Thursday (03/26/2009) Order of Play R1 Miami [Archive] - MensTennisForums.com

Thursday (03/26/2009) Order of Play R1 Miami

TNX1.0E6TOPCA
03-26-2009, 09:10 AM
ORDER OF PLAY - Thursday, 26 March 2009

STADIUM Starting At: 11:00 AM
WTA Jill CRAYBAS (USA) vs Anna-Lena GROENEFELD (GER)
followed by
ATP Sergiy STAKHOVSKY (UKR) vs John ISNER (USA)
followed by
ATP Gilles MULLER (LUX) vs Sam QUERREY (USA)
followed by
WTA Sorana CIRSTEA (ROU) Caroline WOZNIACKI (DEN) vs Svetlana KUZNETSOVA (RUS) Amelie MAURESMO (FRA)
Not Before 7:00 PM
WTA Tamaryn HENDLER (BEL) vs Shahar PEER (ISR)
followed by
ATP Igor KUNITSYN (RUS) vs Guillermo CANAS (ARG)


GRANDSTAND Starting At: 11:00 AM
ATP Ryan SWEETING (USA) vs Nicolas MASSU (CHI)
followed by
ATP Juan Ignacio CHELA (ARG) vs Bobby REYNOLDS (USA)
followed by
WTA Tamarine TANASUGARN (THA) vs Nathalie DECHY (FRA)
followed by
ATP Jose ACASUSO (ARG) vs Janko TIPSAREVIC (SRB)
Not Before 5:00 PM
ATP Marc GICQUEL (FRA) vs Juan MONACO (ARG)


COURT 1 Starting At: 10:00 AM
ATP Potito STARACE (ITA) vs Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG)
followed by
ATP Amer DELIC (USA) vs Steve DARCIS (BEL)
followed by
ATP Benjamin BECKER (GER) vs Jesse LEVINE (USA)
followed by
ATP Yen-Hsun LU (TPE) vs Eduardo SCHWANK (ARG)


COURT 2 Starting At: 10:00 AM
WTA Al a KUDRYAVTSEVA(RUS) vs Mariana DUQUE MARINO (COL )
followed by
WTA Timea BACSINSZKY (SUI) vs Alexa GLATCH (USA)
followed by
WTA Gisela DULKO (ARG) vs Lourdes DOMINGUEZ LINO (ESP)
followed by
WTA Maria Jose MARTINEZ SANCHEZ (ESP) vs Yanina WICKMAYER (BEL)
Not Before 5:00 PM
WTA Virginie RAZZANO (FRA) vs Julia GOERGES (GER)
followed by
WTA Ayumi MORITA (JPN) vs Michael a KRAJICEK (NED)


COURT 3 Starting At: 10:00 AM
WTA Ekaterina MAKAROVA (RUS) vs Yung-Jan CHAN (TPE)
followed by
WTA Marina ERAKOVIC (NZL) vs Karolina SPREM (CRO)
followed by
WTA Tathiana GARBIN (ITA) vs Klara ZAKOPALOVA (CZE)
followed by
WTA Pauline PARMENTIER (FRA) vs Mara SANTANGELO (ITA)
followed by
WTA Sabine LISICKI (GER) vs Petra KVITOVA (CZE)


COURT 6 Starting At: 10:00 AM
ATP Simone BOLELLI (ITA) vs Teimuraz GABASHVILI (RUS)
followed by
ATP Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Andreas SEPPI (ITA)
followed by
ATP Stefan KOUBEK (AUT) vs Albert MONTANES (ESP)
followed by
ATP Viktor TROICKI (SRB) vs Nicolas DEVILDER (FRA)


COURT 7 Starting At: 10:00 AM
WTA Urszula RADWANSKA (POL) vs Na LI (CHN)
followed by
ATP Frederico GIL (POR) vs Mischa ZVEREV (GER)
followed by
WTA Karin KNAPP (ITA) vs Barbora ZAHLAVOVA STRYCOVA (CZE)
followed by
WTA Petra MARTIC (CRO) Coco VANDEWEGHE (USA) vs Daniela HANTUCHOVA (SVK) Ai SUGIYAMA (JPN)




:wavey:

chowdahead25
03-26-2009, 02:51 PM
Ajde Janko!!