA-BORDALLO (ESP) 6-4 6-2
Ivan NEDELKO (RUS) (5) defeated Borja PEREZ GISBERT (ESP) 6-0 6-1
Emilio RODRIGUEZ-NAVARRO (ESP) (12) defeated Marcos GIRALDI REQUENA (ESP) 6-2 6-4
Mohamed SAFWAT (EGY) (6) defeated Pablo-Manuel MONTORO-GIMENEZ (ESP) 6-3 6-2
Marin DRAGANJA (CRO) (16) defeated Inigo SANTOS-FERNANDEZ (ESP) 6-3 6-3
Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) defeated Artur ROMANOWSKI (POL) (7) 6-4 6-7(1) 6-1
Ruben MEDINA-CAMARGO (ESP) defeated Jeremias LIMA-PEREZ (ESP) 7-5 7-6(2)
David ESTRUCH (ESP) (8) defeated Filippo CALAMAI (ITA) 6-0 6-1
Bogdan DJURDJEVIC (GER) defeated Roberto RODRIGUEZ-ALONSO (ESP) (10) 6-1 6-1

4th Round

Ilya BELYAEV (RUS) (1) defeated Alexandru-Raul MUSAT (ROU) 6-1 6-2
Stephen HOH (AUS) (11) defeated Roberto CARBALLES BAENA (ESP) 6-1 7-5
Alexander WARD (GBR) (3) defeated Igor BUJDO (POL) (9) 6-3 6-3
Juan-Albert VILOCA-PUIG (ESP) (4) defeated Santos SANCHEZ-PATINO (ESP) (14) 6-1 6-1
Emilio RODRIGUEZ-NAVARRO (ESP) (12) defeated Ivan NEDELKO (RUS) (5) 7-5 7-5
Marin DRAGANJA (CRO) (16) defeated Mohamed SAFWAT (EGY) (6) 4-6 6-4 6-2
Andros GALLEGO-AROSTEGUI (ESP) defeated Ruben MEDINA-CAMARGO (ESP) 6-2 6-2
David ESTRUCH (ESP) (8) defeated Bogdan DJURDJEVIC (GER) 6-1 6-0
05-02-2009 05:18 PM
Zirconek
Re: Spain F15 [May 04 - Balaguer - Clay] Qualifying Draw

Qualifying Draw

http://www.itftennis.com/mens/tourna...ent=1100019640
This thread has more than 15 replies. Click here to review the whole thread.

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome