Uzbekistan F2 - Namangan (May 14) [Archive] - MensTennisForums.com

Uzbekistan F2 - Namangan (May 14)

Scotso
05-15-2007, 05:49 PM
Main Draws

(1)Yeu-Tzuoo Wang (TPE) d. Amit Inbar (ISR) 5-7 6-3 6-2
Andrew Coelho (AUS) vs (q)Maxim Bakunin (UKR)
Dmitri Sitak (RUS) d. (q)Igor Shelyakin (UZB) 6-4 6-1
(q)Dmitriy Makeev (KAZ) vs (8)Denis Matsukevitch (RUS)
(3)Ti Chen (TPE) vs Martin Slanar (AUT)
(WC)Rifat Biktayakov (UZB) vs Sergei Krotiouk (RUS)
(q)Djanibek Orazoliev (UZB) d. (q)Akmal Sharipov (UZB) 2-6 6-1 7-6(5)
Victor Kozin (RUS) vs (6)Alexey Kedriouk (KAZ)
(5)Mohamed Maamoun (EGY) vs Prakash Amritraj (IND)
(WC)Ervand Gasparyan (RUS) d. (q)Maxim Filippov (KAZ) 6-3 6-1
Marsel Ilhan (TUR) vs Murad Inoyatov (UZB)
Ivan Anikanov (UKR) vs (4)Lukas Rosol (CZE)
(7)Konstantin Kravchuk (RUS) vs Sarvar Ikramov (UZB)
(WC)Vaja Uzakov (UZB) vs (WC)Arsen Asanov (UZB)
Pavel Chekhov (RUS) d. Stephen Amritraj (IND) 6-4 6-3
(2)Denis Istomin (UZB) d. (q)Andrei Plotniy (RUS) 6-2 6-0


(1)Murad Inoaytov/Denis Istomin (UZB) bye
Arsen Asanov/Sarvar Ikramov (UZB) d. Mikhail Bril/Rynat Khusainov (RUS/KAZ) 6-4 6-3
(4)Lukas Rosol/Martin Slanar (CZE/AUT) vs Rifat Biktyakov/Vaja Uzakov (UZB)
Prakash Amritraj/Stephen Amritraj (IND) d. Pavel Chekhov/Victor Kozin (RUS) 6-2 6-4
Ti Chen/Yeu-Tzuoo Wang (TPE) vs (WC)Tolga Baigulov/Alexey Nomozov (UZB) 6-1 6-1
Ervand Gasparyan/Amit Inbar (RUS/ISR) vs (3)Alexey Kedriouk/Mohamed Maamoun (KAZ/EGY)
Maxim Filippov/Sergei Krotiouk (KAZ/RUS) d. (WC)Abror Isakov/Timur Iktamov (UZB) 6-2 7-6(7)
(2)Denis Matsukevitch/Dmitri Sitak (RUS) d. Artem Isaev/Dmitriy Makeev (RUS/KAZ) 6-1 6-2

Scotso
05-15-2007, 05:49 PM
Qualifying Results

First Round
(1)Dmitriy Makeev (KAZ) bye
Abror Isakov (UZB) d. Hushnud Mirzaev (UZB) 6-3 6-4
(2)Artem Isaev (RUS) bye
Djanibek Orazoliev (UZB) bye
(3)Maxim Bakunin (UKR) bye
Roman Piftor (UZB) d. Rynat Khusainov (KAZ) 6-1 6-3
(4)Victor Kozin (RUS) bye
Mikhail Bril (RUS) d. Alexey Nomozov (UZB) 6-0 4-0 ret.
(5)Dmitry Ivanov (UZB) bye
Igor Shelyakin (UZB) bye
(6)Maxim Filippov (KAZ) bye
Tolga Baigulov (UZB) bye
(7)Alexander Plotniy (RUS) bye
Timur Uktamov (UZB) bye
(8)Akmal Sharipov (UZB) bye
Vitali Pavlov (KAZ) bye

Qualifying Round
(1)Dmitriy Makeev (KAZ) d. Abror Isakov (UZB) 6-4 6-0
Djanibek Orazoliev (UZB) d. (2)Artem Isaev (RUS) 6-1 6-7(3) 7-6(4)
(3)Maxim Bakunin (UKR) d. Roman Piftor (UZB) 6-3 6-2
(4)Victor Kozin (RUS) d. Mikhail Bril (RUS) 6-7(3) 6-0 6-1
Igor Shelyakin (UZB) d. (5)Dmitry Ivanov (UZB) 6-1 6-1
(6)Maxim Filippov (KAZ) d. Tolga Baigulov (UZB) 7-5 6-2
(7)Alexander Plotniy (RUS) d. Timur Uktamov (UZB) 6-1 6-1
(8)Akmal Sharipov (UZB) d. Vitali Pavlov (KAZ) 6-4 6-1

Scotso
05-15-2007, 05:49 PM
good luck Pavel :D