Romania F10 [June 30 - Bals - Clay] Winner: Gabriel Moraru [Archive] - MensTennisForums.com

Romania F10 [June 30 - Bals - Clay] Winner: Gabriel Moraru

Zirconek
06-17-2008, 09:58 PM
Romania F10
Location: Bals, Romania
Type: $10K
Surface: clay (outdoor) red clay

http://www.fabricadebani.ro/userfiles/bals.jpg

Tournament factsheet: http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentfactsheet.asp?tournament=1100017565
website: www.frt.ro

Entry List
1 IONITA, Victor ROU 429 1
2 MORARU, Gabriel ROU 437 1
3 LEONTE, Bogdan-Victor ROU 480 1
4 MLENDEA, Andrei ROU 515 1
5 LUCHICI, Raian ROU 540 1
6 SOUSA, Joao POR 573 1
7 MOLCHANOV, Denys UKR 619 1
8 MIRON, Marcel-Ioan ROU 762 1
9 BONDARENKO, Vladislav UKR 777 1
10 LUCASSEN, Peter NED 805 1
11 FEAVER, James GBR 853 1
12 $ GOH, Steven AUS 900 2
13 CIUMAC, Andrei MDA 901 1
14 CROWE, Joshua AUS 920 1
15 PAVAL, Costin ROU 944= 1
16 ILLINGWORTH, Matthew GBR 946 6
17 BELLA, Marco ITA 949 2
18 HAENLE, Pirmin GER 950 6


Alternates
19 GEMOUCHIDIS, Paris GRE 956 1
20 ALBOT, Radu MDA 972 1
21 THORNLEY, Sean GBR 989 1
22 SIMONI, Marco ITA 991 4
23 GIURGIU, Ilie-Aurelian ROU 995 1
24 ANAGNASTOPOL, Victor-Mugurel ROU 1015 1
25 PAVIC, Ante CRO 1017 2
26 PUSCASU, Paul-Mihai ROU 1026 1
27 JAHN, Jeremy GER 1082= 5
28 FROST, Isaac AUS 1121 5
29 $ FAVA, Andrea ITA 1122 3
30 RMUS, Martin SLO 1136= 4
31 SIMON, Adrian-Daniel ROU 1139 1
32 KARANASHEV, Andemir RUS 1148 1
33 MIRTEA, Dragos Cristian ROU 1155 1
34 DE RIJKE, Remko NED 1170 5
35 CARPEN, Alexandru-Daniel ROU 1174 1
36 SIKORA, Adrian SVK 1177 1
37 CALDERON-RODRIGUEZ, Carlos ESP 1181= 1
38 RUMENOV PAYAKOV, Georgi ESP 1243= 1
39 CUELLAR-GONZALEZ, Mario ESP 1247= 2
40 VIGNE, Laurent FRA 1251= 1
41 OOSTDAM, Roel NED 1292= 1
42 STOPPINI, Luca ITA 1305= 3
43 LEMKE, James AUS 1309= 3
44 DE FAYS, Frederic BEL 1320= 1
45 FATTEBERT, Yannick SUI 1331= 3
46 PAZMAN, Marko CRO 1331= 1
47 KOWALCZYK, Mateusz POL 1336= 1
48 KOSLER, Jiri CZE 1338= 3
49 FANUCCI, Pietro ITA 1350 3
50 DANIELL, Marcus NZL 1416= 2
51 BONAMI, Maxime FRA 1416= 3
52 GIGOUNON, Germain BEL 1456= 1
53 TUDOREANU, Roman MDA 1456= 1
54 INZERILLO, Jerome FRA 1474= 3
55 HODEL, Thomas-Cristian ROU 1499= 1
56 NEDELESCU, Catalin-Petre ROU 1506= 1
57 STEINHERR, Mike GER 1506= 5
58 BARADACH, Artem BLR 1506= 2
59 BRAMANTI, Davide ITA 1506= 5
60 BUJDO NOWAK, Igor POL 1591= 1
61 NOVAK, Balazs HUN 1591= 2
62 GUAITA-PAIS, Enric ESP 1686= 3
63 DANI, Hafid MAR 1748= 1
64 JURIC, Josip CRO 1786= 2
65 RIZZO, Claudio ITA 1786= 2
66 GRIGELIS, Laurynas LTU 1786= 2
67 LUSTYK, Jakub CZE 1816= 5
68 HODOROV, Tomer ISR 1838= 1

Zirconek
06-17-2008, 10:35 PM
Qualifying Draw

1st Round

Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) BYE
Danail TARPOV (BUL) defeated Christian HANSEN (GER) 6-3 3-6 6-1
Eduardo Javier AUTRAN NIEDBALSKI (CHI) defeated Razvan FRIPTU (ROU) 6-0 6-0
Sebastian CHYLINSKI (POL) defeated Florin SORODOC (ROU) 6-2 6-2
Robert COMAN (ROU) (2) BYE
Alexandru POENARU (ROU) defeated Alexandru GRIGORITA (ROU) 7-6(5) 7-5
Maciej RAJSKI (POL) defeated Alexandru ZORLENTAN (ROU) 6-3 6-2
Jordan RUX (USA) defeated Catalin MIRESCU (ROU) 6-2 6-4
Mihai PARVAN (ROU) (3) BYE
Sergiu ROGOVEANU (ROU) defeated Cristian GHERGU (ROU) 6-1 6-0
Sean WHEATLEY (AUS) defeated Cristian-Alexandru CEPARU (ROU) 6-1 6-1
Laurentiu BASARAB (ROU) defeated Horia MATEI (ROU) 6-4 6-3
Frederico MARQUES (POR) (4) BYE
Adnan AL MAHMOUD (ROU) defeated Dragos Alexandru IONESCU (ROU) 6-0 7-5
Oscar PODLEWSKI (GBR) defeated Stefan LEONTE (ROU) 6-0 6-1
Dan VASILESCU (ROU) defeated Alexandru Robert BURLAN (ROU) 6-0 6-0
Laurent VIGNE (FRA) (5) BYE
Alexandru Catalin MARASIN (ROU) defeated Dan Catalin BITICA (ROU) 6-7(4) 6-2 6-0
Zachary VAN MIN (AUS) defeated Alexander VON FRANKENBERG (GER) 6-0 6-2
Krishananth BALAKRISHNAN (AUS) defeated Anil YUKSEL (NED) (10) 6-3 6-3
Roel OOSTDAM (NED) (6) defeated Razvan LAZARENCO (ITA) 6-4 6-0
Eduard-Stefan PITIAN (ROU) defeated Alessio SCIVETTI (AUS) 6-4 6-2
Simone CHIODINI (ITA) defeated Victor-Tiberiu BENEA (ROU) 7-6(5) 6-3
Enric GUAITA-PAIS (ESP) (11) defeated Octavian DINUTA (ROU) 6-1 6-1
Georgi RUMENOV PAYAKOV (ESP) (7) defeated Marius-Adrian CIRSTEA (ROU) 6-3 6-2
Jacopo MARCHEGIANI (ITA) defeated Constantin STURDZA (SUI) 6-1 6-3
Ned BOONE (GBR) defeated Kacper MULARCZYK (POL) 6-3 6-4
Balazs NOVAK (HUN) (9) defeated Andrei-Gratian ONCIU (ROU) 6-2 6-0
Igor BUJDO NOWAK (POL) (8) defeated Razvan-Andrei COJOCARU (ROU) 6-1 6-0
Giovanni GALUPPO (ITA) defeated Marco STANCATI (ITA) 6-7(4) 7-6(5) 6-4
Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) defeated Andrew DOTTINO (USA) 6-1 6-2
Tomer HODOROV (ISR) (12) defeated Jason HOLLAND (USA) 6-0 6-0

2nd Round

Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) defeated Danail TARPOV (BUL) 6-4 2-6 6-4
Sebastian CHYLINSKI (POL) defeated Eduardo Javier AUTRAN NIEDBALSKI (CHI) 7-5 6-4
Robert COMAN (ROU) (2) defeated Alexandru POENARU (ROU) 6-1 6-0
Jordan RUX (USA) defeated Maciej RAJSKI (POL) 6-7(4) 6-1 6-3
Mihai PARVAN (ROU) (3) defeated Sergiu ROGOVEANU (ROU) 6-0 6-3
Sean WHEATLEY (AUS) defeated Laurentiu BASARAB (ROU) 6-3 6-3
Frederico MARQUES (POR) (4) defeated Adnan AL MAHMOUD (ROU) 7-6(3) 6-3
Oscar PODLEWSKI (GBR) defeated Dan VASILESCU (ROU) 6-1 6-2
Laurent VIGNE (FRA) (5) defeated Alexandru Catalin MARASIN (ROU) 6-2 6-1
Krishananth BALAKRISHNAN (AUS) defeated Zachary VAN MIN (AUS) 7-6(5) 6-2
Roel OOSTDAM (NED) (6) defeated Eduard-Stefan PITIAN (ROU) 6-1 6-3
Enric GUAITA-PAIS (ESP) (11) defeated Simone CHIODINI (ITA) 6-3 6-2
Georgi RUMENOV PAYAKOV (ESP) (7) defeated Jacopo MARCHEGIANI (ITA) 7-5 6-1
Balazs NOVAK (HUN) (9) defeated Ned BOONE (GBR) 6-0 6-3
Igor BUJDO NOWAK (POL) (8) defeated Giovanni GALUPPO (ITA) 6-2 6-2
Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) defeated Tomer HODOROV (ISR) (12) 6-1 6-2

3rd Round

Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) defeated Sebastian CHYLINSKI (POL) 6-3 4-6 6-2
Robert COMAN (ROU) (2) defeated Jordan RUX (USA) 6-3 6-2
Mihai PARVAN (ROU) (3) defeated Sean WHEATLEY (AUS) 6-4 6-0
Oscar PODLEWSKI (GBR) defeated Frederico MARQUES (POR) (4) 7-6(2) 6-2
Krishananth BALAKRISHNAN (AUS) defeated Laurent VIGNE (FRA) (5) 6-1 6-4
Roel OOSTDAM (NED) (6) defeated Enric GUAITA-PAIS (ESP) (11) 6-2 6-3
Balazs NOVAK (HUN) (9) defeated Georgi RUMENOV PAYAKOV (ESP) (7) 6-4 6-3
Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) defeated Igor BUJDO NOWAK (POL) (8) 6-7(6) 6-2 6-2




http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/1757/qs.pdf

Zirconek
06-17-2008, 10:41 PM
Singles Main Draw

1st Round

Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) defeated Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) 6-4 6-3
Costin PAVAL (ROU) defeated Mircea DIMOFTE (ROU) 6-2 6-0
Marco BELLA (ITA) defeated Oscar PODLEWSKI (GBR) 6-4 6-3
Matthew ILLINGWORTH (GBR) defeated Bogdan-Victor LEONTE (ROU) (5) 4-6 6-4 6-1
Robert COMAN (ROU) defeated Razvan SABAU (ROU) (4) 6-2 7-6(7)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) defeated Bogdan BUNECI (ROU) 6-4 6-4
Balazs NOVAK (HUN) defeated Pirmin HAENLE (GER) 6-2 6-2
Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Marcel-Ioan MIRON (ROU) 1-6 6-2 6-3
Raian LUCHICI (ROU) (7) defeated Peter LUCASSEN (NED) 6-4 6-2
Mihai PARVAN (ROU) defeated Radu ALBOT (MDA) 6-3 6-4
Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) defeated James FEAVER (GBR) 6-7(6) 6-4 6-4
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Vladislav BONDARENKO (UKR) 5-7 6-2 6-4
Denys MOLCHANOV (UKR) (8) defeated Joshua CROWE (AUS) 6-0 6-2
Roel OOSTDAM (NED) defeated Andrei CIUMAC (MDA) 6-4 6-0
Paul-Mihai PUSCASU (ROU) defeated Joao SOUSA (POR) 2-6 7-6(4) 6-4
Victor IONITA (ROU) (2) defeated Krishananth BALAKRISHNAN (AUS) 6-0 6-0

2nd Round

Costin PAVAL (ROU) defeated Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) 7-6(4) 6-3
Matthew ILLINGWORTH (GBR) defeated Marco BELLA (ITA) 6-1 6-1
Robert COMAN (ROU) defeated Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) 4-6 6-3 7-6(1)
Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Balazs NOVAK (HUN) 6-1 6-3
Raian LUCHICI (ROU) (7) defeated Mihai PARVAN (ROU) 6-1 6-3
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) 6-1 6-1
Denys MOLCHANOV (UKR) (8) defeated Roel OOSTDAM (NED) 6-2 6-0
Victor IONITA (ROU) (2) defeated Paul-Mihai PUSCASU (ROU) 6-2 6-4

Quarterfinal

Matthew ILLINGWORTH (GBR) defeated Costin PAVAL (ROU) 7-6(3) 6-4
Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Robert COMAN (ROU) 6-2 6-1
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Raian LUCHICI (ROU) (7) 6-3 7-6(6)
Victor IONITA (ROU) (2) defeated Denys MOLCHANOV (UKR) (8) 6-1 4-2 Retired

Semifinal

Matthew ILLINGWORTH (GBR) Vs Andrei MLENDEA (ROU) (6)
Gabriel MORARU (ROU) (3) Vs Victor IONITA (ROU) (2)

http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyround.asp?tournament=1100017565&event=1100099877

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/1757/mds.pdf

Zirconek
06-17-2008, 10:44 PM
Doubles Draw

1st Round

HANSEN (GER) / NOVAK (HUN) defeated CRACIUN (ROU) / MIRON (ROU) (1) Walkover
CROWE (AUS) / VAN MIN (AUS) defeated FEAVER (GBR) / VIGNE (FRA) 7-5 6-3
MLENDEA (ROU) / MORARU (ROU) (3) defeated BALAKRISHNAN (AUS) / WHEATLEY (AUS) 6-1 6-2
MARQUES (POR) / RUMENOV PAYAKOV (ESP) defeated GUAITA-PAIS (ESP) / MULARCZYK (POL) 7-6(5) 6-1
BONDARENKO (UKR) / CARPEN (ROU) defeated HODOROV (ISR) / PODLEWSKI (GBR) 6-3 6-7(7) [10-5]
ALBOT (MDA) / CIUMAC (MDA) (4) defeated ONCIU (ROU) / SCIVETTI (AUS) 6-2 6-2
CONSTANTIN (ROU) / SOUSA (POR) defeated DIMOFTE (ROU) / ILLINGWORTH (GBR) 6-2 6-3
LEONTE (ROU) / LUCHICI (ROU) (2) defeated BURLAN (ROU) / IONESCU (ROU) 6-2 6-0

Quarterfinal

CROWE (AUS) / VAN MIN (AUS) defeated HANSEN (GER) / NOVAK (HUN) 6-3 1-6 [10-4]
MLENDEA (ROU) / MORARU (ROU) (3) defeated MARQUES (POR) / RUMENOV PAYAKOV (ESP) 6-2 6-3
BONDARENKO (UKR) / CARPEN (ROU) defeated ALBOT (MDA) / CIUMAC (MDA) (4) 6-3 6-4
LEONTE (ROU) / LUCHICI (ROU) (2) defeated CONSTANTIN (ROU) / SOUSA (POR) 6-7(5) 6-3 [12-10]

Semifinal

MLENDEA (ROU) / MORARU (ROU) (3) defeated CROWE (AUS) / VAN MIN (AUS) 6-3 6-4
LEONTE (ROU) / LUCHICI (ROU) (2) defeated BONDARENKO (UKR) / CARPEN (ROU) 6-1 6-1

Final

MLENDEA (ROU) / MORARU (ROU) (3) defeated LEONTE (ROU) / LUCHICI (ROU) (2) 6-3 6-2



http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/1757/mdd.pdf

Zirconek
06-29-2008, 12:25 AM
qualifying draw, first roundalready played

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/1757/qs.pdf

Craciun playing qualies, what was he planning for this week? :scratch:

Zirconek
06-30-2008, 10:26 PM
Main draw available

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/1757/mds.pdf

Zirconek
07-02-2008, 12:05 AM
First Round

(WC)Alin Mihai Constantin (ROU) d. (1)(q)Dacian Craciun (ROU) 6-4 6-3
Costin Paval (ROU) vs (WC)Mircea Dimofte (ROU)
Marco Bella (ITA) d. (q)Oscar Podlewski (GBR) 6-4 6-3
(5)Bogdan Leonte (ROU) vs Matthew Illingworth (GBR)
(4)(WC)Razvan Sabau (ROU) vs (q)Robert Coman (ROU)
Alexandru Carpen (ROU) d. (WC)Bogdan Buneci (ROU) 6-4 6-4
Pirmin Haenle (GER) vs (q)Balazs Novak (HUN)
(6)Andrei Mlendea (ROU) vs Marcel Miron (ROU)
(7)Raian Luchici (ROU) d. Peter Lucassen (NED) 6-4 6-2
(q)Mihai Parvan (ROU) d. Radu Albot (MDA)
(q)Laurentiu Gavrila (ROU) d. Jamie Feaver (GBR) 6-7(6) 6-4 6-4
(3)Gabriel Moraru (ROU) vs Vladislav Bondarnenko (UKR)
(8)Denis Molcianov (UKR) d. Joshua Crowe (AUS) 6-0 6-2
Andrei Ciumac (MDA) vs (q)Roel Oostdam (NED)
Mihai Puscasu (ROU) d. Joao Sousa (POR) 2-6 7-6(4) 6-4
(2)Victor Ionita (ROU) vs (q)Krishananth Balakrishnan (AUS)

Sousa :hug:
Craciun :shrug:

Zirconek
07-02-2008, 08:36 PM
1st Round

Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) defeated Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) 6-4 6-3
Mircea DIMOFTE (ROU) Vs Costin PAVAL (ROU)
Marco BELLA (ITA) defeated Oscar PODLEWSKI (GBR) 6-4 6-3
Matthew ILLINGWORTH (GBR) defeated Bogdan-Victor LEONTE (ROU) (5) 4-6 6-4 6-1
Robert COMAN (ROU) defeated Razvan SABAU (ROU) (4) 6-2 7-6(7)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) defeated Bogdan BUNECI (ROU) 6-4 6-4
Balazs NOVAK (HUN) defeated Pirmin HAENLE (GER) 6-2 6-2
Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Marcel-Ioan MIRON (ROU) 1-6 6-2 6-3
Raian LUCHICI (ROU) (7) defeated Peter LUCASSEN (NED) 6-4 6-2
Mihai PARVAN (ROU) defeated Radu ALBOT (MDA) 6-3 6-4
Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) defeated James FEAVER (GBR) 6-7(6) 6-4 6-4
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Vladislav BONDARENKO (UKR) 5-7 6-2 6-4
Denys MOLCHANOV (UKR) (8) defeated Joshua CROWE (AUS) 6-0 6-2
Roel OOSTDAM (NED) defeated Andrei CIUMAC (MDA) 6-4 6-0
Paul-Mihai PUSCASU (ROU) defeated Joao SOUSA (POR) 2-6 7-6(4) 6-4
Krishananth BALAKRISHNAN (AUS) Vs Victor IONITA (ROU) (2)


Ciumac :o

Australian_Matt
07-03-2008, 01:22 AM
Any news from Balakrishnan vs Ionita?

Zirconek
07-03-2008, 01:17 PM
Any news from Balakrishnan vs Ionita?

(2)Victor Ionita (ROU) d. (q)Krishananth Balakrishnan (AUS) 6-0 6-0

:hug: what a bad luck drawing Ionita in first round :sad:

Consigliere
07-03-2008, 03:29 PM
holy sh1t :-)

Zirconek
07-03-2008, 06:06 PM
1st Round

Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) defeated Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) 6-4 6-3
Costin PAVAL (ROU) defeated Mircea DIMOFTE (ROU) 6-2 6-0
Marco BELLA (ITA) defeated Oscar PODLEWSKI (GBR) 6-4 6-3
Matthew ILLINGWORTH (GBR) defeated Bogdan-Victor LEONTE (ROU) (5) 4-6 6-4 6-1
Robert COMAN (ROU) defeated Razvan SABAU (ROU) (4) 6-2 7-6(7)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) defeated Bogdan BUNECI (ROU) 6-4 6-4
Balazs NOVAK (HUN) defeated Pirmin HAENLE (GER) 6-2 6-2
Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Marcel-Ioan MIRON (ROU) 1-6 6-2 6-3
Raian LUCHICI (ROU) (7) defeated Peter LUCASSEN (NED) 6-4 6-2
Mihai PARVAN (ROU) defeated Radu ALBOT (MDA) 6-3 6-4
Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) defeated James FEAVER (GBR) 6-7(6) 6-4 6-4
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Vladislav BONDARENKO (UKR) 5-7 6-2 6-4
Denys MOLCHANOV (UKR) (8) defeated Joshua CROWE (AUS) 6-0 6-2
Roel OOSTDAM (NED) defeated Andrei CIUMAC (MDA) 6-4 6-0
Paul-Mihai PUSCASU (ROU) defeated Joao SOUSA (POR) 2-6 7-6(4) 6-4
Victor IONITA (ROU) (2) defeated Krishananth BALAKRISHNAN (AUS) 6-0 6-0

2nd Round

Costin PAVAL (ROU) defeated Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) 7-6(4) 6-3
Matthew ILLINGWORTH (GBR) defeated Marco BELLA (ITA) 6-1 6-1
Robert COMAN (ROU) defeated Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) 4-6 6-3 7-6(1)
Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Balazs NOVAK (HUN) 6-1 6-3
Raian LUCHICI (ROU) (7) defeated Mihai PARVAN (ROU) 6-1 6-3
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Llaurentiu-Ady GAVRILA (ROU) 6-1 6-1
Denys MOLCHANOV (UKR) (8) defeated Roel OOSTDAM (NED) 6-2 6-0
Victor IONITA (ROU) (2) defeated Paul-Mihai PUSCASU (ROU) 6-2 6-4

Zirconek
07-05-2008, 11:48 AM
Quarterfinal

Matthew ILLINGWORTH (GBR) defeated Costin PAVAL (ROU) 7-6(3) 6-4
Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Robert COMAN (ROU) 6-2 6-1
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Raian LUCHICI (ROU) (7) 6-3 7-6(6)
Victor IONITA (ROU) (2) defeated Denys MOLCHANOV (UKR) (8) 6-1 4-2 Retired

Semifinal

Matthew ILLINGWORTH (GBR) Vs Andrei MLENDEA (ROU) (6)
Gabriel MORARU (ROU) (3) Vs Victor IONITA (ROU) (2)

Zirconek
07-05-2008, 11:50 AM
Final

MLENDEA (ROU) / MORARU (ROU) (3) defeated LEONTE (ROU) / LUCHICI (ROU) (2) 6-3 6-2

Zirconek
07-05-2008, 11:01 PM
Semifinal

Andrei MLENDEA (ROU) (6) defeated Matthew ILLINGWORTH (GBR) 6-3 6-3
Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Victor IONITA (ROU) (2) 7-5 6-4

Final

Andrei MLENDEA (ROU) (6) Vs Gabriel MORARU (ROU) (3)

Zirconek
07-06-2008, 03:16 PM
Final

Gabriel MORARU (ROU) (3) defeated Andrei MLENDEA (ROU) (6) 7-5 7-5


Moraru :yeah:
Mlendea :hug: