Steven MONEKE (GER) [1] 7-6(4) 6-0 Bastian WAGNER (GER)
Mats MORAING (GER) 6-4 6-0 Franck PEPE (FRA)
Lukas MARSOUN (CZE) 7-5 6-2 Paul WOERNER (GER)
Luis PATINO (MEX) 6-4 7-5 David THURNER (GER) [8]
Kevin KACZYNSKI (GER) 6-2 6-2 Jeremy JAHN (GER) [3]
Florian FALLERT (GER) 6-2 6-3 Christian HIRSCHMUELLER (GER)
Maximilian ABEL (GER) 1-6 6-1 6-4 Tom SCHONENBERG (GER)
Dennis BLOEMKE (GER) 7-6(2) 6-3 Sami REINWEIN (GER) [6]
Laslo URRUTIA FUENTES (CHI) [7] 7-6(3) 6-1 Hannes ABT (GER)
Oscar OTTE (GER) 6-3 6-4 Lukas FINZELBERG (GER)
Daniel LUSTIG (CZE) 7-5 6-1 Petar TRENDAFILOV (BUL)
Marko LENZ (GER) 6-2 7-5 Dominik SUC (CZE) [4]
Adrian OBERT (GER) 6-3 6-2 Andrei PLOTNIY (RUS) [5]
Jonas LUETJEN (GER) 6-2 7-6(2) Maximilian DINSLAKEN (GER)
Yannick MADEN (GER) 7-5 6-2 Maximilian MARTERER (GER)
Peter TOREBKO (GER) [2] 6-0 6-1 Jan Oliver SADLOWSKI (GER)
2nd Round
Steven MONEKE (GER) [1] 6-7(3) 6-0 6-2 Mats MORAING (GER)
Luis PATINO (MEX) 3-6 6-4 6-4 Lukas MARSOUN (CZE)
Kevin KACZYNSKI (GER) 6-3 6-3 Florian FALLERT (GER)
Dennis BLOEMKE (GER) 1-6 6-0 6-3 Maximilian ABEL (GER)
Oscar OTTE (GER) 5-7 6-4 6-1 Laslo URRUTIA FUENTES (CHI) [7]
Daniel LUSTIG (CZE) 6-2 6-2 Marko LENZ (GER)
Jonas LUETJEN (GER) 6-4 6-0 Adrian OBERT (GER)
Peter TOREBKO (GER) [2] 2-6 6-2 6-3 Yannick MADEN (GER)
Quarterfinal
Steven MONEKE (GER) [1] 6-0 6-1 Luis PATINO (MEX)
Dennis BLOEMKE (GER) 6-3 6-3 Kevin KACZYNSKI (GER)
Daniel LUSTIG (CZE) 6-4 7-6(2) Oscar OTTE (GER)
Peter TOREBKO (GER) [2] 1-6 6-4 6-2 Jonas LUETJEN (GER)
Semifinal
Steven MONEKE (GER) [1] 4-6 6-3 6-3 Dennis BLOEMKE (GER)
Peter TOREBKO (GER) [2] 6-2 6-2 Daniel LUSTIG (CZE)
Final
Steven MONEKE (GER) [1] 6-2 3-6 6-3 Peter TOREBKO (GER) [2]
Jonas LUETJEN (GER) / Frank WINTERMANTEL (GER) 6-2 6-0 Andrey CHERKASOV (RUS) / Evgeny VANAG (RUS)
Maximilian DINSLAKEN (GER) / Oscar OTTE (GER) [3] 6-0 6-1 Oskar MAENNER (GER) / Maximilian ZELL (GER)
Daniel BROWN (NZL) / Hung-Yuan HSU (TPE) 6-3 6-4 Scott BROWNE (AUS) / Peter TOREBKO (GER)
Jeremy JAHN (GER) / Tom SCHONENBERG (GER) [4] 6-2 6-4 Adrian OBERT (GER) / Paul WOERNER (GER)
Moritz DETTINGER (GER) / Yannick MADEN (GER) 2-6 7-6(3) [10-5] Rene SCHULTE (GER) / Petar TRENDAFILOV (BUL)
Steven MONEKE (GER) / Laslo URRUTIA FUENTES (CHI) [1] 6-2 6-1 Alexander GERASCH (GER) / Christian HESZ (GER)
Jonas LUETJEN (GER) / Frank WINTERMANTEL (GER) 6-2 6-0 Andrey CHERKASOV (RUS) / Evgeny VANAG (RUS)
Maximilian DINSLAKEN (GER) / Oscar OTTE (GER) [3] 6-0 6-1 Oskar MAENNER (GER) / Maximilian ZELL (GER)
Hannes ABT (GER) / Marko LENZ (GER) 6-4 6-2 Gustavo GOMEZ BUYATTI (ARG) / David PULTR (CZE)
Daniel BROWN (NZL) / Hung-Yuan HSU (TPE) 6-3 6-4 Scott BROWNE (AUS) / Peter TOREBKO (GER)
Jeremy JAHN (GER) / Tom SCHONENBERG (GER) [4] 6-2 6-4 Adrian OBERT (GER) / Paul WOERNER (GER)
Moritz DETTINGER (GER) / Yannick MADEN (GER) 2-6 7-6(3) [10-5] Rene SCHULTE (GER) / Petar TRENDAFILOV (BUL)
Lukas MARSOUN (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-3 6-1 Adrian FERNANDEZ (MEX) / Luis PATINO (MEX)
Quarterfinal
Hannes ABT (GER) / Marko LENZ (GER) Walkover Maximilian DINSLAKEN (GER) / Oscar OTTE (GER) [3]
Daniel BROWN (NZL) / Hung-Yuan HSU (TPE) Walkover Jeremy JAHN (GER) / Tom SCHONENBERG (GER) [4]
Steven MONEKE (GER) [1] 6-0 6-1 Luis PATINO (MEX)
Dennis BLOEMKE (GER) 6-3 6-3 Kevin KACZYNSKI (GER)
Daniel LUSTIG (CZE) 6-4 7-6(2) Oscar OTTE (GER)
Peter TOREBKO (GER) [2] 1-6 6-4 6-2 Jonas LUETJEN (GER)
Steven MONEKE (GER) [1] 6-2 3-6 6-3 Peter TOREBKO (GER) [2]
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
87.7K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!