Saturday (03/14/2009) OoP & Scores [Archive] - MensTennisForums.com

Saturday (03/14/2009) OoP & Scores

TNX1.0E6TOPCA
03-14-2009, 05:51 AM
STADIUM 1 Starting At: 11:00 AM
ATP Albert MONTANES (ESP) vs Andy MURRAY (GBR)
Not Before 1:00 PM
WTA Petra CETKOVSKA (CZE) vs Elena DEMENTIEVA (RUS)
followed by
WTA Ana IVANOVIC (SRB) vs Anastasiya YAKIMOVA (BLR)
followed by
ATP Marc GICQUEL (FRA) vs ‘future daddy’ Roger FEDERER (SUI)
Not Before 7:00 PM
WTA Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS) vs Jelena JANKOVIC (SRB)
Not Before 8:30 PM
ATP James BLAKE (USA) vs Jarkko NIEMINEN (FIN)

STADIUM 2 Starting At: 11:00 AM
WTA Agnieszka RADWANSKA (POL) vs Samantha STOSUR (AUS)
followed by
ATP Richard GASQUET (FRA) vs Michael LLODRA (FRA)
followed by
ATP Teimuraz GABASHVILI (RUS) vs Jo-Wilfried TSONGA (FRA)
followed by
WTA Daniela HANTUCHOVA (SVK) vs Yanina WICKMAYER (BEL)
followed by
ATP Gilles SIMON (FRA) vs Yen-Hsun LU (TPE)
followed by
ATP Lleyton HEWITT (AUS) vs Fernando GONZALEZ (CHI)

STADIUM 3 Starting At: 11:00 AM
ATP Tommy ROBREDO (ESP) vs Igor KUNITSYN (RUS)
followed by
ATP Steve DARCIS (BEL) vs Marin CILIC (CRO)
followed by
WTA Bethanie MATTEK-SANDS (USA) vs Gisela DULKO (ARG)
followed by
ATP Thomaz BELLUCCI (BRA) vs Fernando VERDASCO (ESP)
followed by
WTA Sania MIRZA (IND) vs Flavia PENNETTA (ITA)
followed by
WTA Ai SUGIYAMA (JPN) vs Angela HAYNES (USA)

COURT 4 Starting At: 11:00 AM
WTA Agnes SZAVAY (HUN) vs Edina GALLOVITS (ROU)
followed by
ATP Paul-Henri MATHIEU (FRA) vs Potito STARACE (ITA)
followed by
WTA Kristina BARROIS (GER) vs Alize CORNET (FRA)
followed by
ATP Ivan LJUBICIC (CRO) vs Mario ANCIC (CRO)
followed by
WTA Lucie SAFAROVA (CZE) vs Aleksandra WOZNIAK (CAN)

COURT 5 Starting At: 11:00 AM
WTA Sara ERRANI (ITA) vs Karin KNAPP (ITA)
followed by
ATP Olivier PATIENCE (FRA) vs Philipp KOHLSCHREIBER (GER)
followed by
WTA Tamira PASZEK (AUT) vs Alisa KLEYBANOVA (RUS)
followed by
ATP Ivo KARLOVIC (CRO) vs Sergiy STAKHOVSKY (UKR)

COURT 6 Starting At: 11:00 AM
ATP Igor ANDREEV (RUS) vs Ernests GULBIS (LAT)
followed by
WTA Dominika CIBULKOVA (SVK) vs Nuria LLAGOSTERA VIVES (ESP)
followed by
ATP Nicolas LAPENTTI (ECU) vs Robin SODERLING (SWE)
followed by
WTA Roberta VINCI (ITA) vs Sybille BAMMER (AUT)
followed by
WTA Bethanie MATTEK-SANDS (USA) Mashona WASHINGTON (USA) vs Svetlana KUZNETSOVA (RUS) Amelie MAURESMO (FRA)

COURT 7 Starting At: 11:00 AM
ATP Bruno SOARES (BRA) Kevin ULLYETT (ZIM) vs Travis PARROTT (USA) Filip POLASEK (SVK)
followed by
WTA Alona BONDARENKO (UKR) Kateryna BONDARENKO (UKR) vs Alla KUDRYAVTSEVA (RUS) Anastasia RODIONOVA (RUS)
followed by
ATP Lukasz KUBOT (POL) Oliver MARACH (AUT) vs Gael MONFILS (FRA) Mischa ZVEREV (GER)

COURT 8 Starting At: 11:00 AM
ATP Julian KNOWLE (AUT) Jurgen MELZER (AUT) vs Lukas DLOUHY (CZE) Leander PAES (IND)
followed by
ATP Simon ASPELIN (SWE) Jamie MURRAY (GBR) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) David NALBANDIAN (ARG)
followed by
WTA Jie ZHENG (CHN) vs Vera DUSHEVINA (RUS)



:wavey:

fanancic
03-14-2009, 01:22 PM
Ajmo Mario!

Richardgm
03-14-2009, 05:58 PM
Thanks for this.

iSzavay.
03-15-2009, 05:42 AM
Is Hewitt gonna play?

Lee
03-15-2009, 05:45 AM
They just come onto court

Lee
03-15-2009, 05:46 AM
I don't know why the tournament not moving the match to stadium 3. It's slightly smaller than stadium 2. :shrug: