- Reply to Topic
Thread: Nigeria F6 Reply to Thread
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces) :
Post Icons
You may choose an icon for your message from the following list:

Register Now

In order to be able to post messages on the forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:


Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.

  Additional Options
Miscellaneous Options

  Topic Review (Newest First)
11-03-2003 09:46 PM
usawildcat929 Finals
(3)Raven Klaasen (RSA) d. (6)Martin Slanar (AUT) 3-6 6-3 6-4
10-31-2003 10:01 PM
usawildcat929 Quarterfinals
(1)Willem-Petrus Meyer/Wesley Whitehouse (RSA) d. Jonathan Igbinovia/Adam Thompson (NGR/NZL) 7-6(4) 6-3
(3)Genius Chidzikwe/Raven Klaasen (ZIM/RSA) d. Toyin Dairo/Ibukun Ilesanmi (NGR) 7-5 6-1
(4)Jakub Hasek/Josef Nesticky (CZE) d. Candy Idoko/Lawal Shehu (NGR) 6-3 3-6 6-4
Eliran Dooyev/Maor Zirkin (ISR) d. (LL)Benjamin Bright/Tom Jordan (GBR) 6-1 0-6 6-3

(3)Genius Chidzikwe/Raven Klaasen (ZIM/RSA) d. (1)Willem-Petrus Meyer/Wesley Whitehouse (RSA) 6-3 6-7(7) 7-6(2)
Eliran Dooyev/Maor Zirkin (ISR) d. (4)Jakub Hasek/Josef Nesticky (CZE) w/o

(3)Genius Chidzikwe/Raven Klaasen (ZIM/RSA) d. Eliran Dooyev/Maor Zirkin (ISR) w/o
10-31-2003 10:00 PM
usawildcat929 Semifinals
(6)Martin Slanar (AUT) d. (7)Esteban Carril (ESP) 6-4 6-2
(3)Raven Klaasen (RSA) d. (2)Valentin Sanon (CIV) 7-6(14) 7-6(7)
10-31-2003 10:00 PM
usawildcat929 Second Round
(1)Wesley Whitehouse (RSA) d. Adam Thompson (NZL) 7-6(5) 3-6 6-4
(6)Martin Slanar (AUT) d. Florian Nufer (GER) 6-4 6-1
(4)Genius Chidzikwe (ZIM) d. Michael Ouvarov (GBR) 6-2 6-2
(7)Esteban Carril (ESP) d. (WC)Lawal Shehu (NGR) 6-2 6-4
(5)Willem-Petrus Meyer (RSA) d. Jakub Hasek (CZE) 4-2 ret.
(3)Raven Klaasen (RSA) d. Tomer Suissa (ISR) 6-4 6-2
(8)Sebastian Fitz (GER) d. Gwinyai Tongoona (ZIM) 6-4 2-6 6-4
(2)Valentin Sanon (CIV) d. (q)Dominic Stoeckler (SUI) 6-3 6-4

(6)Martin Slanar (AUT) d. (1)Wesley Whitehouse (RSA) 6-4 6-2
(7)Esteban Carril (ESP) d. (4)Genius Chidzikwe (ZIM) 3-6 6-1 7-5
(3)Raven Klaasen (RSA) d. (5)Willem-Petrus Meyer (RSA) 6-4 6-3
(2)Valentin Sanon (CIV) d. (8)Sebastian Fitz (GER) 3-6 6-1 6-4
10-29-2003 10:30 PM
usawildcat929 First Round
(1)Willem-Petrus Meyer/Wesley Whitehouse (RSA) d. Martin Slanar/Tomer Suissa (AUT/ISR) 7-5 7-6(4)
Jonathan Igbinovia/Adam Thompson (NGR/NZL) d. (WC)Michael Godwin/Ehirim Okwudiri (NGR) 6-3 6-3
(3)Genius Chidzikwe/Raven Klaasen (ZIM/RSA) d. Naim Lalji/Michael Ouvarov (GBR) 6-4 6-2
Toyin Dairo/Ibukun Ilesanmi (NGR) d. (WC)Sheriff Balogun/Samuel Jonah (NGR) 6-3 6-2
Candy Idoko/Lawal Shehu (NGR) d. (WC)Adenumi Adeniji/Henry Adjei-Darko (NGR/GHA) 6-2 6-2
(4)Jakub Hasek/Josef Nesticky (CZE) d. Zibusiso Ncube/Gwinyai Tongoona (ZIM) 6-2 7-6(6)
Eliran Dooyev/Maor Zirkin (ISR) d. (q)Yoav Ben Zvi/Matthew Brown (ISR/GBR) 6-3 6-4
(LL)Benjamin Bright/Tom Jordan (GBR) d. George Akro/Ikechukwu Ndukwu (NGR) 6-1 6-3 [Bright/Jordan
10-29-2003 03:17 PM
Nigeria F6

First Round
(1)Wesley Whitehouse (RSA) d. Jonathan Igbinovia (NGR) 4-6 6-1 6-4
Adam Thompson (NZL) d. (q)Matthew Brown (GBR) 6-2 6-0
Florian Nufer (GER) d. (q)Elmehdi Zidine (MAR) 6-1 6-2
(6)Martin Slanar (SVK) d. (q)Nick Crawley (GBR) 4-6 6-1 6-2
(4)Genius Chidzikwe (ZIM) d. (WC)Candy Idoko (NGR) 6-4 6-3
Michael Ouvarov (GBR) d. (q)Henry Adjei-Darko (GHA) 6-1 6-4
(WC)Lawal Shehu (NGR) d. Naim Lalji (GBR) 2-6 6-4 6-2
(7)Esteban Carril (ESP) d. (LL)Rafael Moreno-Negrin (ESP) 7-6(3) 2-0 ret.
(5)Willem-Petrus Meyer (RSA) d. Eliran Dooyev (ISR) 6-4 6-3
Jakub Hasek (CZE) d. (q)Tom Jordan (GBR) 6-3 6-1
Tomer Suissa (ISR) d. Toyin Dairo (NGR) 6-3 6-1
(3)Raven Klaasen (RSA) d. (WC)Ehirim Okwudiri (NGR) 6-4 7-6(6)
(8)Sebastian Fitz (GER) d. (WC)Ibukun Ilesanmi (NGR) 6-2 6-0
Gwinyai Tongoona (ZIM) d. (q)Zibusiso Ncube (ZIM) 6-3 6-1
(q)Dominic Stoeckler (SUI) d. Josef Nesticky (CZE) 6-4 6-1
(2)Valentin Sanon (CIV) d. (q)Maor Zirkin (ISR) 6-4 6-0

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome