Thursday (03/12/2009) OoP and Scores [Archive] - MensTennisForums.com

Thursday (03/12/2009) OoP and Scores

TNX1.0E6TOPCA
03-12-2009, 10:11 AM
STADIUM 1 Starting At: 11:00 AM
ATP Vincent SPADEA (USA) vs Igor KUNITSYN (RUS)
followed by
WTA Mariya KORYTTSEVA (UKR) vs Sania MIRZA (IND)
followed by
ATP Lleyton HEWITT (AUS) vs Jan HERNYCH (CZE)
followed by
WTA Maria SHARAPOVA (RUS) Elena VESNINA (RUS) vs Ekaterina MAKAROVA (RUS) Tatiana POUTCHEK (BLR)
Not Before 7:00 PM
WTA Bethanie MATTEK-SANDS (USA) vs Tathiana GARBIN (ITA)
followed by
ATP Ivan LJUBICIC (CRO) vs Kei NISHIKORI (JPN)


STADIUM 2 Starting At: 11:00 AM
ATP Julien BENNETEAU (FRA) vs Philipp KOHLSCHREIBER (GER)
followed by
WTA Vania KING (USA) vs Karin KNAPP (ITA)
followed by
ATP Feliciano LOPEZ (ESP) vs Michael LLODRA (FRA)
followed by
WTA Lucie SAFAROVA (CZE) vs Melanie OUDIN (USA)
Not Before 4:00 PM
ATP Kevin KIM (USA) vs Ernests GULBIS (LAT)
followed by
ATP Teimuraz GABASHVILI (RUS) vs Jose ACASUSO (ARG)


STADIUM 3 Starting At: 11:00 AM
WTA Maria KIRILENKO (RUS) vs Edina GALLOVITS (ROU)
followed by
ATP Marc GICQUEL (FRA) vs Simone BOLELLI (ITA)
followed by
WTA Svetlana KUZNETSOVA (RUS) Amelie MAURESMO (FRA) vs Anabel MEDINA GARRIGUES (ESP) Virginia RUANO PASCUAL (ESP)
followed by
WTA Ajla TOMLJANOVIC (CRO) vs Angela HAYNES (USA)
Not Before 4:00 PM
ATP Thomaz BELLUCCI (BRA) vs Janko TIPSAREVIC (SRB)
followed by
ATP Steve DARCIS (BEL) vs Marcel GRANOLLERS (ESP)


COURT 4 Starting At: 11:00 AM
WTA Anastasiya YAKIMOVA (BLR) vs Varvara LEPCHENKO (USA)
followed by
WTA Tamira PASZEK (AUT) vs Mara SANTANGELO (ITA)
followed by
WTA Alla KUDRYAVTSEVA (RUS) Anastasia RODIONOVA (RUS) vs Daniela HANTUCHOVA (SVK) Ai SUGIYAMA (JPN)
followed by
WTA Anna-Lena GROENEFELD (GER) Patty SCHNYDER (SUI) vs Maria KIRILENKO (RUS) Flavia PENNETTA (ITA)
Not Before 4:00 PM
ATP Nicolas LAPENTTI (ECU) vs Santiago GIRALDO (COL)


COURT 5 Starting At: 11:00 AM
WTA Petra MARTIC (CRO) vs Vera DUSHEVINA (RUS)
followed by
WTA Magdalena RYBARIKOVA (SVK) vs Yanina WICKMAYER (BEL)
followed by
ATP Nicolas DEVILDER (FRA) vs Jarkko NIEMINEN (FIN)
followed by
WTA Zi YAN (CHN) Jie ZHENG (CHN) vs Vera DUSHEVINA (RUS) Yaroslava SHVEDOVA (KAZ)
Not Before 4:00 PM
ATP Yen-Hsun LU (TPE) vs Michael LAMMER (SUI)


COURT 6 Starting At: 11:00 AM
ATP Albert MONTANES (ESP) vs Florent SERRA (FRA)
followed by
WTA Samantha STOSUR (AUS) vs Francesca SCHIAVONE (ITA)
followed by
WTA Cara BLACK (ZIM) Liezel HUBER (USA) vs Jill CRAYBAS (USA) Tamarine TANASUGARN (THA)
followed by
ATP Potito STARACE (ITA) vs Denis GREMELMAYR (GER)
Not Before 4:00 PM
ATP Sergiy STAKHOVSKY (UKR) vs Brendan EVANS (USA)


COURT 7 Starting At: 11:00 AM
WTA Lucie HRADECKA (CZE) Vladimira UHLIROVA (CZE) vs Alona BONDARENKO (UKR) Kateryna BONDARENKO (UKR)
followed by
WTA Nuria LLAGOSTERA VIVES (ESP) vs Barbora ZAHLAVOVA STRYCOVA (CZE)
followed by
WTA Klara ZAKOPALOVA (CZE) vs Kristina BARROIS (GER)
followed by
WTA Yung-Jan CHAN (TPE) Tiantian SUN (CHN) vs Iveta BENESOVA (CZE) Barbora ZAHLAVOVA STRYCOVA (CZE)


COURT 8 Starting At: 11:00 AM
WTA Marta DOMACHOWSKA (POL) vs Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS)
followed by
WTA Stephanie FORETZ (FRA) vs Petra CETKOVSKA (CZE)
followed by
WTA Ayumi MORITA (JPN) vs Roberta VINCI (ITA)



:wavey: