Turkey F2 - Antalya-Manavgat (9 Apr) [Archive] - MensTennisForums.com

Turkey F2 - Antalya-Manavgat (9 Apr)

Super-Fabio
04-06-2007, 08:58 PM
1 REISTER, Julian GER 302 1
2 CHECA-CALVO, Jose ESP 318 1
3 $ KAMKE, Tobias GER 346 1
4 HEMMES, Fred NED 390 1
5 DARCIS, Steve BEL 457 1
6 RENARD, Alexandre FRA 458 1
7 ZIMMERMANN, Marcel GER 471 1
8 $ MINAR, Jan CZE 482 1
9 KAROL, Dusan CZE 497 1
10 NILAND, Conor IRL 500 1
11 MAGDINCEV, Lazar MKD 508 1
12 APOSTU-EFREMOV, Artemon ROU 546 1
13 JAKUPOVIC, Alexander GRE 549 1
14 RUSEVSKI, Predrag MKD 552 1
15 WEINTRAUB, Amir ISR 556 1
16 $ LOJDA, Dusan CZE 571 1
17 POPOVIC, Petar FRA 572 1
18 DEDEN, Kevin GER 575 1

Zirconek
04-08-2007, 04:31 AM
Qualifying draw:
http://www.tenniseurope.org/PDF/Professional/mens/2007/Apr-Jun07/Antalya2/sq.pdf

Zirconek
04-08-2007, 07:33 PM
Main draw:
http://www.tenniseurope.org/PDF/Professional/mens/2007/Apr-Jun07/Antalya2/smd.pdf

Super-Fabio
04-08-2007, 08:36 PM
Turkey F2 qualifying
April 9-15, 2007

Singles
Seeds: (cut: NR)
1. Mikhail Elgin
2. Peter Gojowczyk
3. Goran Tosic
4. Miles Armstrong
5. Maxime Authom
6. Arnar Sigurdsson
7. Brett Ross
8. Guillermo Olaso
9. Christoph Steiner
10. Marc Sieber
11. Egor Puntu
12. Alexandru-Raul Lazar
13. Thomas Cazes-Carrere
14. Arnaud Delgado
15. Daniel Muller
16. Artem Smirnov

First Round
(1)Mikhail Elgin (RUS) d. (WC)Kaan Yaylali (TUR) 6-1 6-1
Israel Perez-Martinez (ESP) d. Christian Ramos-Abad (ESP) 6-0 5-7 7-6(5)
(WC)Alaatin-Bora Gerceker (TUR) d. Alexei Milner (ISR) 6-1 6-3
Vadim Alekseenko (UKR) d. Andrei Ciumac (MDA) 6-3 7-6(4)
Adem Ozmeral (TUR) d. Cosmin Georgescu (ROU) 1-6 6-3 6-2
Goncalo Falcao (POR) d. Guillaume Crasson (BEL) 6-2 6-1
(WC)Baris Erguden (TUR) d. Richard Stera (GBR) 6-2 6-3
(12)Alexandru-Raul Lazar (ROU) d. Jose-Ricardo Nunes (POR) 5-7 6-4 7-5
(2)Peter Gojowczyk (GER) d. Kirill Krioukov (RUS) 6-0 4-6 7-5
Danny Spierenburg (NED) d. (ALT)Alexander Ward (GBR) 6-3 6-1
Philip Barlow (GBR) d. Orcun Seyrek (TUR) 6-2 6-1
Sergio Barberan (ESP) d. Mikhail Gamrekelidze (RUS) 6-2 6-0
Patrick Taubert (GER) d. Gyorgy Balazs (HUN) 6-3 6-3
Jochen Schoettler (GER) d. Mikhail Karpol (CRO) 6-1 6-3
Takahiro Ittogi (JPN) d. Adrian-Marin Dancescu (ROU) 6-1 6-1
(13)Thomas Cazes-Carrere (FRA) d. Adrian Vodislav (ROU) 6-3 6-4
(3)Goran Tosic (SRB) d. Dariusz Lipka (POL) 6-4 6-0
Milan Zekic (SRB) d. Sebastian Louis (FRA) 7-5 6-1
Artem Isaev (RUS) d. Anton Zhgulev (RUS) 7-5 6-3
Soren Goritzka (GER) d. Mihai Parvan (ROU) 7-5 2-6 6-4
Peter Steinberger (GER) d. Saar Steele (ISR) 6-3 6-4
Tihomir Grozdanov (BUL) d. (ALT)Cedric Lemesle (FRA) 6-1 6-1
Edualdo Bonet-De-Gispert (ESP) d. Attila Balazs (HUN) 6-4 6-1
(9)Christoph Steiner (AUT) d. Christophe Lenzi (FRA) 6-2 6-2
(4)Miles Armstrong (AUS) d. Gleb Alekseenko (UKR) 6-2 6-2
James Feaver (GBR) d. Igor Racic (BIH) 6-2 6-4
Ervand Gasparyan (RUS) d. Marius Alfs (GER) 3-6 6-3 6-1
Patricio Konortoff (ARG) d. Pawel Syrewicz (POL) 6-3 6-3
Alexei Bessonov (BLR) d. Bartosz Terczynski (POL) 6-3 6-1
Dariusz Kugliowski (GER) d. Willi Wolfer (GER) 1-6 6-1 6-2
Stefan Seywald (AUT) d. Roberto Ovallez (MEX) 6-3 6-1
(10)Marc Sieber (GER) d. Piotr Olechowski (POL) 6-1 6-1
(5)Maxime Authom (BEL) d. Fakhraddin Shirinov (AZE) 6-4 6-2
Alin-Mihai Constantin (ROU) d. Matteo Marfia (ITA) 7-6(4) 1-6 7-6(2)
Alexander Stamchev (BUL) d. Sergiy Myropolsky (UKR) 7-5 6-1
Rumen Gospodinov (BUL) d. (WC)Serkan-Akin Dilek (TUR) 7-6(2) 7-6(1)
Tobias Obenaus (AUT) d. Lukas Weinhandl (AUT) 6-1 1-0 Ret.
Aleksandr Agafonov (UKR) d. (WC)Tuna Altuna (TUR) 6-3 6-1
Christian Kloimuller (AUT) d. Jens Heyndrickx (BEL) 6-4 6-3
(16)Artem Smirnov (UKR) d. Benjamin Recknagel (GER) 6-1 6-2
(6)Arnar Sigurdsson (ISL) d. Maksim Bakunin (UKR) 6-2 6-0
Amador Romero-Torres (ESP) d. Florian Farnleitner (AUT) 6-2 6-0
Johannes Pulsfort (GER) d. Patrick Linke (AUT) 2-6 6-1 6-4
Nicolas Reissig (AUT) d. Vladyslav Klymenko (UKR) 6-1 6-2
Alan Wright (GBR) d. Matthias Mazur (SUI) 6-3 6-1
Yannick Thivant (FRA) d. (WC)Ilhan Mutlu (TUR) 6-1 6-3
Peter Lucassen (NED) d. Arnaud Agniel (FRA) 6-3 6-2
(15)Daniel Muller (GER) d. Yuri Kalmutsky (RUS) 6-0 6-0
(7)Brett Ross (USA) d. Andrei George Daraban (ROU) 7-5 6-4
Yevgeny Perepelov (USA) d. Benedikt Peischler (AUT) 6-2 6-2
Michiel Antheunis (BEL) d. Thomas Gilner (GER) 6-1 6-0
Nils Muschiol (GER) d. Ashot Gevoryan (ARM) 6-1 6-1
Nikita Gostev (RUS) d. Arsen Asanov (UZB) 6-7(5) 7-6(4) 6-3
David Thurner (GER) d. Guy Michelevitz (ISR) 6-1 7-5
Tomer Hodorov (ISR) d. Tobias Reitz (GER) 6-4 6-4
(11)Egor Puntus (BLR) d. Hubert Holzer (AUT) 5-7 6-3 7-5
(8)Guillermo Olaso (ESP) d. Dmitri Marfinski (RUS) 6-3 6-0
Bertram Steinberger (AUT) d. Ben Pritchard (GBR) 6-4 6-4
Antoine Hamard (FRA) d. Heiner Tadault (FRA) 6-1 6-1
Marc Meigel (GER) d. (WC)Arda saran (TUR) 6-1 2-6 7-5
Paul-Mihai Puscasu (ROu) d. Miguel-Angel Solbes -Llorens (ESP) 6-1 6-4
Christian Hansen (GER) d. Petar Tomasic (CRO) 6-2 6-0
Alexander Vasin (RUS) d. Mike Steinherr (GER) 7-5 4-6 7-5
(14)Arnaud Delgado (FRA) d. Laurentiu Basarab (ROU) 6-3 6-2

Second Round
(1)Mikhail Elgin (RUS) d. Israel Perez-Martinez (ESP) 6-1 6-4
Vadim Alekseenko (UKR) d. (WC)Alaatin-Bora Gerceker (TUR) 6-1 6-0
Goncalo Falcao (POR) d. Adem Ozmeral (TUR) 6-3 3-6 6-0
(12)Alexandru-Raul Lazar (ROU) d. (WC)Baris Erguden (TUR) 7-5 6-2
(2)Peter Gojowczyk (GER) d. Danny Spierenburg (NED) 1-6 6-3 7-6(3)
Sergio Barberan (ESP) d. Philip Barlow (GBR) 4-6 6-1 6-3
Jochen Schoettler (GER) d. Patrick Taubert (GER) 6-4 6-3
Takahiro Ittogi (JPN) d. (13)Thomas Cazes-Carrere (FRA) 6-4 6-4
(3)Goran Tosic (SRB) d. Milan Zekic (SRB) 6-2 6-1
Soren Goritzka (GER) d. Artem Isaev (RUS) 6-4 6-2
Tihomir Grozdanov (BUL) d. Peter Steinberger (GER) w/o
(9)Christoph Steiner (AUT) d. Edualdo Bonet-De-Gispert (ESP) 6-1 6-1
(4)Miles Armstrong (AUS) d. James Feaver (GBR) 6-7(9) 6-4 6-2
Ervand Gasparyan (RUS) d. Patricio Konortoff (ARG) 6-3 6-2
Dariusz Kugliowski (GER) d. Alexei Bessonov (BLR) 6-2 6-0
(10)Marc Sieber (GER) d. Stefan Seywald (AUT) 6-1 6-1
(5)Maxime Authom (BEL) d. Alin-Mihai Constantin (ROU) 6-2 6-4
Alexander Stamchev (BUL) d. Rumen Gospodinov (BUL) 6-4 1-6 6-3
Aleksandr Agafonov (UKR) d. Tobias Obenaus (AUT) 3-6 6-1 6-3
(16)Artem Smirnov (UKR) d. Christian Kloimuller (AUT) 6-4 6-3
Amador Romero-Torres (ESP) d. (6)Arnar Sigurdsson (ISL) 7-5 1-6 6-2
Nicolas Reissig (AUT) d. Johannes Pulsfort (GER) 6-2 6-1
Yannick Thivant (FRA) d. Alan Wright (GBR) 3-6 7-5 6-3
Peter Lucassen (NED) d. (15)Daniel Muller (GER) 6-4 6-1
(7)Brett Ross (USA) d. Yevgeny Perepelov (USA) 6-4 6-7(5) 6-1
Nils Muschiol (GER) d. Michiel Antheunis (BEL) 6-2 6-2
David Thurner (GER) d.Nikita Gostev (RUS) 6-2 6-2
(11)Egor Puntus (BLR) d. Tomer Hodorov (ISR) 6-4 6-4
(8)Guillermo Olaso (ESP) d. Bertram Steinberger (AUT) 2-6 6-4 6-4
Antoine Hamard (FRA) d. Marc Meigel (GER) 6-4 6-2
Christian Hansen (GER) d. Paul-Mihai Puscasu (ROU) 6-2 6-4
Alexander Vasin (RUS) d. (14)Arnaud Delgado (FRA) 6-1 4-6 6-1

Third Round
(1)Mikhail Elgin (RUS) d. Vadim Alekseenko (UKR) 6-0 6-3
Goncalo Falcao (POR) d. (12)Alexandru-Raul Lazar (ROU) 6-4 6-1
(2)Peter Gojowczyk (GER) d. Sergio Barberan (ESP) 4-6 6-3 6-2
Jochen Schoettler (GER) d. Takahiro Ittogi (JPN) 6-3 6-1
(3)Goran Tosic (SRB) d. Soren Goritzka (GER) 6-0 6-0
Tihomir Grozdanov (BUL) d. (9)Christoph Steiner (AUT) 2-6 6-4 6-3
(4)Miles Armstrong (AUS) d. Ervand Gasparyan (RUS) 6-3 6-7(4) 6-2
(10)Marc Sieber (GER) d. Dariusz Kugliowski (GER) 4-6 6-4 6-4
(5)Maxime Authom (BEL) d. Alexander Stamchev (BUL) 6-3 6-1
(16)Artem Smirnov (UKR) d. Aleksandr Agafonov (UKR) 2-6 6-1 6-2
Amador Romero-Torres (ESP) d. Nicolas Reissig (AUT) 6-1 6-4
Peter Lucassen (NED) d. Yannick Thivant (FRA) 6-7(8) 6-2 6-4
(7)Brett Ross (USA) d. Nils Muschiol (GER) 1-6 6-4 6-4
David Thurner (GER) d. (11)Egor Puntus (BLR) 6-1 6-4
(8)Guillermo Olaso (ESP) d. Antoine Hamard (FRA) 6-4 1-6 6-4
Christian Hansen (GER) d. Alexander Vasin (RUS) 6-3 6-3

Super-Fabio
04-08-2007, 10:25 PM
Qualifying Round
(1)Mikhail Elgin (RUS) d. Goncalo Falcao (POR) 6-2 6-3
(2)Peter Gojowczyk (GER) d. Jochen Schoettler (GER) 3-6 6-2 6-3
(3)Goran Tosic (SRB) d. Tihomir Grozdanov (BUL) 6-7(2) 6-3 6-1
(10)Marc Sieber (GER) d. (4)Miles Armstrong (AUS) 6-3 6-0
(16)Artem Smirnov (UKR) d. (5)Maxime Authom (BEL) 6-3 6-3
Peter Lucassen (NED) d. Amador Romero-Torres (ESP) 7-5 6-4
(7)Brett Ross (USA) d. David Thurner (GER) 6-4 6-4
(8)Guillermo Olaso (ESP) d. Christian Hansen (GER) 6-7(5) 7-5 7-6(3)

Super-Fabio
04-08-2007, 10:25 PM
Turkey F2
Antalya-Manavgat 1, Turkey
April 9-15, 2007
Surface: Clay
Main Draw : 32
Qualifying Draw: 128
$10,000

Singles
Seeds: (cut: Felipe Parada - 578)
1.
2. Jose Checa
3. Tobias Kamke
4. Fred Hemmes
5. Predrag Rusevski
6. Conor Niland
7. Steve Darcis
8. Alexandre Renard

First Round
(1)Julian Reister (GER) vs Amir Weintraub (ISR)
Artemon Apostu Efremov (ROU) vs (WC)Gokay Celik (TUR)
(q)Artem Smirnov (UKR) vs (q)Marc Sieber (GER)
(q)Goran Tosic (SRB) vs (5)Predrag Rusevski (MKD)
(3)Tobias Kamke (GER) vs (q)Mikhail Elgin
Dusan Karol (CZE) vs Mariano Albert (ESP)
Marek Semjan (SVK) vs (q)Guillermo Olaso (ESP)
Marcel Zimmermann (GER) vs (7)Steve Darcis (BEL)
(8)Alexandre Renard (FRA) vs Dusan Lojda (CZE)
Jan minar (CZE) vs Lazar Magdincev (MKD)
Alexander Jakupovic (GRE) vs (WC)Marsel Ilhan (TUR)
Felipe Parada (CHI) vs (4)Fred Hemmes (NED)
(6)Conor Niland IRL) vs (q)Brett Ross (USA)
(q)Peter Lucassen NED) vs (WC)Ergun Zorlu (TUR)
(WC)Haluk Akkoyun (TUR) vs (q)Peter Gojowczyk (GER)
Petar Popovic (FRA) vs (2)Jose Checa (ESP)

Super-Fabio
04-09-2007, 06:50 PM
First Round
(1)Julian Reister (GER) vs Amir Weintraub (ISR)
Artemon Apostu-Efremov (ROU) d. (WC)Gokay Celik (TUR) 6-1 6-0
(q)Artem Smirnov (UKR) d. (q)Marc Sieber (GER) 6-2 6-2
(q)Goran Tosic (SRB) vs (5)Predrag Rusevski (MKD)
(3)Tobias Kamke (GER) vs (q)Michail Elgin (RUS)
Mariano Albert (ESP) d. Dusan Karol (CZE) 6-3 6-2
(q)Guillermo Olaso (ESP) d. Marek Semjan (SVK) 4-6 6-4 6-2
Marcel Zimmermann (GER) vs (7)Steve Darcis (BEL)
(8)Alexandre Renard (FRA) vs Dusan Lojda (CZE)
Jan Minar (CZE) vs Lazar Magdincev (MKD)
Alex Jakupovic (GRE) vs (WC)Marsel Ilhan (TUR)
(4)Fred Hemmes (NED) d. Felipe Parada (CHI) 3-6 6-2 6-0
(6)Conor Niland (IRL) d. (q)Brett Ross (USA) 6-2 6-4
(WC)Ergun Zorlu (TUR) d. (q)Peter Lucassen (NED) 6-2 6-2
(q)Peter Gojowczyk (GER) d. (WC)Haluk Akkoyun (TUR) 6-1 6-1
(2)Jose Checa (ESP) d. Petar Popovic (FRA) 6-2 7-6(3)

Super-Fabio
04-09-2007, 06:50 PM
Doubles
Seeds. (cut: Wolfgang Schranz/Bertram Steinberger - 2013)
1. Alexander Jakupovic/Dusan Karol
2. Mikhail Elgin/Dusan Lojda
3. Jeroen Masson/Alexandre Renard
4. Haluk Akkoyun/Ergun Zorlu


(1)Alexander Jakupovic/Dusan Karol (GRE/CZE) vs Guillermo Olaso/Milan Zekic (ESP/SRB)
(WC)Adem Ozmeral/Orcun Seyrek (TUR) d. (WC)Alaatin-Bora Gerceker/Marsel Ilhan (TUR) 6-4 6-2
(3)Jeroen Masson/Alexandre Renard (BEL/FRA) vs Jan Minar/Marek semjan (CZE/SVk)
Wolfgang Schranz/Bertram Steinberger (AUT) vs Steve Darcis/Fred Hemmes (BEL/NED)
David Thurner/Marcel Zimmermann (GER) vs Mariano Albert/Jose Checa (ESP)
(4)(WC)Haluk Akkoyun/Ergun Zorlu (TUR) d. Artemon Apostu-Efremov/Alexandru-Raul Lazar (ROU) 7-5 5-7 7-6(1)
Brett Ross/Arnar Sigurdsson (USA/ISL) d. Miles Armstrong/Goran Tosic (AUS/SRB) 6-3 6-7(6) 6-2
(2)Mikhail Elgin/Dusan Lojda (RUS/CZE) d. Maxime Authom/Thomas Caze-Carrere (BEL/FRA) 6-1 6-4

Super-Fabio
04-13-2007, 03:21 PM
First Round
(1)Julian Reister (GER) d. Amir Weintraub (ISR) 6-4 6-2
Artemon Apostu-Efremov (ROU) d. (WC)Gokay Celik (TUR) 6-1 6-0
(q)Artem Smirnov (UKR) d. (q)Marc Sieber (GER) 6-2 6-2
(5)Predrag Rusevski (MKD) d. (q)Goran Tosic (SRB) 6-3 6-3
(q)Michail Elgin (RUS) d. (3)Tobias Kamke (GER) 5-3 ret.
Mariano Albert (ESP) d. Dusan Karol (CZE) 6-3 6-2
(q)Guillermo Olaso (ESP) d. Marek Semjan (SVK) 4-6 6-4 6-2
Marcel Zimmermann (GER) d. (7)Steve Darcis (BEL) 3-6 6-1 6-4
(8)Alexandre Renard (FRA) d. Dusan Lojda (CZE) 7-6(6) 6-0
Jan Minar (CZE) d. Lazar Magdincev (MKD) 6-2 1-0 ret.
Alex Jakupovic (GRE) d. (WC)Marsel Ilhan (TUR) 6-3 6-0
(4)Fred Hemmes (NED) d. Felipe Parada (CHI) 3-6 6-2 6-0
(6)Conor Niland (IRL) d. (q)Brett Ross (USA) 6-2 6-4
(WC)Ergun Zorlu (TUR) d. (q)Peter Lucassen (NED) 6-2 6-2
(q)Peter Gojowczyk (GER) d. (WC)Haluk Akkoyun (TUR) 6-1 6-1
(2)Jose Checa (ESP) d. Petar Popovic (FRA) 6-2 7-6(3)

Super-Fabio
04-13-2007, 03:21 PM
Second Round
(1)Julian Reister (GER) d. Artemon Apostu-Efremov (ROU) 7-6(7) 6-2
(5)Predrag Rusevski (MKD) d. (q)Artem Smirnov (UKR) 6-2 7-6(2)
(q)Michail Elgin (RUS) d. Mariano Albert (ESP) 6-2 6-3
Marcel Zimmermann (GER) d. (q)Guillermo Olaso (ESP) 7-5 6-4
Jan Minar (CZE) d. (8)Alexandre Renard (FRA) 6-1 7-5
(4)Fred Hemmes (NED) d. Alex Jakupovic (GRE) 6-2 6-2
(6)Conor Niland (IRL) d. (WC)Ergun Zorlu (TUR) 6-2 6-1
(2)Jose Checa (ESP) d. (q)Peter Gojowczyk (GER) 6-2 3-0 ret.

Super-Fabio
04-13-2007, 03:22 PM
Quarterfinals
(5)Predrag Rusevski (MKD) d. (1)Julian Reister (GER) 3-6 6-4 6-3
Marcel Zimmermann (GER) d. (q)Michail Elgin (RUS) 6-4 6-2
Jan Minar (CZE) d. (4)Fred Hemmes (NED) 6-1 6-4
(6)Conor Niland (IRL) d. (2)Jose Checa (ESP) 4-6 6-3 6-0

Super-Fabio
04-13-2007, 03:22 PM
First Round
(1)Alex Jakupovic/Dusan Karol (GRE/CZE) d. Guillermo Olaso/Miljan Zekic (ESP/SRB) 6-3 6-3
(WC)Adem Ozmeral/Orcun Seyrek (TUR) d. (WC)Bora Gerceker/Marsel Ilhan (TUR) 6-4 6-2
Jan Minar/Marek Semjan (CZE/SVK) d. (3)Jeroen Masson/Alexandre Renard (BEL/FRA) 4-6 7-5 7-5
Steve Darcis/Fred Hemmes (BEL/NED) d. Wolfgang Schranz/Bertram Steinberger (AUT) 7-6(3) 6-0
David Thurner/Marcel Zimmermann (GER) d. Mariano Albert/Jose Checa (ESP) 3-6 7-6(3) 6-2
(4)(WC)Haluk Akkoyun/Ergun Zorlu (TUR) d. Artemon Apostu-Efremov/Alexandru Lazar (ROU) 7-5 5-7 7-6(1)
Brett Ross/Arnar Sigurdsson (USA/ISL) d. Miles Armstrong/Goran Tosic (AUS/SRB) 6-3 6-7(6) 6-2
(2)Michail Elgin/Dusan Lojda (RUS/CZE) d. Maxime Authom/Thomas Cazes-Carrere (BEL/FRA) 6-1 6-4

Super-Fabio
04-13-2007, 03:22 PM
Quarterfinals
(1)Alex Jakupovic/Dusan Karol (GRE/CZE) d. (WC)Adem Ozmeral/Orcun Seyrek (TUR) 6-2 6-7(2) 6-2
Steve Darcis/Fred Hemmes (BEL/NED) d. Jan Minar/Marek Semjan (CZE/SVK) 6-4 6-3
(4)(WC)Haluk Akkoyun/Ergun Zorlu (TUR) d. David Thurner/Marcel Zimmermann (GER) 6-4 6-2
Brett Ross/Arnar Sigurdsson (USA/ISL) d. (2)Michail Elgin/Dusan Lojda (RUS/CZE) 6-4 4-6 6-4

Super-Fabio
04-13-2007, 03:22 PM
Semifinals
Steve Darcis/Fred Hemmes (BEL/NED) d. (1)Alex Jakupovic/Dusan Karol (GRE/CZE) 7-6(3) 6-1
Brett Ross/Arnar Sigurdsson (USA/ISL) d. (4)(WC)Haluk Akkoyun/Ergun Zorlu (TUR) 6-3 6-4

Tenisci
04-13-2007, 04:10 PM
The next week's tournament qualification was done.

I know 1 result since he is my friend

Artem ISAEV (RUS) def. (WC) Erkan COLAK (TUR) 6-1 6-0

Hope I will get a WC for Ankara :) in May

kid
04-15-2007, 08:46 AM
Semifinals
(5)Predrag Rusevski (MKD) d. Marcel Zimmermann (GER) 6-3 4-1 ret.
Jan Minar (CZE) d. (6)Conor Niland (IRL) 5-7 6-4 6-2

kid
04-15-2007, 08:46 AM
Finals
Steve Darcis/Fred Hemmes (BEL/NED) d. Brett Ross/Arnar Sigurdsson (USA/ISL) 6-2 6-4

kid
04-15-2007, 08:46 AM
Finals
Jan Minar (CZE) d. (5)Predrag Rusevski (MKD) 6-3 6-2