Argentina F5 [June 23 - Villa del Dique - Clay] Winner: Pablo Galdón [Archive] - MensTennisForums.com

Argentina F5 [June 23 - Villa del Dique - Clay] Winner: Pablo Galdón

Zirconek
06-10-2008, 10:49 PM
Argentina F5
Location: Villa del Dique, Argentina
Type: $10K
Surface: clay (outdoor) red clay

http://www.vacations-abroad.com/images/property00001595photo0004.gif

Tournament factsheet: http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentfactsheet.asp?tournament=1100017878

Entry List
1 PATRIARCA, Damian ARG 365 1
2 FABBRI, Alejandro ARG 374 1
3 MIGANI, Leandro ARG 389 1
4 ALUND, Martin ARG 403 1
5 ALVAREZ, Diego ARG 411 1
6 GONZALIA, Jonathan ARG 426 1
7 KON, Alejandro ARG 428 1
8 PASTORINO, Antonio ARG 433 1
9 AMADO, Juan-Pablo ARG 436 1
10 GALDON, Pablo ARG 502 1
11 CRISTIN, Diego ARG 532 1
12 MOLTENI, Andres ARG 536 1
13 GRIMOLIZZI, Gaston-Arturo ARG 559 1
14 NOVISKI, Lionel ARG 595 1
15 CAVALLERO, Federico ARG 719 1
16 CARRY, Guillermo ARG 726 1
17 JARA-LOZANO, Nicolas ARG 739 1
18 SANSONETTI, Federico URU 791 1


Alternates
19 DORIA-MEDINA, Mauricio BOL 830 1
20 CONOCENTE, Marcos ARG 838 1
21 BAGNIS, Facundo ARG 843 1
22 PASKVAN, Federico ARG 860 1
23 BUJNIEWICZ, Guillermo ARG 905 1
24 MONTEFERRARIO, Joaquin-Jesus ARG 919 1
25 $ SPINA, Juan-Francisco ARG 958 1
26 PERALTA-TELLO, Eduardo MEX 989 1
27 GIUSSANI, Gaston ARG 1026 1
28 URIARTE, Sebastian ARG 1060 1
29 GUICHONET, Damian ARG 1062= 1
30 PICCO, Agustin ARG 1128 1
31 TUR, Gonzalo ARG 1172= 1
32 BENEDICTI, Mariano ARG 1209= 1
33 RIOS-BENITEZ, Martin ARG 1211= 2
34 DEL BONIS, Federico ARG 1221= 1
35 TAMAGNONE, Franco ARG 1249= 1
36 MAKIGUCHI, Ryusei BOL 1287= 1
37 GAICH, German ARG 1302= 1
38 PEREZ, Rodrigo CHI 1318= 3
39 SAVELLI, Leandro ARG 1347= 1
40 ICHKOV, Stanislav ARG 1443= 1
41 VIVANCO, Juan-Sebastian ECU 1456= 1
42 ROMANAZZI, Juan-Manuel ARG 1491= 1
43 PIZZI, Nicolas ARG 1586= 1
44 BRIANO, Gaston ARG 1586= 1
45 BRACHO, Cesar PAR 1678= 1
46 ROJAS, Marco-Antonio BOL 1784= 1
47 TIBERTI, Bruno ARG 1811= 1
48 BARTH, George USA 1811= 6

Zirconek
06-10-2008, 10:54 PM
Qualifying Draw

1st Round

Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) (2) defeated Alfonso GALLO (URU) 6-3 6-1
Alex THEILER (CHI) defeated Jan GATTIKER (SUI) 7-6(3) 3-6 6-2
Ariel BEHAR (URU) defeated Gabriel NAJLE (ARG) 6-1 6-4
Cristobal RABBA (CHI) defeated Angel TORRES (CHI) 6-3 6-3
Ariel-Martin LUCERO (ARG) defeated Nicolas SALAMA (PAR) 6-3 6-0
Juan Agustín ALESSIO (ARG) defeated Stefano LICATA (ARG) 1-6 7-5 6-3
Rodrigo GOMEZ SAIGOS (ESP) defeated Matias MOYANO (ARG) 6-0 6-2
Bruno TIBERTI (ARG) (15) defeated Luciano CARLUCCIO (ARG) 5-7 7-6(5) 6-4
Eduardo PERALTA-TELLO (MEX) (3) defeated Cristian GENESIO (ARG) 6-0 6-2
Eduardo PIRAGINE (ARG) defeated Franco AGAMENONE (ARG) 6-1 2-6 6-4
Marco TRUNGELLITI (ARG) defeated Juan-Manuel AGASARKISSIAN (ARG) 7-6(5) 6-2
Cesar BRACHO (PAR) (13) defeated Juan Francisco GILES (ARG) 6-3 6-2
Gaston GIUSSANI (ARG) (4) defeated Fernando BIBILONI (ARG) 6-1 6-0
Federico WAIDLICH-CHAVES (ARG) defeated Diego PRADO (ARG) 6-3 6-4
Santiago MACCIO (ARG) defeated Ramiro ARIAS-MORENO (ARG) 1-6 7-5 6-3
Roberto Eduardo RAMIREZ (ARG) defeated Marco-Antonio ROJAS (BOL) (14) 6-4 6-1
Sebastian URIARTE (ARG) (5) defeated Leandro VERALDI (ARG) 6-3 7-5
Agustin PORTIS (ARG) defeated Joaquin RODRIGUEZ (URU) 6-1 2-6 6-1
Renzo OLIVO (ARG) defeated Sergio GALDOS (PER) 3-6 7-6(8) 7-5
Gaston BRIANO (ARG) (12) defeated David CATALA-VELASCO (ESP) 6-3 3-6 6-1
Valentin FLOREZ (ARG) defeated Damian GUICHONET (ARG) (6) 7-5 6-4
Juan-Manuel CAMILLONI (URU) defeated Ariel CAGGIANO (ARG) 6-3 6-4
Mateo GALDON (ARG) defeated Agustin MOYANO (ARG) 7-6(4) 2-6 7-5
Nicolas-Andres RODRIGUEZ (ARG) (11) defeated Jorge MONTERO (CHI) 4-6 7-6(7) 6-2
Gonzalo TUR (ARG) (7) defeated Andres KURDYLA (ARG) 6-3 6-4
Patricio HERAS (ARG) defeated Julian MORA (ARG) 6-2 6-4
Marcos REMONDEGUI (ARG) defeated Federico IRAOLA (ARG) 6-1 6-1
German GAICH (ARG) (9) defeated Pablo MIGANI (ARG) 6-1 6-1
Agustin PICCO (ARG) (8) defeated Aaron DUJOVNE (CHI) 6-0 6-2
Enzo PIGOLA (PAR) defeated Luciano DAHER (ARG) 7-5 6-2
Andres CEPPO (ARG) defeated Ezequiel ROMERO (ARG) 1-6 6-3 6-4
Federico DEL BONIS (ARG) (10) defeated Matias-Omar TELLO (ARG) 6-7(3) 6-1 6-1

2nd Round

Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) (2) defeated Alex THEILER (CHI) 6-3 6-3
Ariel BEHAR (URU) defeated Cristobal RABBA (CHI) 6-1 6-3
Juan Agustín ALESSIO (ARG) defeated Ariel-Martin LUCERO (ARG) 6-4 7-6(5)
Rodrigo GOMEZ SAIGOS (ESP) defeated Bruno TIBERTI (ARG) (15) 6-7(4) 7-5 6-1
Eduardo PERALTA-TELLO (MEX) (3) defeated Eduardo PIRAGINE (ARG) 6-1 6-0
Marco TRUNGELLITI (ARG) defeated Cesar BRACHO (PAR) (13) 6-1 6-1
Gaston GIUSSANI (ARG) (4) defeated Federico WAIDLICH-CHAVES (ARG) 6-4 6-1
Roberto Eduardo RAMIREZ (ARG) defeated Santiago MACCIO (ARG) 6-3 6-3
Sebastian URIARTE (ARG) (5) defeated Agustin PORTIS (ARG) 7-6(1) 6-2
Gaston BRIANO (ARG) (12) defeated Renzo OLIVO (ARG) 6-3 3-6 6-2
Valentin FLOREZ (ARG) defeated Juan-Manuel CAMILLONI (URU) 6-4 6-4
Nicolas-Andres RODRIGUEZ (ARG) (11) defeated Mateo GALDON (ARG) 6-2 6-3
Gonzalo TUR (ARG) (7) defeated Patricio HERAS (ARG) 6-3 6-1
German GAICH (ARG) (9) defeated Marcos REMONDEGUI (ARG) 6-2 6-2
Agustin PICCO (ARG) (8) defeated Enzo PIGOLA (PAR) 7-5 0-6 7-5
Federico DEL BONIS (ARG) (10) defeated Andres CEPPO (ARG) 6-0 6-1

3rd Round

Ariel BEHAR (URU) defeated Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) (2) 6-2 6-4
Rodrigo GOMEZ SAIGOS (ESP) defeated Juan Agustín ALESSIO (ARG) 6-2 7-5
Marco TRUNGELLITI (ARG) defeated Eduardo PERALTA-TELLO (MEX) (3) 4-6 6-4 6-4
Gaston GIUSSANI (ARG) (4) defeated Roberto Eduardo RAMIREZ (ARG) 6-3 6-2
Gaston BRIANO (ARG) (12) defeated Sebastian URIARTE (ARG) (5) 2-6 6-2 6-2
Valentin FLOREZ (ARG) defeated Nicolas-Andres RODRIGUEZ (ARG) (11) 7-5 6-2
German GAICH (ARG) (9) defeated Gonzalo TUR (ARG) (7) 6-4 6-2
Federico DEL BONIS (ARG) (10) defeated Agustin PICCO (ARG) (8) 6-2 6-3


http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyround.asp?tournament=1100017878&event=1100101533

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/378/qs.pdf

Zirconek
06-10-2008, 10:54 PM
Singles Main Draw

1st Round

Alejandro FABBRI (ARG) (1) defeated Valentin FLOREZ (ARG) 6-1 6-4
Gaston GIUSSANI (ARG) defeated Andres MOLTENI (ARG) 2-6 7-6(4) 6-2
Juan-Pablo AMADO (ARG) defeated Gaston-Arturo GRIMOLIZZI (ARG) 6-1 6-0
Antonio PASTORINO (ARG) (7) defeated Federico SANSONETTI (URU) 7-6(4) 6-4
Martin ALUND (ARG) (4) defeated Nicolas JARA-LOZANO (ARG) 6-4 6-4
Juan-Francisco SPINA (ARG) defeated Marcos CONOCENTE (ARG) 7-6(4) 5-7 6-2
Guillermo CARRY (ARG) defeated Juan VAZQUEZ-VALENZUELA (ARG) 6-2 6-1
Diego ALVAREZ (ARG) (6) defeated Guillermo BUJNIEWICZ (ARG) 7-5 6-2
Jonathan GONZALIA (ARG) (5) defeated Facundo ARGUELLO (ARG) 7-5 6-3
Rodrigo GOMEZ SAIGOS (ESP) defeated Federico CAVALLERO (ARG) 4-6 6-4 6-4
Marco TRUNGELLITI (ARG) defeated Gaston BRIANO (ARG) 6-4 6-4
Leandro MIGANI (ARG) (3) defeated Federico DEL BONIS (ARG) 6-2 7-5
Alejandro KON (ARG) (8) defeated Ariel BEHAR (URU) 2-6 7-5 6-2
Pablo GALDON (ARG) defeated Facundo BAGNIS (ARG) 6-2 6-1
Mauricio DORIA-MEDINA (BOL) defeated German GAICH (ARG) 6-2 6-4
Damian PATRIARCA (ARG) (2) defeated Nicolas PASTOR (ARG) 6-2 6-2

2nd Round

Alejandro FABBRI (ARG) (1) defeated Gaston GIUSSANI (ARG) 6-4 6-2
Juan-Pablo AMADO (ARG) defeated Antonio PASTORINO (ARG) (7) 6-4 3-6 6-4
Martin ALUND (ARG) (4) defeated Juan-Francisco SPINA (ARG) 4-6 7-6(4) 6-3
Diego ALVAREZ (ARG) (6) defeated Guillermo CARRY (ARG) 6-2 6-2
Jonathan GONZALIA (ARG) (5) defeated Rodrigo GOMEZ SAIGOS (ESP) 6-3 6-2
Leandro MIGANI (ARG) (3) defeated Marco TRUNGELLITI (ARG) 6-3 6-0
Pablo GALDON (ARG) defeated Alejandro KON (ARG) (8) 6-4 6-1
Damian PATRIARCA (ARG) (2) defeated Mauricio DORIA-MEDINA (BOL) 6-3 6-3

Quarterfinal

Juan-Pablo AMADO (ARG) defeated Alejandro FABBRI (ARG) (1) 6-3 1-6 6-3
Martin ALUND (ARG) (4) defeated Diego ALVAREZ (ARG) (6) 6-4 6-1
Leandro MIGANI (ARG) (3) defeated Jonathan GONZALIA (ARG) (5) 6-3 1-0 Retired
Pablo GALDON (ARG) defeated Damian PATRIARCA (ARG) (2) 5-7 6-1 7-6(2)

Semifinal

Juan-Pablo AMADO (ARG) Vs Martin ALUND (ARG) (4)
Leandro MIGANI (ARG) (3) Vs Pablo GALDON (ARG)



http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyRound.asp?event=1100101534&tournament=1100017878

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/378/mds.pdf

Zirconek
06-10-2008, 10:55 PM
Doubles Draw

1st Round

ALUND (ARG) / GONZALIA (ARG) (1) defeated DORIA-MEDINA (BOL) / SANSONETTI (URU) 4-6 7-6(2) [11-9]
CONOCENTE (ARG) / TRUNGELLITI (ARG) defeated GALDON (ARG) / KON (ARG) 5-7 6-1 [10-7]
BUJNIEWICZ (ARG) / JARA-LOZANO (ARG) (4) defeated ALESSIO (ARG) / GALDON (ARG) 6-0 6-4
CARRY (ARG) / PASTORINO (ARG) defeated DEL BONIS (ARG) / PASTOR (ARG) 7-5 6-4
AMADO (ARG) / URIARTE (ARG) defeated BRACHO (PAR) / ROJAS (BOL) 6-3 7-5
GIUSSANI (ARG) / MONTEFERRARIO (ARG) defeated BAGNIS (ARG) / PICCO (ARG) (3) Walkover
MIGANI (ARG) / MOLTENI (ARG) defeated AGASARKISSIAN (ARG) / ARGUELLO (ARG) 6-4 1-6 [10-7]
ALVAREZ (ARG) / SPINA (ARG) (2) defeated CAVALLERO (ARG) / FLOREZ (ARG) 6-2 6-2

Quarterfinal

ALUND (ARG) / GONZALIA (ARG) (1) defeated CONOCENTE (ARG) / TRUNGELLITI (ARG) 6-2 6-3
CARRY (ARG) / PASTORINO (ARG) defeated BUJNIEWICZ (ARG) / JARA-LOZANO (ARG) (4) 6-7(5) 6-2 [10-8]
AMADO (ARG) / URIARTE (ARG) defeated GIUSSANI (ARG) / MONTEFERRARIO (ARG) 4-6 7-6(4) [10-4]
MIGANI (ARG) / MOLTENI (ARG) defeated ALVAREZ (ARG) / SPINA (ARG) (2) 6-1 6-2

Semifinal

CARRY (ARG) / PASTORINO (ARG) defeated ALUND (ARG) / GONZALIA (ARG) (1) Walkover
AMADO (ARG) / URIARTE (ARG) defeated MIGANI (ARG) / MOLTENI (ARG) 7-5 2-6 [10-8]

Final

CARRY (ARG) / PASTORINO (ARG) Vs AMADO (ARG) / URIARTE (ARG)

http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyround.asp?tournament=1100017878&event=1100101535

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/378/mdd.pdf

Aguante gaudio!!
06-19-2008, 09:57 PM
Wild Cards:

Main Draw:

*Juan Vazquez Valenzuela (ARG)
*Facundo Argüello (ARG)
*Nicolás Pastor (ARG)
*Franco Tamagnone (ARG)

Qualy:

*Valentín Florez (ARG)
*Renzo Olivo (ARG)
*Agustín Kurdyla (ARG) (prequaly Bs As)
*Eduardo Piragina (ARG) (prequaly Bs As)
*2 x prequaly Córdoba
*2 x sede (no confirmados aún)

Fuente: www.aat.com.ar

Zirconek
06-20-2008, 07:30 PM
Qualifying Draw

http://www.tenisargentina.com/futures_archivos/f5/QS.pdf

Davidcuervacho
06-20-2008, 10:45 PM
Good luck for all the argies :yeah:

Haile Selassie
06-21-2008, 12:20 AM
Always the same people gets the wildcard :o

DuncanFerguson
06-21-2008, 08:00 PM
Go molteni!!! good luck for Olivo and Tiberti in the qualy

yaguaron63
06-22-2008, 02:01 AM
RESULTS http://www.tenisargentina.com/futures_archivos/f5/QS.pdf

ARIEL BEHAR d.GABRIEL NAJLE 6-1 6-4
JUAN MANUEL CAMILIONI d. ARIEL CAGGIANO 6-3 6-4.
JOAQUIN MONTEFERRARIO d. ALFONSO GALLO 6-3 6-1
AGUSTIN PORTIS(WC) d. JOAQUIN RODRIGUEZ 6-1 2-6 6-1

http://blog.iespana.es/elmundouruguayo

GustavoM_Fan
06-22-2008, 02:07 AM
Un Wc tiene q pagar la inscripcion?

cpz es media pelotuda la pregunta, pero como suena a invitacion cpz no.. jaja

yaguaron63
06-23-2008, 01:27 PM
QUALY SECOND ROUND
Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) (2) defeated Alex THEILER (CHI) 6-3 6-3
Ariel BEHAR (URU) defeated Cristobal RABBA (CHI) 6-1 6-3
Juan Agustín ALESSIO (ARG) defeated Ariel-Martin LUCERO (ARG) 6-4 7-6(5)
Rodrigo GOMEZ SAIGOS (ESP) defeated Bruno TIBERTI (ARG) (15) 6-7(4) 7-5 6-1
Eduardo PERALTA-TELLO (MEX) (3) defeated Eduardo PIRAGINE (ARG) 6-1 6-0
Marco TRUNGELLITI (ARG) defeated Cesar BRACHO (PAR) (13) 6-1 6-1
Gaston GIUSSANI (ARG) (4) defeated Federico WAIDLICH-CHAVES (ARG) 6-4 6-1
Roberto Eduardo RAMIREZ (ARG) defeated Santiago MACCIO (ARG) 6-3 6-3
Sebastian URIARTE (ARG) (5) defeated Agustin PORTIS (ARG) 7-6(1) 6-2
Gaston BRIANO (ARG) (12) defeated Renzo OLIVO (ARG) 6-3 3-6 6-2
Valentin FLOREZ (ARG) defeated Juan-Manuel CAMILLONI (URU) 6-4 6-4
Nicolas-Andres RODRIGUEZ (ARG) (11) defeated Mateo GALDON (ARG) 6-2 6-3
Gonzalo TUR (ARG) (7) defeated Patricio HERAS (ARG) 6-3 6-1
German GAICH (ARG) (9) defeated Marcos REMONDEGUI (ARG) 6-2 6-2
Agustin PICCO (ARG) (8) defeated Enzo PIGOLA (PAR) 7-5 0-6 7-5
Federico DEL BONIS (ARG) (10) defeated Andres CEPPO (ARG) 6-0 6-1

yaguaron63
06-23-2008, 04:01 PM
MAIN DRAW 1st Round
http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentresults.asp?tournament=1100017878&event=

Juan-Pablo AMADO (ARG) Vs Gaston-Arturo GRIMOLIZZI (ARG)
Federico SANSONETTI (URU) Vs Antonio PASTORINO (ARG) (7)
Martin ALUND (ARG) (4) Vs Nicolas JARA-LOZANO (ARG)
Juan-Francisco SPINA (ARG) Vs Marcos CONOCENTE (ARG)
Juan VAZQUEZ-VALENZUELA (ARG) Vs Guillermo CARRY (ARG)
Guillermo BUJNIEWICZ (ARG) Vs Diego ALVAREZ (ARG) (6)
Jonathan GONZALIA (ARG) (5) Vs Facundo ARGUELLO (ARG)
Pablo GALDON (ARG) Vs Facundo BAGNIS (ARG)
Nicolas PASTOR (ARG) Vs Damian PATRIARCA (ARG) (2)

http://blog.iespana.es/elmundouruguayo

JuaniTa2
06-25-2008, 04:02 PM
Giussani Defeated Molteni 2-6, 7-6 (4) 6-2

Go Gaston!

Caralimon
06-25-2008, 04:50 PM
1st round results.

Alejandro Fabbri d. Valentin Florez 61 64
Gaston Giussani d. Andres Molteni 26 76 62
Juan Pablo Amado d. Gaston Grimolizzi 61 60
Antonio Pastorino d. Federico Sansonetti (URU) 76 64

Martin Alund d. Nicolas Jara Lozano 64 64
Juan Francisco Spina d. Marcos Conocente 76 57 62
Guillermo Carry d. Juan Vazquez Valenzuela 62 61
Diego Alvarez d. Guillermo Bujniewicz 75 62

Jonathan Gonzalia d. Facundo Arguello 75 63
Rodrigo Gomez Saigos (ESP) d. Federico Cavallero 46 64 64
Marco Trungellitti d. Gaston Briano 64 64
Leandro Migani d. Federico Del Bonis 62 75

Alejandro Kon d. Ariel Behar (URU) 26 75 62
Pablo Galdon d. Facundo Bagnis 62 61
Mauricio Doria Molina (BOL) d. German Gaich 62 64
Damian Patriarca d. Nicolas Pastor 62 62

doubles 1st round

Alund/Gonzalia d. Doria Medina/Sansonetti (BOL/URU) 46 76 119
Conocente/Trungellitti d. Galdon/Kon 57 61 107
Bujniewicz/Jara Lozano d. Alessio/Galdon 60 64
Carry/Pastorno d. Del Bonis/Pastor 75 64

Amado/Uriarte d. Bracho/Rojas (PAR/BOL) 63 75
Giussani/Monteferrario d. Bagnis/Picco wo
Migani/Molteni d. Agasarkissian/Arguello 64 16 107
Alvarez/Spina d. Cavallero/Florez 62 62

Franco GF
06-25-2008, 10:29 PM
2nd round:

Fabbri d. Giussani 6-4 6-2
Amado d. Pastorino 6-4 3-6 6-4
Alund d. Spina 4-6 7-6 6-3
Alvarez d. Carry 6-2 6-2
Gonzalia d. Gomez-Saigos 6-3 6-2
Migani d. Trungelliti 6-3 6-0
Galdon d. Kon 6-4 6-1
Patriarca d. Doria-Medina 6-3 6-3

Already a 5th all argentine final in a row in Argentina!! :worship:

Haile Selassie
06-26-2008, 02:28 AM
Martín and Pablo :dance:

Zirconek
06-27-2008, 02:46 AM
Quarterfinal

Juan-Pablo AMADO (ARG) defeated Alejandro FABBRI (ARG) (1) 6-3 1-6 6-3
Martin ALUND (ARG) (4) defeated Diego ALVAREZ (ARG) (6) 6-4 6-1
Leandro MIGANI (ARG) (3) defeated Jonathan GONZALIA (ARG) (5) 6-3 1-0 Retired
Pablo GALDON (ARG) defeated Damian PATRIARCA (ARG) (2) 5-7 6-1 7-6(2)

Semifinal

Juan-Pablo AMADO (ARG) Vs Martin ALUND (ARG) (4)
Leandro MIGANI (ARG) (3) Vs Pablo GALDON (ARG)

Zirconek
06-27-2008, 02:47 AM
Semifinal

CARRY (ARG) / PASTORINO (ARG) defeated ALUND (ARG) / GONZALIA (ARG) (1) Walkover
AMADO (ARG) / URIARTE (ARG) defeated MIGANI (ARG) / MOLTENI (ARG) 7-5 2-6 [10-8]

Final

CARRY (ARG) / PASTORINO (ARG) Vs AMADO (ARG) / URIARTE (ARG)

Franco GF
06-27-2008, 10:28 PM
SF:

Alund d. Amado 6-2 6-1
Galdon d. Migani 4-6 6-2 6-4

brgs!!:)

Zirconek
06-27-2008, 11:00 PM
Doubles Final

Guillermo Carry/Antonio Pastorino (ARG) d. Juan-Pablo Amado/Sebstian Uriarte (ARG) 7-5 6-2

Haile Selassie
06-27-2008, 11:22 PM
I love that final :bounce:

Caralimon
06-28-2008, 01:21 PM
vamos Pabliyo!

Zirconek
06-29-2008, 01:09 AM
Final

Pablo GALDON (ARG) defeated Martin ALUND (ARG) (4) 3-6 6-4 6-4


congrats Galdón :yeah:
Alund :hug: