Tuesday OP, scores, etc. [Archive] - MensTennisForums.com

Tuesday OP, scores, etc.

Deboogle!.
06-21-2004, 08:42 PM
well who knows what they'll actually be able to get in :(

And tim not on Centre Court :eek:
-----
Centre Court 1.00 pm Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Serena Williams (USA)[1] v. Jie Zheng (CHN)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Yeu-Tzuoo Wang (TPE) v. Andy Roddick (USA)[2]
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)[4] v. Jelena Kostanic (CRO)


Court 1 1.00 pm Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Tim Henman (GBR)[5] v. Ruben Ramirez hidalgo (ESP)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Claudine Schaul (LUX) v. Jennifer Capriati (USA)[7]
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Greg Rusedski (GBR) v. Davide Sanguinetti (ITA)


Court 2 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS) v. Marat Safin (RUS)[19]
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Virginie Razzano (FRA) v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[8]
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Lee Childs (GBR) v. Sjeng Schalken (NED)[12]
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Mary Pierce (FRA)[24] v. Virginia Ruano Pascual (ESP)


Court 3 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK) v. Samantha Reeves (USA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Christophe Rochus (BEL) v. Mark Philippoussis (AUS)[11]
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Akiko Morigami (JPN) v. Patty Schnyder (SUI)[15]
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Mark Hilton (GBR) v. Albert Costa (ESP)


Court 4 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Wayne Ferreira (RSA) v. Ivan Ljubicic (CRO)[28]
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Potito Starace (ITA) v. Tommy Robredo (ESP)[20]
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Todd Martin (USA) v. Guillermo Canas (ARG)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Tatiana Golovin (FRA) v. Alina Jidkova (RUS)


Court 5 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Meghann Shaughnessy (USA)[32] v. Marissa Irvin (USA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Karol Beck (SVK) v. Jonathan Marray (GBR)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Felix Mantilla (ESP) v. Kristian Pless (DEN)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Julien Benneteau (FRA) v. Tomas Berdych (CZE)


Court 6 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Petra Mandula (HUN) v. Nuria Llagostera Vives (ESP)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Alexander Peya (AUT) v. Jeff Salzenstein (USA)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Taylor Dent (USA)[26] v. Ramon Delgado (PAR)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN) v. Lisa Raymond (USA)[26]
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Barbora Strycova (CZE) v. Silvija Talaja (CRO)


Court 7 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Cyril Saulnier (FRA) v. Michael Llodra (FRA)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Gala Leon Garcia (ESP) v. Elena Likhovtseva (RUS)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Todd Reid (AUS) v. Vincent Spadea (USA)[30]
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Julia Vakulenko (UKR) v. Jennifer Hopkins (USA)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Lina Krasnoroutskaya (RUS) v. Henrieta Nagyova (SVK)


Court 8 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Karol Kucera (SVK) v. Oscar Hernandez (ESP)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Martina Sucha (SVK) v. Maria Vento-Kabchi (VEN)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
David Ferrer (ESP) v. Victor Hanescu (ROM)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Paola Suarez (ARG)[9] v. Shenay Perry (USA)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Milagros Sequera (VEN) v. Conchita Martinez (ESP)[22]


Court 9 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Edina Gallovits (ROM) v. Elena Bovina (RUS)[20]
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Flavio Saretta (BRA) v. Ivo Heuberger (SUI)
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Nathalie Dechy (FRA)[25] v. Anabel Medina Garrigues (ESP)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)[25] v. David Sanchez (ESP)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Tatiana Perebiynis (UKR) v. Christina Wheeler (AUS)


Court 10 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Jan Vacek (CZE) v. Yen-Hsun Lu (TPE)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Stephanie Foretz (FRA) v. Stephanie Cohen-Aloro (FRA)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Nicolas Massu (CHI)[15] v. Alexander Popp (GER)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Mario Ancic (CRO) v. Luis Horna (PER)[33]


Court 11 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Chanda Rubin (USA)[17] v. Marion Bartoli (FRA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Jiri Novak (CZE)[16] v. Xavier Malisse (BEL)
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Maria Sanchez Lorenzo (ESP) v. Katie OBrien (GBR)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Fernando Gonzalez (CHI)[24] v. Martin Vassallo Arguello (ITA)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Anne Kremer (LUX) v. Fabiola Zuluaga (COL)[19]


Court 13 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Feliciano Lopez (ESP)[18] v. Richard Bloomfield (GBR)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Nadia Petrova (RUS)[10] v. Flavia Pennetta (ITA)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Rainer Schuettler (GER)[8] v. Robin Soderling (SWE)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Shuai Peng (CHN) v. Silvia Farina Elia (ITA)[14]
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Tian Tian Sun (CHN) v. Tathiana Garbin (ITA)


Court 14 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Ivan Navarro Pastor (ESP) v. Mardy Fish (USA)[14]
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Marta Marrero (ESP) v. Elena Baltacha (GBR)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Andre Sa (BRA) v. Hicham Arazi (MAR)[32]
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Barbara Schett (AUT) v. Ludmila Cervanova (SVK)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Rita Grande (ITA) v. Mara Santangelo (ITA)


Court 15 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Maria Elena Camerin (ITA) v. Anca Barna (GER)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Jelena Jankovic (SCG) v. Klara Koukalova (CZE)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Stefano Pescosolido (ITA) v. Dennis Van scheppingen (NED)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Igor Andreev (RUS) v. John Van Lottum (NED)


Court 16 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Sargis Sargsian (ARM) v. Marc Lopez (ESP)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Emmanuelle Gagliardi (SUI) v. Tara Snyder (USA)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Bohdan Ulihrach (CZE) v. Albert Montanes (ESP)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Andy Ram (ISR) v. Andrei Pavel (ROM)[22]


Court 17 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER) v. Tamarine Tanasugarn (THA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Martin Verkerk (NED) v. Nikolay Davydenko (RUS)
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Magui Serna (ESP) v. Eleni Daniilidou (GRE)[30]
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Kenneth Carlsen (DEN) v. Richard Gasquet (FRA)


Court 18 12.00 noon Start
1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[6] v. Sandra Kleinova (CZE)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Antony Dupuis (FRA) v. Tommy Haas (GER)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Juan Ignacio Chela (ARG)[21] v. Lars Burgsmuller (GER)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Ashley Harkleroad (USA) v. Els Callens (BEL)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Dinara Safina (RUS)[29] v. Arantxa Parra (ESP)


Court 19 12.00 noon Start
1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Arnaud Clement (FRA) v. Joachim Johansson (SWE)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Lindsay Lee-Waters (USA) v. Jane O'Donoghue (GBR)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Thomas Enqvist (SWE) v. Galo Blanco (ESP)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Francesca Schiavone (ITA)[18] v. Myriam Casanova (SUI)

Aleksa's Laydee
06-21-2004, 09:04 PM
Good Luck to:

Amelie Mauresmo (FRA)
Greg Rusedski (GBR)
Marat Safin (RUS)
Lee Childs (GBR)
Sjeng Schalken (NED)
Mark Hilton (GBR)
Jonathan Marray (GBR)
Lisa Raymond (USA)[26]
Mario Ancic (CRO)
Katie OBrien (GBR)
Richard Bloomfield (GBR)
Rainer Schuettler (GER)
Mardy Fish (USA)
Elena Baltacha (GBR)
Igor Andreev (RUS)
Martin Verkerk (NED)
Tommy Haas (GER)
Joachim Johansson (SWE)
Jane O'Donoghue (GBR)
Thomas Enqvist (SWE)

moonlight
06-21-2004, 10:22 PM
Updated version


Centre Court 1.00 pm Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Serena Williams (USA)[1] v. Jie Zheng (CHN)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Carlos Moya (ESP)[9] v. Olivier Patience (FRA) T/F 6-4 3-6
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Yeu-Tzuoo Wang (TPE) v. Andy Roddick (USA)[2]
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)[4] v. Jelena Kostanic (CRO)



Court 1 1.00 pm Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Tim Henman (GBR)[5] v. Ruben Ramirez hidalgo (ESP)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Guillermo Coria (ARG)[3] v. Wesley Moodie (RSA) T/F 6-4 6-7(3) 6-3 6-7(3)
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Claudine Schaul (LUX) v. Jennifer Capriati (USA)[7]
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Greg Rusedski (GBR) v. Davide Sanguinetti (ITA)



Court 2 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS) v. Marat Safin (RUS)[19]
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Virginie Razzano (FRA) v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[8]
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Lee Childs (GBR) v. Sjeng Schalken (NED)[12]
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Mary Pierce (FRA)[24] v. Virginia Ruano Pascual (ESP)



Court 3 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK) v. Samantha Reeves (USA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Christophe Rochus (BEL) v. Mark Philippoussis (AUS)[11]
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Akiko Morigami (JPN) v. Patty Schnyder (SUI)[15]
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Mark Hilton (GBR) v. Albert Costa (ESP)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Dinara Safina (RUS)[29] v. Arantxa Parra (ESP)



Court 4 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Wayne Ferreira (RSA) v. Ivan Ljubicic (CRO)[28]
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Potito Starace (ITA) v. Tommy Robredo (ESP)[20]
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Todd Martin (USA) v. Guillermo Canas (ARG)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Tatiana Golovin (FRA) v. Alina Jidkova (RUS)



Court 5 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Meghann Shaughnessy (USA)[32] v. Marissa Irvin (USA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Irakli Labadze (GEO) leads Kristof Vliegen (BEL) T/F 6-2 6-4
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Karol Beck (SVK) v. Jonathan Marray (GBR)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Felix Mantilla (ESP) v. Kristian Pless (DEN)
5. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Julien Benneteau (FRA) v. Tomas Berdych (CZE)



Court 6 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Petra Mandula (HUN) v. Nuria Llagostera Vives (ESP)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Florian Mayer (GER) leads Wayne Arthurs (AUS) T/F 7-6(4) 7-6(5) 3-3
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Alexander Peya (AUT) v. Jeff Salzenstein (USA)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Taylor Dent (USA)[26] v. Ramon Delgado (PAR)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN) v. Lisa Raymond (USA)[26]



Court 7 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Cyril Saulnier (FRA) v. Michael Llodra (FRA)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Karolina Sprem (CRO) v. Laura Granville (USA) T/F 2-6 6-1
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Gala Leon Garcia (ESP) v. Elena Likhovtseva (RUS)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Todd Reid (AUS) v. Vincent Spadea (USA)[30]
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Julia Vakulenko (UKR) v. Jennifer Hopkins (USA)



Court 8 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Karol Kucera (SVK) v. Oscar Hernandez (ESP)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Martina Sucha (SVK) v. Maria Vento-Kabchi (VEN)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
David Ferrer (ESP) v. Victor Hanescu (ROM)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Paola Suarez (ARG)[9] v. Shenay Perry (USA)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Milagros Sequera (VEN) v. Conchita Martinez (ESP)[22]



Court 9 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Edina Gallovits (ROM) v. Elena Bovina (RUS)[20]
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Flavio Saretta (BRA) v. Ivo Heuberger (SUI)
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Nathalie Dechy (FRA)[25] v. Anabel Medina Garrigues (ESP)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)[25] v. David Sanchez (ESP)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Tatiana Perebiynis (UKR) v. Christina Wheeler (AUS)



Court 10 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Jan Vacek (CZE) v. Yen-Hsun Lu (TPE)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Stephanie Foretz (FRA) v. Stephanie Cohen-Aloro (FRA)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Nicolas Massu (CHI)[15] v. Alexander Popp (GER)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Mario Ancic (CRO) v. Luis Horna (PER)[33]



Court 11 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Chanda Rubin (USA)[17] v. Marion Bartoli (FRA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Jiri Novak (CZE)[16] v. Xavier Malisse (BEL)
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Maria Sanchez Lorenzo (ESP) v. Katie OBrien (GBR)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Fernando Gonzalez (CHI)[24] v. Martin Vassallo Arguello (ITA)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Anne Kremer (LUX) v. Fabiola Zuluaga (COL)[19]



Court 13 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Feliciano Lopez (ESP)[18] v. Richard Bloomfield (GBR)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Nadia Petrova (RUS)[10] v. Flavia Pennetta (ITA)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Rainer Schuettler (GER)[8] v. Robin Soderling (SWE)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Shuai Peng (CHN) v. Silvia Farina Elia (ITA)[14]
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Tian Tian Sun (CHN) v. Tathiana Garbin (ITA)



Court 14 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Ivan Navarro Pastor (ESP) v. Mardy Fish (USA)[14]
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Marta Marrero (ESP) v. Elena Baltacha (GBR)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Andre Sa (BRA) v. Hicham Arazi (MAR)[32]
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Barbara Schett (AUT) v. Ludmila Cervanova (SVK)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Rita Grande (ITA) v. Mara Santangelo (ITA)



Court 15 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Maria Elena Camerin (ITA) v. Anca Barna (GER)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Jelena Jankovic (SCG) v. Klara Koukalova (CZE)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Stefano Pescosolido (ITA) v. Dennis Van scheppingen (NED)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Igor Andreev (RUS) v. John Van Lottum (NED)



Court 16 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Sargis Sargsian (ARM) v. Marc Lopez (ESP)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Emmanuelle Gagliardi (SUI) v. Tara Snyder (USA)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Bohdan Ulihrach (CZE) v. Albert Montanes (ESP)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Andy Ram (ISR) v. Andrei Pavel (ROM)[22]



Court 17 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER) v. Tamarine Tanasugarn (THA)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Martin Verkerk (NED) v. Nikolay Davydenko (RUS)
3. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Magui Serna (ESP) v. Eleni Daniilidou (GRE)[30]
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Kenneth Carlsen (DEN) v. Richard Gasquet (FRA)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Lina Krasnoroutskaya (RUS) v. Henrieta Nagyova (SVK)



Court 18 12.00 noon Start

1. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[6] v. Sandra Kleinova (CZE)
followed by:
2. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Jan-Michael Gambill (USA) leads Max Mirnyi (BLR)[23] T/F 6-3 7-5 4-3
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Antony Dupuis (FRA) v. Tommy Haas (GER)
4. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Juan Ignacio Chela (ARG)[21] v. Lars Burgsmuller (GER)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Ashley Harkleroad (USA) v. Els Callens (BEL)



Court 19 12.00 noon Start

1. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Arnaud Clement (FRA) v. Joachim Johansson (SWE)
followed by:
2. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Lindsay Lee-Waters (USA) v. Jane O'Donoghue (GBR)
3. Gentlemen's Singles - 1st Rnd.
Thomas Enqvist (SWE) v. Galo Blanco (ESP)
4. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Francesca Schiavone (ITA)[18] v. Myriam Casanova (SUI)
5. Ladies' Singles - 1st Rnd.
Barbora Strycova (CZE) v. Silvija Talaja (CRO)

Billabong
06-22-2004, 03:52 AM
GOOOOOOOOO Marat:bounce:!!!

Bee
06-22-2004, 04:26 AM
Yes - one good thing from rain delay: Carlos on Centre Court at Wimby, *omg*! Two days in a row!! After not even playing here the last couple of years! :)
VAMOS CARLOS - fight, play YOUR game (have "patience", ha, ha), and take this match in 4 sets! [pretend it's against Mark P. in D.C. final 2003!]

moonlight
06-22-2004, 06:30 AM
Good Luck to

Max :)
Marat :)
Tim :)
Ivo :)
Sjeng :)
Andrei :)
Carlos :)
Tommy R :)

dubis016
06-22-2004, 06:48 AM
Go Carlos and Guille!

CooCooCachoo
06-22-2004, 10:19 AM
Kristian Pless back in action :) Good luck Kristian! :D

dubis016
06-22-2004, 11:20 AM
Why is henman on court1??? They probably thought 1st rnd is too easy for tim..
nevertheless, go TIM!

jtipson
06-22-2004, 11:21 AM
Why is henman on court1??? They probably thought 1st rnd is too easy for tim..
nevertheless, go TIM!

Probably because they want him to finish his match before the rain sets in, and Serena has to be first on Centre.