Futures [Archive] - Page 8 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  1. Australia F9 - Happy Valley (29 Oct)
  2. Brazil F20 – Itu (29 Oct)
  3. Chile F3 – Santiago (29 Oct)
  4. El Salvador F2 – La Libertad (29 Oct)
  5. Mexico F11 – Ciudad Obregon (29 Oct)
  6. Namibia F1 – Windhoek (29 Oct)
  7. Pakistan F2 – Lahore (29 Oct)
  8. Spain F39 – Vilafranca (29 Oct)
  9. Tunisia F6 - Jerba (29 Oct)
  10. Venezuela F7 - Caracas (29 Oct)
  11. Chile F3 - Santiago (October 29th)
  12. Chile F4 – Santiago (05 Nov)
  13. Australia F10 – Adelaide (Nov 05)
  14. Botswana F1 - Gaborone (Nov 05)
  15. Brazil F21 - Sao Bernardo do Campo (Nov 05)
  16. Great Britain F21 - Redbridge (Nov 05)
  17. Mexico F12- Mazatlan (Nov 05)
  18. Pakistan F3 - Lahore (Nov 05)
  19. Spain F40 - Las Palmas (Nov 05)
  20. Usa F28 - Waikoloa (Nov 05)
  21. Venezuela F8 – Maracay (Nov 05)
  22. Chile F5 – Santiago (12 Nov)
  23. China F8 (November 12)
  24. Spain F41 (Gran Canaria, November 12)
  25. Brazil F22 – Porto Alegre (12 Nov) - Winner: Ricardo Hocevar (BRA)
  26. Chile F6 – Coquimbo (19 Nov)
  27. Israel F4 - winner : Ruben Bemelmans (BEL)
  28. Brasil F23 - Campinas (Nov 19)
  29. Iran F4 Futures 2007 -19th november- Kish Island
  30. Uruguay F1- Montevideo
  31. China F9 - TCL Tour
  32. Israel F5 - Ramat Hasharon (Nov 26)
  33. Dominican Republic F2 (26nov)
  34. Brazil F24-Santos (Nov26) Winner: João Souza (BRA)
  35. Sudan F1 Khartoum (26 NOV)
  36. Brazil F25 – Fortaleza (3-9 Dec) Winner: J.Souza
  37. Uruguay F2 – Punta Del Este (3-9 Dec)
  38. Dominican Republic F3 [Dec. 3 / Santo Domingo]
  39. Sudan F2 [Dec 3. / Khartoum]
  40. Uruguay F2 [Dec . 3 / Punta del Este]
  41. Czech Rep. F5 -[December 03 - Frydland nad Ostravici - Hard] Winner: K.Kravchuk
  42. Czech Rep. F6 - [December 10 -Opava - Carpet] Winner: Karol Beck
  43. Nigeria F3 DEC 11
  44. Nigeria F4 17 December
  45. Germany F1 [January 7 |
  46. ITF Entry List - 2008
  47. Player of the Year 2007 - Winner: Predrag Rusevski
  48. El Salvador F1 - Santa Tecla [7 Jan]
  49. Spain F1 [January 7 | Menorca | Clay] Winner: Javier Genaro-Martinez
  50. USA F1 [January 7 | Wesley Chapel, FL | Hard] Winner: Somdev Dev Varman
  51. Portugal F1 [January 14 | Albufeira | Hard] Winner: Dacian Craciun
  52. Spain F2 [January 14 | Mallorca | Clay] Winner: Carlos Poch-Gradin
  53. Germany F2 [January 14 | Stuttgart | Hard] Winner: Stefan Seifert
  54. Guatemala F1 [January 14 | Guatemala | Hard] Winner: Peter Polansky
  55. Austria F1 [January 14 | Bergheim bei Salzburg | Carpet] Winner: Massimo Dell'Acqua
  56. Great Britain F1 [January 14 | Sunderland | Hard] Winner: Richard Bloomfield
  57. USA F2 [January 14 | North Miami Beach | Hard] Winner: Uladzimir Ignatik
  58. China F1 [January 14 | Shenzhen | Hard] Winner: Laurent Recouderc
  59. Costa Rica F1 [January 21 | San Jose | Hard] Winner: Marcel Felder
  60. France F1 [January 21 | Deauville | Clay] Winner: Niels Desein
  61. Spain F3 [January 21 | Mallorca | Clay] Winner: Adam Chadaj
  62. Colombia F1 [January 21 | Manizales | Clay] Winner: Diego Veronelli
  63. Germany F3 [January 21| Kaarst| Carpet] Winner: Jeroen Masson
  64. Great Britain F2 [January 21 | Sheffield | Hard] Winner: Adrian Mannarino
  65. USA F3 [January 21 | Boca Raton | Hard] Winner: Gastão Elias
  66. Austria F2 [January 21 | Bergheim bei Salzburg | Carpet] Winner: Peter Gojowczyk
  67. Portugal F2 [January 21 | Albufeira | Hard] Winner: Victor Ionita
  68. China F2 [January 21 | Dong Guan | Hard] Winner: David Guez
  69. 2008 Futures Overview
  70. Austria F3 [January 28 - Bergheim bei Salzburg - Carpet] Winner: Peter Gojowczyk
  71. Colombia F2 [January 28 - Bucaramanga - Clay] Winner: João Souza
  72. France F2 [January 28 - Feucherolles - Hard] Winner: Jean-Christophe Faurel
  73. Germany F4 [January 28 - Mettmann - Carpet] Winner: Simon Greul
  74. Great Britain F3 [January 28 - Tipton - Hard] Winner: Grégoire Burquier
  75. Mexico F2 [January 28 - Naucalpan - Hard] Winner: Roman Borvanov
  76. Panama F1 [January 28 - Panama - Clay] Winner: Leonardo Azzaro
  77. Portugal F3 [January 28 - Albufeira - Hard] Winner: Victor Ionita
  78. Spain F4 [January 28 - Murcia - Clay] Winner: Pablo Santos-Gonzalez
  79. Introduction to the Futures Forum
  80. Australia F1 [February 04 - Mildura - Grass] Winner: Brydan Klein
  81. Germany F5 [February 04 - Schwieberdingen - Carpet] Winner: Simon Greul
  82. Mexico F3 [February 04 - Tuxtla Gutierrez - Hard] Winner: Ricardo Hocevar
  83. France F3 [February 04 - Bressuire - Hard] Winner: Mathieu Rodrigues
  84. Spain F5 [February 04 - Murcia - Clay] Winner: Nicolas Coutelot
  85. Australia F2 [February 11 - Berri - Grass] Winner: Raphael Durek
  86. Thailand F1 [February 11 - Nonthaburi - Hard] Winner: Tatsuma Ito
  87. Croatia F1 [February 11 - Zagreb - Hard] Winner: Franco Skugor
  88. Cuba F1 [February 11 - La Habana - Hard] Winner: Ricardo Hocevar
  89. Italy F1 [February 11 - Bari - Clay] Winner: Rui Machado
  90. Spain F6 [February 11 - Torre Pacheco - Clay] Winner: Nicolas Coutelot
  91. Thailand F2 [February 18 - Laksi, Bangkok - Hard] Winner: Sebastian Rieschick
  92. Cuba F2 [February 18 - La Habana - Hard] Winner: Michael Quintero
  93. USA F4 [February 18 - Brownsville - Hard] Winner: Jamie Baker
  94. India F1 [February 18 - Kolkata - Clay] Winner: Alexander Satschko
  95. Nigeria F1 [February 18 - Benin City - Hard] Winner: Jeremy Blandin
  96. Italy F2 [February 18 - Trento - Hard] Final: Lorenzi vs. Oswald
  97. Spain F7 [February 18 - Cartagena - Clay] Winner: Pablo Santos-Gonzalez
  98. Croatia F2 [February 18 - Zagreb - Hard] Winner: Pavel Snobel
  99. Switzerland F1 [February 25 - Leuggern - Hard] Winner: Andrea Stoppini
  100. Portugal F4 [February 25 - Faro - Hard] Winner: Rui Machado
  101. Italy F3 [February 25 - Castel Gandolfo - Clay] Winner: Janez Semrajc
  102. Spain F8 [February 25 - Terrassa - Clay] Winner: Pere Riba
  103. Nigeria F2 [February 25 - Benin City - Hard] Winner: Jeremy Blandin
  104. Morocco F1 [February 25 - Oujda - Clay] Winner: Jeroen Masson
  105. India F2 [February 25 - New Delhi - Hard] Winner: Alexander Satschko
  106. New Zealand F1 [February 25 - Wellington - Hard] Winner: Colin Ebelthite
  107. USA F5 [February 25 - Harlingen - Hard] Winner: Jamie Baker
  108. Thailand F3 [February 25 - Nonthaburi - Hard] Winner: Yan Bai
  109. Switzerland F2 [March 03 - Bassersdorf - Carpet] Winner: Ruben Bemelmans
  110. Portugal F5 [March 03 - Lagos - Hard] Winner: Rui Machado
  111. Spain F9 [March 03 - Sabadell - Clay] Winner: Gorka Fraile
  112. USA F6 [March 03 - McAllen - Hard] Winner: Artem Sitak
  113. New Zealand F2 [March 03 - Hamilton - Hard] Winner: Brydan Klein
  114. Ivory Coast F1 [March 03 - Abidjan - Hard] Winner: Darko Madjarovski
  115. Italy F3B [March 03 - Rome- Clay] Winner: Leonardo Azzaro
  116. Morocco F2 [March 03 - Rabat - Clay] Winner: Adrian Cruciat
  117. Canada F1 [March 03 - Gatineau - Hard] Winner: Erik Chvojka
  118. Ivory Coast F2 [March 10 - Abidjan - Hard] Winner: Matwé Middelkoop
  119. France F4 [March 10 - Lille - Hard] Winner: Clément Reix
  120. Switzerland F3 [March 10 - Vaduz, Liechtenstein - Carpet] Winner: Jerzy Janowicz
  121. Portugal F6 [March 10 - Albufeira - Hard] Winner: Rui Machado
  122. Italy F4 [March 10- Caltanissetta - Clay] Winner: Gianluca Naso
  123. Spain F10 [March 10 - Badalona - Clay] Winner: Bartolomeu Salva-Vidal
  124. Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Winner: Grega Zemlja
  125. Australia F3 [March 10 - Perth - Hard] Winner: Colin Ebelthite
  126. Canada F2 [March 10 - Montreal - Hard] Winner: Martin Verkerk
  127. India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Winner: Nathan Thompson
  128. France F5 [March 17 - Poitiers - Hard] Winner: Andrea Stoppini
  129. Turkey F1 [March 17 - Antalya - Clay] Winner: Jordi Marse-Vidri
  130. Spain F11 [March 17 - Castelldefels - Clay] Winner: Younes El Aynaoui
  131. Croatia F4 [March 17 - Rovinj - Clay] Winner: Jean-René Lisnard
  132. Great Britain F4 [March 17 - Bath - Hard] Winner: Joshua Goodall
  133. Australia F4 [March 17 - Sorrento - Hard] Winner: Colin Ebelthite
  134. Japan F1 [March 17 - Nishi-Tama (Tokyo)- Hard] Winner: Tatsuma Ito
  135. Canada F3 [March 17 - Sherbrooke - Hard] Winner: Enrico Iannuzzi
  136. Egypt F1 [March 17 - Cairo - Clay] Winner: Victor Crivoi
  137. Turkey F2 [March 24 - Antalya - Clay] Winner: Jeroen Masson
  138. Italy F6 [March 24 - Monterotondo - Clay] Winner: Tomas Tenconi
  139. Spain F12 [March 24 - Zaragoza - Clay] Winner: Pere Riba
  140. Great Britain F5 [March 24 - St. Peter, Jersey - Hard] Winner: Dawid Olejniczak
  141. Egypt F2 [March 24 - Giza - Clay] Winner: Victor Crivoi
  142. Croatia F5 [March 24 - Vrsar - Clay] Winner: Jean-René Lisnard
  143. Japan F2 [March 24 - Nishi-Tokyo City - Hard] Winner: Gouichi Motomura
  144. India F4 [March 24 - Gurgaon - Hard] Winner: Nathan Thompson
  145. India F5 [March 31 - Chandigarh - Hard] Winner: Harsh Mankad
  146. Spain F13 [March 31 - Loja - Clay] Winner: Rui Machado
  147. Japan F3 [March 31 - Kofu - Hard] Winner: Yaoki Ishii
  148. Great Britain F6 [March 31- Exmouth - Carpet] Winner: Joshua Goodall
  149. Turkey F3 [March 31 - Antalya - Clay] Winner: Andrei Gorban
  150. Italy F7 [March 31 - Roma-Frascati - Clay] Winner: Predrag Rusevski
  151. Future/Satellites?
  152. USA F7 [April 07 - Mobile, AL - Hard] Winner: Travis Rettenmaier
  153. France F6 [April 07 - Angers - Clay] Winner: Alexandre Sidorenko
  154. Russia F1 [April 07- Moskva - Carpet] Winner: Mikhail Kukushkin
  155. Italy F8 [April 07 - Bergamo - Clay] Winner: Mathieu Montcourt
  156. Spain F14 [April 07 - Málaga - Clay] Winner: Gorka Fraile
  157. France F7 [April 14 - Grasse - Clay] Winner: Nicolas Coutelot
  158. Russia F2 [April 14 - Tyumen - Carpet] Winner: Pavel Chekhov
  159. Turkey F4 [April 14 - Antalya - Clay] Winner: Gabriel Moraru
  160. Italy F9 [April 14 - Francavilla - Clay] Winner: Thomas Fabbiano
  161. Spain F15 [April 14 - Melilla - Hard] Winner: Gero Kretschmer
  162. USA F8 [April 14 - Little Rock, AR - Hard] Winner: Artem Sitak
  163. China F3 [April 14 - Taizhou - Hard] Winner: Mao-Xin Gong
  164. Brazil F1 [April 21 - Ribeirão Preto - Clay] Winner: Ricardo Hocevar
  165. Spain F16 [April 21 - Reus - Clay] Winner: Javier Genaro-Martinez
  166. Turkey F5 [April 21 - Antalya - Clay] Winner: Andrei Gorban
  167. Italy F10 [April 21 - Padova - Clay] Winner: Antonio Veić
  168. China F4 [April 21 - Taizhou - Hard] Winner: Zhe Li
  169. Mexico F4 [April 21 - Córdoba - Hard] Winner: Nicholas Monroe
  170. Turkey F6 [April 28 - Antalya - Clay] Winner: Jonathan Eysseric
  171. Italy F11 [April 28 - Aosta - Clay] Winner: Stefano Ianni
  172. Spain F17 [April 28 - Lleida - Clay] Winner: Alexander Flock
  173. Great Britain F7 [April 28 - Bournemouth - Clay] Winner: Conor Niland
  174. Romania F1 [April 28 - Bucharest - Clay] Winner: Razvan Sabau
  175. Brazil F2 [April 28 - Itu - Clay] Winner: Rogério Dutra-Silva
  176. Colombia F3 [April 28 - Pereira - Clay] Winner: Michael Quintero
  177. USA F9 [April 28 -Vero Beach, FL - Clay] Winner: Chase Buchanan
  178. Mexico F5 [April 28 - Guadalajara - Clay] Winner: Victor Romero
  179. Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Winner: Tatsuma Ito
  180. Italy F12 [May 05 - Vicenza - Clay] Winner: Giancarlo Petrazzuolo
  181. Spain F18 [May 05 - Vic - Clay] Winner: Javier Genaro-Martinez
  182. Great Britain F8 [May 05 - Edinburgh - Clay] Winner: Alessandro Da Col
  183. Bulgaria F1 [May 05 - Sofia - Clay] Winner: Ivaylo Traykov
  184. Greece F1 [May 05 - Kos - Hard] Winner: Riccardo Ghedin
  185. Bosnia Herzegovina F1 [May 05 - Doboj - Clay] Winner: Aleksander Slovic
  186. Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Winner: Sergei Demekhine
  187. Hungary F1 [May 05 - Mogyorod - Clay] Winner: Gyorgy Balazs
  188. Czech Republic F1 [May 05 - Teplice - Clay] Winner: Roman Jebavy
  189. Korea Rep. F2 [May 05 - Changwon - Hard] Winner: Matthew Ebden
  190. USA F10 [May 05 - Orange Park, FL - Clay] Winner: Greg Jones
  191. Colombia F4 [May 05 - Barranquilla - Clay] Winner: Michael Quintero
  192. Argentina F1 [May 05 - Reconquista - Clay] Winner: Andrés Molteni
  193. Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Winner: Rogério Dutra Silva
  194. Mexico F6 [May 05 - Celaya - Hard] Winner: Victor Romero
  195. Uzbekistan F1 [May 05 - Andijan - Hard] Winner: Konstantin Kravchuk
  196. Brazil F4 [May 12 - Caldas Novas - Hard] Winner: Marcel Felder
  197. Bosnia Herzegovina F2 [May 12 - Sarajevo - Clay] Winner: Luka Belic
  198. Romania F3 [May 12- Pitesti - Clay] Winner: Victor Ionita
  199. Hungary F2 [May 12- Gödöllő - Clay] Winner: Gyorgy Balazs
  200. Czech Rep. F2 [May 12- Most- Clay] Winner: Karel Triska
  201. Korea Rep. F3 [May 12 - Daegu - Hard] Winner: Satoshi Iwabuchi
  202. USA F11 [May 12- Tampa, FL- Clay] Winner: Daniel Garza
  203. Argentina F2 [May 12 - Corrientes - Clay] Winner: Martin Alund
  204. Italy F13 [May 12- Averno Napoli- Clay] Winner: Rui Machado
  205. Spain F19 [May 12- Balaguer - Clay] Winner: David Diaz-Ventura
  206. Bulgaria F2 [May 12 - Rousse - Clay] Winner: Maxime Authom
  207. Poland F1 [May 12- Katowice - Clay] Winner: Guillermo Olaso
  208. Greece F2 [May 12- Heraklio - Carpet] Winner: Ken Skupski
  209. Uzbekistan F2 [May 12- Namangan - Hard] Winner: Marsel Ilhan
  210. Mexico F7 [May 12- Morelia- Hard] Winner: Marinko Matosevic
  211. Greece F3 [May 19 - Kalamata - Hard] Winner: Robin Roshardt
  212. Italy F14 [May 19 - Parma - Clay] Winner: Daniel Silva
  213. Spain F20 [May 19 - Valldoreix - Clay] Winner: Grigor Dimitrov
  214. Bulgaria F3 [May 19 - Pleven - Clay] Winner: Yannick Mertens
  215. Poland F3 [May 19 - Zabrze - Clay] Winner: Grzegorz Panfil
  216. Bosnia Herzegovina F3 [May 19 - Brcko - Clay] Winner: Nikola Mektic
  217. Romania F4 [May 19 - Bucharest -Clay] Winner: Teodor Craciun
  218. Korea Rep. F4 [May 19- Seogwipo - Hard] Winner: Dylan Seong-Kwan Kim
  219. Argentina F3 [May 19 - Chaco- Clay] Winner: Pablo Galdón
  220. Brazil F5 [May 19 -Uberlândia - Clay] Winner: Marcel Felder
  221. Kuwait F1 [May 19 - Meshref - Hard] Winner: Mohammed Al Ghareeb
  222. Mexico F8 [May 19 - Puerto Vallarta - Hard] Winner: Marinko Matosevic
  223. Hungary F3 [May 20 - Budapest - Clay] Winner: Matteo Viola
  224. Czech Republic F3 [May 20 - Jablonec Nad Nisou - Clay] Winner: Jaroslav Pospisil
  225. Predict the Future - JMG is the futures king
  226. Italy F15 [May 26 - Cesena - Clay] Winner: Ruben Bemelmans
  227. Spain F21 [May 26 - Mas Palomas - Clay] Winner: David Diaz-Ventura
  228. Poland F3 [May 26 - Krakow - Clay] Winner: Hans Podlipinik
  229. Brazil F6 [May 26 - Brasília - Clay] Winner: André Miele
  230. Kuwait F2 [May 26 - Meshref - Hard] Winner: Miles Armstrong
  231. Slovenia F1 [May 27 - Krsko - Clay] Winner: Grega Zemlja
  232. Romania F5 [May 27 - Craiova - Clay] Winner: Teodor Craciun
  233. Czech Republic F4 [May 27 - Karlovy Vary - Clay] Winner: Michal Tabara
  234. Bosnia Herzegovina F4 [May 27 - Prijedor - Clay] Winner: Sinisa Markovic
  235. Bulgaria F4 [May 27 - Sofia - Clay] Winner: Yannick Mertens
  236. Italy F16 [June 02 - Teramo - Clay] Winner: Francesco Piccari
  237. Spain F22 [June 02 - Puerto de La Cruz (Tenerife) - Carpet] Winner: Jose Checa-Calvo
  238. Poland F4 [June 02 - Koszalin - Clay] Winner: Guillermo Hormazabal
  239. Slovenia F2 [June 02 - Maribor - Clay] Winner: Marko Tkalec
  240. Romania F6 [June 02 - Bacau - Clay] Winner: Teodor-Dacian Craciun
  241. Brazil F7 [June 02 - Guarulhos - Clay] Winner: Rogério Dutra da Silva
  242. Ukraine F1 [June 02 - Cherkassy - Clay] Winner: Luca Vanni
  243. Brazil F8 [June 09 - Cuiabá - Clay] Winner: Rogério Dutra Silva
  244. USA F12 [June 09 - Loomis, CA - Hard] Winner: Victor Estrella
  245. Belarus F1 [June 09 - Minsk - Hard] Winner: Uladzmir Ignatik
  246. Italy F17 [June 09 - Bassano - Clay] Winner: Patrick Prader
  247. Spain F23 [June 09 - La Palma - Hard] Winner: Inigo Cervantes-Huegun
  248. Germany F6 [June 09 - Ingolstadt - Clay] Winner: Erik Chvojka
  249. Norway F1 [June 09 - Gausdal - Hard] Winner: Riccardo Ghedin
  250. Netherlands F1 [June 09 - Apeldoorn - Clay] Winner: Thiemo De Bakker