Friday (03/13/2009) OoP & Scores [Archive] - MensTennisForums.com

Friday (03/13/2009) OoP & Scores

TNX1.0E6TOPCA
03-13-2009, 06:46 AM
STADIUM 1 Starting At: 11:00 AM
WTA Amelie MAURESMO (FRA) vs Anna-Lena GROENEFELD (GER)
followed by
ATP Sam QUERREY (USA) vs Guillermo CANAS (ARG)
followed by
WTA Dinara SAFINA (RUS) vs Tsvetana PIRONKOVA (BUL)
followed by
ATP Marc LOPEZ (ESP) Rafael NADAL (ESP) vs Frantisek CERMAK (CZE) Michal MERTINAK (SVK)
>>> SALUTE TO HEROES <<<
Not Before 7:30 PM
ATP Mardy FISH (USA) Andy RODDICK (USA) vs Jeremy CHARDY (FRA) Gilles SIMON (FRA)
followed by
WTA Urszula RADWANSKA (POL) vs Svetlana KUZNETSOVA (RUS)

STADIUM 2 Starting At: 11:00 AM
ATP Tomas BERDYCH (CZE) Nicolas KIEFER (GER) vs Ross HUTCHINS (GBR) Andy MURRAY (GBR)
followed by
WTA Marion BARTOLI (FRA) vs Shahar PEER (ISR)
followed by
ATP Oscar HERNANDEZ (ESP) vs Tommy HAAS (GER)
followed by
ATP Taylor DENT (USA) vs Diego JUNQUEIRA (ARG)
followed by
WTA Vera ZVONAREVA (RUS) vs Yung-Jan CHAN (TPE)
followed by
WTA Ekaterina MAKAROVA (RUS) vs Anna CHAKVETADZE (RUS)

STADIUM 3 Starting At: 11:00 AM
WTA Caroline WOZNIACKI (DEN) vs Timea BACSINSZKY (SUI)
followed by
ATP Wayne ODESNIK (USA) vs Ryan SWEETING (USA)
followed by
WTA Yaroslava SHVEDOVA (KAZ) vs Victoria AZARENKA (BLR)
followed by
ATP Bobby REYNOLDS (USA) vs Fabio FOGNINI (ITA)
followed by
WTA Jill CRAYBAS (USA) vs Anabel MEDINA GARRIGUES (ESP)
followed by
ATP John ISNER (USA) vs Christophe ROCHUS (BEL)

COURT 4 Starting At: 11:00 AM
ATP Todd WIDOM (USA) vs Ivan NAVARRO (ESP)
followed by
WTA Virginie RAZZANO (FRA) vs Kaia KANEPI (EST)
followed by
ATP Michael RUSSELL (USA) vs Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP)
followed by
WTA Na LI (CHN) vs Patty SCHNYDER (SUI)
followed by
ATP Mikhail YOUZHNY (RUS) vs Viktor TROICKI (SRB)
followed by
ATP Nicolas MASSU (CHI) vs Eduardo SCHWANK (ARG)

COURT 5 Starting At: 11:00 AM
WTA Olga GOVORTSOVA (BLR) vs Shuai PENG (CHN)
followed by
ATP Victor HANESCU (ROU) vs Jeremy CHARDY (FRA)
followed by
WTA Sorana CIRSTEA (ROU) vs Elena VESNINA (RUS)
followed by
ATP Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG) vs Rik DE VOEST (RSA)
followed by
WTA Gisela DULKO (ARG) Shahar PEER (ISR) vs Chia-Jung CHUANG (TPE) Sania MIRZA (IND)
followed by
WTA Petra KVITOVA (CZE) vs Iveta BENESOVA (CZE)

COURT 6 Starting At: 11:00 AM
ATP Kevin ANDERSON (RSA) vs Michael BERRER (GER)
followed by
WTA Carla SUAREZ NAVARRO (ESP) vs Alexa GLATCH (USA)
followed by
ATP Juan Ignacio CHELA (ARG) vs Andreas SEPPI (ITA)
followed by
WTA Alona BONDARENKO (UKR) vs Nicole VAIDISOVA (CZE)
followed by
ATP Bjorn PHAU (GER) vs Robert KENDRICK (USA)
followed by
WTA Raquel KOPS-JONES (USA) Abigail SPEARS (USA) vs Nathalie DECHY (FRA) Mara SANTANGELO (ITA)

COURT 7 Starting At: 11:00 AM
ATP Jeff COETZEE (RSA) Wesley MOODIE (RSA) vs Michael LLODRA (FRA) Radek STEPANEK (CZE)
followed by
ATP Fernando GONZALEZ (CHI) Tommy ROBREDO (ESP) vs Rainer SCHUETTLER (GER) Robin SODERLING (SWE)
followed by
ATP Ivo KARLOVIC (CRO) Dusan VEMIC (SRB) vs David FERRER (ESP) Albert MONTANES (ESP)
followed by
WTA Alisa KLEYBANOVA (RUS) Monica NICULESCU (ROU) vs Francesca SCHIAVONE (ITA) Caroline WOZNIACKI (DEN)

COURT 8 Starting At: 11:00 AM
ATP Daniel KOELLERER (AUT) vs Mischa ZVEREV (GER)
followed by
ATP Mahesh BHUPATHI (IND) Mark KNOWLES (BAH) vs Igor KUNITSYN (RUS) Dmitry TURSUNOV (RUS)
followed by
WTA Samantha STOSUR (AUS) Rennae STUBBS (AUS) vs Klaudia JANS (POL) Alicja ROSOLSKA (POL)



:wavey: