Futures [Archive] - Page 2 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 [2]

  1. Turkey F21 [25 May/Antalya/Hard] Winner: Ricardo Rodriguez
  2. Ukraine F3 [25 May/Cherkassy/Clay] Winner: Artem Smirnov
  3. China F7 [1 June/Wuhan/Hard] Winner: Liang-Chi Huang
  4. Lebanon F1 [1 June/Jounieh/Clay] Winner: Pedja Krstin
  5. USA F16A [1 June/Winston-Salem/Hard] Winner: Matija Pecotic
  6. Uzbekistan F3 [1 June/Andijan/Hard] Winner: Denys Molchanov
  7. Bosnia & Herzegovina F4 [1 June/Kiseljak/Clay] Winner: Pavel Nejedly
  8. Croatia F12 [1 June/Bol/Clay] Winner: Michael Linzer
  9. Egypt F21 [1 June/Sharm el Sheikh/Hard] Winner: Hugo Nys
  10. Georgia F4 [1 June/Pantiani/Clay] Winner: Aleksandre Metreveli
  11. India F7 [1 June/Jassowal/Hard] Winner: Sasi Kumar Mukund
  12. Israel F7 [1 June/Tel-Aviv-Ramat Gan/Hard] Winner: Amir Weintraub
  13. Italy F12 [1 June/Lodi/Clay] Winner: Alessandro Gianessi
  14. Japan F5 [1 June/Karuizawa/Clay] Winner: Takashi Saito
  15. Mexico F5 [1 June/Manzanillo/Hard] Winner: Andre Dome
  16. Mozambique F1 [1 June/Maputo/Hard] Winner: Benjamin Lock
  17. Portugal F8 [1 June/Idanha-A-Nova/Hard] Winnr: Sebastien Boltz
  18. Russia F2 [1 June/Kazan/Clay] Winner: Vladimir Ivanov
  19. Slovenia F1 [1 June/Maribor/Clay] Winner: Kirill Dmitriev
  20. Spain F16 [1 June/Madrid/Clay] Winner: Maxime Chazal
  21. Turkey F22 [1 June/Bursa/Hard] Winner: Alessandro Bega
  22. Bosnia & Herzegovina F5 [8 June/Sarajevo/Clay] Winner: Deiton Baughman
  23. Lebanon F2 [8 June/Jounieh/Clay] Winner: Jordi Samper-Montańa
  24. USA F16B [8 June/Charlottesville/Hard] Winner: Tennys Sandgren
  25. Uzbekistan F4 [8 June/Namangan/Hard] Winner: Temur Ismailov
  26. Belgium F1 [8 June/Binche/Clay] Winner: Oscar Otte
  27. Brazil F1 [8 June/Itajai/Clay] Winner: Caio Zampieri
  28. Bulgaria F1 [8 June/Stara Zagora/Clay] Winner: Oriol Roca Batalla
  29. Croatia F13 [8 June/Bol/Clay] Winner: Michael Linzer
  30. Egypt F22 [8 June/Sharm El Sheikh/Hard] Winner: Mohamed Safwat
  31. Georgia F5 [8 June/Pantiani/Clay] Winner: Marco Bortolotti
  32. Hong Kong F1 [8 June/Hong Kong/Hard] Winner: Ti Chen
  33. Israel F8 [8 June/Tel-Aviv-Ramat Gan/Hard] Winner: Sebastien Boltz
  34. Italy F13 [8 June/Bergamo/Clay] Winner: Gianluca Naso
  35. Japan F6 [8 June/Kashiwa/Hard] Winner: Duck Hee Lee
  36. Mexico F6 [8 June/Manzanillo/Hard] Winner: Tigre Hank
  37. Mozambique F2 [8 June/Maputo/Hard] Winner: Lloyd Harris
  38. Russia F3 [8 June/Kazan/Clay] Winner: Vladyslav Manafov
  39. Serbia F1 [8 June/Belgrade/Clay] Winner: Dmitry Popko
  40. Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay] Winner: Edoardo Eremin
  41. Turkey F23 [8 June/Bursa/Hard] Winner: Yannick Jankovits
  42. Italy F14 [15 June/Napoli/Clay] Winner: Daniele Giorgini
  43. Netherlands F1 [15 June/Alkmaar/Clay] Winner: Jose Pereira
  44. Russia F4 [15 June/Kazan/Clay] Winner: Maxim Dubarenco
  45. Thailand F4 [15 June/Bangkok/Hard] Winner: Shuichi Sekiguchi
  46. Belgium F2 [15 June/Damme/Clay] Winner: Oscar Otte
  47. Bulgaria F2 [15 June/Burgas/Clay] Winner: Yasutaka Uchiyama
  48. Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay] Winner: Caio Zampieri
  49. Egypt F23 [15 June/Sharm El Sheikh/Hard] Winner: David Perez Sanz
  50. France F10 [15 June/Mont-de-Marsan/Clay] Winner: Zhizhen Zhang
  51. Hong Kong F2 [15 June/Hong Kong/Hard] Winner: Liang-Chi Huang
  52. India F8 [15 June/Hyderabad/Clay] Winner: Sumit Nagal
  53. Israel F9 [15 June/Tel-Aviv-Ramat Gan/Hard] Winner: Amir Weintraub
  54. Japan F7 [15 June/Akishim/Carpet] Winner: Yusuke Watanuki
  55. Mexico F7 [15 June/Manzanillo/Hard] Winner: Clay Thompson
  56. Romania F5 [15 June/Cluj Napoca/Clay] Winner: Maxime Chazal
  57. Serbia F2 [15 June/Valjevo/Clay] Winner: Nico Matic
  58. Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay] Winner: Pascal Brunner
  59. Spain F17 [15 June/Martos/Hard] Winner: Carlos Gomez-Herrera
  60. Turkey F24 [15 June/Istanbul/Hard] Winner: Martins Podzus
  61. USA F17 [15 June/Buffalo/Clay] Winner: Kaichi Uchida
  62. Zimbabwe F1 [15 June/ Harare/Hard] Winner: Evan King
  63. Canada F3 [22 June/Richmond/Hard] Winner: Philip Bester
  64. China F8 [22 June/Zhangjiagang/Hard] Winner: Di Wu
  65. Czech Republic F4 [22 June/Pardubice/Clay] Winner: Artem Smirnov
  66. France F11 [22 June/Toulon/Clay] Winner: Alexis Musialek
  67. Netherlands F2 [22 June/Breda/Clay] Winner: Scott Griekspoor
  68. Spain F18 [22 June/Palma del Rio/Hard] Winner: Tom Jomby
  69. Thailand F5 [22 June/Bangkok/Hard] Winner: Christopher Rungkat
  70. USA F19 [22 June/Tulsa/Hard] Winner: Darian King
  71. Hong Kong F3 [June 22 | Hong Kong | Hard] Winner : Liang-Chi Huang (TPE)
  72. Austria F1 [June 22 | Seefeld | Clay] Winner : Kirill Dmitriev (RUS)
  73. Belgium F3 [June 22 | Havré | Clay] Winner : Marvin Netuschil (GER)
  74. Brazil F3 [June 22 |Itajai | Clay] Winner : Caio Zampieri (BRA)
  75. Bulgaria F3 [June 22 | Blagoevgrad | Clay] Winner : Ivan Nedelko (RUS)
  76. Italy F15 [June 22 | Basilicanova | Clay] Winner : Maximilian Marterer (GER)
  77. Japan F8 [June 22 | Sapporo | Clay] Winner : Yasutaka Uchiyama (JPN)
  78. Romania F6 [June 22 | Sibiu | Clay] Winner : Andre Gaspar Murta (POR)
  79. Serbia F3 [June 22 | Šabac | Clay] Winner : Miljan Zekic (SRB)
  80. Turkey F25 [June 22 | Istanbul | Hard] Winner : Maxime Janvier (FRA)
  81. Zimbabwe F2 [June 22 | Harare | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  82. USA F18 [June 22 | Rochester | Clay] Winner : Emilio Gomez (ECU)
  83. Mexico F8 [June 22 | Manzanillo | Hard] Winner : Daniel Elahi Galan (COL)
  84. India F9 [June 22 | Hyderabad | Clay] Winner : Antoine Escoffier (FRA)
  85. China F9 [June 29 | Jinhua | Hard - SINGLES CANCELLED] Dbl Winners: Y.Bai / R.Ghedin
  86. Colombia F4 [June 29 | Popayán | Hard] Winner : Eduardo Struvay (COL)
  87. Czech Republic F5 [June 29 | Ústí nad Orlicí | Clay] Winner : Marek Michalicka (CZE)
  88. France F12 [June 29 | Montauban | Clay] Winner : Gleb Sakharov (FRA)
  89. Italy F16 [June 29 | Busto Arsizio | Clay] Winner : Nik Razboršek (SLO)
  90. India F10 [June 29 | Hyderabad | Hard] Winner : Antoine Escoffier (FRA)
  91. USA F20 [June 29 | Pittsburgh | Clay] Winner : Emilio Gomez (ECU)
  92. Zimbabwe F3 [June 29 | Harare | Hard] Winner : Tucker Vorster (RSA)
  93. Netherlands F3 [June 29 | Zeeland | Clay] Winner : Jesse Huta Galung (NED)
  94. Canada F4 [June 29 | Kelowna | Hard] Winner : Omar Jasika (AUS)
  95. Germany F5 [ June 29 | Kenn | Clay] Winner : Florian Fallert (GER)
  96. Spain F19 [June 29 | Bakio | Hard] Winner : Theo Fournerie (FRA)
  97. Austria F2 [June 29 | Seefeld | Clay] Winner : Andrea Basso (ITA)
  98. USA F21 [June 29 | Wichita | Hard] Winner : Sanam Singh (IND)
  99. Belgium F4 [June 29 | De Haan | Clay] Winner : Julien Cagnina (BEL)
  100. Turkey F26 [June 29 | Istanbul | Hard] Winner : Aleksandre Metreveli (GEO)
  101. Romania F7 [June 29 | Focșani | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  102. Colombia F5 [ July 06 | Cali | Clay] Winner : Facundo Mena (ARG)
  103. Serbia F4 [July 06 | Belgrade | Clay] Winner : Juan Pablo Paz (ARG)
  104. Germany F6 [July 06 | Saarlouis | Clay] Winner : Sebastian Fanselow (GER)
  105. Spain F20 [July 06 | Getxo | Clay] Winner : Alexander Ward (GBR)
  106. Czech Republic F6 [July 06 | Brno | Clay] Winner : Uladzimir Ignatik (BLR)
  107. France F13 [July 06 | Bourg-en-Bresse | Clay] Winner : Jordi Samper-Montańa (ESP)
  108. Austria F3 [July 06 | Telfs | Clay] Winner : Marco Bortolotti (ITA)
  109. Italy F17 [July 06 | Sassuolo | Clay] Winner : Alessandro Giannessi (ITA)
  110. Netherlands F4 [July 06 | Amstelveen | Clay] Winner : Yannick Mertens (BEL)
  111. Great Britain F6 [July 06 | Frinton | Grass] Winner : Daniel Evans (GBR)
  112. Romania F8 [July 06 | Pitești | Clay] Winner : Claudio Fortuna (ITA)
  113. Turkey F27 [July 06 | Istanbul | Hard] Winner : Aleksandre Metreveli (GEO)
  114. Belgium F5 [July 06 | Nieuwpoort | Clay] Winner : Filip Horansky (SVK)
  115. China F10 [13 July/ Xi'an/Hard] Winner: Zhe Li
  116. France F14 [13 July/Saint-Gervais/Clay] Winner: Jonathan Eysseric
  117. Germany F7 [13 July/Kassel/Clay] Winner: Oriol Roca Batalla
  118. Great Britain F7 [13 July/Felixstowe/Grass] Winner: Daniel Evans
  119. Italy F18 [13 July/Modena/Clay] Winner: Andrea Collarini
  120. Romania F9 [July 13 | Curtea de Argeș | Clay] Winner : Riccardo Bonadio (ITA)
  121. Austria F4 [July 13 | Kramsach | Clay] Winner : Daniel Brands (GER)
  122. Serbia F5 [July 13 | Belgrade | Clay] Winner : Maxime Janvier (FRA)
  123. Belgium F6 [July 13 | Knokke | Clay] Winner : Omar Salman (BEL)
  124. Turkey F28 [July 13 | Ankara | Clay] Winner : Ivan Nedelko (RUS)
  125. Spain F21 [July 13 | Gandía | Clay] Winner : Bernabe Zapata Miralles (ESP)
  126. Portugal F9 [July 13 | Castelo Branco | Hard] Winner : Georgi Rumenov Payakov (ESP)
  127. China F11 [July 20 | Xi'an | Hard] Winner : Zhe Li (CHN)
  128. Belgium F7 [July 20 | Duinbergen | Clay] Winner : Julien Cagnina (BEL)
  129. Ireland F1 [July 20 | Dublin | Carpet] Winner : Daniel Smethurst (GBR)
  130. Canada F5 [July 20 | Vancouver | Hard] Winner : Andre Dome (USA)
  131. Portugal F10 [July 20 | Castelo Branco | Hard] Winner : Pablo Vivero Gonzalez (ESP)
  132. Austria F5 [July 20 | Bad Waltersdorf | Clay] Winner : Michal Konecny (CZE)
  133. Romania F10 [July 20 | Pitești | Clay] Winner : Filip Horansky (SVK)
  134. Germany F8 [July 20 | Trier | Clay] Winner : Maximilian Neuchrist (AUT)
  135. Slovakia F2 [ July 20 | Slovenská Ľupča | Clay] Winner : Peter Nagy (HUN)
  136. Turkey F29 [July 20 | Ankara | Clay] Winner : Aldin Setkic (BIH)
  137. Spain F22 [July 20 | Dénia | Clay] Winner : Oriol Roca Batalla (ESP)
  138. Serbia F6 [July 20 | Belgrade | Clay] Winner : Maxime Chazal (FRA)
  139. France F15 [July 20 | Troyes | Clay] Winner : Maxime Tabatruong (FRA)
  140. Lithuania F1 [July 20 | Vilnius | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  141. USA F22 [July 20 | Godfrey | Hard] Winner : Michael Mmoh (USA)
  142. Colombia F6 [July 27 | Medellín | Clay] Winner : Eduardo Struvay (COL)
  143. Germany F9 [July 27 | Essen | Clay] Winner : Christopher Heyman (BEL)
  144. Portugal F11 [July 27 | Castelo Branco | Hard] Winner : Pablo Vivero Gonzalez (ESP)
  145. Slovakia F3 [July 27 | Piešťany | Clay] Winner : Uladzimir Ignatik (BLR)
  146. Italy F20 [July 27 | Pontedera | Clay] Winner : Lorenzo Giustino (ITA)
  147. Belgium F8 [July 27 | Westende | Hard] Winner : Joran Vliegen (BEL)
  148. Egypt F24 [July 24 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Alessandro Bega (ITA)
  149. Canada F6 [July 27 | Saskatoon | Hard] Winner : Matt Reid (AUS)
  150. France F16 [July 27 | Ajaccio | Hard] Winner : David Guez (FRA)
  151. Serbia F7 [July 27 | Sombor | Clay] Winner : Gavin Van Peperzeel (AUS)
  152. USA F23 [ July 27 | Edwardsville | Hard] Winner : Evan King (USA)
  153. Turkey F30 [July 27 | Erzurum | Hard] Winner : Alexander Igoshin (RUS)
  154. Spain F23 [July 27 | Xŕtiva | Clay] Winner : Jose Checa-Calvo (ESP)
  155. Austria F6 [July 27 | Wels | Clay] Winner : Tom Kocevar-Desman (SLO)
  156. Tunisia F16 [July 27 | Tunis | Clay] Winner : Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI)
  157. Estonia F1 [July 27 | Pärnu | Clay] Winner : Gerard Granollers-Pujol (ESP)
  158. Russia F5 [August 03 | Moscow | Clay]
  159. China F12 [August 03 | Fuzhou | Hard]
  160. Thailand F6 [August 03 | Bangkok | Hard]
  161. USA F24 [August 03 | Decatur | Hard]
  162. Italy F21 [August 03 | Bolzano | Clay]
  163. Colombia F7 [August 03 | Bucaramanga | Clay]
  164. Egypt F25 [August 03 | Sharm El Sheikh | Hard]
  165. Germany F10 [August 03 | Wetzlar | Clay]
  166. Spain F24 [August 03 | Ourense | Hard]
  167. Tunisia F17 [August 03 | Tunis | Clay]
  168. Turkey F31 [August 03 | Istanbul | Hard]
  169. Belgium F9 [August 03 | Eupen | Clay]
  170. Slovakia F4 [August 03 | Trnava | Clay]
  171. Latvia F1 [August 03 | Jurmala | Clay]
  172. Finland F1 [August 03 | Vierumäki | Clay]