Sunday (03/15/2009) OoP & Scores [Archive] - MensTennisForums.com

Sunday (03/15/2009) OoP & Scores

TNX1.0E6TOPCA
03-15-2009, 05:57 AM
STADIUM 1 Starting At: 11:00 AM
WTA Vera ZVONAREVA (RUS) vs Petra KVITOVA (CZE)
Not Before 1:00 PM
ATP Novak DJOKOVIC (SRB) vs Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG)
Not Before 2:00 PM
WTA Dinara SAFINA (RUS) vs Shuai PENG (CHN)
followed by
ATP Rafael NADAL (ESP) vs Michael BERRER (GER)
Not Before 7:00 PM
ATP Daniel KOELLERER (AUT) vs Andy RODDICK (USA)
followed by
ATP Bob BRYAN (USA) Mike BRYAN (USA) vs Yves ALLEGRO (SUI) Roger FEDERER (SUI)

STADIUM 2 Starting At: 11:00 AM
ATP Jeremy CHARDY (FRA) vs Mardy FISH (USA)
followed by
ATP Ryan SWEETING (USA) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG)
followed by
ATP Jurgen MELZER (AUT) vs Taylor DENT (USA)
followed by
WTA Shahar PEER (ISR) vs Anna CHAKVETADZE (RUS)
followed by
ATP Nicolas MASSU (CHI) vs Marat SAFIN (RUS)
Not Before 8:30 PM
WTA Amelie MAURESMO (FRA) vs Na LI (CHN)

STADIUM 3 Starting At: 11:00 AM
ATP David FERRER (ESP) vs Todd WIDOM (USA)
followed by
WTA Nicole VAIDISOVA (CZE) vs Jill CRAYBAS (USA)
followed by
ATP Gael MONFILS (FRA) vs John ISNER (USA)
followed by
ATP Robert KENDRICK (USA) vs David NALBANDIAN (ARG)
followed by
ATP Radek STEPANEK (CZE) vs Sam QUERREY (USA)
followed by
WTA Elena VESNINA (RUS) vs Victoria AZARENKA (BLR)

COURT 4 Starting At: 11:00 AM
WTA Caroline WOZNIACKI (DEN) vs Kaia KANEPI (EST)
followed by
ATP Tommy HAAS (GER) vs Rainer SCHUETTLER (GER)
followed by
WTA Alexa GLATCH (USA) vs Urszula RADWANSKA (POL)
followed by
ATP Tomas BERDYCH (CZE) vs Viktor TROICKI (SRB)
followed by
ATP Max MIRNYI (BLR) Andy RAM (ISR) vs Martin DAMM (CZE) Robert LINDSTEDT (SWE)

COURT 5 Starting At: 11:00 AM
WTA Nuria LLAGOSTERA VIVES (ESP) Maria Jose MARTINEZ SANCHEZ (ESP) vs Ekaterina MAKAROVA (RUS) Tatiana POUTCHEK (BLR)
followed by
WTA Cara BLACK (ZIM) Liezel HUBER (USA) vs Alisa KLEYBANOVA (RUS) Monica NICULESCU (ROU)
followed by
ATP Feliciano LOPEZ (ESP) Fernando VERDASCO (ESP) vs Mariusz FYRSTENBERG (POL) Marcin MATKOWSKI (POL)
followed by
WTA Zi YAN (CHN) Jie ZHENG (CHN) vs Maria KIRILENKO (RUS) Flavia PENNETTA (ITA)
followed by
ATP Richard GASQUET (FRA) Stanislas WAWRINKA (SUI) vs Daniel NESTOR (CAN) Nenad ZIMONJIC (SRB)

COURT 6 Starting At: 11:00 AM
ATP Nicolas KIEFER (GER) vs Bobby REYNOLDS (USA)
followed by
ATP Andreas SEPPI (ITA) vs Stanislas WAWRINKA (SUI)
followed by
ATP Michael RUSSELL (USA) vs Dmitry TURSUNOV (RUS)
followed by
ATP Mario ANCIC (CRO) Jo-Wilfried TSONGA (FRA) vs Marcelo MELO (BRA) Andre SA (BRA)
followed by
ATP Travis PARROTT (USA) Filip POLASEK (SVK) vs Fernando GONZALEZ (CHI) Tommy ROBREDO (ESP)



:wavey: