MensTennisForums.com - Reply to Topic

Thread: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 Oct 12 | Winner: Noah RUBIN Reply to Thread
Title:
Message:
Trackback:
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces) :
Post Icons
You may choose an icon for your message from the following list:
 

Register Now



In order to be able to post messages on the MensTennisForums.com forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:


Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in









Human Verification

In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.



  Additional Options
Miscellaneous Options

  Topic Review (Newest First)
10-17-2012 10:28 PM
SapELee
Re: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 Oct 12 | Winner: Noah RUBIN

Quote:
Originally Posted by J99 View Post
I was referring to Papa actually and you did not sound bitter.
Sorry about that, misunderstood who the question was referring to. And yes I have seen him play, but not for the whole match (saw a set against Jared Hiltzik). I also followed his match on the radio before. He is an aggressive baseliner with good serve and size, thus the reason why I favor him over the other Americans that I saw.

And no, I don’t know him personally or that well; but I follow his results, and other American juniors', closely. So I got an idea of what his strengths and weaknesses are. Most of his results came on slow outdoor and clay. He is horrible on fast surface, especially indoor (most of those losses were along the line of 6-3 6-1, 6-2 6-1 scores ).

I didn’t mean to make it sound like he is head and shoulder above Di Feo. They are completely two different types of players and I thought that with his gamestyle he would have the advantage. Maybe it was wrong of me to make an assumption like that, but I doubt that Papa would get destroyed that badly if it was outdoor and based on past history.
10-17-2012 06:59 AM
Transcender
Re: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 Oct 12 | Winner: Noah RUBIN

Quote:
Originally Posted by SapELee View Post
No, I admit that I have never seen Di Feo play but was given a description of his game from someone who saw him in person. I was told that his game consists of putting the ball back into play and that he has no finishing shots. However, he has good hands and likes to go to the net (and from the match report on Zootennis, he went to the net a lot). Props to him for taking advantage of the circumstance. Sorry if I sounded bitter, but I am disappointed b/c Papa is my favorite American junior (he is so useless indoor).
I was referring to Papa actually and you did not sound bitter.
10-16-2012 10:53 PM
SapELee
Re: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 Oct 12 | Winner: Noah RUBIN

Quote:
Originally Posted by J99 View Post
So you have seen this player have you, and seem to know him quite well, which is very difficult at that level, unless they are playing a major, so props on that. I admit I haven't seen them play, just rooting for the home team at this level.
No, I admit that I have never seen Di Feo play but was given a description of his game from someone who saw him in person. I was told that his game consists of putting the ball back into play and that he has no finishing shots. However, he has good hands and likes to go to the net (and from the match report on Zootennis, he went to the net a lot). Props to him for taking advantage of the circumstance. Sorry if I sounded bitter, but I am disappointed b/c Papa is my favorite American junior (he is so useless indoor).
10-16-2012 10:16 PM
Transcender
Re: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 Oct 12 | Winner: Noah RUBIN

Quote:
Originally Posted by SapELee View Post
He was fortunate that his match against Papa was moved indoor due to rain (Papa sucks indoor). Otherwise, I don't think he would have made it to the final; Papa beat him with the exact same score a year ago at this tournament.
So you have seen this player have you, and seem to know him quite well, which is very difficult at that level, unless they are playing a major, so props on that. I admit I haven't seen them play, just rooting for the home team at this level.
10-16-2012 09:50 PM
SapELee
Re: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 Oct 12 | Winner: Noah RUBIN

Quote:
Originally Posted by J99 View Post
Too bad Di Feo lost the final, but good showing all the same.
He was fortunate that his match against Papa was moved indoor due to rain (Papa sucks indoor). Otherwise, I don't think he would have made it to the final; Papa beat him with the exact same score a year ago at this tournament.
10-16-2012 06:36 AM
Transcender
Re: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 Oct 12 | Winner: Noah RUBIN

Too bad Di Feo lost the final, but good showing all the same.
10-15-2012 10:44 PM
SapELee
Doubles

Code:
1st Round

    Martin REDLICKI (USA) /  Noah RUBIN (USA) [1]            6-2 6-1              Adrian ORTIZ (MEX) /  Santiago SIERRA (MEX)
    Ciro RICCARDI (USA) /  Ognjen SAMARDZIC (USA)            6-3 4-6 [10-2]       Jose Pablo GIL (CRC) /  Gian ISSA (SUR)
    Carter LIN (USA) /  Robert SHULMAN (CAN)                 6-2 6-2              Zeke CLARK (USA) /  William GENESEN (USA)
    A.J. CATANZARITI (USA) /  Jack MURRAY (USA)              7-6(5) 3-6 [12-10]   Henry CRAIG (USA) /  Diego PEDRAZA (COL) [6]
    Jordi ARCONADA (ARG) /  Luca CORINTELI (USA) [3]         6-3 6-1              Eduardo NAVA (USA) /  Javier RESTREPO (USA)
    Christian LANGMO (USA) /  Daniel O'CONNOR (USA)          6-2 6-3              Alexandre LATYCHEV (CAN) /  William TUTECKY (CAN)
    Dylan NUNEZ (USA) /  Alan NUNEZ AGUILERA (MEX)           6-4 6-1              Nicholas AGRITELLEY (USA) /  Joey VATANADILOK (USA)
    Daniel KERZNERMAN (USA) /  Henrik WIERSHOLM (USA) [5]    6-3 6-4              Sebastian NAVA (MEX) /  Grant SOLOMON (USA)
    Michael MMOH (USA) /  Francis TIAFOE (USA)               6-1 6-4              Ivar Jose ARAMBURU CONTRERAS (MEX) /  Drew HALBAUER (USA) [8]
    John MEE (USA) /  Juan Martin RAMIREZ MEJIA (COL)        6-4 6-2              Walker DUNCAN (USA) /  Alex RYBAKOV (USA)
    Alexander DAY (CAN) /  Luke Jacob GAMBLE (USA)           6-4 5-7 [10-2]       William ALBANESE (USA) /  Andrew ELY (USA)
    Justin BUTSCH (USA) /  Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [4]    6-1 6-4              Patricio BETANCOURT GONZALEZ (MEX) /  Santiago PINTO (MEX)
    Lamar REMY (USA) /  Alejandro TABILO (CAN)               6-4 6-3              Farzin Danny AMIRI (USA) /  Josh Hagar HAGAR (USA) [7]
    Stefan FRLJANIC (CAN) /  Shane MONROE (USA)              6-3 6-2              Tommy PAUL (USA) /  Jean THIROUIN (USA)
    Taylor CRAMER (USA) /  Jack W VAN SLYKE (CAN)            6-4 7-6(7)           Grayson BROADUS (USA) /  nicholai WESTERGAARD (USA)
    Hugo DI FEO (CAN) /  Brayden SCHNUR (CAN) [2]            6-3 5-7 [10-5]       Santiago CEVALLOS (MEX) /  Diego Omar NUNEZ FELIX (MEX)

2nd Round

    Martin REDLICKI (USA) /  Noah RUBIN (USA) [1]           6-2 7-5          Ciro RICCARDI (USA) /  Ognjen SAMARDZIC (USA)
    A.J. CATANZARITI (USA) /  Jack MURRAY (USA)             6-4 6-3          Carter LIN (USA) /  Robert SHULMAN (CAN)
    Jordi ARCONADA (ARG) /  Luca CORINTELI (USA) [3]        6-2 6-4          Christian LANGMO (USA) /  Daniel O'CONNOR (USA)
    Daniel KERZNERMAN (USA) /  Henrik WIERSHOLM (USA) [5]   6-4 6-2          Dylan NUNEZ (USA) /  Alan NUNEZ AGUILERA (MEX)
    Michael MMOH (USA) /  Francis TIAFOE (USA)              6-2 7-5          John MEE (USA) /  Juan Martin RAMIREZ MEJIA (COL)
    Justin BUTSCH (USA) /  Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [4]   6-4 4-6 [10-7]   Alexander DAY (CAN) /  Luke Jacob GAMBLE (USA)
    Lamar REMY (USA) /  Alejandro TABILO (CAN)              6-3 7-5          Stefan FRLJANIC (CAN) /  Shane MONROE (USA)
    Hugo DI FEO (CAN) /  Brayden SCHNUR (CAN) [2]           6-0 6-3          Taylor CRAMER (USA) /  Jack W VAN SLYKE (CAN)

Quarterfinal

    Martin REDLICKI (USA) /  Noah RUBIN (USA) [1]      4-6 6-4 [10-5]     A.J. CATANZARITI (USA) /  Jack MURRAY (USA)
    Jordi ARCONADA (ARG) /  Luca CORINTELI (USA) [3]   6-4 2-6 [10-7]     Daniel KERZNERMAN (USA) /  Henrik WIERSHOLM (USA) [5]
    Michael MMOH (USA) /  Francis TIAFOE (USA)         3-6 6-1 [10-4]     Justin BUTSCH (USA) /  Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [4]
    Hugo DI FEO (CAN) /  Brayden SCHNUR (CAN) [2]      6-4 6-2            Lamar REMY (USA) /  Alejandro TABILO (CAN)

Semifinal

    Martin REDLICKI (USA) /  Noah RUBIN (USA) [1]     6-4 6-7(4) [11-9]     Jordi ARCONADA (ARG) /  Luca CORINTELI (USA) [3]
    Hugo DI FEO (CAN) /  Brayden SCHNUR (CAN) [2]     7-5 7-6(2)            Michael MMOH (USA) /  Francis TIAFOE (USA)

Final

    Hugo DI FEO (CAN) /  Brayden SCHNUR (CAN) [2]     6-3 6-1     Martin REDLICKI (USA) /  Noah RUBIN (USA) [1]
10-13-2012 05:35 PM
SapELee
Final

Code:
Final

    Noah RUBIN (USA) [1]  6-2 2-6 6-2   Hugo DI FEO (CAN) [4]
10-12-2012 09:50 PM
SapELee
Semifinals

Code:
Semifinal

    Noah RUBIN (USA) [1]   36 60 63     Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3]   
    Hugo DI FEO (CAN) [4]  62 61        Spencer PAPA (USA) [2]
10-12-2012 12:10 AM
SapELee
Quarterfinals

Code:
Quarterfinal

    Noah RUBIN (USA) [1]             6-2 0-6 7-6(3)  Roy LEDERMAN (USA)
    Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3]   6-2 6-2         Brayden SCHNUR (CAN) [5]
    Hugo DI FEO (CAN) [4]            7-6(9) 6-4      Martin REDLICKI (USA) [6]
    Spencer PAPA (USA) [2]           6-4 6-4         Tommy PAUL (USA)
10-10-2012 10:52 PM
SapELee
Round 3

Code:
3rd Round

    Noah RUBIN (USA) [1]             7-6(5) 6-1      Francis TIAFOE (USA)
    Roy LEDERMAN (USA)               6-4 6-3         Michael MMOH (USA) [11]
    Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3]   6-2 6-3         Josh Hagar HAGAR (USA) [16]
    Brayden SCHNUR (CAN) [5]         4-1 Retired     Daniel KERZNERMAN (USA) [9]
    Martin REDLICKI (USA) [6]        6-3 7-6(3)      Grant SOLOMON (USA)
    Hugo DI FEO (CAN) [4]            6-1 6-0         JC ARAGONE (USA)
    Tommy PAUL (USA)                 6-2 6-4         Luca CORINTELI (USA) [7]
    Spencer PAPA (USA) [2]           3-6 6-1 6-2     Henry CRAIG (USA)
10-09-2012 11:26 PM
SapELee
Re: Pan American ITF Championships | USA | Grade B1 | 08 October - 13 October 2012

Code:
2nd Round

    Noah RUBIN (USA) [1]           6-1 6-4        Henrik WIERSHOLM (USA)
    Francis TIAFOE (USA)           6-4 6-2        Ivar Jose ARAMBURU CONTRERAS (MEX) [14]
    Michael MMOH (USA) [11]        6-1 6-3        Javier RESTREPO (USA)
    Roy LEDERMAN (USA)             7-5 6-2        Diego PEDRAZA (COL) [8]
    Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3] 6-1 6-1        John MEE (USA)
    Josh Hagar HAGAR (USA) [16]    2-6 6-4 6-0    Adrian ORTIZ (MEX)
    Daniel KERZNERMAN (USA) [9]    6-2 6-0        Alex RYBAKOV (USA)
    Brayden SCHNUR (CAN) [5]       6-0 6-4        A.J. CATANZARITI (USA)
    Martin REDLICKI (USA) [6]      6-3 6-2        Jean THIROUIN (USA)
    Grant SOLOMON (USA)            6-4 7-6(1)     Eduardo NAVA (USA)
    JC ARAGONE (USA)               6-3 6-2        Carter LIN (USA) [13]
    Hugo DI FEO (CAN) [4]          6-0 6-0        Zeke CLARK (USA)
    Luca CORINTELI (USA) [7]       6-4 4-6 6-3    Alejandro TABILO (CAN)
    Tommy PAUL (USA)               4-6 6-2 6-1    Jack MURRAY (USA)
    Henry CRAIG (USA)              6-2 6-0        Farzin Danny AMIRI (USA) [15]
    Spencer PAPA (USA) [2]         6-1 6-2        Christian LANGMO (USA)
10-09-2012 09:27 PM
SapELee
Round 1

Code:
1st Round

    Noah RUBIN (USA) [1]                     6-3 6-7(4) 6-1     Ciro RICCARDI (USA)
    Henrik WIERSHOLM (USA)                   6-1 6-3            Jeremy LYNN (USA)
    Francis TIAFOE (USA)                     3-6 6-3 6-4        William LITTLE (USA)
    Ivar Jose ARAMBURU CONTRERAS (MEX) [14]  4-6 6-3 7-6(6)     Drew HALBAUER (USA)
    Michael MMOH (USA) [11]                  6-1 6-1            Justin BUTSCH (USA)
    Javier RESTREPO (USA)                    6-1 6-1            Gian ISSA (SUR)
    Roy LEDERMAN (USA)                       6-1 6-2            Santiago CEVALLOS (MEX)
    Diego PEDRAZA (COL) [8]                  6-1 6-2            Luke Jacob GAMBLE (USA)
    Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3]           6-1 6-2            Shane MONROE (USA)
    John MEE (USA)                           6-1 6-0            Jose Pablo GIL (CRC)
    Adrian ORTIZ (MEX)                       7-5 6-2            Dylan NUNEZ (USA)
    Josh Hagar HAGAR (USA) [16]              6-4 6-3            Alexander DAY (CAN)
    Daniel KERZNERMAN (USA) [9]              6-0 6-0            Santiago SIERRA (MEX)
    Alex RYBAKOV (USA)                       6-2 6-0            Andrew ELY (USA)
    A.J. CATANZARITI (USA)                   6-2 3-6 6-2        Diego Omar NUNEZ FELIX (MEX)
    Brayden SCHNUR (CAN) [5]                 6-1 7-6(5)         Vincent Brandon LIN (USA)
    Martin REDLICKI (USA) [6]                6-3 7-5            Walker DUNCAN (USA)
    Jean THIROUIN (USA)                      6-1 6-2            Stefan FRLJANIC (CAN)
    Grant SOLOMON (USA)                      4-6 6-2 6-3        Daniel SHEBSHAYEVICH (USA)
    Eduardo NAVA (USA)                       6-1 6-4            Alan NUNEZ AGUILERA (MEX) [12]
    Carter LIN (USA) [13]                    6-1 6-2            Sebastian NAVA (MEX)
    JC ARAGONE (USA)                         6-4 6-2            Lamar REMY (USA)
    Zeke CLARK (USA)                         5-7 6-3 7-5        Patricio BETANCOURT GONZALEZ (MEX)
    Hugo DI FEO (CAN) [4]                    7-5 6-1            Daniel O'CONNOR (USA)
    Luca CORINTELI (USA) [7]                 6-2 6-3            Grayson BROADUS (USA)
    Alejandro TABILO (CAN)                   7-6(3) 6-4         Ognjen SAMARDZIC (USA)
    Jack MURRAY (USA)                        6-0 6-2            Andres ALVAREZ CERDAN (MEX)
    Tommy PAUL (USA)                         1-6 6-2 7-6(2)     Jordi ARCONADA (ARG) [10]
    Farzin Danny AMIRI (USA) [15]            6-2 6-4            William ALBANESE (USA)
    Henry CRAIG (USA)                        6-0 6-0            Juan Martin RAMIREZ MEJIA (COL)
    Christian LANGMO (USA)                   6-2 6-2            Santiago PINTO (MEX)
    Spencer PAPA (USA) [2]                   6-2 6-3            Robert SHULMAN (CAN)
10-08-2012 02:14 AM
SapELee
Maindraw

MD: http://assets.usta.com/assets/1/15/BMD.pdf

Noah RUBIN (USA) [1]
- Ciro RICCARDI (USA)
William TUTECKY (CAN) (LL) - Henrik WIERSHOLM (USA)
Francis TIAFOE (USA) (WC) - William LITTLE (USA) (Q)
Drew HALBAUER (USA) - Ivar Jose ARAMBURU CONTRERAS (MEX) [14]

Michael MMOH (USA) [11] - Justin BUTSCH (USA)
Gian ISSA (SUR) - Javier RESTREPO (USA)
Santiago CEVALLOS (MEX) - Roy LEDERMAN (USA
Luke Jacob GAMBLE (USA) - Diego PEDRAZA (COL) [8]

Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3] - Shane MONROE (USA)
John MEE (USA) (Q) - Jose Pablo GIL (CRC)
Dylan NUNEZ (USA) - Adrian ORTIZ (MEX)
Alexander DAY (CAN) - Josh Hagar HAGAR (USA) [16]

Daniel KERZNERMAN (USA) [9] - Santiago SIERRA (MEX)
Alex RYBAKOV (USA) - Andrew ELY (USA)
Diego Omar NUNEZ FELIX (MEX) - A.J. CATANZARITI (USA) (WC)
Vincent Brandon LIN (USA) (Q) - Brayden SCHNUR (CAN) [5]

Martin REDLICKI (USA) [6] - Walker DUNCAN (USA) (Q)
Stefan FRLJANIC (CAN) - Jean THIROUIN (USA) (Q)
Daniel SHEBSHAYEVICH (USA) - Grant SOLOMON (USA)
Eduardo NAVA (USA) (WC) - Alan NUNEZ AGUILERA (MEX) [12]

Carter LIN (USA) [13] - Sebastian NAVA (MEX)
Lamar REMY (USA) - JC ARAGONE (USA)
Patricio BETANCOURT GONZALEZ (MEX) - Zeke CLARK (USA) (WC)
Daniel O'CONNOR (USA) - Hugo DI FEO (CAN) [4]

Luca CORINTELI (USA) [7] - Grayson BROADUS (USA) (Q)
Alejandro TABILO (CAN) (LL) - Ognjen SAMARDZIC (USA)
Jack MURRAY (USA) - Andres ALVAREZ CERDAN (MEX) (Q)
Tommy PAUL (USA) - Jordi ARCONADA (ARG) [10]

Farzin Danny AMIRI (USA) [15]
- William ALBANESE (USA)
Juan Martin RAMIREZ MEJIA (COL) (WC) - Henry CRAIG (USA)
Santiago PINTO (MEX) - Christian LANGMO (USA) (WC)
Robert SHULMAN (CAN) - Spencer PAPA (USA) [2]
10-08-2012 02:12 AM
SapELee
Qualies

Code:
Round 1

    nicholai WESTERGAARD (USA) [1]     BYE   
    Grayson BROADUS (USA)              6-2 6-2         Branch TERRELL (USA)
    Anudeep KODALI (USA)               BYE   
    Nicholas AGRITELLEY (USA) [16]     BYE   
    William TUTECKY (CAN) [2]          BYE   
    Nikola SAMARDZIC (USA)             6-1 6-0         Jackson FINE (USA)
    Jeremy LYNN (USA)                  BYE   
    Tony KOSTADINOV (USA) [12]         BYE   
    Sunay BHAT (USA) [3]               BYE   
    David CRISOVAN (USA)               7-5 6-3         Grant BOND (USA)
    Lee-shawn STEIN (USA)              BYE   
    Andres ALVAREZ CERDAN (MEX) [11]   BYE   
    Walker DUNCAN (USA) [4]            BYE   
    Alexandre LATYCHEV (CAN)           3-6 6-3 6-3     Nathan ROPER (USA)
    Alex ROSS (USA)                    BYE   
    Taylor CRAMER (USA) [14]           BYE   
    Alejandro TABILO (CAN) [5]         BYE   
    Bradley GLEASON (USA)              6-0 6-1         Wyatt EARP (USA)
    Julio Ricardo OLAYA (USA)          BYE   
    John MEE (USA) [10]                BYE   
    Joey VATANADILOK (USA) [6]         BYE   
    William LITTLE (USA)               6-2 6-1         Kenneth BOYKIN (USA)
    Paul THIROUIN (USA)                BYE   
    Juan ALANIS (MEX) [9]              BYE   
    Elio LIVI (USA) [7]                BYE   
    William GENESEN (USA)              3-6 6-4 6-2     Matt MCBRIDE (USA)
    Gabriel PILONES (USA)              BYE   
    Jean THIROUIN (USA) [15]           BYE   
    Jack W VAN SLYKE (CAN) [8]         BYE   
    Gustavo GONZALEZ CASILLAS (MEX)    7-6(5) 6-1      Gianni ROSS (USA)
    Vincent Brandon LIN (USA)          BYE   
    Connor CURRY (USA) [13]            BYE
Code:
Round 2

    Grayson BROADUS (USA)              7-5 6-4         nicholai WESTERGAARD (USA) [1]
    Nicholas AGRITELLEY (USA) [16]     6-4 3-6 7-5     Anudeep KODALI (USA)
    William TUTECKY (CAN) [2]          6-2 6-1         Nikola SAMARDZIC (USA)
    Jeremy LYNN (USA)                  6-3 6-4         Tony KOSTADINOV (USA) [12]
    Sunay BHAT (USA) [3]               0-6 6-4 6-4     David CRISOVAN (USA)
    Andres ALVAREZ CERDAN (MEX) [11]   4-6 6-3 6-4     Lee-shawn STEIN (USA)
    Walker DUNCAN (USA) [4]            6-1 7-5         Alexandre LATYCHEV (CAN)
    Taylor CRAMER (USA) [14]           6-3 6-2         Alex ROSS (USA)
    Alejandro TABILO (CAN) [5]         6-0 6-2         Bradley GLEASON (USA)
    John MEE (USA) [10]                6-3 6-4         Julio Ricardo OLAYA (USA)
    William LITTLE (USA)               6-0 6-0         Joey VATANADILOK (USA) [6]
    Paul THIROUIN (USA)                1-6 6-2 6-3     Juan ALANIS (MEX) [9]
    Elio LIVI (USA) [7]                3-6 6-4 7-5     William GENESEN (USA)
    Jean THIROUIN (USA) [15]           6-2 6-1         Gabriel PILONES (USA)
    Jack W VAN SLYKE (CAN) [8]         6-4 6-2         Gustavo GONZALEZ CASILLAS (MEX)
    Vincent Brandon LIN (USA)          6-4 6-0         Connor CURRY (USA) [13]
Code:
Round 3 (final)

        Grayson BROADUS (USA)             6-1 6-4         Nicholas AGRITELLEY (USA) [16]
        Jeremy LYNN (USA)                 3-6 7-5 6-1     William TUTECKY (CAN) [2]
        Andres ALVAREZ CERDAN (MEX) [11]  6-1 6-4         Sunay BHAT (USA) [3]
        Walker DUNCAN (USA) [4]           6-3 3-6 6-4     Taylor CRAMER (USA) [14]
        John MEE (USA) [10]               7-5 6-1         Alejandro TABILO (CAN) [5]
        William LITTLE (USA)              6-0 6-2         Paul THIROUIN (USA)
        Jean THIROUIN (USA) [15]          6-2 6-2         Elio LIVI (USA) [7]
        Vincent Brandon LIN (USA)         7-5 6-4         Jack W VAN SLYKE (CAN) [8]
This thread has more than 15 replies. Click here to review the whole thread.

Posting Rules  
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

 
For the best viewing experience please update your browser to Google Chrome