MensTennisForums.com - Reply to Topic

Thread: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard] Winner: Radu Albot Reply to Thread
Title:
Message:
Trackback:
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces) :
Post Icons
You may choose an icon for your message from the following list:
 

Register Now



In order to be able to post messages on the MensTennisForums.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in









Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.



  Additional Options
Miscellaneous Options

  Topic Review (Newest First)
03-04-2013 09:05 AM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard] Winner: Radu Albot

MAIN DRAW

Finals
(2)Radu Albot (MDA) d. Reid Carleton (USA) 6-1 6-4

yeah radu
03-03-2013 08:43 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

DOUBLES

1st Round

Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN) 7-5 6-3 Radu ALBOT (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA) [1]
Wilson LEITE (BRA) / Christian LINDELL (SWE) 7-6(5) 3-6 [11-9] Markus ERIKSSON (SWE) / Robin OLIN (SWE)
Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 2-6 6-3 [11-9] Lorenzo GIUSTINO (ITA) / Sherif SABRY (EGY)
Michael LAMMER (SUI) / Marc RATH (AUT) 7-6(8) 6-4 Eduardo DISCHINGER (BRA) / Tiago FERNANDES (BRA)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 7-6(2) 3-6 [10-6] Duje KEKEZ (CRO) / Ilija VUCIC (SRB)
Hugo NYS (FRA) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) 6-3 6-4 Tuna ALTUNA (TUR) / Jesper BRUNSTROM (SWE) [4]
Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE) 6-3 6-3 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR)
Yu CHANG (CHN) / Zhe LI (CHN) [2] 6-4 6-2 Durukan DURMUS (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)

Quarterfinal

Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN) 6-3 6-3 Wilson LEITE (BRA) / Christian LINDELL (SWE)
Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 3-6 6-4 [10-6] Michael LAMMER (SUI) / Marc RATH (AUT)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 6-1 4-6 [10-8] Hugo NYS (FRA) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS)
Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE) Walkover Yu CHANG (CHN) / Zhe LI (CHN) [2]

Semifinal

Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 6-0 6-2 Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 6-3 7-6(7) Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE)

Final

Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 7-6(3) 6-3 Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK)
03-03-2013 08:43 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

Semifinals
Reid Carleton (USA) d. (6)Michal Konecny (CZE) 7-6(3) 4-6 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. (3)Michael Lammer (SUI) 6-3 3-6 6-1

Finals
Reid Carleton (USA) vs (2)Radu Albot (MDA)
03-01-2013 09:38 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

Quarterfinals
Reid Carleton (USA) d. (1)Ti Chen (TPE) 1-6 6-4 6-4
(6)Michal Konecny (CZE) d. Robin Olin (SWE) 7-6(1) 6-2
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Markus Eriksson (SWE) 1-6 7-5 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. Mate Delic (CRO) 6-3 3-6 6-1

Semifinals
Reid Carleton (USA) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(3)Michael Lammer (SUI) vs (2)Radu Albot (MDA)

vamos radu
02-28-2013 09:29 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Dimitar Kuzmanov (BUL) 6-3 6-3
Reid Carleton (USA) d. Marc Rath (AUT) 6-2 6-4
Robin Olin (SWE) d. (WC)Anil Yuksel (TUR) 6-1 7-6(4)
(6)Michal Konecny (CZE) d. Duje Kekez (CRO) 6-2 6-3
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (q)Gabriel Friedrich (BRA) 3-6 6-2 6-4
(3)Michael Lammer (SUI) d. Hugo Nys (FRA) 6-3 6-3
Mate Delic (CRO) d. (WC)Tuna Altuna (TUR) 6-4 7-5
(2)Radu Albot (MDA) d. Eduardo Dischinger (BRA) 6-4 6-2

Quarterfinals
(1)Ti Chen (TPE) vs Reid Carleton (USA)
Robin Olin (SWE) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(q)Markus Eriksson (SWE) vs (3)Michael Lammer (SUI)
Mate Delic (CRO) vs (2)Radu Albot (MDA)
02-28-2013 12:38 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Dimitar Kuzmanov (BUL) 6-3 6-3
Reid Carleton (USA) d. Marc Rath (AUT) 6-2 6-4
Robin Olin (SWE) vs (WC)Anil Yuksel (TUR)
(6)Michal Konecny (CZE) d. Duje Kekez (CRO) 6-2 6-3
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (q)Gabriel Friedrich (BRA) 3-6 6-2 6-4
(3)Michael Lammer (SUI) d. Hugo Nys (FRA) 6-3 6-3
Mate Delic (CRO) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) vs (2)Radu Albot (MDA)
02-27-2013 10:42 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Tiago Fernandes (BRA) 7-6(5) 6-3
Dimitar Kuzmanov (BUL) d. (q)Egor Kovalev (RUS) 6-4 6-3
Reid Carleton (USA) d. (q)Morgan Johansson (SWE) 6-0 6-0
Marc Rath (AUT) d. (8)Danilo Petrovic (SRB) 2-6 6-3 6-4
Robin Olin (SWE) d. (4)Patrik Rosenholm (SWE) 6-4 6-2
(WC)Anil Yuksel (TUR) d. Andrei Ciumac (MDA) 6-3 6-2
Duje Kekez (CRO) d. (WC)Efe Yurtacan (TUR) 6-2 6-1
(6)Michal Konecny (CZE) d. Christian Lindell (SWE) 6-7(7) 6-1 6-2
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (7)Sherif Sabry (EGY) 6-2 6-4
(q)Gabriel Friedrich (BRA) d. (q)Loic Ducourau (FRA) 7-5 6-4
Hugo Nys (FRA) d. (q)Gavin Van Peperzeel (AUS) 6-4 7-6(2)
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Isak Arvidsson (SWE) 7-6(9) 6-1
Mate Delic (CRO) d. (5)Zhe Li (CHN) 6-3 6-3
(WC)Tuna Altuna (TUR) d. (q)Scott Griekspoor (NED) 6-2 6-3
Eduardo Dischinger (BRA) d. (WC)Durukan Durmus (TUR) 6-1 6-4
(2)Radu Albot (MDA) d. Lorenzo Giustino (ITA) 7-6(10) 7-6(5)

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) vs Dimitar Kuzmanov (BUL)
Reid Carleton (USA) vs Marc Rath (AUT)
Robin Olin (SWE) vs (WC)Anil Yuksel (TUR)
Duje Kekez (CRO) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(q)Markus Eriksson (SWE) vs (q)Gabriel Friedrich (BRA)
Hugo Nys (FRA) vs (3)Michael Lammer (SUI)
Mate Delic (CRO) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) vs (2)Radu Albot (MDA)

allez hugo
02-26-2013 10:34 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) vs Tiago Fernandes (BRA)
(q)Egor Kovalev (RUS) vs Dimitar Kuzmanov (BUL)
Reid Carleton (USA) d. (q)Morgan Johansson (SWE) 6-0 6-0
Marc Rath (AUT) vs (8)Danilo Petrovic (SRB)
(4)Patrik Rosenholm (SWE) vs Robin Olin (SWE)
(WC)Anil Yuksel (TUR) d. Andrei Ciumac (MDA) 6-3 6-2
Duje Kekez (CRO) d. (WC)Efe Yurtacan (TUR) 6-2 6-1
(6)Michal Konecny (CZE) d. Christian Lindell (SWE) 6-7(7) 6-1 6-2
(7)Sherif Sabry (EGY) vs (q)Markus Eriksson (SWE)
(q)Gabriel Friedrich (BRA) d. (q)Loic Ducourau (FRA) 7-5 6-4
(q)Gavin Van Peperzeel (AUS) vs Hugo Nys (FRA)
(q)Isak Arvidsson (SWE) vs (3)Michael Lammer (SUI)
Mate Delic (CRO) d. (5)Zhe Li (CHN) 6-3 6-3
(q)Scott Griekspoor (NED) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) d. (WC)Durukan Durmus (TUR) 6-1 6-4
Lorenzo Giustino (ITA) vs (2)Radu Albot (MDA)
02-25-2013 09:36 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) vs Tiago Fernandes (BRA)
(q)Egor Kovalev (RUS) vs Dimitar Kuzmanov (BUL)
(q)Morgan Johansson (SWE) vs Reid Carleton (USA)
Marc Rath (AUT) vs (8)Danilo Petrovic (SRB)
(4)Patrik Rosenholm (SWE) vs Robin Olin (SWE)
Andrei Ciumac (MDA) vs (WC)Anil Yuksel (TUR)
(WC)Efe Yurtacan (TUR) vs Duje Kekez (CRO)
Christian Lindell (SWE) vs (6)Michal Konecny (CZE)
(7)Sherif Sabry (EGY) vs (q)Markus Eriksson (SWE)
(q)Gabriel Friedrich (BRA) vs (q)Loic Ducourau (FRA)
(q)Gavin Van Peperzeel (AUS) vs Hugo Nys (FRA)
(q)Isak Arvidsson (SWE) vs (3)Michael Lammer (SUI)
(5)Zhe Li (CHN) vs Mate Delic (CRO)
(q)Scott Griekspoor (NED) vs (WC)Tuna Altuna (TUR)
Eduardo Dischinger (BRA) vs (WC)Durukan Durmus (TUR)
Lorenzo Giustino (ITA) vs (2)Radu Albot (MDA)

GL hugo nys, radu albot, danilo petrovic
02-25-2013 09:35 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

QUALY

Qualifying Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (10)Tomas Buchhass (ARG) 6-3 6-4
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. (9)Ilija Vucic (SRB) 6-7(2) 6-2 7-5
Loic Ducourau (FRA) d. Keita Koyama (JPN) 6-3 6-4
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (16)Issam Haitham Taweel (SYR) 6-0 6-2
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. (5)Matias Sborowitz (CHI) 6-3 6-4
Scott Griekspoor (NED) d. (6)Milos Sekulic (SWE) 6-2 6-2
Gabriel Friedrich (BRA) d. (14)Michal Pazicky (SVK) 6-1 6-3
Egor Kovalev (RUS) d. Zhaoyi Cao (CHN) 6-4 7-5
02-25-2013 08:11 AM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

QUALY DRAW

Q-First Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (WC)Cagatay Sami Soke (TUR) 6-0 6-1
Barkin Yalcinkale (TUR) d. (WC)Gokberk Ergeneman (TUR) 6-2 7-5
Stefan Fiacan (SUI) d. You-Xu Shen (CHN) 6-3 6-1
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Andrei Savulescu (ROU) 6-4 3-6 7-5
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Fred Simonsson (SWE) 4-6 7-5 6-1
Marko Tepavac (SRB) d. (WC)Muammer Macaroglu (TUR) 6-0 6-0
Tomislav Jotovski (MKD) d. Haluk Akkoyun (TUR) 6-4 6-0
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Shendrit Deari (MKD) 6-3 6-2
Loic Ducourau (FRA) d. (3)Wilson Leite (BRA) 3-6 6-0 6-3
Michal Milko (SVK) d. Shu Saito (JPN) 6-3 6-4
(WC)Baris Firat (TUR) d. (WC)Can Oztuzun (TUR) 4-6 6-0 6-1
Keita Koyama (JPN) d. (15)Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 7-6(4) 6-3
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (4)Chuhan Wang (CHN) 1-1 ret.
Ruikai Wang (CHN) d. Dominik Sproch (SVK) 6-3 6-2
Filip Bergevi (SWE) d. Lloyd Segal (RSA) 6-3 6-2
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Zeke Hindle (USA) 6-1 6-4
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Xin Gao (CHN) 3-6 6-4 6-2
Duje Delic (CRO) d. (WC)Miron Shabani (MKD) 6-1 6-2
Bobbie De Goeijen (NED) d. (WC)Arda Uzumcu (TUR) 6-4 6-3
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Jesper Brunstrom (SWE) 6-0 6-3
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Kaichi Uchida (JPN) 6-2 6-2
Marc Abdelnour (SYR) d. Muhammet Haylaz (TUR) 6-4 6-1
Scott Griekspoor (NED) d. Kalle Averfalk (SWE) 6-1 1-6 7-6(7)
(12)Peng Gao (CHN) d. Stefan Roganovic (SRB) 6-1 6-1
Wan Gao (CHN) d. (7)Bowen Ouyang (CHN) 6-1 6-4
Gabriel Friedrich (BRA) d. Aleksandre Kondulukov (RUS) 6-3 6-1
Viktor Stjern (SWE) d. Mariano Urli (ARG) 6-2 6-2
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Jonathan Pearlman (USA) 6-3 6-4
(8)Tim Nekic (GER) d. Dennis Bloemke (GER) 7-6(1) 3-2 ret.
Egor Kovalev (RUS) d. Scott Puodziunas (AUS) 6-4 7-5
Andy Lau (HKG) d. (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR) 6-2 6-4
Zhaoyi Cao (CHN) d. (11)Jose Maria Paniagua (ARG) 6-0 6-3

Q-Second Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. Barkin Yalcinkale (TUR) 6-1 6-3
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Stefan Fiacan (SUI) 6-1 6-4
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Marko Tepavac (SRB) 6-2 6-2
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Tomislav Jotovski (MKD) 6-2 5-7 6-3
Loic Ducourau (FRA) d. Michal Milko (SVK) 6-2 6-3
Keita Koyama (JPN) d. (WC)Baris Firat (TUR) 6-3 6-0
(A)Morgan Johansson (SWE) d. Ruikai Wang (CHN) 6-1 6-1
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Filip Bergevi (SWE) 7-6(5) 6-3
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Duje Delic (CRO) 6-2 6-4
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Bobbie De Goeijen (NED) 6-3 6-4
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Marc Abdelnour (SYR) 6-3 6-3
Scott Griekspoor (NED) d. (12)Peng Gao (CHN) 4-6 7-6(2) 6-2
Gabriel Friedrich (BRA) d. Wan Gao (CHN) 6-1 6-4
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Viktor Stjern (SWE) 6-3 6-4
Egor Kovalev (RUS) d. (8)Tim Nekic (GER) 4-6 6-4 6-2
Zhaoyi Cao (CHN) d. Andy Lau (HKG) 6-0 6-3

Qualifying Round
(1)Markus Eriksson (SWE) vs (10)Tomas Buchhass (ARG)
(2)Isak Arvidsson (SWE) vs (9)Ilija Vucic (SRB)
Loic Ducourau (FRA) vs Keita Koyama (JPN)
(A)Morgan Johansson (SWE) vs (16)Issam Haitham Taweel (SYR)
(5)Matias Sborowitz (CHI) vs (13)Gavin Van Peperzeel (AUS)
(6)Milos Sekulic (SWE) vs Scott Griekspoor (NED)
Gabriel Friedrich (BRA) vs (14)Michal Pazicky (SVK)
Egor Kovalev (RUS) vs Zhaoyi Cao (CHN)
02-24-2013 10:22 AM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

QUALY DRAW

Q-First Round
(1)Markus Eriksson (SWE) d. (WC)Cagatay Sami Soke (TUR) 6-0 6-1
Barkin Yalcinkale (TUR) d. (WC)Gokberk Ergeneman (TUR) 6-2 7-5
Stefan Fiacan (SUI) d. You-Xu Shen (CHN) 6-3 6-1
(10)Tomas Buchhass (ARG) d. Andrei Savulescu (ROU) 6-4 3-6 7-5
(2)Isak Arvidsson (SWE) d. Fred Simonsson (SWE) 4-6 7-5 6-1
Marko Tepavac (SRB) d. (WC)Muammer Macaroglu (TUR) 6-0 6-0
Tomislav Jotovski (MKD) d. Haluk Akkoyun (TUR) 6-4 6-0
(9)Ilija Vucic (SRB) d. Shendrit Deari (MKD) 6-3 6-2
Loic Ducourau (FRA) d. (3)Wilson Leite (BRA) 3-6 6-0 6-3
Michal Milko (SVK) d. Shu Saito (JPN) 6-3 6-4
(WC)Baris Firat (TUR) d. (WC)Can Oztuzun (TUR) 4-6 6-0 6-1
Keita Koyama (JPN) d. (15)Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 7-6(4) 6-3
(A)Morgan Johansson (SWE) d. (4)Chuhan Wang (CHN) 1-1 ret.
Ruikai Wang (CHN) d. Dominik Sproch (SVK) 6-3 6-2
Filip Bergevi (SWE) d. Lloyd Segal (RSA) 6-3 6-2
(16)Issam Haitham Taweel (SYR) d. Zeke Hindle (USA) 6-1 6-4
(5)Matias Sborowitz (CHI) d. Xin Gao (CHN) 3-6 6-4 6-2
Duje Delic (CRO) d. (WC)Miron Shabani (MKD) 6-1 6-2
Bobbie De Goeijen (NED) d. (WC)Arda Uzumcu (TUR) 6-4 6-3
(13)Gavin Van Peperzeel (AUS) d. Jesper Brunstrom (SWE) 6-0 6-3
(6)Milos Sekulic (SWE) d. Kaichi Uchida (JPN) 6-2 6-2
Marc Abdelnour (SYR) d. Muhammet Haylaz (TUR) 6-4 6-1
Scott Griekspoor (NED) d. Kalle Averfalk (SWE) 6-1 1-6 7-6(7)
(12)Peng Gao (CHN) d. Stefan Roganovic (SRB) 6-1 6-1
(7)Bowen Ouyang (CHN) vs Wan Gao (CHN)
Gabriel Friedrich (BRA) d. Aleksandre Kondulukov (RUS) 6-3 6-1
Viktor Stjern (SWE) d. Mariano Urli (ARG) 6-2 6-2
(14)Michal Pazicky (SVK) d. Jonathan Pearlman (USA) 6-3 6-4
(8)Tim Nekic (GER) d. Dennis Bloemke (GER) 7-6(1) 3-2 ret.
Scott Puodziunas (AUS) vs Egor Kovalev (RUS)
Andy Lau (HKG) vs (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR)
Zhaoyi Cao (CHN) vs (11)Jose Maria Paniagua (ARG)
02-22-2013 10:23 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

QUALY DRAW

Q-First Round
(1)Markus Eriksson (SWE) vs (WC)Cagatay Sami Soke (TUR)
(WC)Gokberk Ergeneman (TUR) vs Barkin Yalcinkale (TUR)
You-Xu Shen (CHN) vs Stefan Fiacan (SUI)
Andrei Savulescu (ROU) vs (10)Tomas Buchhass (ARG)
(2)Isak Arvidsson (SWE) vs Fred Simonsson (SWE)
Marko Tepavac (SRB) vs (WC)Muammer Macaroglu (TUR)
Tomislav Jotovski (MKD) vs Haluk Akkoyun (TUR)
Shendrit Deari (MKD) vs (9)Ilija Vucic (SRB)
(3)Wilson Leite (BRA) vs Loic Ducourau (FRA)
Shu Saito (JPN) vs Michal Milko (SVK)
(WC)Can Oztuzun (TUR) vs (WC)Baris Firat (TUR)
Keita Koyama (JPN) vs (15)Wishaya Trongcharoenchaikul (THA)
(4)Chuhan Wang (CHN) vs Djordje Djokovic (SRB)
Ruikai Wang (CHN) vs Dominik Sproch (SVK)
Filip Bergevi (SWE) vs Lloyd Segal (RSA)
Zeke Hindle (USA) vs (16)Issam Haitham Taweel (SYR)
(5)Matias Sborowitz (CHI) vs Xin Gao (CHN)
(WC)Miron Shabani (MKD) vs Duje Delic (CRO)
(WC)Arda Uzumcu (TUR) vs Bobbie De Goeijen (NED)
Jesper Brunstrom (SWE) vs (13)Gavin Van Peperzeel (AUS)
(6)Milos Sekulic (SWE) vs Kaichi Uchida (JPN)
Marc Abdelnour (SYR) vs Muhammet Haylaz (TUR)
Kalle Averfalk (SWE) vs Scott Griekspoor (NED)
Stefan Roganovic (SRB) vs (12)Peng Gao (CHN)
(7)Bowen Ouyang (CHN) vs Wan Gao (CHN)
Gabriel Friedrich (BRA) vs Aleksandre Kondulukov (RUS)
Mariano Urli (ARG) vs Viktor Stjern (SWE)
Jonathan Pearlman (USA) vs (14)Michal Pazicky (SVK)
(8)Tim Nekic (GER) vs Dennis Bloemke (GER)
Scott Puodziunas (AUS) vs Egor Kovalev (RUS)
Andy Lau (HKG) vs (WC)Oktay Mert Uyaroglu (TUR)
Zhaoyi Cao (CHN) vs (11)Jose Maria Paniagua (ARG)
02-22-2013 05:30 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

MAIN DRAW

First Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Tiago Fernandes (BRA) 7-6(5) 6-3
Dimitar Kuzmanov (BUL) d. (q)Egor Kovalev (RUS) 6-4 6-3
Reid Carleton (USA) d. (q)Morgan Johansson (SWE) 6-0 6-0
Marc Rath (AUT) d. (8)Danilo Petrovic (SRB) 2-6 6-3 6-4
Robin Olin (SWE) d. (4)Patrik Rosenholm (SWE) 6-4 6-2
(WC)Anil Yuksel (TUR) d. Andrei Ciumac (MDA) 6-3 6-2
Duje Kekez (CRO) d. (WC)Efe Yurtacan (TUR) 6-2 6-1
(6)Michal Konecny (CZE) d. Christian Lindell (SWE) 6-7(7) 6-1 6-2
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (7)Sherif Sabry (EGY) 6-2 6-4
(q)Gabriel Friedrich (BRA) d. (q)Loic Ducourau (FRA) 7-5 6-4
Hugo Nys (FRA) d. (q)Gavin Van Peperzeel (AUS) 6-4 7-6(2)
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Isak Arvidsson (SWE) 7-6(9) 6-1
Mate Delic (CRO) d. (5)Zhe Li (CHN) 6-3 6-3
(WC)Tuna Altuna (TUR) d. (q)Scott Griekspoor (NED) 6-2 6-3
Eduardo Dischinger (BRA) d. (WC)Durukan Durmus (TUR) 6-1 6-4
(2)Radu Albot (MDA) d. Lorenzo Giustino (ITA) 7-6(10) 7-6(5)

Second Round
(1)Ti Chen (TPE) d. Dimitar Kuzmanov (BUL) 6-3 6-3
Reid Carleton (USA) d. Marc Rath (AUT) 6-2 6-4
Robin Olin (SWE) d. (WC)Anil Yuksel (TUR) 6-1 7-6(4)
(6)Michal Konecny (CZE) d. Duje Kekez (CRO) 6-2 6-3
(q)Markus Eriksson (SWE) d. (q)Gabriel Friedrich (BRA) 3-6 6-2 6-4
(3)Michael Lammer (SUI) d. Hugo Nys (FRA) 6-3 6-3
Mate Delic (CRO) d. (WC)Tuna Altuna (TUR) 6-4 7-5
(2)Radu Albot (MDA) d. Eduardo Dischinger (BRA) 6-4 6-2

Quarterfinals
Reid Carleton (USA) d. (1)Ti Chen (TPE) 1-6 6-4 6-4
(6)Michal Konecny (CZE) d. Robin Olin (SWE) 7-6(1) 6-2
(3)Michael Lammer (SUI) d. (q)Markus Eriksson (SWE) 1-6 7-5 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. Mate Delic (CRO) 6-3 3-6 6-1

Semifinals
Reid Carleton (USA) d. (6)Michal Konecny (CZE) 7-6(3) 4-6 6-3
(2)Radu Albot (MDA) d. (3)Michael Lammer (SUI) 6-3 3-6 6-1

Finals
(2)Radu Albot (MDA) d. Reid Carleton (USA) 6-1 6-4
02-22-2013 05:29 PM
Sombrerero loco
Re: Turkey F8 [February 25/Antalya-Kaya-Belek/Hard]

DOUBLES

1st Round

Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN) 7-5 6-3 Radu ALBOT (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA) [1]
Wilson LEITE (BRA) / Christian LINDELL (SWE) 7-6(5) 3-6 [11-9] Markus ERIKSSON (SWE) / Robin OLIN (SWE)
Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 2-6 6-3 [11-9] Lorenzo GIUSTINO (ITA) / Sherif SABRY (EGY)
Michael LAMMER (SUI) / Marc RATH (AUT) 7-6(8) 6-4 Eduardo DISCHINGER (BRA) / Tiago FERNANDES (BRA)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 7-6(2) 3-6 [10-6] Duje KEKEZ (CRO) / Ilija VUCIC (SRB)
Hugo NYS (FRA) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) 6-3 6-4 Tuna ALTUNA (TUR) / Jesper BRUNSTROM (SWE) [4]
Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE) 6-3 6-3 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR)
Yu CHANG (CHN) / Zhe LI (CHN) [2] 6-4 6-2 Durukan DURMUS (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)

Quarterfinal

Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN) 6-3 6-3 Wilson LEITE (BRA) / Christian LINDELL (SWE)
Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 3-6 6-4 [10-6] Michael LAMMER (SUI) / Marc RATH (AUT)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 6-1 4-6 [10-8] Hugo NYS (FRA) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS)
Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE) Walkover Yu CHANG (CHN) / Zhe LI (CHN) [2]

Semifinal

Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 6-0 6-2 Reid CARLETON (USA) / Peng GAO (CHN)
Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK) 6-3 7-6(7) Patrik ROSENHOLM (SWE) / Milos SEKULIC (SWE)

Final

Ti CHEN (TPE) / Wan GAO (CHN) [3] 7-6(3) 6-3 Michal KONECNY (CZE) / Michal PAZICKY (SVK)
This thread has more than 15 replies. Click here to review the whole thread.

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome