Futures [Archive] - Page 9 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  1. Slovenia F3 [June 09 - Koper - Clay] Winner: Grega Zemlja
  2. Romania F7 [June 09 - Focsani (TBC) - Clay] Winner: Teodor-Dacian Craciun
  3. Macedonia F2 [June 09 - Skopje - Clay] Winner: Sinisa Markovic
  4. Tunisia F1 [June 09 - Sousse - Clay] Winner: Rabie Chaki
  5. Ukraine F2 [June 09 - Cherkassy - Clay] Winner: Luca Vanni
  6. Venezuela F1 [June 09 -Maracay - Hard] Winner: Jose de Armas
  7. Japan F4 [June 09 - Karuizawa - Clay] Winner: Stephen Bass
  8. France F8 [June 16 - Blois - Clay] Winner: Nicolas Coutelot
  9. Belarus F2 [June 16 - Minsk - Hard] Winner: Brydan Klein
  10. Italy F18 [June 16 - Trieste - Clay] Winner: Tomas Tenconi
  11. Spain F24 [June 16 - Santa Cruz (Tenerife)- Hard] Winner: Jean-Noel Insausti
  12. Germany F7 [June 16 - Marburg - Clay] Winner: Matteo Marrai
  13. Norway F2 [June 16 - Gausdal - Hard] Winner: Stian Boretti
  14. Netherlands F2 [June 16 - Alkmaar - Clay] Winner: Thiemo de Bakker
  15. Romania F8 [June 16 - Bucharest - Clay] Winner: Victor Ionita
  16. Serbia F1 [June 16 - Belgrade - Clay] Winner: Attila Balazs
  17. USA F13 [June 16 - Sacramento, CA - Hard] Winner: Ricardo Hocevar
  18. Japan F5 [June 16 - Kusatsu - Carpet] Winner: Stephen Bass
  19. Morocco F3 [June 16 - Agadir - Clay] Winner: Talal Ouahab
  20. Brazil F9 [June 16 - Fortaleza - Hard] Winner: Eric Gomes
  21. Iran F1 [June 16 - Tehran - Clay] Winner: Adam Vejmelka
  22. Ireland F1 [June 16 - Dublin - Carpet] Winner: Michel Koning
  23. Venezuela F2 [June 16 - Caracas - Hard] Winner: Julio Cesar Campozano
  24. Argentina F4 [June 16 - Villa del Dique - Clay] Winner: Jonathan Gonzalia
  25. Ukraine F3 [June 16 - Illichevsk - Clay] Winner: Evgeny Donskoy
  26. France F9 [June 23 - Toulon - Clay] Winner: Nicolas Coutelot
  27. Austria F4 [June 23 - Vandans - Clay] Winner: Filip Zeman
  28. Italy F19 [June 23 - Castelfranco - Clay] Winner: Federico Torresi
  29. Romania F9 [June 23 - Medias - Clay] Winner: Gabriel Moraru
  30. Germany F8 [June 23 - Trier - Clay] Winner: Dustin Brown
  31. Norway F3 [June 23 - Oslo - Clay] Winner: Timo Nieminen
  32. Netherlands F3 [June 23 - Breda - Clay] Winner: Alexander Flock
  33. Serbia F2 [June 23 - Belgrade - Clay] Winner: Aleksander Slovic
  34. Brazil F10 [June 23 - Teresina - Clay] Winner: Rodrigo Guidolin
  35. Morocco F4 [June 23 - Rabat - Clay] Winner: Cesar Ferrer-Victoria
  36. Venezuela F3 [June 23 - Valencia - Hard] Winner: Jose de Armas
  37. Japan F6 [June 23 - Akishima - Carpet] Winner: Yuichi Sugita
  38. USA F14 [June 23 - Shingle Springs, CA - Hard] Winner: Carsten Ball
  39. USA F15 [June 23 - Rochester, NY - Clay] Winner: Somdev Dev Varman
  40. Argentina F5 [June 23 - Villa del Dique - Clay] Winner: Pablo Galdón
  41. Ireland F2 [June 23 - Limerick - Carpet] Winner: Conor Niland
  42. Iran F2 [June 23 - Tehran - Clay] Winner: Jan Stancik
  43. France F10 [June 30 - Montauban - Clay] Winner: Nicolas Coutelot
  44. Austria F5 [June 30 - Telfs - Clay] Winner: Armin Sandbichler
  45. Italy F20 [June 30 - Bologna - Clay] Winner: Tomas Tenconi
  46. Spain F25 [June 30 - Alicante - Clay] Winner: Albert Ramos-Vinolas
  47. Germany F9 [June 30 - Kassel - Clay] Winner: Martin Verkerk
  48. Romania F10 [June 30 - Bals - Clay] Winner: Gabriel Moraru
  49. Turkey F7 [June 30 - Istanbul - Hard] Winner: Marsel Ilhan
  50. USA F16 [June30 - Pittsburgh, PA - Hard] Winner: Somdev Dev Varman
  51. Morocco F5 [June 30 - Kenitra - Clay] Winner: Rabie Chaki
  52. Kazakhstan F1 [June 30 - Astana - Hard] Winner: Murad Inoyatov
  53. Brazil F11 [June 30 - Ribeirão Preto - Clay] Winner: André Miele
  54. Japan F7 [June 30 - Tokyo-Ariake - Hard] Winner: Yuichi Sugita
  55. Argentina F6 [June 30 - Villa Maria - Clay] Winner: Marco Trungelitti
  56. Peru F1 [June 30 - Arequipa - Clay] Winner: Cristian Benedetti
  57. Kazakhstan F2 [July 07 - Almaty - Clay] Winner: Adam Vejmelka
  58. France F11 [July 07 - Bourg-en-Bresse - Clay] Winner: Jonathan Eysseric
  59. Austria F6 [July 07 - Kramsach - Clay] Winner: Johannes Ager
  60. Italy F21 [July 07 - Carpi - Clay] Winner: Pablo Santos-Gonzalez
  61. Spain F26 [July 07 - Elche -Clay] Winner: Sergio Gutierrez-Ferrol
  62. Germany F10 [July 07 - Romerberg - Clay] Winner: Andre Begemann
  63. Great Britain F9 [July 07 - Felixstowe - Grass] Winner: Michel Koning
  64. Romania F11 [July 07 - Bucharest - Clay] Winner: Victor Ionita
  65. Turkey F8 [July 07 - Istanbul - Hard] Winner: Andrei Gorban
  66. Peru F2 [July 07 - Lima - Clay] Winner: Benjamin Dracos
  67. Paraguay F1 [July 07 - Lambaré - Clay] Winner: Pablo Galdon
  68. USA F17 [July 07 - Peoria, IL- Clay] Winner: Jean-Yves Aubone
  69. Syria F1 [July 07 - Damascus - Hard] Winner: Pierre-Ludovic Duclos
  70. Argentina F7 [July 07 - Córdoba - Clay] Winner: Lionel Noviski
  71. Azerbaijan F1 [July 07 - Baku - Clay] Winner: Danila Arsenov
  72. Kazakhstan F3 [July 14 - Shymkent - Clay] Winner: Byung-Kook Kang
  73. France F12 [July 14 - Saint Gervais - Clay] Winner: Jonathan Dasnières de Véigy
  74. Italy F22 [July 14 - Palazzolo - Clay] Winner: Guillermo Hormazabal
  75. Spain F27 [July 14 - Gandia - Clay] Winner: Inigo Cervantes-Huegun
  76. Germany F11 [July 14 - Espelkamp - Clay] Winner: Federico Torresi
  77. Great Britain F10 [July 14 - Frinton on Sea - Grass] Winner: Michel Koning
  78. Paraguay F2 [July 14 - Lambaré - Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  79. Georgia F1 [July 14 - Tbilisi- Clay] Winner: Matteo Marrai
  80. Romania F12 [July 14 - Iasi - Clay] Winner: Frederic Jeanclaude
  81. Syria F2 [July 14 - Damascus - Hard] Winner: Danila Arsenov
  82. USA F18 [July 14 - Joplin, MO - Hard] Winner: Tigran Martirosyan
  83. Peru F3 [July 14- Trujillo - Clay] Winner: Guido Pella
  84. Venezuela F4 [July 21 - Maracaibo - Hard] Winner: Jose De Armas
  85. USA F19 [July 21 - Godfrey, IL- Hard] Winner: Arnau Brugues-Davi
  86. Georgia F2 [July 21 - Tbilisi - Clay] Winner: Matteo Marrai
  87. Germany F12 [July 21 - Erftstadt Lechenich - Clay] Winner: Michal Navratil
  88. Italy F23 [July 21 - Modena - Clay] Winner: Tomas Tenconi
  89. Spain F28 [July 21 - Denia - Clay] Winner: James Ward
  90. Paraguay F3 [July 21 - Lambaré - Clay] Winner: Martin Alund
  91. Brazil F12 [July 21 - Brasília - Clay] Winner: André Miele
  92. Estonia F1 [July 21 - Kuressaare - Clay] Winner: Jaak Poldma
  93. Romania F13 [July 21 - Tirgu Mures - Clay] Winner: Gabriel Moraru
  94. Italy F24 [July 28 - La Spezia - Clay] Winner: Thomas Fabbiano
  95. Spain F29 [July 28 - Xativa - Clay] Winner: Roberto Bautista-Agut
  96. Great Britain F11 [July 28 - Ilkley - Grass] Winner: Mathieu Rodrigues
  97. Romania F14 [July 28 - Oradea - Clay] Winner: Adam Kellner
  98. Senegal F1 [July 28 - Dakar - Hard] Winner: Pierre-Ludovic Duclos
  99. USA F20 [July 28 - Decatur, IL- Hard] Winner: Raven Klaasen
  100. Venezuela F5 [July 28 - Valencia - Hard] Winner: Jose De Armas
  101. Brazil F13 [July 28 - Ribeirão Preto - Clay] Winner: Alexandre Bonatto
  102. Indonesia F1 [July 28 - Jakarta - Hard] Winner: Yuichi Sugita
  103. Latvia F1 [July 28 - Jurmala- Clay] Winner: Roman Vogeli
  104. Germany F13 [July 28 - Wetzlar - Clay] Winner: Kornel Bardoczky
  105. Slovakia F1 [August 04 - Žilina - Clay] Winner: Frantisek Cermak
  106. Italy F25 [August 04 - Avezzano - Clay] Winner: Michael Ryderstedt
  107. Spain F30 [August 04 - Bakio - Hard] Winner: Jean-Noël Insausti
  108. Great Britain F12 [August 04- Wrexham - Hard] Winner: Daniel Evans
  109. Romania F15 [August 04 - Arad - Clay] Winner: Kristijan Mesaros
  110. Luxembourg F1 [August 04 - Luxembourg - Clay] Winner: Ivan Cerovic
  111. Belarus F3 [August 04 - Pinsk - Clay] Winner: Jan Mertl
  112. Lithuania F1 [August 04 - Vilnius - Clay] Winner: Stefano Ianni
  113. Brazil F14 [August 04 - Jaú - Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  114. Iran F3 [August 04 - Tehran - Clay] Winner: Adam Vejmelka
  115. Indonesia F2 [August 04 - Balikpapan - Hard] Winner: Yuichi Sugita
  116. Venezuela F6 [August 04 - Valencia - Hard] Winner: Fabrice Martin
  117. Senegal F2 [August 04 - Dakar - Hard] Winner: Niels Desein
  118. USA F21 [August 04 - Milwaukee, WI - Hard] Winner: Daniel Yoo
  119. Serbia F3 [August 04 - Novi Sad - Clay] Winner: Nikola Ciric
  120. Belarus F4 [August 11 - Minsk - Clay] Winner: Philippe de Bonnevie
  121. Slovakia F2 [August 11 - Piešťany - Clay] Winner: Dusan Lojda
  122. Belgium F1 [August 11 - Eupen - Clay] Winner: Clement Morel
  123. Russia F3 [August 11 - Moskva - Clay] Winner: Pavol Cervenak
  124. Italy F26 [August 11 - Bolzano - Clay] Winner: Tomas Tenconi
  125. Spain F31 [August 11 - Irun - Clay] Winner: Romain Jouan
  126. Germany F15 [August 11 - Muenchen - Clay] Winner: Johannes Ager
  127. Great Britain F13 [August 11 - London - Hard] Winner: Daniel Evans
  128. Romania F16 [August 11 - Deva - Clay] Winner: Marius Copil
  129. Serbia F4 [August 11 - Sombor - Clay] Winner: Nikola Ciric
  130. Iran F4 [August 11- Tehran - Clay] Winner: Junn Mitsuhashi
  131. Indonesia F3 [August 11 - Manado - Hard] Winner: Oh-Hee Kwon
  132. Brazil F15 [August 11 - Barueri - Hard] Winner: Eric Gomes
  133. Lithuania F2 [August 11 - Vilnius - Clay] Winner: Matteo Viola
  134. Ecuador F1 [August 11 - Quito - Clay] Winner: Ivan Endara
  135. Slovakia F3 [August 18 - Stupava -Clay] Winner: Michal Tabara
  136. Belgium F2 [August 18 - Koksijde - Clay] Winner: Rabie Chaki
  137. Austria F7 [August 18 - St. Pölten - Clay] Winner: Dušan Lojda
  138. Russia F4 [August 18 - Moskva - Clay] Winner: Ivan Sergeyev
  139. Italy F27 [August 18 - Este-Padova - Clay] Winner: Tomas Tenconi
  140. Spain F32 [August 18 - Santander - Clay] Winner: Romain Jouan
  141. Germany F16 [August 18 - Wahlstedt - Clay] Winner: Adrian Garcia
  142. Netherlands F4 [August 18 - Enschedé - Clay] Winner: Sascha Kloer
  143. Croatia F6 [August 18 - Vinkovci - Clay] Winner: Kristijan Mesaros
  144. Bulgaria F5 [August 18 - Dobrich - Clay] Winner: Aleksandar Cvetkov
  145. Romania F17 [August 18 - Mediaş - Clay] Winner: Gabriel Moraru
  146. Poland F5 [August 18 - Olsztyn - Clay] Winner: Jerzy Janowicz
  147. Serbia F5 [August 18 - Subotica - Clay] Winner: Attila Balazs
  148. Ecuador F2 [August 18 - Guayaquil- Hard] Winner: Carlos Avellan
  149. Egypt F3 [August 18 - Cairo - Clay] Winner: Talal Ouahabi
  150. Brazil F16 [August 18 - São José do Rio Preto - Clay] Winner: Leonardo Kirche
  151. Finland F1 [August 18 - Vierumäki - Clay] Winner: Jürgen Zopp
  152. Belgium F3 [August 25 - Brussels - Clay] Winner: Martin Pedersen
  153. Austria F8 [August 25 - Pörtschach - Clay] Winner: Johannes Ager
  154. Russia F5 [August 25 - Sochi - Clay] Winner: Vladimir Karusevich
  155. Italy F28 [August 25 - Piombino - Hard] Winner: Pierre-Ludovic Duclos
  156. Spain F33 [August 25 - Oviedo - Clay] Winner: Gabriel Trujillo-Soler
  157. Germany F17 [August 25 - Überlingen - Clay] Winner: Adrian Garcia
  158. Netherlands F5 [August 25 - Vlaardingen - Clay] Winner: Gero Kretschmer
  159. Croatia F7 [August 25 - Čakovec - Clay] Winner: Mislav Hizak
  160. Bulgaria F6 [August 25 - Bourgas - Clay] Winner: Ivaylo Traykov
  161. Romania F18 [August 25 - Braşov - Clay] Winner: Victor Ionita
  162. Poland F6 [August 25 - Poznań - Clay] Winner: Grzegorz Panfil
  163. Argentina F8 [August 25- Oberá - Clay] Winner: Marcel Felder
  164. Serbia F6 [August 25 - Čačak - Clay] Winner: Nikola Ciric
  165. Brazil F17 [August 25 - Santos - Clay] Winner: Eric Gomes
  166. Egypt F4 [August 25 - Giza - Clay] Winner: Andre Begemann
  167. Ecuador F3 [August 25 - Guayaquil - Hard] Winner: Carlos Avellan
  168. Brazil F18 [September 01 - São José do Rio Preto -Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  169. France F13 [September 01 - Bagnères-de-Bigorre - Hard] Winner: Martin Fischer
  170. Poland F7 [September 01 - Wrocław - Clay] Winner: Jerzy Janowicz
  171. Austria F9 [September 01 - Wien - Clay] Winner: Kamil Capkovic
  172. Russia F6 [September 01 - Sergiev Posad - Clay] Winner: Valery Rudnev
  173. Germany F18 [September 01 - Kempten - Clay] Winner: Adrian García
  174. Croatia F8 [September 01 - Zagreb - Clay] WEinner: Antonio Sancic
  175. Bulgaria F7 [September 01 - Sliven - Clay] Winner: Ivaylo Traykov
  176. Egypt F5 [September 01 - Cairo - Clay] Winner: Talal Ouahabi
  177. Argentina F9 [September 01 - Santa Fé - Clay] Winner: Jonathan Gonzalia
  178. Thailand F4 [September 01- Khon Kaen - Hard] Winner: Ti Chen
  179. India F6 [September 01- Chennai - Clay] Winner: Peter Gojowczyk
  180. Italy F29 [September 01- Torre del Greco - Clay] Winner: Reda El Amrani
  181. France F14 [September 08 - Mulhouse - Hard] Winner: Michael Lammer
  182. Great Britain F14 [September 08 - Nottingham - Hard] Winner: Martin Fischer
  183. Russia F7 [September 08 - Volgograd - Clay] Winner: Evgeny Kirillov
  184. Spain F34 [September 08 - Móstoles - Hard] Winner: Grigor Dimitrov
  185. Germany F19 [September 08 - Friedberg - Clay] Winner: Sascha Kloer
  186. Brazil F19 [September 08 - Fortaleza - Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  187. Italy F30 [September 08 - Porto Torres - Hard] Winner: Massimo Dell'acqua
  188. Bolivia F1 [September 08 - S. C. de La Sierra - Bolivia] Winner: Cristian Benedetti
  189. Japan F8 [September 08 - Osaka - Hard] Winner: Junn Mitsuhashi
  190. USA F22 [September 08 - Claremont, CA - Hard] Winner: Tigran Martirosyan
  191. Thailand F5 [September 08 - Bangkok - Hard] Winner: Ti Chen
  192. Burundi F1 [September 08 - Bujumbura - Clay] Winner: André Begemann
  193. Bulgaria F8 [September 08 - Stara Zagora - Clay] Winner: Tihomir Grozdanov
  194. India F7 [September 08 - New Delhi - Hard] Winner: Peter Gojowczyk
  195. Argentina F10 [September 08 - Rosario - Clay] Winner: Antonio Pastorino
  196. Australia F5 [September 08 - Rockhampton - Hard] Winner: Nick Lindahl
  197. France F15 [September 15 - Plaisir - Hard] Winner: Adrian Mannarino
  198. Great Britain F15 [September 15 - Nottingham - Hard] Winner: Stephane Robert
  199. Spain F35 [September 15 - Alcorcón - Hard] Winner: Grigor Dimitrov
  200. Germany F20 [September 15 - Nürnberg - Clay] Winner: David Novak
  201. Italy F31 [September 15 - Alghero - Hard] Winner: Dylan Sessagesimi
  202. Brazil F20 [September 15 - Recife - Clay] Winner: Tiago Lopes
  203. Bolivia F2 [September 15 - Cochabamba - Clay] Winner: Gonzalo Tur
  204. Sweden F1 [September 15 - Göteborg - Hard] Winner: Mathieu Rodrigues
  205. USA F23 [September 15 - Costa Mesa, CA - Hard] Winner: Zack Fleishman
  206. Australia F6 [September 15 - Kawana - Hard] Winner: Colin Ebelthite
  207. Japan F9 [September 15 - Sapporo - Carpet] Winner: Satoshi Iwabuchi
  208. Greece F4 [September 15 - Kefallonia - Hard] Winner: David Goffin
  209. Rwanda F1 [September 15 - Kigali - Clay] Winner: André Begemann
  210. Ecuador F4 [September 15 - Quito - Clay] Winner: Lionel Noviski
  211. Thailand F6 [September 15 - Nonthaburi - Hard] Winner: Peter Gojowczyk
  212. Russia F8 [September 15 - Sochi - Clay] Winner: Ilya Belyaev
  213. France F16 [September 22 - Sarreguemines - Carpet] Winner: Frank Wintermantel
  214. Brazil F21 [September 22 - Aracaju - Clay] Winner: Marcelo "Demolidor" Demoliner
  215. Spain F36 [September 22 - Martos - Hard] Winner: Roberto Bautista-Agut
  216. Bosnia & Herzegovina F6 [September 22 - Mostar - Clay] Winner: Marc Sieber
  217. USA F24 [September 22 - Irvine, CA - Hard] Winner: Tobias Clemens
  218. Sweden F2 [September 22 - Falun - Hard] Winner: Michael Ryderstedt
  219. Bolivia F3 [September 22 - La Paz - Clay] Winner: Facundo Bagnis
  220. Italy F32 [September 22 - Olbia - Clay] Winner: Bastian Knittel
  221. Ecuador F5 [September 22 - Quito - Clay] Winner: Cristian Benedetti
  222. Mexico F9 [September 22 - Metepec - Hard] Winner: Marcel Felder
  223. Uganda F1 [September 22 - Kampala - Clay] Winner: André Begemann
  224. Australia F7 [September 22 - Gympie - Hard] Winner: Andrew Coelho
  225. Greece F5 [September 22 - Paros - Carpet] Winner: Mathieu Guenat
  226. Portugal F7 [September 29 - Porto - Clay] Winner: Jan Hajek
  227. France F17 [September 29 - Nevers - Hard] Winner: Stephane Robert
  228. Spain F37 [September 29 - Córdoba - Hard] Winner: Roberto Bautista-Agut
  229. Germany F21 [September 29 - Hambach - Carpet] Winner: Peter Torebko
  230. Bosnia & Herzegovina F7 [September 29 - Mostar - Clay] Winner: Ivan Dodig
  231. Bolivia F4 [September 29 - Tarija - Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  232. Brazil F22 [September 29 - Itu - Clay] Winner: Leonardo Kirche
  233. USA F25 [September 29 - Laguna Niguel, CA - Hard] Winner: Lester Cook
  234. Venezuela F7 [September 29 - Barquisimeto - Clay] Winner: Jose De Armas
  235. Italy F33 [September 29 - Sassarese - Clay] Winner: Matteo Marrai
  236. Greece F6 [September 29 - Rethymno - Carpet] Winner: Daniel Danilovic
  237. Mexico F10 [September 29 - Monterrey - Hard] Winner: Marcin Gawron
  238. Ecuador F6 [September 29 - Quito- Clay] Winner: Cristian Benedetti
  239. Argentina F11 [September 29 - San Luis - Clay] Winner: Gastón Grimolizzi
  240. Spain F38 [October 06 - Barcelona - Clay] Winner: Laurent Rochette
  241. Portugal F8 [October 06 - Espinho - Clay] Winner: Marek Semjan
  242. Germany F22 [October 06 - Leimen - Hard] Winner: Holger Fischer
  243. France F18 [October 06 - Saint Dizier - Hard] Winner: Niels Desein
  244. Brazil F23 [October 06- Uberaba - Clay] Winner: Juan-Pablo Villar
  245. Argentina F12 [October 06 - Mendoza - Clay] Winner: Juan-Pablo Amado
  246. Venezuela F8 [October 06 - Valencia- Hard] Winner: Jose De Armas
  247. Ecuador F7 [October 06 - Ibarra - Clay] Winner: Damiano Di Ienno
  248. Chile F1 [October 06 - Antofagasta - Clay] Winner: Jorge Aguilar
  249. Morocco F6 [October 06 - Khemisset - Clay] Winner: Lamine Ouahab
  250. Italy F34 [October 06 - Quartu Sant'Elena - Hard] Winner: Thomas Fabbiano