Wilson ITF Junior Classic,Bergheim-Austria,G4 [Archive] - MensTennisForums.com

Wilson ITF Junior Classic,Bergheim-Austria,G4

Tobi
01-12-2007, 07:33 PM
1st Round

Andrea PACIELLO (ITA) defeated Karlo PINTARIC (SLO) (1) 26 75 61
Mark KOVACS (HUN) defeated Alessandro HAMUTH (AUT) 62 62
Rafal GOZDUR (POL) defeated Sebastian HAGN (GER) 64 76(3)
Lorenzo CARERA (ITA) defeated Stefan GASSER (AUT) 36 63 76(3)
Daniele PILUDU (ITA) defeated Nikolai PARKHOMENKO (RUS) 64 60
Tomislav BRKIC (BIH) defeated Jure PUPIC-BAKRAC (CRO) 75 64
Ricardo BELOTTI (AUT) defeated Stefano BETTINELLI (ITA) 46 63 61
Lukas JASTRAUNIG (AUT) (15) defeated Cristian RODRIGUEZ (COL) 61 64
David THURNER (GER) (9) defeated Daniel SCHMIDT (AUT) 62 76
Lucas HEJHAL (AUT) defeated Emanuele CILOTTI (ITA) 61 61
Claudio SCATIZZI (ITA) defeated Bernd STEINER (AUT) 64 61
Dennis BLOEMKE (GER) defeated Alberto SCAGNELLI (ITA) 63 62
Paul KUGLER (AUT) defeated Pawel ZIELINSKI (POL) 63 63
Filip LACKOVIC (CRO) defeated Gabriel SCHMIDT (AUT) 26 64 61
Domen KORELC (SLO) defeated Joseph COHEN (GBR) 46 61 62
Matus BERES (SVK) (7) defeated Patrick MAYER (AUT) 62 75
Yannik REUTER (BEL) (4) defeated Phillip KISS (AUT) 60 60
Oliver BORSOS (HUN) defeated Dominik SCHULZ (GER) 26 64 64
Marin MILAN (CRO) defeated Andrea STUCCHI (ITA) 75 64
Dmitri MARFINSKY (RUS) defeated Stefan MADLENER (AUT) 64 76(9)
Tim CIBASEK (SLO) defeated Carlo CAZZANIGA (ITA) 76(4) 64
Roy KRAWCEWICZ (AUT) defeated Jakub KOWALSKI (POL) 76 64
Piercarlo COCCIO (ITA) defeated Nikolai WULFF (GER) 75 62
Daniel GEIB (AUT) defeated Matija PALINIC (CRO) (13) 63 63
Niki MOSER (AUT) (12) defeated Rok STARC (SLO) 63 60
Walter KUBICKA (AUT) defeated Bjorn TREBER (AUT) 76(5) 62
Bastian TRINKER (AUT) defeated Fabio COSIO (ITA) 64 64
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) defeated Moritz DETTINGER (GER) 76(3) 64
Maximilian NEUCHRIST (AUT) defeated Mirza BASIC (BIH) 62 61
Alessandro GIANNESSI (ITA) defeated Martin BRUNNER (AUT) 61 60
Robin SALVATORI (ITA) defeated Krzysztof KWASNIEWICZ (POL) 75 75
Janko LUMPERT (CRO) defeated Navid JOHANNIGMANN (GER) (6) 33
David GOFFIN (BEL) (8) defeated Luka STARC (SLO) 60 62
Enrico FIORAVANTE (ITA) defeated Marcin CHLEBOWSKI (POL) 64 60
Nikola MARTINIS (CRO) defeated Tobias SIMON (GER) 75 63
Matthias WOLF (ITA) defeated Eerik AHOMAA (FIN) 64 61
Leroy FRANKE (GER) defeated Daniel KENDLBACHER (AUT) 63 75
Andrew FITZPATRICK (GBR) defeated Remih GASPER (SLO) 63 60
Erik CREPALDI (ITA) defeated Christian DURBACH (LUX) 63 62
Phillip REGNAT (GER) (11) defeated Marton HORVATH (HUN) 62 61
Stepan KHOTULEV (SLO) (14) defeated Peter NAGOVNAK (AUT) 64 61
Dino MARCAN (CRO) defeated Jacek MARCINIAK (POL) 67(4) 61 61
Marco SPERONELLO (ITA) defeated Georgi YORDANOV (BUL) 63 75
Maximilian PICHELSTORFER (AUT) defeated Kevin KRAWIETZ (GER) 61 60
Blaz ROLA (SLO) defeated Marco BORTOLOTTI (ITA) 64 63
Jakopo LOCATELLI (ITA) defeated Aleksander KLENAR (SLO) 63 62
Matthaus SCHWAIGER (AUT) defeated Gibril DIARRA (AUT) 62 61
Hicham KHADDARI (MAR) (3) defeated Vadim CHERGOV (BUL) 64 36 61
Mikhail TITOV (RUS) defeated Marcus FUX (AUT) (5) 63 62
David SODEK (CZE) defeated Toni GAUTA (CRO) 64 63
Giovanni BOTTAI (ITA) defeated Marcin BIENIEK (POL) 60 75
Ilija CUIC (CRO) defeated Valentin MIHAI (ROM) 64 62
Alesandros GEORGOUDAS (GER) defeated Simon FELIX (FRA) 61 63
Stefano TRAVAGLIA (ITA) defeated Sebastian KOLLMANN (AUT) 60 64
Julian ZGANEC (AUT) defeated Johannes SCHULLERN (AUT) 62 61
Tomislav TERNAR (SLO) defeated Antonio MAIORANO (ITA) 63 75
Philipp RINGER (AUT) (16) defeated Peter TAUCHNER (AUT) 64 75
Morgan LESUR (BEL) defeated Tim ZIBRAT (SLO) 60 61
Marco VALLETTA (ITA) defeated Mischa NOWICKI (GER) 61 60
Mario TREBER (AUT) defeated Lorenzo CANNELLA (ITA) 46 63 64
Philipp LANG (AUT) defeated Gabor SZABADOS (HUN) 64 62
Gianluca MARCHIORI (ITA) defeated Tim BAJC (SLO) 62 75
Krzysztof BASA (POL) defeated Janosch NOWICKI (GER) 63 76(3)
Silvio DADIC (CRO) (2) defeated Andreas TRAEGNER (GER) 67(8) 60 64

2nd Round

Mark KOVACS (HUN) defeated Andrea PACIELLO (ITA) 61 63
Rafal GOZDUR (POL) defeated Lorenzo CARERA (ITA) 61 62
Tomislav BRKIC (BIH) defeated Daniele PILUDU (ITA) 63 76(3)
Lukas JASTRAUNIG (AUT) (15) defeated Ricardo BELOTTI (AUT) 75 64
David THURNER (GER) (9) defeated Lucas HEJHAL (AUT) 63 63
Dennis BLOEMKE (GER) defeated Claudio SCATIZZI (ITA) 63 62
Paul KUGLER (AUT) defeated Filip LACKOVIC (CRO) 75 36 64
Domen KORELC (SLO) defeated Matus BERES (SVK) (7) 76 46 63
Yannik REUTER (BEL) (4) defeated Oliver BORSOS (HUN) 62 61
Dmitri MARFINSKY (RUS) defeated Marin MILAN (CRO) 57 75 75
Roy KRAWCEWICZ (AUT) defeated Tim CIBASEK (SLO) 63 62
Daniel GEIB (AUT) defeated Piercarlo COCCIO (ITA) 60 63
Niki MOSER (AUT) (12) defeated Walter KUBICKA (AUT) 61 64
Bastian TRINKER (AUT) defeated Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) 76(7) 63
Alessandro GIANNESSI (ITA) defeated Maximilian NEUCHRIST (AUT) 61 62
Robin SALVATORI (ITA) defeated Janko LUMPERT (CRO) 64 63
David GOFFIN (BEL) (8) defeated Enrico FIORAVANTE (ITA) 64 46 61
Matthias WOLF (ITA) defeated Nikola MARTINIS (CRO) 67 63 75
Andrew FITZPATRICK (GBR) defeated Leroy FRANKE (GER) 61 62
Erik CREPALDI (ITA) defeated Phillip REGNAT (GER) (11) 64 75
Stepan KHOTULEV (SLO) (14) defeated Dino MARCAN (CRO) 67(3) 64 76(3)
Marco SPERONELLO (ITA) defeated Maximilian PICHELSTORFER (AUT) 64 67(3) 61
Blaz ROLA (SLO) defeated Jakopo LOCATELLI (ITA) 64 76
Hicham KHADDARI (MAR) (3) defeated Matthaus SCHWAIGER (AUT) 64 57 64
David SODEK (CZE) defeated Mikhail TITOV (RUS) 67(3) 64 61
Ilija CUIC (CRO) defeated Giovanni BOTTAI (ITA) 57 62 61
Stefano TRAVAGLIA (ITA) defeated Alesandros GEORGOUDAS (GER) 61 63
Tomislav TERNAR (SLO) defeated Julian ZGANEC (AUT) 75 64
Morgan LESUR (BEL) defeated Philipp RINGER (AUT) (16) 63 60
Mario TREBER (AUT) defeated Marco VALLETTA (ITA) 76 75
Philipp LANG (AUT) defeated Gianluca MARCHIORI (ITA) 63 63
Silvio DADIC (CRO) (2) defeated Krzysztof BASA (POL) 63 61

3th Round

Mark KOVACS (HUN) defeated Rafal GOZDUR (POL) 62 64
Tomislav BRKIC (BIH) defeated Lukas JASTRAUNIG (AUT) (15) 76(3)
Dennis BLOEMKE (GER) defeated David THURNER (GER) (9) 75 75
Domen KORELC (SLO) defeated Paul KUGLER (AUT) 63 63
Yannik REUTER (BEL) (4) defeated Dmitri MARFINSKY (RUS) 61 62
Roy KRAWCEWICZ (AUT) defeated Daniel GEIB (AUT) 46 61 62
Niki MOSER (AUT) (12) defeated Bastian TRINKER (AUT) 61 62
Alessandro GIANNESSI (ITA) defeated Robin SALVATORI (ITA) 62 64
David GOFFIN (BEL) (8) defeated Matthias WOLF (ITA) 64 62
Erik CREPALDI (ITA) defeated Andrew FITZPATRICK (GBR) 75 61
Stepan KHOTULEV (SLO) (14) defeated Marco SPERONELLO (ITA) 26 63 64
Blaz ROLA (SLO) defeated Hicham KHADDARI (MAR) (3) 64 61
David SODEK (CZE) defeated Ilija CUIC (CRO) 76(5) 62
Tomislav TERNAR (SLO) defeated Stefano TRAVAGLIA (ITA) 61 63
Mario TREBER (AUT) defeated Morgan LESUR (BEL) 64 64
Silvio DADIC (CRO) (2) defeated Philipp LANG (AUT) 36 63 75

4th Round

Tomislav BRKIC (BIH) defeated Mark KOVACS (HUN) 61 76(4)
Dennis BLOEMKE (GER) defeated Domen KORELC (SLO) 75 63
Yannik REUTER (BEL) (4) defeated Roy KRAWCEWICZ (AUT) 64 26 64
Niki MOSER (AUT) (12) defeated Alessandro GIANNESSI (ITA) 63 36 64
David GOFFIN (BEL) (8) defeated Erik CREPALDI (ITA) 62 64
Blaz ROLA (SLO) defeated Stepan KHOTULEV (SLO) (14) 46 64 63
David SODEK (CZE) defeated Tomislav TERNAR (SLO) 64 61
Silvio DADIC (CRO) (2) defeated Mario TREBER (AUT) 63 64

Quarterfinal

Dennis BLOEMKE (GER) defeated Tomislav BRKIC (BIH) 76(5) 62
Yannik REUTER (BEL) (4) defeated Niki MOSER (AUT) (12) 63 62
David GOFFIN (BEL) (8) defeated Blaz ROLA (SLO) 63 62
Silvio DADIC (CRO) (2) defeated David SODEK (CZE) 63 64