Futures [Archive] - MensTennisForums.com

Futures

Pages : [1] 2

  1. Duplicate Threads
  2. Introduction to the Futures Forum
  3. Futures Forum Conduct
  4. 2014 Futures Overview - week 7 added
  5. Germany F1 [6 January/Schwieberdingen/Carpet] Winner : Fabriece Martin
  6. USA F1 [6 January/ Plantation/Clay] Winner : Sekou Bangoura
  7. Germany F2 [13 January/Stuttgart-Stammheim/Hard] Winner : Uladimir Ignatik
  8. Egypt F1 [13 January/Sharm El Sheikh/Clay] Winner : Tak Khunn Wang
  9. France F1 [13 January/ Bagnoles-de-L'orne/Clay] Winner : Jonathan Eysseric
  10. Great Britain F1 [13 January/Glasgow/Hard] - Winner : Laurynas Grigelis
  11. Israel F1 [13 January/Eilat/Hard] Winner : Martin Vaisse
  12. USA F2 [13 January/Sunrise/Clay] Winner : Kyle Edmund
  13. Germany F3 [20 January/Kaarst/Carpet] Winner : Nikolos Basilashvili
  14. France F1 [20 January/Bressuire/Hard] Winner : Josselin Ouanna
  15. Great Britain F2 [20 January/Sunderland/Hard] Winner : Daniel Smethurst
  16. USA F3 [20 January/Weston/Clay] Winner : Victor Crivoi
  17. Israel F2 [20 January/Eilat/Hard] Winner : Amir Weintraub
  18. Egypt F2 [20 January/Sharm El Sheikh/Clay] Winner : Alberto Brizzi
  19. Germany F4 [27 January/Nussloch/Carpet] Winner : Thomas Schoorel
  20. Argentina F1 [27 January/Carlos Paz/clay] Winner : Andrea Colarini
  21. Egypt F3 [27 January/Sharm El Sheikh/Clay] Winner : Stefano Travalgia
  22. France F3 [27 January/ Feucherolles/Hard] Winner: Maxime Authom
  23. Great Britain F3 [27 January/Sheffield/Hard] Winner : David Rice
  24. Israel F3 [27 January/Eilat/Hard] Winner : Amir Weintraub
  25. Turkey F1 [27 January/Antalya/Hard] Winner : Yann Marti
  26. USA F4 [27January/Palm Coast/Clay] Winner : Gianni Mina
  27. Argentina F2 [3 February/ Arroyito/clay] Winner : Patricio Heras
  28. Egypt F4 [3 February/Sharm El Sheikh/Clay] Winner : Stefano Travaglia
  29. Great Britain F4 [3 February/Wirall/Hard] Winner : Tom Farquaharson
  30. Portugal F1 [3 February/Vale del Lobo/Hard] Winner : Oliver Golding
  31. Spain F1 [3 February/ Paguera/Clay] Winner : Jason Kubler
  32. Turkey F2 [3 February/Antalya/Hard] Winner : Artem Smirnov
  33. Croatia F1 [10 February/Zagreb/Hard] Winner : Kyle Edmund
  34. Argentina F3 [10 February/ Villa Allende/clay] Winner : Gabriel Alejandro Hidalgo
  35. Egypt F5 [10 February/Sharm El Sheikh/Clay] Winner : Dennis Novak
  36. Guatemala F1 [10 February/Guatemala City/Hard] Winner : Enrique Lopez-Perez
  37. Italy F1 [10 February/Sondrio/Hard] Winner : Luca Vanni
  38. Portugal F2 [10 February/Loule/Hard] Winner : Stanislav Vovk
  39. Spain F2 [10 February/ Paguera/Clay] Winner : Oriol Roca Batilla
  40. Thailand F1 [10 February/Nonthaburi/Hard] Winner : Hyeon Chung
  41. Turkey F3 [10 February/Antalya/Hard] Winner : Artem Smirnov
  42. USA F5 [10 February/Sunrise/Clay] Winner : Yoshihito Nishioka
  43. Australia F1 [17 February/Happy Valley/hard] Winner : Jarmere Jenkins
  44. Croatia F2 [17 February/Zagreb/Hard] Winner : Uladzimir Igntik
  45. Russia F1 [17 February/Moscow//Hard] Winner : Anton Zaitsev
  46. Egypt F6 [17 February/Sharm El Sheikh/Clay] Winner : Denis Novak
  47. El Salvador F1 [17 February/Santa Tecla/Clay] Winner : Eric Prodon
  48. Great Britain F5 [17 February/Nottingham/Hard] Winner : Daniel Smerthurst
  49. Italy F2 [17 February/Roverto/Carpet] Winner : Luca Vanni
  50. Portugal F3 [17 February/Faro/Hard] Winner : Andres Artunedo Martinavarr
  51. Spain F3 [17 February/ Murcia/Clay] Winner : Markus Eriksson
  52. Thailand F2 [17 February/Nonthaburi/Hard] Winner : Alexis Musialek
  53. Turkey F3 [17 February/Antalya/Hard] Winner : Kimmer Coppejans
  54. USA F6 [17 February/Boynton Beach/Clay] Winner : Yannick Maden
  55. Australia F2 [24 February/Port Pirie/hard] Winner : Luke Saville
  56. France F4 [24 February/Lille/Hard] Winner : Yannick Mertens
  57. Italy F3 [24 February/Trento/Carpet] Winner : Nikola Mektic
  58. Russia F2 [24 February/ Yoshkar Ola/Hard] Winner : Denys Molchanov
  59. Egypt F7 [24 February/Sharm El Sheikh/Clay] Winner : Hans Podpilnik-Castillo
  60. Great Britain F6 [24 February/Shrewsbury/Hard] Winner : Isak Arvidsson
  61. India F1 [24 February/Chandigarh/Hard] Winner : Antal Van Der Duim
  62. Iran F1 [24 February/Kish/Clay] Winner : Victor Crivoi
  63. Kazakhstan F1 [24 February/Aktobe/Hard] Winner : Alexey Vatutin
  64. Spain F4 [24 February/ Cartagena/Clay] Winner : Kamil Majchrzak
  65. Thailand F3 [24 February/Nonthaburi/Hard] Winner : Hyeon Chung
  66. Turkey F5 [24 February/Antalya/Hard] Winner : Tomislav Brkic
  67. USA F7 [24 February/Sunrise/Clay] Winner : Darian King
  68. Australia F3 [3 March/Mildura/Grass] Winner: Luke Saville
  69. Canada F1 [3 March/Gatineau/Hard] Winner: Daniel Smethurst
  70. China F1 [3 March/Guangzhou/Hard] Winner: Zhe Li
  71. Egypt F8 [3 March/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Hans Podlipnik-Castillo
  72. France F5 [3 March/Toulouse-Balma/Hard] Winner: Rudy Coco
  73. Great Britain F7 [3 March/Preston/Hard] Winner: Antal Van der Duim
  74. India F2 [3 March/Bhimavaram/Hard] Winner: Saketh Myneni
  75. Iran F2 [3 March/Kish/Clay] Winner: Pedja Krstin
  76. Italy F4 [3 March/Palermo/Clay] Winner: Simone Vagnozzi
  77. Kazakhstan F2 [3 March/Aktobe/Hard] Winner: Andrey Rublev
  78. Spain F5 [3 March/Reus/Clay] Winner: Jordi Samper-Montaña
  79. Turkey F6 [3 March/Antalya/Hard] Winner: Aldin Setkic
  80. Ukraine F1 [3 March/Cherkassy/Hard] Winner: Artem Smirnov
  81. Canada F2 [10 March/Sherbrooke/Hard] Winner: Dimitar Kutrovsky
  82. China F2 [10 March/Guangzhou/Hard] Winner: Louk Sorensen
  83. France F6 [10 March/Poitiers/Hard] Winner: David Guez
  84. USA F8 [10 March/Bakersfield/Hard] Winner: Daniel Kosakowski
  85. Argentina F4 [10 March/Marcos Juarez/Clay] Winner: Juan Ignacio Londero
  86. Croatia F3 [10 March/Vrsar/Clay] Winner: Uladzimir Ignatik
  87. Egypt F9 [10 March/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Mohamed Safwat
  88. Great Britain F8 [10 March/Tipton/Hard] Winner: Marcus Willis
  89. Greece F1 [10 March/Heraklion/Hard] Winner: Jozef Kovalik
  90. India F3 [10 March/Chennai/Clay] Winner: Enrique Lopez-Perez
  91. Iran F3 [10 March/Kish/Clay] Winner: Victor Crivoi
  92. Italy F5 [10 March/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner: Adam Pavlasek
  93. Japan F1 [10 March/Nishi-tama/Hard] Winner: Di Wu
  94. Kazakhstan F3 [10 March/Aktobe/Hard] Winner: Nikola Milojevic
  95. Turkey F7 [10 March/Antalya/Clay] Winner: Jordi Samper-Montaña
  96. Ukraine F2 [10 March/Cherkassy/Hard] Winner: Artem Smirnov
  97. China F3 [17 March/Yuxi/Hard] Winner: Ze Zhang
  98. Switzerland F1 [17 March/Taverne/Carpet] Winner: Henri Laaksonen
  99. USA F9 [17 March/Calabasas/Hard] Winner: Marcos Giron
  100. Argentina F5 [17 March/Rosario/Clay] Winner: Juan Pablo Paz
  101. Chile F1 [17 March/Santiago/Clay] Winner: Gonzalo Lama
  102. Croatia F4 [17 March/Porec/Clay] Winner: Duje Kekez
  103. Egypt F10 [17 March/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Jaroslav Pospisil
  104. France F7 [17 March/Saint Raphael/Hard] Winner: Karol Beck
  105. Greece F2 [17 March/Heraklion/Hard] Winner: Jan Hernych
  106. India F4 [17 March/Trichy/Clay] Winner: Enrique Lopez-Perez
  107. Italy F6 [17 March/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner: Marco Cecchinato
  108. Peru F1 [17 March/Lima/Clay] Winner: Fabiano de Paula
  109. Japan F2 [17 March/Nishi-Tokyo/Hard] Winner: Danai Udomchoke
  110. Ukraine F3 [17 March/Cherkassy/Hard] Winner: Artem Smirnov
  111. Turkey F8 [17 March/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Jan Mertl
  112. Philippines F1 [24 March/Manila/Hard] Winner: Karunuday Singh
  113. Switzerland F2 [24 March/Trimbach/Carpet] Winner: Andreas Beck
  114. Argentina F6 [24 March/Olavarria/Clay] Winner: Juan Pablo Paz
  115. Bahrain F1 [24 March/Manama/Hard] Winner: Julien Cagnina
  116. Chile F2 [24 March/Concon/Clay] Winner: Hans Podlipnik-Castillo
  117. Croatia F5 [24 March/Umag/Clay] Winner: Lamine Ouahab
  118. Egypt F11 [24 March/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Jaroslav Pospisil
  119. Greece F3 [24 March/Heraklion/Hard] Winner: Martin Vaisse
  120. India F5 [24 March/Madurai/Clay] Winner: Enrique Lopez-Perez
  121. Italy F7 [24 March/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner: Marco Cecchinato
  122. Japan F3 [24 March/Tofu/Hard] Winner: Takuto Niki
  123. Peru F2 [24 March/Lima/Clay] Winner: Marcos Giraldi Requena
  124. Turkey F9 [24 March/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Wilson Leite
  125. Algeria F1 [31 March/Oran/Clay] Winner: Pedja Krstin
  126. Australia F4 [31 March/Melbourne/Clay] Winner: Alex Bolt
  127. Malaysia F1 [31 March/Kuching/Hard] Winner: Roberto Ortega-Olmedo
  128. USA F10 [31 March/Harlingen/Hard] Winner: Filip Krajinovic
  129. Chile F3 [31 March/Villa Alemana/Clay] Winner: Caio Zampieri
  130. Croatia F6 [31 March/Rovinj/Clay] Winner: Oriol Roca Batalla
  131. Egypt F12 [31 March/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Elias Ymer
  132. Greece F4 [31 March/Heraklion/Hard] Winner: Jozef Kovalik
  133. Italy F8 [31 March/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner: Viktor Galovic
  134. Japan F4 [31 March/Tsukuba/Hard] Winner: Masato Shiga
  135. Kazakhstan F4 [31 March/Shymkent/Clay] Winner: Alexander Lazov
  136. Peru F3 [31 March/Lima/Clay] Winner: Rui Machado
  137. Qatar F1 [31 March/Doha/Hard] Winner: Daniel Cox
  138. Turkey F10 [31 March/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Karol Beck
  139. Algeria F2 [07 April/Algiers/Clay] Winner: Pedja Krstin
  140. Australia F5 [07 April/Glen Iris/Clay] Winne: Luke Saville
  141. China F4 [07 April/Chengdu/Hard] Winner: Di Wu
  142. USA F11 [07 April/Little Rock/Hard] Winner: Filip Krajinovic
  143. Croatia F7 [07 April/Pula/Clay] Winner: Inigo Cervantes-Huegun
  144. Egypt F13 [07 April/Sharm El Sheikh/Clay] Winner: Elias Ymer
  145. Greece F5 [07 April/Heraklion/Hard] Winner: Ricardo Rodriguez
  146. Italy F9 [07 April/Santa Margherita Di Pula/Clay] Winner: Stefano Travaglia
  147. Kazakhstan F5 [07 April/Shymkent/Clay] Winner: Aleksandre Metreveli
  148. Qatar F2 [07 April/Doha/Hard] Winner: Adrien Bossel
  149. Turkey F11 [07 April/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Bastian Trinker
  150. China F5 [14 April/Chengdu/Hard] Winner: Ze Zhang
  151. Colombia F1 [14 April/Pereira/Clay] Winner: Arthur De Greef
  152. Brazil F2 [14 April/Itajai/Clay] Winner: Caio Zampieri
  153. Egypt F14 [14 April/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Germain Gigounon
  154. Greece F6 [14 April/Heraklion/Hard] Winner: Tristan Lamasine
  155. Iran F5 [14 April/Kish/Clay] Winner: Toni Androic
  156. Italy F10 [14 April/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner: Matteo Donati
  157. Kazakhstan F6 [14 April/Shymkent/Clay] Winner: Alexander Lobkov
  158. Qatar F3 [14 April/Doha/Hard] Winner: Antal Van der Duim
  159. Turkey F12 [14 April/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Hugo Nys
  160. Uzbekistan F1 [14 April/Karshi/Hard] Winner: Roman Safiullin
  161. Colombia F2 [21 April/Pereira/Clay] Winner: Nicolas Barrientos
  162. France F8 [21 April/Angers/Clay] Winner: Julien Obry
  163. Korea F1 [21 April/Seoul/Hard] Winner: Yong-Kyu Lim
  164. Uzbekistan F2 [21 April/Namangan/Hard] Winner: Denys Molchanov
  165. Egypt F15 [21 April/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Petros Chrysochos
  166. Great Britain F9 [21 April/Bournemouth/Clay] Winner: Liam Broady
  167. Greece F7 [21 April/Heraklion/Clay] Winner: Alexander Ward
  168. Iran F6 [21 April/Kish/Clay] Winner: Toni Androic
  169. Italy F11 [21 April/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner: Roberto Marcora
  170. Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay] Winner: Bruno Sant´anna
  171. Mexico F1 [21 April/Queretaro/Hard] Winner: Adam El Mihdawy
  172. Spain F6 [21 April/Madrid/Clay] Winner: Ricardo Ojeda Lara
  173. Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Alexis Klegou
  174. France F9 [28 April/Grasse/Clay] Winner: Jonathan Eysseric
  175. Korea F2[28 April/Seoul/Hard] Winner: Dane Propoggia
  176. Mexico F2 [28 April/Cordoba/Hard] Winner: Kevin King
  177. Uzbekistan F3 [28 April/Andijan/Hard] Winner: Denys Molchanov
  178. Brazil F4 [28 April/Natal/Clay] Winner: Christian Garin
  179. Egypt F16 [28 April/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Marc Giner
  180. Great Britain F10 [28 April/Edinburgh/Clay] Winner: Marcus Willis
  181. Iran F7 [28 April/Kish/Clay] Winner: Marko Tepavac
  182. Israel F4 [28 April/Ashkelon/Hard] Winner: Robin Kern
  183. Italy F12 [28 April/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner: Luca Vanni
  184. Spain F7 [28 April/Mostoles/Hard] Winner: Ivan Arenas-Gualda
  185. Sweden F1 [28 April/Karlskrona/Clay] Winner: Christian Lindell
  186. Turkey F14 [28 April/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Ramkumar Ramanathan
  187. USA F12 [28 April/Vero Beach/Clay] Winner: Connor Smith
  188. Spain F8 [5 May/Lleida/Clay] Winner: Hans Podlipnik-Castillo
  189. Sweden F2 [5 May/Bastad/Clay] Winner: Elias Ymer
  190. Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Michal Konecky
  191. USA F13 [5 May/Orange Park/Clay] Winner: Nicolas Jarry
  192. Italy F13 [5 May/Santa Margherita di Pula/Clay]Winner: Luca Vanni
  193. Great Britain F11[5 May/Newcastle/Clay] Winner: Peter Torebko
  194. Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard] Winner: Sam Barry
  195. Egypt F17 [5 May/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Pascal Brunner
  196. Croatia F8 [5 May/Bol/Clay] Winner: Laslo Djere
  197. Bosnia&Herzegovina F1[5 May/Doboj/Clay] Winner: Adrian Partl
  198. Mexico F3 [5 May/Mexico City/Hard] Winner: Kevin King
  199. USA F14 [12 May/Tampa/Clay] Winner: Bjorn Fratangelo
  200. Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay] Winner: Vladyslav Manafov
  201. Turkey F16 [12 May/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Ricardo Rodriguez
  202. Tunisia F1[12 May/Sousse/Hard] Winner: Remi Boutillier
  203. Spain F9 [12 May/Valldoreix/Clay] Winner: Arthur De Greef
  204. Sweden F3 [12 May/Bastad/Clay] Winner: Christian Lindell
  205. Romania F1 12 May/Galati/Clay] Winner: Gianluigi Quinzi
  206. Portugal F4 [12 May/Termas de Monfortinho/Carpet] Winner: David Vega Hernandez
  207. Italy F14 [12 May/Santa Margherita di Pula/Clay] Winner : Roberto Marcora
  208. Israel F6 [12 May/Akko/Hard] Winner : Evan Song
  209. Egypt F18 [12 May/Sharm el Sheikh/Clay] Winner: Adam Pavlasek
  210. Czech Republic F1 [12 May/Teplice/Clay] Winner: Jan Mertl
  211. Croatia F9 [12 May/Bol/Clay] Winner: Dino Marcan
  212. Bosnia & Herzegovina F2 [12 May/Prijedor/Clay] Winner: Laslo Djere
  213. Mexico F4 [12 May/Morelia/Hard] Winner: Miguel Angel Reyes Varela
  214. Mazen Osama going to Ole Miss
  215. Mexico F5 [19 May/Obregon City/Hard] Winner: Dennis Novikov
  216. Bosnia&Herzegovina F3[19 May/Brcko/Clay] Winner: Miki Jankovic
  217. Croatia F10 [19 May/Bol/Clay] Winner: Maverick Banes
  218. Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay] Winner: Marek Michalicka
  219. Italy F15 [19 May/Bergamo/Clay] Winner: Roberto Marcora
  220. Morocco F1 [19 May/Safi/Clay] Winner: Gianluigi Quinzi
  221. Portugal F5 [19 May/Pombal/Hard] Winner: Frederico Ferreira Silva
  222. Romania F2 [19 May/Bucharest/Clay] Winner: Maxim Dubarenco
  223. Slovenia F1 [19 May/Koper/Clay] Winner: Janez Semrajc
  224. Spain F10 [19 May/Vic/Clay] Winner: Yannik Reuter
  225. Thailand F4 [19 May/Bangkok/Hard] Winner: Danai Udomchoke
  226. Tunisia F2 [19 May/Sousse/Hard] Winner: David Perez Sanz
  227. Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard] Winner: Bastian Trinker
  228. Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay] Winner: Richard Becker
  229. Korea F3 [26 May/Changwon/Hard] Winner: Hyeon Chung
  230. Romania F3 [26 May/Bacau/Clay] Winner: Elias Ymer
  231. Russia F3 [26 May/Moscow/Clay] Winner: Andrey Rublev
  232. Bosnia&Herzegovina F4 [26 May/Kiseljak/Clay] Winner: Mirza Basic
  233. Croatia F11 [26 May/Bol/Clay] Winner: Maverick Banes
  234. Czech Republic F3 [26 May/Jablonec Nad Nisou/Clay] Winner: Marek Michalicka
  235. Egypt F19 [26 May/Sharm el Sheikh/Clay] Winer: Jose Checa-Calvo
  236. Guam F1 [26 May/Tumon/Hard] Winner: Takuto Niki
  237. Italy F16 [26 May/Cesena/Clay] Winner: Luca Vanni
  238. Morocco F2 [26 May/Casablanca/Clay] Winner: Gianluigi Quinzi
  239. Portugal F6 [26 May/ Caldas Da Rainha/Clay] Winner: Alexander Ward
  240. Slovenia F2 [26 May/Maribor/Clay] Winner: Jozef Kovalik
  241. South Africa F1 [26 May/Sun City/Hard] Winner: Fritz Wolmarans
  242. Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard] Winner: Roberto Ortega-Olmedo
  243. Thailand F5 [26 May/Bangkok/Hard] Winner: Toshihide Matsui
  244. Tunisia F3 [26 May/Sousse/Hard] Winner: Remi Boutillier
  245. Turkey F18 [26 May/Antalya-Belconti/Hard] Winner: David Rice
  246. Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay] Winner: Marc Giner
  247. China F6 [2 June/Putian/Hard] Winner: Yan Bai
  248. Italy F17 [2 June/Parma/Clay] Winner: Matteo Trevisan
  249. Korea F4 [2 June/Daegu/Hard] Winner: Cheong-Eui Kim
  250. Russia F4 [2 June/Moscow/Clay] Winner: Konstantin Kravchuk